Piłkarski Turniej Orlikowych Bywalców, Orlik Nowa Wieś, 21 lipca 2012 r.

Ta to swoisty ukłon animatora obiektu i dyrektora ZSG w Nowej Wsi, Pana Grzegorza Żaka w stronę dzieci i młodzieży uczestniczącej  s y s t e m a t y c z n i e  w  orlikowych zajęciach czyli w stronę – właśnie! – stałych bywalców tego kompleksu sportowego.

W zawodach wzięły udział trzy zespoły: „Gimnazjalistki” (na co dzień siatkarki III-ligowego Kęczanina, co środę i sobotę futbolistki miejscowego gimnazjum), „Pasy” (najdłużej edukująca się i najbardziej zasłużona w dziejach Szkółki Piłkarskiej dla Najmłodszych ekipa, dziś stanowiąca podstawę żaków Niwy Nowa Wieś) oraz „Prokoksy” (reprezentacja stworzona z całej, barwnej reszty bywalców).

W pierwszym meczu spotkały się Pasy i Prokoksy i oba zespoły nie zawiodły. Byliśmy świadkami dobrego, technicznego widowiska, w którym i jedni i drudzy nie zamierzali odpuszczać. O ile jednak pierwsza połowa była w miarę wyrównana, o tyle w drugiej zarysowała się wyraźnie przewaga Pasów, udokumentowana bramkami ( końcowy 7:4). W drugim pojedynku zmierzyły się  gimnazjalistki z Pasami. Rezultat po ostatnim gwizdku sędziego, 8:2 jest mylący, bo dziewczyny całkiem sporymi fragmentami meczu toczyły z rywalami wyrównany bój, a po kilku akcjach ręce same składały się do oklasków.. Gdyby jeszcze ta skuteczność i pewniejsza postawa zmieniających się bramkarek.. pasom nie byłoby wcale, a wcale tak lekko:-). Ostatnie było popisem Prokoksów, którzy pozbawieni szans na „złoto” starali się – ze zmęczonymi i osłabionymi kontuzjami, gimnazjalistkami – powalczyć jeszcze o indywidualny tytuł króla strzelców. Dominika „Dodo” Naglika z Pasów (9 bramek) próbowali dogonić (i przegonić): Albert Wawro i Marcel Pustelnik, ale mimo niesamowitej determinacji nie udało im się tego ostatecznie dokonać (choć zabrakło naprawdę.. naprawdę niewiele..).

Złote medale dla zwycięzców, ufundowane przez dyrektora ZSG w Nowej Wsi, Pana Grzegorza Żaka, dyplomy i słodycze wręczali: Pan Marek Pustelnik (sędzia siatkarski i kibic Piłkarskiej Szkółki dla Najmłodszych) oraz animator. Skromną nagrodę specjalną, pamiątkowy kubeczek Euro 2012, dla najwaleczniejszego zawodnika otrzymał.. otrzymała najwaleczniejsza zawodniczka imprezy Klaudia Zaręba.

Ostateczna klasyfikacja:

1. Pasy

2. Prokoksy

3. Gimnazjalistki

Składy:

Pasy: Konrad Ryłko, Michał Zaręba, Dominik Naglik, Kamil Tomiczek, Oskar Pustelnik, Szymon Chałupka, Miłosz Rodak, Sylwek Dziubek.

Prokoksy: Paweł Wojdaszka, Bartek Blarowski, Marcel Pustelnik, Albert Wawro, Filip Luranc, Krzysiek Czarnik, Kamil Naglik, Kacper Żmudka.

Gimnazjalistki: Klaudia Zaręba, Katarzyna Szlendak, Aleksandra Pietrzykowska, Aleksandra Handzlik Julia Dwornik, Anna Gawęda.

Paweł Kłaput

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*