Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napaść na kobietę na tle seksualnym

W dniu 22 lutego 2016 r. policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, po kilkunastu godzinach intensywnych poszukiwań zatrzymali 20 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia kobiety.

O napaści o podłożu seksualnym na młodą kobietę policjanci zostali zaalarmowani w sobotni wieczór tuż przed godziną 21.00. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości Gminy w chwili gdy 20 – latka pieszo wracała z przystanku autobusowego. Nieznany jej mężczyzna zaatakował ją, a następnie obezwładnił. Pokrzywdzona zachowała jednak „zimną krew”,  kopnęła napastnika w krocze, a  następnie wyrwała się z jego uścisku i uciekła do pobliskich domów. Policjanci posiadając rysopis sprawcy natychmiast wszczęli czynności zmierzające do jego zatrzymania.

W efekcie prowadzonych przez kilkanaście godzin intensywnych działań funkcjonariusze natrafili na ślady, które doprowadziły ich do 20 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego. Mężczyzna w poniedziałek rano został zatrzymany w miejscu zamieszkania, a następnie trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Dowody zebrane w toku postępowania potwierdziły jego udział w przestępstwie, w związku z tym wkrótce przed Sądem odpowie za usiłowanie zgwałcenia za grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*