Orlik Nowa Wieś – zawody sportowe dla dzieci „Jestem sprawny”

_DSCF4909-001 letniej kanikuły, wakacyjne rozjazdy i mało stabilna pogoda nie sprzyjają tego typu imprezom, a jednak na orlika w Nowej Wsi, w środę, 28 lipca 2015 r., stawiła się całkiem spora grupa małych „twardzieli” z klas I-IV oraz kilku przedszkolaków.

Zawodników podzielono na trzy grupy: „najmłodszych” (przedszkolaki), „średniaków” (dzieci z klas I- III) oraz „starszaków” (uczniowie klas IV-tych). Najliczniej i najmocniej była obsadzona była ta druga kategoria (9 startujących).

Walkę o złote, srebrne i brązowe medale stoczono w takich konkurencjach jak: slalom koszykarski, rzut krążkiem ringo, trafianie piłką do bramki „hokejowej”, klaskanie pod nogami, rzut piłką lekarską, podbijanie lotki na rakietce dookoła orlika.

Walka – od początku do końca zawodów – była bardzo zacięta (dość powiedzieć, że w każdej grupie wiekowej o kolejności w pierwszej trójce, a tym samym o kolorze krążków musiała decydować.. dogrywka na dystansie 50m).

Po zawodach odbyła się uroczystość wręczenie medali najlepszym zawodnikom, a wszystkim uczestnikom słodyczy i soczków, ufundowanych przez Rodziców ze Szkółki Piłkarskiej dla Najmłodszych.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

„najmłodsi” – 1. Dominik Wawrzyczek 2. Kacper Adamczyk 3. Oskar Matejko.

„średniacy” – 1. Kuba Kasprowski 2. Kamil Sadlik 3. Igor Kubala.

„starszaki” – Bartek Pękala 2. Śmiechura 3. Tomek Jędrusik.

Specjalne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu zawodów dla Pana Sławomira Bułasia.

Paweł Kłaput/ foto: Beata i Sławomir Bułaś

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Sportowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*