Oszukała wiele osób potrzebujących pracy. Policjanci z Kęt przedstawili jej zarzuty

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przedstawili 13 zarzuty 29 – letniej mieszkance -Białej, podejrzanej o oszustwa internetowe na szkodę ponad stu osób z terenu całego kraju.

Policjanci zainteresowali się sprawą gdy do ich komisariatu zgłosiła się mieszkanka Kęt i powiadomiła, że najprawdopodobniej padła ofiarą oszusta internetowego. Jak ustalili funkcjonariusze pokrzywdzona od dłuższego czasu, na różnych portalach internetowych szukała pracy, aż w końcu znalazła ofertę pracy chałupniczej, która ją zainteresowała. Praca polegała składaniu klamerek lub długopisów, które następnie miał odbierać od niej kurier. Warunkiem podjęcia pracy było wpłacenie kaucji w kwocie 47 zł na konto podane przez ogłoszeniodawcę. Pokrzywdzona dokonała wpłaty lecz na próżno oczekiwała na zlecenie. W końcu zorientowała się, że została oszukana.
W związku z powyższym policjanci zajęli się sprawą i zaczęli ustalać, było powodem tego,
że ogłoszeniodawca zainkasował pieniądze, a w zamian nic nie zaoferował jak również nie zwrócił kaucji. W trakcie czynności policjanci dotarli do dowodów świadczących o tym, że związek ze sprawą ma 29 – letnia mieszkanka Bielska – Białej, czasowo przebywająca w Kętach. Funkcjonariusze ustalili miejsce jej zamieszkania, a następnie dokonali przeszukania podczas którego zabezpieczyli komputerowy oraz dokumenty, które potwierdzały, że to ona stoi za oszustwami. Jak się okazało w swym procederze używała kilku imion i nazwisk, w tym również męskich oraz nazw fikcyjnych firm. W międzyczasie do kęckiego komisariatu zaczęły napływać materiały podobnych spraw złożonych przez kolejnych pokrzywdzonych, którzy zgłosili się różnych do jednostek Policji na terenie całego kraju.

Do tej pory policjanci postawili jej 13 zarzuty oszustwa na szacowaną kwotę ponad 5 tys. zł. Za dokonanie oszustwa grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Źródło:
KPP

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*