„Pieszo przez Kubę” – spotkanie w Klubie Obieżyświatów w Kętach

dk pieszo przez kubę 2015 w Kętach zaprasza 21 maja (czwartek) o godz. 18.00 na kolejne spotkanie w Klubie Obieżyświatów. Tym razem tematem będzie Kuba, natomiast gośćmi będą Darwina i Jacek Matuszczakowie. „Piękniejszej ludzkie oko nie widziało” – miał powiedzieć o wyspie Krzysztof Kolumb.

W wakacje 2013 r. ruszyli 900 km pieszo przez Kubę, z Havany do sanktuarium Matki Boskiej Miłosiernej w El Cobre. Kuba, gdzie mieszają się religie chrześcijańskie z wierzeniami afrykańskimi przywiezionymi wraz z niewolnikami, umieszcza Matkę Boską z El Cobre ponad różnicami rytualnymi i demokratycznie traktuje jako patronkę wszystkich mieszkańców wyspy, bez względu na wyznanie i przekonania polityczne.

Pielgrzymka zajęła im miesiąc czasu, bo tylko tyle na Kubie może przebywać zwykły turysta.

Opowiedzą o smutnym kraju na pięknej wyspie. O jednym z ostatnich bastionów komunizmu, gdzie ciągle łamane są prawa człowieka i nie istnieją wolne media, nie ma wolnego dostępu do Internetu, gdzie za goszczenie cudzoziemców pod swoim dachem grożą surowe kary, a mimo to ich przyjmowano…

Kuba 2

 

Źródło: Dom Kultury w Kętach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*