Policjanci zatrzymali dwóch nieletnich, którzy pobili 15–latka, bo nie chciał oddać paczki chipsów

nowe_logo_policjaW dniu 6 marca 2014 z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali dwóch nieletnich podejrzanych o dokonanie rozboju na 15 – latku.

Do zdarzenia doszło około godziny 13.20 w Kętach na ul. Spacerowej, kiedy 15 – letni Kobiernic idąc ścieżką w parku został zaczepiony przez dwóch siedzących na ławce nieletnich. Sprawcy zażądali od niego aby oddał im trzymaną w ręce paczkę chipsów, a kiedy chłopak odmówił pobili go i  zabrali chipsy.

natychmiast wszczęli czynności na podstawie których ustalili, że związek ze zdarzeniem mają dwaj 16 – latkowie – Witkowic i Czańca. Obydwaj nieletni zostali ujęci i trafili do Kęckiego komisariatu Policji gdzie potwierdzili swój udział w rozboju. Następnie nieletni zostali przekazani pod opiekę rodziców.

Materiały w sprawie czynu, którego się dopuścili zostaną przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który zdecyduje o ich dalszym losie.

Tego samego dnia z Komisariatu Policji w Kętach ujęli 16 – letniego mieszkańca Kęt, który dał piwo swojemu młodszemu koledze. Jeden odpowie za rozpijanie drugi za demoralizację.

Fakt nietrzeźwości 15 – latka wyszedł na jaw dzięki reakcji nauczycieli, którzy zauważyli, że nieletni przyszedł na lekcję pod wpływem alkoholu. Natychmiast powiadomili rodziców i Policję.  Na podstawie przeprowadzonych czynności ustalili, że alkohol w postaci piwa przekazał 15 – latkowi jego o rok starszy kolega. Jeszcze tego samego dnia nieletni trafił do komisariatu, gdzie potwierdził policjantów, a następnie został przekazany rodzicom.

Materiały w sprawie czynu, którego dopuścił  się 16 – latek  zostaną przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, gdzie trafią również materiały w sprawie jego młodszego kolegi, który alkohol spożył, gdyż w przypadku osób do 18 roku życia jest to przejaw demoralizacji.

Z poniesieniem konsekwencji karnych może się również liczyć osoba, która sprzedała alkohol nieletniemu gdyż prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Źródło:
KPP

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*