Nowy sprzęt na Święto Policji

Dokładnie w 93 rocznicę powołania do życia polskiej Policji Państwowej do rąk kęckich funkcjonariuszy trafiło nowe wyposażenie i sprzęt biurowy. Warte ponad 30 tys. zł. drukarki, komputery, tonery, fax, kamera cyfrowa a także niszczarka i nowoczesny alkomat będą służyć policjantom przez najbliższe lata.

 

we wtorek 24 lipca 2012 r. na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu mł. insp. Janusza Barcika oraz Komendanta Komisariatu w Kętach podinsp. Piotra Dziekanowskiego przekazali włodarze Gminy Kęty – oraz wiceburmistrz Dariusz Laszczak.

– Jesteśmy niezmiernie wdzięczni władzom Gminy Kęty za okazane wsparcie. Jest to największa darowizna rzeczowa przekazana nam przez samorząd. Z uwagi na trudną sytuację finansową polskiej Policji każda pomoc jest dla nas bezcenna – mówi mł. insp. Janusz Barcik Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu. – Dzięki wsparciu gminy można teraz śmiało powiedzieć, że kęcki komisariat jest najlepiej zinformatyzowaną jednostką w całym powiecie oświęcimskim.

Urządzenia, które trafiły do policjantów uzupełnią braki w dotychczasowym wyposażeniu i zastąpią sprzęt już zużyty i przestarzały, ułatwiając mundurowym wykonywanie jakże ważnych obowiązków.

Jest to dla nas znacząca pomoc techniczna. Przekazany przez samorząd sprzęt był nam bardzo potrzebny z uwagi na to, że ma on charakter eksploatacyjny, czyli po prostu zużywa się. Stary w chwili obecnej zmuszeni jesteśmy już wycofać. Nowy dodatkowo jest kompatybilny z nowoczesnymi systemami, z których korzysta Policja. Przykładowo analizator wydechu AlcoBlow pozwala na szybkie i proste przeprowadzenie kontroli drogowej – bez konieczności wysiadania z samochodu i tak zwanego „głębokiego oddechu” – tłumaczy podinsp. Piotr Dziekanowski Komendant Komisariatu Policji w Kętach.

– Trudna praca wykonywana przez policjantów bezsprzecznie zasługuje na najwyższe wyrazy uznania, a bezpieczeństwo i porządek publiczny, jakie poprzez szereg swych działań zapewniają funkcjonariusze, to wartości, których nie sposób przecenić. Dlatego też w dniu Święta Policji pragnę podziękować Panom Komendantom i Panów podwładnym za służbę na rzecz społeczeństwa – mówił podczas wtorkowego spotkania burmistrz Tomasz Bąk.Myśl, że przekazywany przez nas sprzęt przysłuży się funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom do wykonywania codziennych obowiązków napawa mnie satysfakcją.

Źródło:
UG Kęty / Karina Zoń

Relacja TV Kęty z przekazania sprzętu dla Policji w Kętach:

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=1BmT0grCR1Q”]

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Społeczne, Urzędowe, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*