Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem. Współdziałał z nimi zgłaszający, powiadamiając o rozboju, którego nie było

nowe_logo_policjaPolicjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali trzech sprawców kradzieży z włamaniem, wśród których znalazł się również sam zgłaszający. Zawiadomił on o rozboju, którego nie było.

Do zdarzenia doszło 6 lipca 2015 około godziny :00 kiedy policjanci  odebrali zgłoszenie dotyczące rozboju w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Gminy Kęty. Z okoliczności podawanych przez 50 – letniego pracownika wynikało, że do lokalu wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy obezwładnili go, a następnie włamali się do jednego z automatów do gier aby skraść pieniądze.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci natychmiast rozpoczęli zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców rozboju. Podczas skrupulatnego sprawdzania i weryfikacji informacji przekazanych przez pokrzywdzonego, funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że związek ze zdarzeniem mają dwaj 39 – latkowie mieszkaniec Kęt i mieszkaniec Nowej Wsi. Funkcjonariusze ustalili również, że ze sprawcami współpracował sam pokrzywdzony, który nie tylko umożliwił im dokonanie rabunku, ale chcąc uniknąć odpowiedzialności powiadomił Policję o rozboju.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i odpowiedzą za kradzież z włamaniem, natomiast 50 – latek odpowie również za zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań.

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*