Oszustwo internetowe w Kętach

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach prowadzą czynności w sprawie sprawcy oszustwa internetowego, którego ofiarą padł mieszkaniec Kęt. Jak ustalili policjanci pokrzywdzony pod koniec lipca br. za pośrednictwem jednego z aukcyjnych portali internetowych zakupił sztabkę złota za którą przelewem zapłacił 4880zł. Kiedy sprzedający nie zrealizował transakcji pokrzywdzony powiadomił Policję. 

Przypominamy ponownie, że lepiej płacić przy odbiorze, a przy kurierze sprawdzić zawartość przesyłki.
Kiedy robimy zakupy przez Internet, dokładnie czytajmy opis tego co kupujemy, nie sugerujmy się jedynie zamieszczonym zdjęciem produktu. W opisie może być podane, że kupujemy jedynie część przedmiotu.  Sprawdźmy wiarygodność firmy, zwłaszcza kiedy kuszą nas niskie ceny. Na stronie muszą być jej dane. Oprócz adresu, także NIP i REGON oraz numer konta bankowego. musi mieć też siedzibę, do której można przyjechać lub dodzwonić się, najlepiej pod numer stacjonarny. Pewność, co do rzetelności firmy da nam możliwość osobistego odbioru towaru, a nie tylko wysyłka po wpłacie na konto. Warto też sprawdzić komentarze klientów. Najlepiej jest jednak płacić dopiero przy odbiorze i oczywiście przy kurierze sprawdzić zawartość przesyłki.

Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*