Policjanci wyjaśniają sprawę dotyczącą firmy, która przesyła przedsądowe wezwanie zapłaty

nowe_logo_policja z Komisariatu Policji w ustalają okoliczności sprawy zgłoszonej przez 70 – letniego mieszkańca Kęt, który w połowie kwietnia br. otrzymał pocztą przedsądowe wezwanie  do zapłaty na kwotę 750zł, z tytułu bezprawnego rozpowszechnienia w sieci utworu audiowizualnego.  Uiszczenie opłaty miało być  polubownym odszkodowaniem za popełnienie przestępstwa polegającego na bezprawnym rozpowszechnianiu w sieci plików.

podjęli czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tej sprawy, jednakże zwracają się z apelem do internautów, aby w podobnych przypadkach  nie lekceważyli tego rodzaju korespondencji i dokładnie starali się wyjaśnić okoliczności w jakich miało dojść do naruszenia przez nich prawa.

Przede wszystkim, jeśli nie czują się zobowiązani do regulowania tego rodzaju wezwania, mają  prawo zwrócić się do firmy wzywającej ich do zapłaty o anulowanie tego wezwania. W piśmie należy podać  okoliczności przemawiające za tym, iż wezwany,  z  usług tej firmy nie korzystał, bądź nie wchodził na wskazane strony.

Można również dochodzić  swoich praw na drodze cywilno-prawnej. Natomiast osoby, które podejrzewają, że ktoś próbuje od nich wyłudzić pieniądze, mają prawo złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na ich szkodę w najbliższej jednostce Policji bądź w Prokuraturze.

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*