Parafialny Festyn Rodzinny w Nowej Wsi – ZDJĘCIA i FILM

Dnia 30 czerwca 2012 r. na stadionie LKS Niwa Nowa Wieś odbył się Parafialny Festyn Rodzinny, w którym uczestniczyła duża część mieszkańców Nowej Wsi oraz goście.

Festyn zorganizowany został przez księdza proboszcza Edwarda Kobiesę, księdza wikariusza Mieczysława Pielę oraz współorganizatorów-pomocników. Wśród obecnych na Festynie gości byli m.in. I Zastępca Burmistrza Gminy Kęty Dariusz Laszczak, radny Antoni Mojżesz, Dyrektor ZSG w Nowej Wsi Grzegorz Żak, Zastępca Dyrektora ZSG w Nowej Wsi Łucja Listwan oraz parafianie: dzieci, młodzież i starsi.

Festyn rozpoczął się modlitwą w intencji ś.p. księdza Kanonika Gerarda Jajecznicy. W dalszej części festynu mieszkańcy naszej wsi i mogli zobaczyć rozgrywany przez młodzież turniej piłki nożnej i siatkowej, w którym uczestniczyły zespoły Lejdis, ministranci oraz Animatorzy, posłuchać koncertu zespołu „Nowowsianki” z Koła Gospodyń Wiejskich, jak i występów muzycznych dzieci oraz młodzieży ze scholki parafialnej Nowej Wsi.

Ponadto można było skorzystać z przejażdżki konnej, zobaczyć pokazy grupy „Animo”, pobiegać po murawie boiska, czy pooglądać powietrzne eskapady modeli samolotowych. Ksiądz Mieczysław wraz z Panem Zbigniewem Kaletą zaprosili najmniejszych uczestników Pikniku do krótkiej jazdy na swoich motorach.

Zebrani i goście mogli oglądać również akrobacje wykonywane przez motocyklistów na sportowych motocyklach, którzy do Nowej Wsi przyjechali specjalnie na tę okazję.

Dla ochłody przed słońcem przygotowane były w cieniu ławki oraz stoliki. Spragnieni mogli zakupić napoje oraz piwo. Dla tych najbardziej zgłodniałych przygotowano stoisko ze smażoną kiełbasą i wojskową grochówką. Przy stadionie działał również bufet.

Następnie na scenie rozegrano Konkurs z nagrodami, w którym główną nagrodą był rower górski. W dalszej części Pikniku na murawę boiska poleciały z nieba dla dzieci cukierki. A to za sprawą przelatującej nad boiskiem sportowym paralotni. Pilotował nią Pan Radosław Czopek, który z powietrza zrzucał te słodkości na ziemię.

Piknik rodzinny zakończył się w późnych godzinach wieczornych graną na żywo muzyką oraz zabawą taneczną, po której nastąpił pokaz FIRESHOW.

Festyn prowadziła Pani Magdalena Smolik. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie tygodniowych „Wakacji z Bogiem” dla dzieci i młodzieży Parafii w Nowej Wsi, które odbędą się od 19 sierpnia 2012 r. do 27 sierpnia 2012 r. w Kłącznie nad Jeziorem Ryńskim na Kaszubach.


ZDJĘCIA:

 

FILM:

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=3m4TP8Rsd-0″]

(dekorowanie drużyn medalami, koncert zespołu 'Nowowsianki’, przejażdżki konne, pokaz modeli samolotowych, jazda na motorach, akrobacje motocyklowe, stoisko gastronomiczne, loteria fantowa, lot paralotni i zrzucanie z powietrza cukierków)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Społeczne, Sportowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na Parafialny Festyn Rodzinny w Nowej Wsi – ZDJĘCIA i FILM

  1. Tadeusz pisze:

    ta pani z gołymi plecami biegająca wokół wiadomych osób budzi niesmak, zdjęcie numer 27.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*