Podsumowanie IV Festiwalu Młodego Aktora w Kętach

DSC_0346W Domu Kultury w Kętach miała miejsce gala, będąca podsumowaniem IV Festiwalu Młodego Aktora. Grand Prix Festiwalu zdobył Konrad Paw, uczeń II kl. Szkoły Podstawowej w Czańcu. W konkursach uczestniczyło w sumie 73 młodych artystów.

 

W obydwu konkursach wchodzących w skład Festiwalu Młodego Aktora wzięło udział 73 uczestników z Andrychowa, Bęczarki, Bielan, Choczni, Czańca, Głogoczowa, Ibramowic, Kęt, Koczanowa, Klimontowa, Krakowa, Kościelca, Libiąża, Łaz, Łyczanki, Myślenic, Nowego Brzeska, Nowej Wsi, Ostrowa, Oświęcimia, Polanki, Porąbki, Pawłowic, Proszowic, Rajska, Radziemic, Zawady, Zawiercia i Żywca. Ich występy oceniało Jury w składzie: Ewa Polak-Walesiak – Teatru Kwadryga w Bielsku-Białej, Maja Kubacka – aktorka Teatru Groteska w Krakowie oraz Kuba Abrahamowicz – założyciel i aktor Teatru Komedii Kuby Abrahamowicza w Bielsku-Białej. Tegoroczny Festiwal swoim patronatem objęli: Starosta Zbigniew Starzec oraz Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar.

DSC_0362

Konrad Paw zajął również I miejsce w kategorii klas I-III Turnieju Interpretacji Bajki i Baśni, który w Domu Kultury gościł już po raz 21. Opiekunem młodego aktora jest Aleksandra Stępień. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Kinga Kizner ze Szkoły Podstawowej w Czańcu (opiekunowie: Aleksandra Stępień, Danuta Palarczyk-Dusza).

Podczas gali wręczono również zwycięzcom 6. Turnieju Teatralnego „Wywiedzione ze słowa”, w którym uczestniczy młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii gimnazjów Jury nie przyznało pierwszej nagrody, natomiast w kategorii liceów zwyciężyła Elżbieta Trzaskoś z Młodzieżowego Domu Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie (opiekun: Joanna Rudkowska).

DSC_0373

DSC_0346

Poza tym tradycyjnie już swe przyznał patron festiwalu – krakowski Teatr Groteska. Złota Maska trafiła do Artura Kamińskiego z SP nr 5 w Żywcu (opiekun: Jolanta Talik) za dojrzałość sceniczną. Srebrną Maskę otrzymał Adam Płonka z LO im. Marii Dąbrowskiej w Kętach (opiekun: Anna Kapcia) za umiejętność operowania różnymi środkami scenicznymi i świadomość sceniczną. Natomiast Brązową Maskę otrzymał Paweł Świeżowski z Młodzieżowego Domu Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie (opiekun: Joanna Rudkowska) za wrażliwość muzyczno-poetycką w poezji śpiewanej.

DSC_0361

Pełne wyniki Festiwalu Młodego Aktora można znaleźć na stronie internetowej DK: www.domkultury.kety.pl

 

Zbyszek Matejko

Dział Promocji Domu Kultury w Kętach
www.domkultury.kety.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na Podsumowanie IV Festiwalu Młodego Aktora w Kętach

  1. Jakub pisze:

    czemu na tej stronie nie ma zadnych zdjec ani informacji o niwie tylko same pierdoly?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*