Podsumowanie kwesty na rzecz renowacji i konserwacji nagrobków w Kętach

W roku 1997 r. Towarzystwo Miłośników Kęt  podjęło uchwałę dotyczącą organizowania kwest na rzecz renowacji i konserwacji nagrobków i grobów zasłużonych dla Kęt  mieszkańców pochowanych na Cmentarzu Komunalnym w Kętach.  Już od 15 lat, w dniu Wszystkich Świętych przy bramach tegoż cmentarza, członkowie Towarzystwa oraz sympatycy ww.  akcji kwestują od wczesnych godzin rannych. Dzięki Państwa przychylności i hojności udało nam się zebrać w tym roku kwotę 9849,1 zł.

W ciągu 15 lat corocznego kwestowania udało nam się odnowić 12 zabytkowych nagrobków. Są to najwymowniejsze świadectwa  naszej wspólnej pamięci o grobach wybitnych mieszkańców Kęt, którzy tworzyli historię, tradycje, obyczaje i kulturę naszego miasta, jak również troski o uratowanie i zachowanie dla przyszłych pokoleń najcenniejszych nekropoli Cmentarza Komunalnego w Kętach.

W tym roku kwestowali między innymi: Burmistrz  Gminy Kęty i jego zastępca, Gminy Kęty, członkowie Kęckiego Stowarzyszenia Społecznego Kultura weSoła, harcerze, sympatycy Towarzystwa Miłośników Kęt i wolontariusze.

Dziękujemy wszystkim osobom kwestującym oraz osobom które wsparły finansowo ten szczytny cel.

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*