Policyjna akcja Majowy Weekend 2015. Jedźmy, odpocznijmy i wróćmy bezpiecznie

nowe_logo_policjaOd 0 kwietnia 2015 r. do 3 maja 2015 r. na drogach powiatu oświęcimskiego policjanci będą prowadzić działania pn. Majowy Weekend 2015.

Funkcjonariusze w sposób szczególny będą nadzorować powiatu, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, podczas wzmożonego ruchu związanego z wyjazdami na wypoczynek. Celem działań będzie zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz eliminowanie tych użytkowników, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze.

Podczas akcji oprócz trzeźwości kierowców funkcjonariusze baczną uwagę zwracać będą na wykroczenia szczególnie te najbardziej niebezpieczne jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe przewożenie dzieci. Funkcjonariusze będą również zwracać uwagę na pieszych przechodzących poza wyznaczonymi przejściami, jak również pieszych poruszających się po zmroku bez elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze będą również kontrolować ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton gdyż w okresie długiego weekendu majowego będą obowiązywać  ograniczenia ruchu tych pojazdów w dniach 0 kwietnia i 2 maja br. w godz. od 18.00 do 22.00, natomiast w dniach 1 i 3 maja br. od godziny 8.00 do 22.00.

Policjanci życzą udanego wypoczynku i apelują o przestrzeganie przepisów oraz rozsądek na drodze

Policjanci życzą udanego wypoczynku, a wybierającym się w podróż bezpiecznego dojazdu jak i powrotu z miejsca wypoczynku.  Przypominają również, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od ich działań, ale przede wszystkim od rozsądnego zachowania wszystkich uczestników ruchu.

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na Policyjna akcja Majowy Weekend 2015. Jedźmy, odpocznijmy i wróćmy bezpiecznie

  1. obywatel pisze:

    Dlaczego policja się nie chwali że Cyganskie złodziejki puszcza wolno ze skradzionym towarem czyżby Cyganie mieli więcej do gadania w kętach od zwykłego człowieka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*