Obrazowe zaproszenie na kolejne VII spotkanie fotograficzne w Nowej Wsi

_DSC_5699-10„Dzień się budził. Uciekała noc czarna nieprzenikniona i groźna. Ranek jeszcze był przeplatany świtu szarością i powietrzem mroźnym tak bardzo, że aż igły zimne wkłuwały się w ludzkie płuca i gardła, które przybyły. Zebrali się ludzie śmierci podlegli. I patrzyli przed siebie tak różni z wyglądu, lecz równi w miłości do życia i człowieka.

Wtem wstąpiła gwiazda na nieboskłon. Żółta. Wielka i gorąca. Rozproszyła zimno. W ludzkie serca wstąpiła otucha. Złapali się za ręce trafieni jej złotem. Krzyknęli w zachwycie! W oczach odbił się blask świtu. To dzień wstaje. Radość wstąpiła na ich oblicza.  Wszyscy witać tę gwiazdę zaczęli. Spoglądając sobie w twarze i czasem zerkając na nią. Ktoś oczy przetarł ze zdziwienia, że taka piękna nad lasem zawisła. Toż piękne to słońce tak wcześnie rano! Każdy promień te ludzkie twarze śmiertelne łaskotał.

Stali tak wszyscy, co przybyli. Bez podziału na kolor, nację i wiarę. A las we mgle skąpany. Białej i gęstej jak mleko. Wielki! Szeroki tak nieskończenie i daleko. Taki oto widok się ukazał ludziom, którzy przybyli. W pamięci ich zapadł widok Słońca i lasu. Nad ranem wczesnym, przed koguta pianiem. I zachowali z tego poranka w swej głowie. A za lat tysiące wspomną ten promyk poranny, w domu. Czekając na łożu, aż czarna dama zapuka i próg przekroczy, by podać swą rękę i zabrać w inny już świat, gdzie żaden śmiertelnik nie znajdzie wstępu..

Wspomną ten widok taki wspaniały w niejednej czarnej godzinie ludzie, którzy tam będą. Wspomną zapach tego powietrza. Powiedzą – Był zimny, lecz jakże życiodajny. Wspomną – Byliśmy tam wtedy razem i wdzieliśmy, jak Słońce rozdarło krzykiem potężnym jasności ten świt szarej szarości.”

Tekst:
Foto: Rafał Kuś

___

Niniejszym zapraszamy na kolejny VII już plener fotograficzny, który odbędzie się w Nowej Wsi dnia 16 lutego 2014 roku (niedziela) o wschodzie słońca.

Spotkanie wszystkich zainteresowanych fotografów zarówno amatorów jak i profesjonalistów odbędzie się na parkingu przy kościele parafialnym w Nowej Wsi punktualnie o godzinie 6:25.

Wydarzenie na Facebooku – DOŁĄCZ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*