Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętach ma nowego Dyrektora

osirDziś na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Kęty ukazała się informacja o wyniku naboru na wolne kierownicze stanowisko Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętach, które ogłoszone zostało dnia 14 stycznia 201 r. (więcej tutaj) Termin na składanie dokumentów aplikacyjnych minął dnia 0 stycznia 201 r. Warunki formalne spełniło 10 kandydatów, o czym pisaliśmy 12 lutego 2015 r. (Osoby spełniające warunki formalne na stanowisko Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętach).

Wedle informacji z BIP Gminy Kęty:

W wyniku przeprowadzonego naboru na ww. stanowisko zatrudniony zostanie:

Pan Jakub Grabski zamieszkały w Bujakowie.

Uzasadnienie dokonanego wyboru:

Pan Jakub Grabski spełnia wszystkie wymogi określone w ogłoszeniu o naborze.
Wykazał się znajomością przepisów z obszaru działania ośrodków sportu i rekreacji oraz zasad zarządzania instytucją działającą w formie zakładu budżetowego. Jego kwalifikacje, doświadczenie zawodowe oraz zaproponowana koncepcja funkcjonowania Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętach stwarzają szansę na optymalną realizację celów i zadań jednostki jak i potrzeb społeczeństwa.

Obowiązki kierownika jednostki organizacyjnej OSiR w Kętach pełni aktualnie Pani Marzena Klimowska.

Dotychczasowy dyrektor OSiR Pan Mirosław Smolarek z początkiem stycznia 201 r. został zastępcą Wójta Gminy Oświęcim.

Źródło:
BIP Gminy Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętach ma nowego Dyrektora

 1. Stefan pisze:

  1/ celem istnienia OSiR nie jest tworzenie miejsc pracy, a zapewnianie oferty z dziedzin Sportu i Rekreacji mieszkańcom – lepszy fachowiec spoza gminy, niż (nawet wykształcona) mierna osoba stąd. Ocenimy po działaniach.
  2/ każdy pracodawca, wliczając w to wszystkich prywatnych przedsiębiorców rekrutację niemal zawsze zaczyna od rekomendacji znajomych, poleceń pracowników itd. Dopiero w drugim rzucie robi się ogłoszenie i szuka na rynku. Tutaj prawo zobowiązuje do przeprowadzenia konkursu, więc konkurs był…
  3/ Osobiście uważam, że dobrze, że to kolega burmistrza. W końcu poprzedni dyrektor się nienajgorzej sprawdził (rozbudowa trybun, siłownia, plaża open, lodowisko, godziny otwarcia basenu itd.).

  Reasumując – poczekajmy, ocenimy po efektach, a nie znajomościach – bo w końcu każdy z nas ma jakichś znajomych, prawda?

 2. Andrzej pisze:

  Zaczyna się sprowadzanie i zatrudnianie „swoich” i lojalnych.
  1. Przedstawienie osiągnięć tego Pana Grabskiego w prowadzeniu podobnego Ośrodka w Sporcie
  i Rekreacji.
  2. Przedstawienie osiągnięć innych kandydatów prowadzeniu podobnego Ośrodka w Sporcie
  i Rekreacji.
  3. U nas nie ma ludzi wykształconych i potrzebujących pracy? – było trzech kandydatów.
  4. To jedna osoba „swoja” Będą inne
  5. A miało być inaczej a wyszło jak dotychczas.

 3. nabity w butelkę pisze:

  To nie można było zatrudnić mieszkańca Kęt lub gminy? U nas nie ma ludzi wykształconych i potrzebujących pracy? A miało być inaczej a wyszło jak dotychczas.

 4. Jakub pisze:

  Chwila, chwila… Czy to nie jest przypadkiem kolega nowego burmistrza?! Brawo panie Klęczar, miało nie być „kolesiostwa”… Zaczyna się sprowadzanie i zatrudnianie „swoich”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*