Odkryć nieodkryte, czyli cykl spotkań o dokumentach kęckich w archiwaliach lwowskich i wiedeńskich

Publikacja Meus1Muzeum w Kętach zaprasza na kolejne Spotkanie przy armacie pt. „Historia zapisana w źródłach cz. I. Archiwalia kęckie z lat 1772-19 w zbiorach ukraińskich”. Odbędzie się ono we wtorek 8 kwietnia o godz. 17.00. Tym razem tematyka spotkania będzie skupiać się na przybliżeniu zawartości archiwów lwowskich pod kątem dokumentów dotyczących Kęt. W tajemnice kęckich materiałów dotyczących XIX w. wprowadzi dr Konrad Meus, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i autor wydanej niedawno monografii „Wadowice 1772-1914. Studium przypadku miasta galicyjskiego”. Doktor Meus odkryje nieznane i nieprzebadane do tej pory archiwalia kęckie we Lwowie, a w planowanej na maj drugiej części wykładu również w Wiedniu. Zgromadzony przez prelegenta materiał archiwalny jest przez niego wykorzystywany do opracowania części powstającej monografii miasta Kęty. Jakie tajemnice i zapomniane fakty odkrył dr Meus, tego dowiemy się już na spotkaniu. Wstęp wolny.

Konrad Meus (33 l.) jest adiunktem w Katedrze Historii XIX Wieku Instytutu Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Jego zainteresowania badawcze obejmują przede wszystkim tematykę historii społeczno-gospodarczej monarchii habsburskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Galicji. Pełni funkcję wiceprezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej, jest członkiem Polskiego Towarzystwa Historycznego, Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa.

Publikacja Meus1

Źródło:
Muzeum w Kętach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Kulturalne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*