O remontach kilku dróg gminnych: Kęty, Bulowice, Witkowice i Łęki

bulowice_potokowa_2Gmina Kęty wyremontowała ostatnio kilka odcinków dróg na terenie Witkowic, Bulowic, Łęk i samych Kęt. Pokrótce przedstawiamy charakterystykę tych zrealizowanych w ostatnim czasie inwestycji.

Mieszkańcy kęckiej dzielnicy Stare Miasto mogą już korzystać z wyremontowanej ul. Słonecznej (bocznej). 25 września 2013 r. dokonano odbioru prac.

Odnowieniem ciągu komunikacyjnego zajęło się Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe „DROG-BUD” ze Spytkowic. Za kwotę 117.084,51 zł, która została wydana na remont, na ul. Słonecznej położono nowy asfalt (pojawił się on na odcinku 292 mb drogi) a także wykonano pobocze.

Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania „Remonty dróg gminnych o nawierzchni asfaltowej na terenie Gminy Kęty”.

W Bulowicach odbiór ulicy Potokowej oraz Dębina odbył się 25 września 2013 r. Stan wykonanych robót na miejscu sprawdzili nie tylko przedstawiciele gminnych władz, ale również Radni Rady Miejskiej w Kętach Lesław Kuźma i Janusz Kruczała, który pełni zarazem funkcję sołtysa Bulowic.

Zadanie zrealizowane w ramach remontu ul. Potokowej obejmowało wykonanie nawierzchni asfaltowej na długości 187 mb i pobocza. Kosz robót to 48.361,07 zł.

Nieco więcej działo się na ul. Dębina. Tu nie tylko położono nowy asfalt (294 mb), ale również odcinkowo umocniono rów korytkami ściekowymi. Pojawiła się tu także zabudowa nowego przepustu z rur betonowych (ø 400). Prace wyceniono na 90.123,15 zł.

Oba remonty wykonało Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe „DROG-BUD” ze Spytkowic.

Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania „Remonty dróg gminnych o nawierzchni asfaltowej na terenie Gminy Kęty”.

Prawie 156 tys. zł kosztowało odnowienie ul. Leśnej w Witkowicach. Inwestycja była warta swojej ceny: w sołectwie położono nowy asfalt, uzupełniono pobocza i wykonano nowy przepust.

Prace na ul. Leśnej przeprowadzono w ramach zadania „Remonty dróg gminnych o nawierzchni asfaltowej na terenie Gminy Kęty”. Objęły one nie tylko asfaltowanie drogi na długości 673 mb, ale także uzupełnienie poboczy i wykonanie nowego przepustu z rur betonowych (ø 1000). Koszt remontu wyniósł 157.091,21 zł, a wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe „DROG-BUD” ze Spytkowic.

Odbioru nowo wyremontowanej drogi dokonali – obok II Zastępcy Burmistrza Gminy Kęty Krzysztofa Olejaka – Radny Rady Miejskiej w Kętach Jerzy Rybacki oraz sołtys Witkowic Marian Zaręba.

25 września 2013 r. w sołectwie Łęki dokonano odbiorów dwóch inwestycji, które dotyczyły wykonania nowych nawierzchni asfaltowych na ulicach Orzechowej oraz Osiedlowej (bocznej). W obu przypadkach uzupełnione zostały także pobocza.

Nowy asfalt na ul. Orzechowej położono na długości 222 mb. Koszt robót to 59.644,99 zł. Z kolei ul. Osiedlową odnowiono na odcinku 106 mb, co wyniosło 24,319,93 zł. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe „DROG-BUD” ze Spytkowic.

W odbiorach dróg – obok przedstawicieli gminnych władz – uczestniczyła Radna Rady Miejskiej a zarazem sołtys Łęk Pani Aneta Żak.

Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania „Remonty dróg gminnych o nawierzchni asfaltowej na terenie Gminy Kęty”.

Źródło:
UG Kęty | Barbara Kuźma

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*