Piłkarski Turniej Orlikowych Liderów – Relacja i ZDJĘCIA

Zapraszamy do obejrzenia relacji i galerii zdjęć z meczów III edycji Turnieju Orlikowych Liderów, która odbyła się 27 lipca na Orliku w Nowej Wsi. Udział wzięły drużyny: Chłopcy z Ośki i Kenty (KALPN) oraz Ultras Kęty i KCP Team (ALF).

W zawodach, które rozgrywane były systemem „każdy z każdym” (2×12 minut) udział wzięły czołowe zespoły obu lig: Chłopaki z Ośki, Kenty, Ultras Kęty i KCP Team.

W inauguracyjnym pojedynku spotkali się futboliści Chłopaków z Ośki i KCP Team. Zasłużone zwycięstwo 3:1 odniosły „chłopaki”, już na początku sezonu prezentując dobrą formę i dobrą skuteczność.

W drugim meczu borykający się z kłopotami kadrowymi zespół Kent..z Kęt uległ aktualnemu liderowi ALF, Ultras Kęty, w stosunku 5:2, ale już w następnej grze niespodziewanie łatwo uporał się z prezentującymi kolejny raz wakacyjna formę, muzykami z KCP Team 3:1.

Bardzo dramatyczny przebieg miało spotkanie numer 4. Ultrasi prowadzili z Chłopakami z Ośki 2:0 i gdy wydawało się, że mecz mają pod kontrolą, najpierw pozwolili sobie na moment dekoncentracji i utratę cennej zaliczki (remis 2:2), a później – przez własne gapiostwo przy zmianie – ukarani regulaminową sankcją, musieli walczyć .. trzema zawodnikami w polu; w efekcie stracili kolejne dwie i ostatecznie przegrali 2:4.

W piątej konfrontacji czyli w spotkaniu KCP Team z ultrasami, muzycy ponieśli trzecią porażkę, tym razem w stosunku 1:2.Ta przegrana sprawiła, że biało-czarni przestali definitywnie liczyć się w końcowej rozgrywce, natomiast pozostała trójka – w większym lub mniejszym stopniu – w dalszym ciągu zachowywała szanse na finalny sukces.

Wygrana Chłopaków z Ośki z Kentami 3:2 – po zaciętej i dramatycznej walce – sprawiła, że to oni, po ostatnim gwizdku sędziego, mogli cieszyć się zwycięstwem w całym turnieju.

1. Chłopaki z Ośki: zespół już na starcie sezonu zaprezentował dobrą i – co w turniejowych bataliach ważne – równą formę. Dysponował poza tym najbogatszą i wartościową „ławką”. Sukces w turnieju jak najbardziej zasłużony.

Skład: Dawid Śleziak, Sebastian Blachura, Przemysław Śleziak, Radosław Oczko, Konrad Wrona, Jarosław Kuder, Jacek Szłapa, Szymon Gałuszka, Sebastian Zając, Jakub Januszyk, Sławomir Gibas.

2. Ultras Kęty: jak zwykle w czołówce, ale..ale..takie błędy organizacyjno-taktyczne jakie przytrafiły się im w meczu z Chłopakami z Ośki ( być może kosztowały ich utratę I miejsca), rutyniarzom tej klasy nie powinny się zdarzać! Mają za to króla strzelców..

Skład: Bogumił Olesiak, Piotr Wróbel, Wojciech Wilk, Przemysław Krzywdziak, Konrad Grządziel, Mateusz Gębołyś, Hawro Adam, Dominik Nycz, Bartłomiej Bujarek.

3. Kenty: w sytuacji kadrowej mizerii (do turnieju przystąpili podstawową szóstką!) trudno było im wróżyć jakikolwiek sukces, a jednak drużyna mile zaskoczyła; pokazała charakter – zagrała walecznie, twardo, bez kunktatorstwa i.. do końca liczyła się w stawce.

Skład: Robert Szłapa, Krzysztof Handzlik, Marcin Blok, Jacek Urbański, Adrian Majkuciński, Sławomir Olearczyk.

4. KCP Team: o tym turnieju muzycy będą chcieli zapewne jak najszybciej zapomnieć, jednak wszystkim tym, którzy po pierwszym, bardzo nieudanym przetarciu, wieszczą im zmierzch, przypomnę: rok temu, w takim samym turnieju, KCP Team wypadło podobnie blado, a mimo to już dwa miesiące później zdobyło i mistrzostwo i mistrzostwo Gminy (po wyraźnej wygranej z mistrzem w Pucharze Obojga Orlików).

Skład: Rafał Janosz, Marcin Janosz, Mateusz Błasiak, Wojciech Wiktor, Michał Pietrzykowski, Tomasz Bies, Przemysław Sroczyński, Tomasz Pikoń.

Królem strzelców, z dorobkiem 4 bramek, został Mateusz Gębołyś Ultras Kęty.

Okazałe puchary dla wszystkich zespołów oraz statuetkę dla króla strzelców ufundował Urząd Gminy Kęty, a wręczał je administrator orlika, dyrektor ZSG w Nowej Wsi, Pan Grzegorz Żak.

Zawody sędziował Pan Szymon Krawczyk.

Źródło:
Paweł Kłaput /

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*