Odpowiedź Policji oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie odnośnie zjazdu z DW 948 do sklepu „Delfin”

20150707-DSC_0546Pamiętacie Państwo dyskusję, która wywiązała się w nie tylko na portalu pod artykułem Zdjęcia inwestycji w Nowej Wsi – ul. św. Floriana i przebudowa zjazdu z DW nr 948 ale była obecna także w domach,  sklepach, czy na ulicy odnośnie prawidłowości zjazdu i wyjazdu z parkingu przy sklepie „Delfin”? Postanowiliśmy o to zapytać stosowne instytucje. Poniżej prezentujemy  Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, które mogą rozwiać wszelkie wątpliwości mieszkańców i gości dotyczące tego zjazdu.

KPP Oświęcim:

Witam.

Każdy projekt oznakowania musi być zatwierdzony, a następnie wykonany wg projektu. Choć jak wiadomo zawsze mogą zgłaszać swoje wnioski o zmianę oznakowania do zarządcy drogi, jeśli uważają, że proponowane rozwiązania poprawią bezpieczeństwo i ułatwią poruszanie się daną  drogą.

Natomiast w przypadku gdyby doszło do błędnego oznakowania i powyższy fakt ujawni Policja, powiadomiony zostaje Zarządca, a gdy błędne oznakowanie ujawnią mieszkańcy powiadamiają Zarządcę lub najbliższą jednostkę Policji.

Pozdrawiam.   

===

ZDW w Krakowie:

Witam,

W odpowiedzi na poniższe uprzejmie informuję następuje:

    Zarówno wjazd w lewo do Delfina od strony Oświęcimia jak i wyjazd w lewo spod Delfina w stronę Kęt są dopuszczalne. Nie ma tam żadnych znaków pionowych lub poziomych, które by tego zabraniały.

    Położony w środku jezdni dodatkowy pas z kostki umożliwia oczekiwanie na możliwość zjazdu w lewo do Delfina bez blokowania ruchu w stronę Kęt. Wykonanie zwykłego pasa do skrętu w lewo wiązałoby się z uniemożliwieniem wjazdu/wyjazdu w lewo z prywatnych posesji położonych na długości tego pasa – ze względów bezpieczeństwa przy tak dużym natężeniu ruchu nie dopuszczamy wyjazdu w lewo przez 3 pasy ruchu.

Pozdrawiam serdecznie

Roman Leśniak

wny Specjalista ds. Organizacji i Informacji Publicznej

Główny Specjalista ds. Organizacji i Informacji Publicznej

Zarząd Dróg Wojewódzkich w  Krakowie
tel.:  (12) 637 94 78, (12) 44 65 769, e-mail: r.lesniak@zdw.krakow.pl

===

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*