Nowym dyrektorem Domu Kultury w Kętach została Sylwia Brzozowicz

g1627dJak poinformowano na stronie kety.pl, po przeprowadzeniu drugiego etapu konkursu, w Urzędzie Gminy Kęty wybrany został nowy Dyrektor Domu Kultury w Kętach. Konkurs wygrała Kęt, Sylwia Brzozowicz, która dotychczas sprawowała funkcję p.o. Komendanta 6-18 Hufca Pracy w Kętach.

Serwis kety.pl podaje takie oto dotyczące wyłonionej kandydatki oraz ogólne dotyczące naboru:

Nowa Dyrektor DK posiada tytuł magistra sztuki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego, zdobyty na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych o specjalności Grafika Artystyczna. Jest także absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, gdzie ukończyła studia podyplomowe Arteterapia – sztuki plastyczne.

Zanim Pani Sylwia podjęła pracę w Hufcu Pracy w Kętach, wielokrotnie współpracowała z Domem Kultury w Kętach jako instruktor plastyki i fotografii oraz organizator plenerów artystycznych i wystaw. W trakcie przebiegu konkursu na stanowisko Dyrektora Domu Kultury w Kętach spełniła wszystkie wymogi określone w ogłoszeniu o naborze i przedstawiła koncepcję funkcjonowania Domu Kultury w Kętach, zdobywając najwyższe noty i pokonując 7 kontrkandydatów.

Źródło:
kety.pl

Zobacz także:

Informacja o wyniku postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Domu Kultury w Kętach

Informacja o wyniku zbadania pod kątem formalnym ofert kandydatów na stanowisko Dyrektora Domu Kultury w Kętach

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Dyrektora Domu Kultury w Kętach

Dyrektor Domu Kultury w Kętach odwołany ze stanowiska (AKTUALIZACJA)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Kulturalne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na Nowym dyrektorem Domu Kultury w Kętach została Sylwia Brzozowicz

 1. beata pisze:

  pani Sylwia to bardzo kompetentna osoba znam ja bardzo dobrze i swietnie sie spisywala w hufcu pracy…
  zatem to dobry wybor na nowego dyrektora DK w Ketach

 2. Fin pisze:

  Jeśli to jest dobry wybór to kim byli i jakie mieli przygotowanie inni startujący? Czy w Kętach nikt nie potrafi wyciągać wniosków z tego co już było?

  • Redakcja pisze:

   Może Pan/Pani złożyć do Urzędu wniosek o udostępnienie informacji dotyczących pozostałych aplikacji.
   Wystarczy zwykły e-mail i jeśli nie chce się Pan/Pani podpisywać, to wcale nie trzeba.

   • Novak pisze:

    Czy redakcja nie uważa, że jeżeli konkurs jest otwarty to obowiązkiem urzędu jest przedstawienie wszystkich kandydatów i ich kwalifikacji publicznie( czy o wszystko trzeba pytać, pisać, prosić zwłaszcza, że dotyczy to pieniędzy wspólnych) . Chyba jednak był lepszy kandydat, który już się w Kętach sprawdził na dyrektorskim stołku, ale znowu jak mówi ulica wygrała prywata, czyli mocne poparcie dla kandydatki burmistrza. Hufce pracy to wszystkim racjonalnie myślącym kojarzą się tylko z PSL-em.
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,8171,title,PSL-obsadza-swoimi-ludzmi-Ochotnicze-Hufce-Pracy,wid,10424736,wiadomosc.html?ticaid=1151c0

    • Redakcja pisze:

     Szanowny Panie Novak, nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej, ale wydaje nam się, że o naborze jest dość szczegółowo w BIP opisane:
     1) Ogłoszenie o konkursie: http://bip.malopolska.pl/ugkety/Article/get/id,1048778.html
     2) I etap, oferty na ogłoszony nabór przysłało 11 kandydatów: http://bip.malopolska.pl/ugkety/Article/get/id,1064873.html
     3) II etap, do drugiego etapu postępowania konkursowego przeprowadzonego w dniu 22 czerwca 2015r. przystąpiło 5 kandydatów (3 kandydatów nie zgłosiło się); ustalono, że najwyższą liczbę punktów w trakcie postępowania konkursowego otrzymała Pani Sylwia Brzozowicz zamieszkała w Kętach: http://bip.malopolska.pl/ugkety/Article/get/id,1071826.html

     Co prawda nie znamy imion i nazwisk wszystkich osób, które aplikacje złożyły (i to mogło by być ujawnione), ale według nas przebieg konkursu został stosunkowo przejrzyście udokumentowany.
     Brakuje natomiast w BIP opublikowanego protokołu z naboru, o którym to wskazuje Burmistrz w Zarządzeniu nr 111/2015/B: http://prawomiejscowe.pl/institution/17870/legalact/159966/17870/htmlpreview
     Ale o ten protokół każdy może wystąpić do urzędu i urząd taki dokument powinien wnioskodawcy wydać.
     Tak samo jak koncepcję funkcjonowania Domu Kultury w Kętach przedstawionej przez zwycięzcę konkursu.

     • Novak pisze:

      No cóż panowie nie sądzicie, że to właśnie nazwiska są ważne( zwłaszcza w środowisku małym i lokalnym), znamy kryteria nie znamy jednak kwalifikacji pozostałych osób stąd te niedomówienia, zresztą patrząc na skład komisji opiniującej trudno się dziwić, że nastąpił taki wybór. Koncepcja koncepcją, a życie życiem co już widzimy w wielu przypadkach nowych „wygranych” w tym burmistrza. Nie ma to nic wspólnego z transparentnością i szacunkiem dla mieszkańców. Prywata, nepotyzm kolesiostwo, ale patrząc jaką partie reprezentuje burmistrz Klęczar wszystko jest jasne.

 3. Novak pisze:

  Ktoś postawił chyba na koleżankę burmistrza zamiast na ludzi doświadczonych którzy startowali w tym konkursie.

 4. Gregor pisze:

  No faktycznie. Młoda, ambitna, wykształcona z pomysłami. Toż to skandal.

 5. xxx pisze:

  i znowu małolat na dyrektora!!!!!!!!! jak tak można????

  • pozytywna pisze:

   A co? Dość stetryczałych dziadów. Naburmuszonych za zamkniętymi drzwiami. Ile tam jest w DK starych ramoli i ramolek którym się nie chce tyłka ruszać. Rodzinna klika. Trzeba dać młodym się wykazać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*