Piknik Rodzinny w Nowej Wsi – Relacja + ZDJĘCIA

Za nami „Plenerowe Święto Szkoły w Nowej Wsi”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania relacji z wczorajszego pikniku rodzinnego.

 

Wczorajsza piękna pogoda i bogaty Plenerowego Święta Szkoły sprawiły, że na terenie szkoły i orlika już od południa gromadziła się publiczność. Na gości w każdym wieku czekały liczne niespodzianki: sportowe, muzyczne i kulinarne. Na scenie poszczególne grupy dzieci i młodzieży zaprezentowały programy muzyczno – taneczne. Wśród uczniów rozegrano turniej scrabble, gdy tymczasem na murawie rozegrano mecz o Puchar Sołtysa, a obok – mecz piłki siatkowej. Po południu boisko do siatkówki zamieniło się na chwilę w dojo japońskie – dzieci i młodzież z Nowej Wsi i okolic trenujący karate zaprezentowały publiczności kunsztowne układy walki. Dla amatorów strzelania LOK Kęty/Nowa Wieś przygotował stanowiska paintballowe i pneumatyczne.

Zaproszenie na piknik przyjęli przyjaciele szkoły z okolic, którzy przyjechali do Nowej Wsi z występami: Orkiestra Dęta z Osieka była profesjonalnie przygotowana nie tylko do grania, ale także do kibicowania podczas wieczornego meczu Polski z Czechami dzięki biało-czerwonym szalikom i flagom (zresztą atmosfera Euro 2012 udzielała się zebranym przez cały dzień); panowie Kruczałowie z Bulowic dali popis na akordeonach, a do popołudniowego biesiadowania zachęcała śpiewająco gwiazda pikniku – zespół Bugi-M z Kęt.

Piknik odwiedzili również m.in. Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Pani Zofia Gasidło, ksiądz proboszcz Edward Kobiesa, ks. wikariusz Mieczysław Piela, wiceburmistrz Kęty Pan Dariusz Laszczak.

Powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się stanowiska, przy których można było pomalować sobie twarz, zapleść warkoczyki, czy skosztować miodu z pasiek gminnych. Plac zabaw szybko wypełnił się roześmianymi milusińskimi. Na głodnych czekały kiełbaski, grochówka, bigos, wata cukrowa, a także kawiarenka z ciastami, mrożoną kawą, napojami i słodyczami. Wszystko przygotowane zostało przez rodziców i nauczycieli.

Finał pikniku zgromadził przed sceną wszystkich gości, a zwłaszcza tych, którzy czekali z niecierpliwością na rozlosowanie nagród z loterii. W tym roku oprócz tradycyjnej loterii (sprzedano prawie 900 losów!), w której nagrodami głównymi były dwa rowery i ekspres do kawy, zorganizowano także loterię autografów. Bogate fanty przekazało dla szkoły na tę okazję wiele instytucji i osobistości polskiego życia politycznego i kulturalnego. Emocje towarzyszące losowaniu udzielały się wszystkim zebranym.
W tak wielkie przedsięwzięcie, jakim było zorganizowanie pikniku zaangażowanych było wiele osób – nauczycieli, rodziców, dzieci, a także sponsorów i przyjaciół szkoły. Im wszystkim, a także wszystkim mieszkańcom Nowej Wsi zebranym na pikniku pan dyrektor szkoły Grzegorz Żak w imieniu nauczycieli i organizatorów przekazał podziękowania za pomoc i wsparcie.

Galeria zdjęć:

 

Jeśli posiadacie zdjęcia z wczorajszej imprezy i chcielibyście aby pojawiły się na stronie Nowej Wsi, zapraszamy do przesyłania ich do naszej redakcji za pośrednictwem maila na adres: redakcja@nowa-wies-kety.pl

 

Portal 'Nowa Wieś w gminie Kęty’ oraz TV Kęty objęły patronatem medialnym to wydarzenie.

A filmy już wkrótce pojawią się na naszej stronie…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*