Policjanci wyjaśniają okoliczności zgonu 76 – letniego mieszkańca Grojca

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji wyjaśniają okoliczności zgonu 76 – letniego mieszkańca Grojca, którego zwłoki w dniu 13 listopada 2012 r. zostały  znalezione w cieku wodnym  przy ul. Beskidzkiej w Grojcu. 

Do doszło w dniu 13 listopada 2012 ok. godz. 04.25 policjanci zostali wezwani przez kierowcę ciężarówki  marki Renault /mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego/, który w porę zareagował na fakt,  iż na środku jego pasa stał pieszy. Kierowca ominął pieszego, a następnie  zatrzymał się aby sprawdzić czy nie  potrzebuje on pomocy. Wtedy zauważył , iż jest to starszy mężczyzna, ubrany niestosownie do pory roku, nie miał też obuwia. W związku z tym kierowca dał mu swój sweter, następnie  pozostawił przy samochodzie i poszedł sprawdzić w jakiej miejscowości się znajduje aby powiadomić Policję. Kiedy po kilku minutach wrócił mężczyzny już nie było, a sweter leżał na jezdni. Na miejsce niezwłocznie przybyli policjanci i wszczęli poszukiwania mężczyzny, który mógł być w szoku i uciec z miejsca zdarzenia. Do policjantów zgłosiła się również pobliskich domów informując,  iż zauważyła, że w domu nie ma jej 76 – letniego męża. Opisała jego wygląd, a kierowca ciężarówki potwierdził , iż mógł to być ten mężczyzna. W trakcie poszukiwań  pod lustrem wody  w cieku wodnym biegnącym wzdłuż ulicy Beskidzkiej ujawniono zwłoki 76 – latka.  Przeprowadzone oględziny zwłok nie wykazały żadnych zewnętrznych obrażeń ciała. Policjanci, prokurator oraz biegły z zakresu techniki motoryzacyjnej i ruchu drogowego,  przeprowadzili również oględziny pojazdu , gdzie nie stwierdzili żadnych uszkodzeń. Zwłoki na polecenie prokuratora zostały zabezpieczone do sekcji, która wykaże bezpośrednią przyczynę zgonu.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*