Podejrzenie podtrucia tlenkiem węgla w Bulowicach, dziecko wraz z matką trafiło do szpitala

nowe_logo_policjaW dniu 28 stycznia 2014 r. służby ratunkowe interweniowały w jednym z domów jednorodzinnych w związku z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla.
Do zdarzenia doszło około godziny 20:45 w jednym z domów jednorodzinnych gdzie 10 – letnia dziewczynka po wyjściu spod prysznica poczuła się źle. Dziecko z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla oraz jej 35 – letnią matkę Pogotowie Ratunkowe przewiozło do szpitala na badania. Natomiast policjanci i strażacy zajęli się ustalaniem możliwych przyczyn podtrucia. Jak się okazało oraz wentylacja w łazience były sprawne natomiast w pokoju gdzie stał piec kaflowy, strażacy badający pomieszczenia przy pomocy specjalistycznego urządzenia, wykryli tlenek węgla nieznacznie przekraczający dopuszczalne normy.

Przypominamy: tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i zasygnalizuje, że dzieje się coś niedobrego. Dlatego też aby zadbać o bezpieczeństwo domowników takie urządzenia należy zamontować w pomieszczeniach gdzie jest otwarte spalanie, a więc np. w łazience, w kuchni oraz pomieszczeniach ogrzewanych piecami.

nowe_logo_policja

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*