Podsumowanie jubileuszowego sezonu przez lekkoatletów MKS TEMPO Kęty

16 listopada 2012 r. odbyło się uroczyste spotkanie Zarządu MKS Tempo Kęty z zawodnikami, trenerami, sędziami lekkoatletycznymi  i sympatykami lekkiej atletyki, którego celem było podsumowanie osiągnięć sportowych Klubu w 2012 roku. W spotkaniu wzięli udział również rodzice zawodników, którzy w zakończonym sezonie reprezentowali Klub w Mistrzostwach Polski. Gminę Kęty w spotkaniu reprezentował Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Pan Jarosław Jurzak, a Zarząd Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki w Krakowie jego Prezes – Grzegorz Sobczyk. Gościem spotkania był również Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Mirosław Smolarek.

Sprawozdanie z realizacji szkolenia sportowego MKS Tempo w sezonie 2012  przedstawił trener koordynator – Tadeusz Łysek. Następnie zawodnikom, którzy odnieśli największe sukcesy zostały wręczone okolicznościowe statuetki i dyplomy. W swoich wystąpieniach goście podkreślali swoje uznanie dla osiągnięć Klubu i jego znaczenie dla społeczności lokalnej i dla rozwoju małopolskiej lekkiej atletyki. Bardzo serdeczne podziękowania dla trenerów złożyli zawodnicy i ich rodzice.

Szkoleniem lekkoatletycznym Klub objął 51 zawodników w kategoriach wiekowych – dzieci, młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy. Zajęcia treningowe prowadzone były w 4 grupach szkoleniowych przez trenerów lekkiej atletyki posiadających licencje Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – Beatę Harat, Lidię Doroszko, Tadeusza Łyska i Tomasza Sysaka.

Bardzo dobre efekty prowadzonej działalności szkoleniowej potwierdza uzyskanie przez  16 zawodników klas sportowych PZLA w tym 3 klasy II, 2 klasy III, 4 klasy IV i 7 klas V.

W klasyfikacji sportu młodzieżowego zawodnicy MKS Tempo zdobyli największą od wielu lat ilość punktów –  29 .  Na ten wynik złożyły się sukcesy : Gabrieli Zawadzkiej – 7 pkt, Justyny Konior – 7 pkt, Patrycji Łazarz – 6 pkt, Macieja Cisińskiego – 3 pkt, Klaudii Blachy – 3 pkt, Michała Makosia – 2 pkt i Patryka Sikory – 1pkt

W sezonie 2012 zawodnicy Tempa wystartowali w 26 zawodach lekkoatletycznych tym w 4 zawodach rangi Mistrzostw Polski :

– Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale

– Mistrzostwach Polski Juniorów w Białymstoku

– Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Krakowie

– Mistrzostwach Polski Młodzików w Słubicach.

W Mistrzostwach Polski wystartowało 5 zawodników Tempa Kęty. Największy sukces odniosła juniorka młodsza Justyna Konior, która w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie ustanawiając w skoku wzwyż rekord życiowy wynikiem 168 cm zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski. Czwarte miejsca w mistrzostwach Polski zajęli – Patrycja Łazarz w trójskoku z rekordem życiowym  11.53m w Halowych Mistrzostwach Polski w LA w Spale i Maciej Cisiński  w skoku w dal  z rekordem życiowym 6.23 w  Mistrzostwach Polski Młodzików w LA w Słubicach.  Gabriela Zawadzka zakwalifikowała się z wynikiem 11.67 w trójskoku do wąskiego finału Mistrzostw Polski Juniorów w Białymstoku i zajęła w nim ostatecznie z wynikiem  11.46  VIII miejsce. W Mistrzostwach Polski Młodzików w biegu na 1000 m wystąpił  Michał Makoś i zajął z wynikiem 2.47.05  XVII miejsce. W finałach skoku w dal i trójskoku Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Krakowie wystartowała Patrycja Łazarz. Niestety w trakcie zawodów odnowiła się kontuzja, która wyeliminowała będącą w wysokiej formie zawodniczkę z walki o czołowe lokaty.

W Mistrzostwach Międzywojewódzkich w Lekkiej Atletyce zawodnicy Tempa Kęty zdobyli  7 medali w tym 3 złote / J. Konior- wzwyż, P. Łazarz w dal i trójskok /, 3 srebrne / Zawadzka-trójskok, M. Cisiński – w dal, Blacha – kula/  i 1 brązowy / M. Makoś – 1000m/

             W Mistrzostwach Małopolski zawodnicy Tempa zdobyli 20 medali w tym 12 złotych. Mistrzami Małopolski zostali :

– Justyna Konior – skok wzwyż/stadion/ i skok wzwyż /hala/

– Patrycja Łazarz – skok w dal i trójskok / stadion/ i skok w dal i trójskok /hala/

– Maciej Cisiński – skok w dal i 4×100 m

– Michał Makoś – 600 m i 4×100 m

Klaudia Blacha – pchnięcie kulą

Patryk Sikora – 4x100m

Kamil Wroniszewski – 4x100m

Adrianna Zątek – rzut piłeczką palantową

Michał Jura – przełaje

Ponadto  zawodnicy trenujący w MKS Tempo w finale wojewódzkim Indywidualnej Gimnazjady Lekkoatletycznej zdobyli dla Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 2 w Kętach  6 medali w tym 4 złote. Zwyciężali : Klaudia Blacha / oszczep/,  Maciej Cisiński / skok w dal /, Michał Makoś / 1000m / oraz sztafeta 4 x 100m w składzie – Kulka, Sikora, Makoś, Cisiński. Srebrny medal na 300m zdobył Patryk Sikora, a brązowy w pchnięciu kulą – Klaudia Blacha.

Znaczącym sukcesem było zwycięstwo Justyny Konior w kategorii juniora młodszego w cyklu zawodów pod nazwą Otwarty Puchar Krakowa w LA.

 Z bardzo dobrej strony pokazali się lekkoatleci Tempa reprezentujący Polskę w meczu lekkoatletycznym młodzików i dzieci starszych Euroregionu Beskidy, który we wrześniu odbył się w miejscowości Rabca  na Słowacji. W wygranym przez Polskę meczu  Weronika Książek zwyciężyła w skoku wzwyż,  Adrian Puchała w skoku wzwyż i w pchnięciu kulą, Adrian Nowak w biegu na 800m oraz Michał Makoś i Sandra Merta w sztafetach 4 x 200m. Oprócz tego srebrne medale zdobyli Michał Makoś na 1000m  i Klaudia Blacha w pchnięciu kulą a brązowy Patryk Sikora w kuli.

Międzyszkolny Klub Sportowy Tempo pomimo braku w gminie obiektów lekkoatletycznych czynił starania zmierzające do popularyzowania lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży poprzez organizowanie masowych imprez lekkoatletycznych.

W 2012 roku  MKS Tempo był współorganizatorem zawodów lekkoatletycznych w ramach Igrzysk Doliny Soły. Na przyszkolnym obiekcie sportowym Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 przeprowadzono cykl zawodów / 31.05, 15.06, 18.09 / pod nazwą „Lekkoatletyczne Czwartki Tempa”. W cieszących się dużym zainteresowaniem zawodach sklasyfikowano ponad 500 uczniów z 10 szkół podstawowych i gimnazjów.

W ramach Igrzysk Doliny Soły MKS Tempo zorganizował XXI edycję Biegu o Puchar Burmistrza Gminy Kęty. W zawodach przeprowadzonych 21 czerwca wzięło udział 364 uczestników z 17 szkół.

Wspólnie z Gminnym Szkolnym Związkiem Sportowym MKS Tempo zorganizował Indywidualną i Drużynową Gimnazjadę Lekkoatletyczną, a z Zespołem Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Kętach – Halowe Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Dyrektora i Halowy Mityng w Skoku Wzwyż.

Dużym wyzwaniem organizacyjnym dla Klubu była organizacja zawodów dla uczczenia jubileuszu 30 – lecia działalności MKS Tempo Kęty. Ze względu na fakt, że Kęty nie posiadają obiektu lekkoatletycznego podjęto decyzję o organizacji wspólnie z Małopolskim Związkiem Lekkiej Atletyki obchodzącym jubileusz 90-lecia oraz klubem WKS Wawel Kraków, którego sekcja LA również obchodzi swoje 90 lecie – dużych ogólnopolskich zawodów – Lekkoatletycznego Pucharu Polski  połączonych z Memoriałem Gwiazd Małopolskiej Lekkiej Atletyki i Otwartym Pucharem Krakowa w LA. Zawody odbyły się 9 czerwca na stadionie AWF w Krakowie. Nad konkurencjami LPP, które organizował MKS Tempo  patronat objął Burmistrz Gminy Kęty. Bardzo dobra organizacja i świetna oprawa zawodów spowodowały, że o kęckiej lekkoatletyce przez kilka godzin było głośno na krakowskim stadionie. Zwycięzcami pucharowych konkurencji zostali czołowi polscy lekkoatleci / Karolina Błażej, Katarzyna Płonka, Wojciech Theiner i Adrian Świderski / ale w skoku wzwyż kobiet na podium stanęła również Justyna Konior, która wywalczyła III miejsce.

Na 15 grudnia 2012 r. planowane jest również w ramach obchodów 30-lecia  zorganizowanie wspólnie z UKS Brzeszcze I Otwartych Halowych Mistrzostw Powiatu Oświęcim w Lekkiej Atletyce.

Źródło:
UG Kęty | MKS Tempo Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*