Otwarcie II Sputnika nad Kętami już dziś

Już dziś w Domu Kultury odbędzie się koncert pt. Alexandra Maceradiego, który uświetni otwarcie II Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Kętami.

Recital, a właściwie sceniczny spektakl, pochodzącego z Krymu artysty, to muzyczna opowieść o porywach ludzkich serc. Opowiada o tym, że każdy bunt jest tęsknotą za niewinnością, a każda pieśń wołaniem o istnienie, każdy bunt jest językiem niewysłuchanych i rodzi się tylko w prawdziwie wrażliwym sercu.

Maceradi sięga do przebogatej skarbnicy najpiękniejszych romansów rosyjskich, do twórczości ludowej, a nade wszystko do utworów największych bardów – Wysockiego, Okudżawy, Rozenbauma, Wertyńskiego. Porusza najwrażliwsze struny naszych sumień i przypomina złoty wiek pieśni. Zasłuchanych widzów wprowadza w świat zapomnianych przeżyć i zachwytów, ciepłym, ujmującym głosem, przeplatając pieśni opowieściami, z niezrównanym mistrzostwem, przekazuje słuchaczom cząstkę rosyjskiej duszy.

Otwarcie II Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Kętami: koncert Rosyjskie ballady i romanse, film: Lecą żurawie – ZSRR, 198, reż. M. Kalatozow
bilet na otwarcie: 10 zł,
karnet na Festiwal: 42 zł

program Festiwalu 

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*