Podziękowania za 23. Finał WOŚP w Gminie Kęty!

___okładkaDnia 11 stycznia 2015 roku odbył się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem Orkiestry był zakup sprzętu dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. Mieszkańcy naszej gminy także mieli okazję wesprzeć fundację Owsiaka.

W tym roku mieliśmy 38 wolontariuszy z puszkami na terenie Gminy Kęty oraz Gminy Porąbka, która nie miała swojego własnego sztabu. Każdemu z nich towarzyszyły niepełnoletnie, rozdające serduszka. W sumie w dzień finału mieliśmy na ulicach ponad 80 wolontariuszy. Można nas było spotkać zarówno w Kętach, jak i we wszystkim sołectwach naszej gminy oraz w Porąbce, Czańcu i Kobiernicach – opowiada szef Sztabu WOŚP w Gminie Kęty, Tomasz Klęczar. – Dzięki współpracy zarówno z Policją w Kętach, jak i w Kobiernicach, kwesta w dzień finału odbyła się bez jakichkolwiek incydentów – dodaje.

            Finał WOŚP to jednak nie tylko zbiórka pieniędzy, ale także szereg imprez towarzyszących. Nie inaczej było w Kętach. Wszystko zaczęło się już o 9 rano, kiedy pod OSIR-em do biegania z puszką zabrały się Kęckie Harpagany. Chwilę później na teren kęckiego targowiska zaczęli się zjeżdżać goście z Retro Grupy Kęty oraz Nocnej Jazdy Bielsko-Biała, by o 12.00 wystartować z rykiem silników i piskiem opon. Można było podziwiać pojazdy zabytkowe, sportowe, pokazy drifftowe oraz pojeździć gokartem.

O godzinie 14.00 w Domu Kultury rozpoczęła się główna impreza Finału WOŚP w Kętach. Jako pierwszy na scenie sali widowiskowej DK pojawił się Marcin Joneczko, następnie zaprezentowali się kolejni z młodych artystów: zespół Roztańczone nutki z Bulowic, zespół baletowo-akrobatyczny Promyczki, zespół wokalny Canzonetta z Bulowic, odbył się pokaz tańca towarzyskiego klubu Ragtime, wystąpił także folklorystyczny Zespół Pieśni i Tańca Małe Kęty. W czasie, kiedy na scenie przygotowywano na koncerty, przed budynkiem można bylo podziwiać pokazy strażaków z OSP Kęty, Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, Grupy Mortus oraz klubu motocyklowego Riders On The Storm. Około 15.30 nadszedł czas na pierwsze tego dnia występy zespołów młodzieżowych. Na scenie pojawiły się kolejno: Baba Jaga, Serso, Codegen, Taka Voda. Po sporej dawce muzyki przyszedł czas na tańce w wykonaniu: Cookie Beat, Move Your Body, Włóczykijów z Bielska-Białej, B3, B3 Kids oraz formacji tanecznej Funky.

Podczas całej imprezy miały miejsce także inne atrakcje, jak choćby loteria fantowa, licytacje, malowanie twarzy dla dzieci, pokazy pierwszej pomocy, można było także zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego, na co zadecydowało się ponad 50 osób. O godzinie 20.00 przyszedł czas na pokaz sztucznych ogni – światełko do nieba, a chwilę później na scenie Domu Kultury pojawił się ostatni z zespołów tego dnia – breht z Kęt.

– Myślę, że tegoroczny finał WOŚP w Kętach był udany. Najważniejszym efektem jest zadeklarowana kwota zebrana tego dnia: 49536.70 zł. Jest to drugi wynik w Powiecie Oświęcimskim. Nie osiągnęlibyśmy tego wyniku, gdyby nie zrozumienie i chęć pomocy, które nas spotykały z praktycznie każdej strony: urzędów, organizacji pozarządowych, sponsorów, osób prywatnych, ale przede wszystkim Domu Kultury w Kętach, który zdecydował się współorganizować z nami imprezę finałową w tym roku. Wszystkim, którzy nas wsparli, chciałbym serdecznie podziękować, bez Was nie dalibyśmy rady. To bardzo budujące, kiedy obserwuje się taką chęć niesienia pomocy innym, motywuje to do starania się i organizacji tego typu rzeczy – podsumowuje Tomasz Klęczar. – W imieniu Sztabu WOŚP w Gminie Kęty dziękuje bardzo i do zobaczenia za rok!

Sztab WOŚP Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*