Policyjna akcja „Wielkanoc 2015” na drogach powiatu oświęcimskiego

OSP_Kety_NowaOd do 6 kwietnia 2015 r. na drogach powiatu oświęcimskiego policjanci przeprowadzą działania pn. . Funkcjonariusze w sposób szczególny będą nadzorować drogi powiatu, tak aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym i kierowcom, podczas wzmożonego ruchu związanego z podróżami świątecznymi. Celem działań będzie zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz maksymalne podniesienie płynności ruchu.

Podczas akcji oprócz trzeźwości kierowców funkcjonariusze baczną uwagę zwracać będą na wykroczenia szczególnie te najbardziej niebezpieczne jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe przewożenie dzieci, a także brak elementów odblaskowych u pieszych.

Funkcjonariusze będą również kontrolować pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton gdyż w okresie świątecznym obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w dniu 4 kwietnia 2015 w godz. .00 do 22.00, natomiast 5 i 6 kwietnia od godziny 8.00 do 22.00.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i rozsądek na drodze

Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale przede wszystkim od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy więc wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne, czego mieszkańcom powiatu oświęcimskiego życzą policjanci.

Niestety, są już pierwsze nieszczęśliwe zdarzenia drogowe, jak ten z dziś:

OSP_Kety_Nowa

2 kwietnia 2015 roku zostaliśmy zadysponowani w sile jednego zastępu do zdarzenia drogowego w Nowej Wsi na ulicy Św. Maksymiliana Marii Kolbe. Kierująca samochodem marki Rover, jadąc z Malca w kierunku Nowej Wsi, straciła panowanie nad pojazdem, sforsowała barierę mostu na rzece Macocha i zatrzymała się, wisząc nad wodą. Sama natomiast bez uszczerbku na zdrowiu opuściła samochód o własnych siłach – podają na swojej stronie internetowej OSP Kęty strażacy.

Źródło:
KPP Oświęcim / fot. OSP Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*