Oświęcim – ponad sto osób wzięło udział w debacie na temat bezpieczeństwa osób starszych

KPP Oświecim Debata 27 (16)W Oświęcimskim Centrum Kultury odbyła debata społeczna pn. „Senior pod ochroną – czyli jak dbać o swoje bezpieczeństwo”, przygotowana przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W Debacie wziął udział p. o. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. Łukasz Piątek, Dzielnicowi asp. sztab. Janusz Olszewski i sierż. Łukasz Januszyk oraz asp. Marzena Ptasińska i Anna Wójtowicz z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii.

Podczas spotkania funkcjonariusze omówili kwestie bezpieczeństwa osób starszych, udzielili wskazówek – jak nie stać się osobą pokrzywdzoną przestępstwem oraz w jaki sposób reagować w przypadku zagrożenia. Poruszono problematykę przestępstw „na wnuczka”, szczególną uwagę zwracając również na nowe metody oszustów oraz różnego rodzaju sposobów wykorzystywania łatwowierności osób starszych. Podczas spotkania uczestnikom rozdano informatory dotyczące danych dzielnicowych z podaniem rejonów działania, telefonami kontaktowymi oraz punktami przyjęć dzielnicowego.

Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, zadając pytania dotyczące zarówno bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania jak i w ruchu drogowym. Funkcjonariusze z kolei udzielali odpowiedzi i dokładnie wyjaśniali poruszane kwestie.

 

Źródło:
KPP Oświęcim

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*