Odpowiedzi urzędu w ramach pytań mieszkańców dotyczących budżetu partycypacyjnego w Gminie Kęty

__TabliceUrządGminyKętyW związku z licznymi pytaniami i zbliżającym się ostatecznym terminem składania propozycji zadań do budżetu obywatelskiego (4 października 201 r., godz. 14.00) uprzejmie  odpowiadamy na kilka najczęściej pojawiających się pytań…

  1. Mieszkaniec może podpisać więcej niż jeden formularz propozycji zadania. Każdy mieszkaniec Gminy Kęty może poprzeć dowolną liczbę propozycji zadań (§4 ust. 2 Załącznika Nr 1 do Zarządzenia Nr 28/2013/B Burmistrza Gminy Kęty z dnia 10 września w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego na 2014 rok – zwanego dalej „Zarządzeniem”).
  2. Na kartach do głosowania mieszkańcy Gminy Kęty, którzy ukończyli co najmniej 16 rok życia, dokonują wyboru maksymalnie pięciu propozycji zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego, poddanych pod głosowanie mieszkańców naszej gminy  (§14 Załącznika Nr 1 do Zarządzenia). Mieszkaniec może zagłosować na zadania spośród wszystkich poddanych pod głosowanie – niezależnie od ich przypisania do danego sołectwa czy dzielnicy. A zatem na przykład mieszkaniec Nowej Wsi może głosować na propozycje zadań dotyczące Witkowic.
  3. Nie ma limitu wieku, co do możliwości podpisania się pod wnioskiem czy jego stworzeniem (zainicjowaniem). Każdy może złożyć propozycję zadania bez względu na wiek oraz miejsce zamieszkania.
  4. Nie ma limitu wieku, co do możliwości zbierania podpisów pod wnioskiem. Nie ma również limitu wieku, co do możliwości poparcia wniosku. Ograniczeniem jest wyłącznie, iż dla udzielenia poparcia dla wniosku, wymagane jest posiadanie statusu mieszkańca Gminy Kęty.
  5. Wyboru dokonują mieszkańcy, którzy ukończyli co najmniej 16 rok życia.
  6. Ze środków budżetu obywatelskiego mogą być finansowane zadania możliwe do realizacji w trakcie roku budżetowego 2014, wpisujące się w strategię Rozwoju Gminy Kęty na lata 2012-2020. Tym samym może to być również zadanie o charakterze nie inwestycyjnym, jak wskazane przykładowo zorganizowanie imprezy, konkursów, wydanie albumu, książki, itp., o ile są to zadania, które pod względem formalnoprawnym mogą być zrealizowane w ramach budżetu gminy.
  7. Konsultacje społeczne trwają nadal, a mianowicie każdego dnia odbywają się w Urzędzie Gminy Kęty. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do dalszej współpracy, jednocześnie dziękując za wszystkie spotkania, konsultacje osobiste, telefoniczne i ogromne zainteresowanie  inicjatywą współtworzenia budżetu przez mieszkańców!

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Sportowe, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*