Policyjne działania pn. „Bus” i Truck” wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego

KPP Oświecim kontrola w ruchu drogowym ciężarówka - Kopia z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili działania pn. i Truck. O efektach kontroli możecie poczytać poniżej.

Podczas akcji funkcjonariusze w szczególności pod lupę wzięli techniczny pojazdów ciężarowych oraz autobusów, prędkość, stan trzeźwości kierujących oraz prawidłowy wymiar czasu pracy.

W efekcie prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali 59 pojazdów, zatrzymali 18 dowodów rejestracyjnych w związku z ujawnionymi nieprawidłowościami stanu technicznego, w tym czterech pojazdów nie dopuścili do dalszej jazdy, nałożyli 32 mandaty karne, sporządzili dwa wnioski do Sądu Rejonowego, a czterech kierowców za drobniejsze wykroczenia pouczyli. Ponadto funkcjonariusze sporządzili dwie w związku ujawnionymi naruszeniami z Ustawy o transporcie drogowym.

KPP Oświecim kontrola w ruchu drogowym ciężarówka - Kopia

jest prowadzona cyklicznie, a jej celem jest bezpieczeństwa na drodze i eliminowanie wszelkich nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego.

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*