Odpowiedź Urzędu Gminy Kęty na List Czytelniczki w sprawie uchybień w projekcie BO 2017

ug_kety_pismoWczoraj opublikowaliśmy Czytelniczki naszego portalu w sprawie ewentualnych uchybień i nieprawidłowości w ramach jednego z projektów Budżetu Obywatelskiego 2017. List Pani Małgorzaty Adach dostępny jest pod linkiem: List Czytelniczki portalu w sprawie ewentualnych uchybień i nieprawidłowości przy projekcie Budżetu Obywatelskiego w kęckiej Dzielnicy Nowe Miasto. Jednocześnie poprosiliśmy o komentarz do tej sprawy Gminy Kęty. Jeszcze tego samego dnia otrzymaliśmy w tej sprawie pismo, które prezentujemy poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z nim. 

Odpowiedź Urzędu Gminy Kęty na czytelniczki z dnia 14 października 2016 r.:

w wyższej rozdzielczości do pobrania TUTAJ.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na Odpowiedź Urzędu Gminy Kęty na List Czytelniczki w sprawie uchybień w projekcie BO 2017

 1. Przyjdzie walec i wyrówna pisze:

  Na jakim etapie są sprawy sądowe, czy Drewniany zapłacił za bajzel w MZKiW, kiedy Klęczar ujawni obdarowanych publicznymi pieniędzmi urzędników, kwoty którym pomógł różnym swoim kolesiom, firmom i swoim wyborcom. Kiedy w końcu mieszkańcy dowiedzą się jak marnie wykształceni ludzie nami rządzą i kierują urzędem.

 2. Savoir- vivre pisze:

  Czy redakcja ma wiedzę na temat uchwały rady w XXIV sesji:
  -w sprawie rozpatrzenia skargi na działania Burmistrza Gminy Kęty.
  Napiszcie o co chodzi, bo podobno okazuje się, że niektórym nie starcza kultury.

 3. Budowniczy Bob pisze:

  Brawo Pani Małgorzato, coraz więcej ludzi w Kętach ma dosyć tej partyzantki, tego nieuctwa, tej prawnej wolnej amerykanki. Tak to się przedstawia w całym mieście przy większości remontów, czy nowych inwestycji. Dorwali się do rządzenie ludzie kompletnie nieprzygotowani pod względem technicznym i merytorycznym na zasadzie jakoś to będzie.

 4. Mieszkaniec pisze:

  Budżet Obywatelski – ja osobiście nie słyszałam o tym, aby móc zgłaszać swoje propozycje, a to, co jest na karcie do głosowania, zostawię bez komentarza. Oczywiście, takie propozycje jak parking czy winda na basenie – będzie służyć mieszkańcom, ale to powinien zawierać coroczny budżet Gminy na rozbudowę infrastruktury. Skoro wszyscy szczycą się, że coraz więcej środków pozyskujemy z zewnątrz, to niech „zaoszczędzone” pieniądze wewnątrz idą na takie cele. Każda dzielnica powinna mieć do wyboru opcje, które będą służyć większości bo ja np. mi nie będzie wolno stanąć na parkingu dla mieszkańców określonych bloków, ani nie skorzystam z windy bo jestem pełnosprawna, ale za to w swojej dzielnicy, nie będę mieć w okolicy nic, co by komukolwiek służyło… To ma być budżet na potrzeby wszystkich, a nie tani „chwyt marketingowy” – niby wybierają mieszkańcy, a w praktyce w ramach zagospodarowania publicznych środków na kulturę, rozrywkę, formy aktywnego spędzania czasu, będą budować parkingi i remontować. Oszczędność kasy, roboty – a ludowi wmówić, że to ich decyzja.

  • Sun pisze:

   Mieszkańcy 1 bloku (z osiedla obok) zadecydowali co będzie na sąsiednim osiedlu, nie pytając mieszkańców osiedla o zgodę. A Urząd im wtóruje.

 5. Bolek pisze:

  Kolejny bełkot z urzędu, napisali bo coś muszą napisać. Przecież wszyscy widzą, że budżet obywatelski prezentowany przez ekipę Klęczara ma tyle z obywatelami co Klęczar z lotami na księżyc. Śmieszy mnie, że to mieszkańcy decydują o zadaniach jak widać jasno, kto za tym stoi. W większości radni lub i znajomi.

 6. Sun pisze:

  Wspomnę o oburzeniu Pani Sekretarz na informację, że w przyszłym roku mieszkańcy osiedla T. Kościuszki też zbiorą 15 podpisów (Pani Sekretarz w rozmowie ze mną stwierdziła cyt.:” zebrali 15 podpisów więc spełnili wymóg”); swój śmietnik przeniesiemy pod blok nr 4 na Osiedlu Wyszyńskiego. Podeprzemy się tym pismem, że tylko orientacyjnie musimy oszacować !!!! Przecież zrobimy dokładnie to co nam zrobiono więc jakiekolwiek oburzenie Gminy czy mieszkańców bloku nr 4 z osiedla Wyszyńskiego jest bezpodstawne.

 7. Sun pisze:

  Jednym słowem będą kombinować z projektantem co zrobić, aby „póściły ich przepisy prawa”. Tylko, że blok pod którego oknami ma być parking zastrzegł w skardze, że pójdzie do sądu. Burmistrz ostatnio notorycznie przegrywa w sądach – różnica to mu nie zrobi (kolejna przegrana).
  Ten wniosek dobitnie pokazuje jak traktuje się mieszkańców osiedla T. Kościuszki: na remont nie ma, ale na zabranie trawnika na cudzy trawnik kasa jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*