Podsumowanie policyjnej akcji „Majowy Weekend 2015”

nowe_logo_policjaPodczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek i wracających z wypoczynku czuwali policjanci. Funkcjonariusze sprawdzali, czy poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Podczas tegorocznego majowego weekendu od czwartku do niedzieli na terenie kraju doszło do 310 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 408 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali aż 1233 nietrzeźwych kierowców.

Natomiast na drogach powiatu oświęcimskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jednakże policjanci wykonywali czynności związane z 16 kolizjami drogowymi. Podczas wzmożonych kontroli drogowych na drogach policjanci skontrolowali kilkaset pojazdów i wyeliminowali z ruchu 7 użytkowników będących po alkoholu, w tym dwóch kierowców samochodów oraz pięciu rowerzystów. Ponadto funkcjonariusze nałożyli 130 mandatów karnych za wykroczenia drogowe, sporządzili również 20 wniosków o ukaranie do sądu, a 89 osób pouczyli.

Źródło: KPP Policja

nowe_logo_policja

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*