Policjanci odzyskali kolejną komórkę. Znalazca zamiast oddać telefon przywłaszczył go

KPP Oświęcim policjanci zwracają zagubione lub skradzione telefonyW dniu 8 kwietnia 2015 r. policjanci zatrzymali 52 – letniego mieszkańca Śląska, podejrzanego o przywłaszczeni telefonu. Funkcjonariusze odzyskali komórkę, którą zwrócili właścicielowi.

W połowie marca 2015 r. Porąbki woj. jadąc autobusem relacji Kęty – Andrychów zagubił swój telefon marki Sony. Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, którzy ustalili, że nowym posiadaczem telefonu jest Czańca. policjantów potwierdziły się gdy 52 – latek oddał telefon, który znalazł w autobusie. Komórka wróciła do właściciela, natomiast nieuczciwy znalazca wyszedł z komisariatu z zarzutem przywłaszczenia.

KPP Oświęcim policjanci zwracają zagubione lub skradzione telefony

Przypominamy, że każdą znalezioną rzecz należy zwrócić właścicielowi lub oddać do biura rzeczy znalezionych!

Przywłaszczenie mienia jest karalne, a w przypadku mienia o wartości powyżej 400 zł jest już przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Osoba, która znalazła telefon, tak jak każdą inną rzecz, zobowiązana jest do zwrócenia jej właścicielowi lub oddania do Biura Rzeczy Znalezionych.

Źródło:
KPP Oświęcim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*