Policjanci rozliczyli mieszkańca gminy Kęty, sprawcę wielu kradzieży i włamań. Postawili mu już osiem zarzutów.

KPP Oświecim Zatrzymany 6Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 19 – letniego mieszkańca Gminy Kęty, podejrzanego o szereg kradzieży i włamań, a także posiadanie narkotyków. Udowodnili mu już osiem czynów.

Na trop podejrzanego policjanci wpadli  w trakcie  czynności związanych z ustaleniem sprawcy kradzieży dwóch butelek markowego alkoholu w jednym z oświęcimskich sklepów. Policjanci ustalili, że związek z kradzieżą ma 19 – letni Gminy Kęty. Jednakże szybko okazało się, że kradzież sklepowa to tylko jeden z popełnionych przez niego czynów. Po weryfikacji śladów zabezpieczonych w miejscach włamań i kradzieży okazało się, że 19 – latek ma związek jeszcze z wieloma innymi przestępstwami, dokonanymi na terenie Oświęcimia i okolicznych miejscowości, a także na terenie powiatu wadowickiego.

KPP Oświecim Zatrzymany 6

W styczniu br. w Oświęcimiu włamał się do piwnicy, z której skradł rower, następnie w lutym w Osieku włamał się do niezamieszkałego domu, z którego skradł wyposażenie warte kilka tysięcy złotych. W marcu br. w ponownie na terenie Oświęcimia włamał się do punktu skupu złomu, z którego skradł kilkadziesiąt kg miedzi i mosiądzu, a kilka dni później ponownie w Oświęcimiu dokonał do samochodu marki Kia, z którego skradł sprzęt multimedialny.  Ponadto włamał się również do stojaków na butle w Grojcu, Brzeszczach i Frydrychowicach pow. wadowicki, z których kradł od kilku do kilkunastu sztuk butli gazowych. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli również woreczek z amfetaminą, którą znaleźli w jego portfelu.

Podejrzany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji i wkrótce przed sądem odpowie za popełnione czyny.

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*