„Opowieści z Doliny Soły” – konkurs literacki dla dzieci i dorosłych!

logodolinasolyStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Soły” zaprasza do udziału w konkursie literackim „Opowieści z Doliny Soły”. Celem konkursu jest jest zachowanie i promowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego obszaru LGD „Dolina Soły”, a także aktywizacja międzypokoleniowa mieszkańców oraz pobudzenie uczestników do twórczego myślenia.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie przez uczestników opowiadań będących opisem wspomnień, wydarzeń, autentycznych historii, które dotyczą obszaru LGD „Dolina Soły”, czyli gmin Kęty, Brzeszcze, Oświęcim i Chełmek. Przedmiotem opowiadań mogą być także legendy, podania, opowieści przekazywane ustnie, nie mające potwierdzenia historycznego.

Prace konkursowe można składać w terminie od 1 maja do 30 czerwca 2014 roku. Organizatorzy dokonają wyboru 10 prac (w dwóch kategoriach: i młodzież do 16 roku życia; młodzież powyżej 16 roku życia i dorośli), które zostaną wydane w formie książkowej już we wrześniu 2014 roku!

Szczegółowe warunki konkursu zamieszczone są w Regulaminie konkursu, który przesyłam w załączeniu. Informacji o konkursie udzielają telefonicznie pracownice biura LGD „Dolina Soły” (numer do biura LGD – 33/843 60 28), a także są one zamieszczone na stronie internetowe:

http://www.dolinasoly.eu/aktualnosci/opowiesci-z-doliny-soly-konkurs,701

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie!

Źródło:
Magdalena Jasek-Woś | LGD „Dolina Soły”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*