O prehistorycznej przeszłości ziem powiatu oświęcimskiego przy armacie

DSC06398We wtorek 26 lutego odbyło się 71 „ przy armacie”. Tym razem uczestnicy mogli posłuchać wykładu archeolog Pani Ilony Smajek-Mądrzyckiej pt. „Przemiany osadnicze i w pradziejach na terenie dzisiejszego powiatu oświęcimskiego”.

W interesujący sposób prelegentka wprowadziła w temat przemian społecznych w pradziejach. Szczególnie cennym było przedstawienie pozostałości po poszczególnych kulturach na terenie powiatu oświęcimskiego. Słuchacze mogli zobaczyć zdjęcia najdawniejszych odkrytych pozostałości sprzed tysięcy lat, w tym prehistoryczne znaleziska z Malca i Bulowic. Niezwykle interesujące było odkrycie cmentarzyska w Harmężach, na przykładzie którego zebrani mogli poznać sposoby pracy archeologów, ich metody wnioskowania oraz analizy odkryć.

Kontynuacja tematu będzie miała miejsce już w najbliższy wtorek, marca o godz. 17.00, kiedy to archeolog Pan Grzegorz Mądrzycki przedstawi stan badań archeologicznych na terenie powiatu oświęcimskiego pod kątem pozostałości średniowiecznych. Jest to szczególnie interesujące ze względu na średniowieczne lokowanie miasta Kęty oraz okolicznych wsi.

Źródło:
Muzeum w Kętach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*