Nowy Komendant Policji w Oświęcimiu

zdj_2W Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu  odbyła się wyjątkowa uroczystość. Z policjantami i pracownikami jednostki żegnał się Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu inspektor Janusz Barcik, który po 10 – letnim kierowaniu oświęcimską komendą obejmie  stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie. Jednocześnie nadinsp. Mariusz Dąbek, Małopolski Komendant Wojewódzki Policji uroczyście wprowadził mł. insp. Bogdana Syrka na stanowisko  Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu.

W ceremonii oprócz policjantów i pracowników oświęcimskiej Komendy Policji udział wzięli nadinsp. Mariusz Dąbek – Małopolski Komendant Wojewódzki Policji, mł. insp. Paweł Piętka, Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia  Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Robert Strzelecki – Komendant Powiatowy Policji w  Wieliczce, Grażyna Pniak – Prokurator Rejonowa, Zbigniew Starzec – Starosta Oświęcimski oraz Janusz  Chwierut  – Oświęcimia.

Po odczytaniu  rozkazów personalnych Małopolski Komendant Wojewódzki Policji złożył podziękowania insp. Januszowi Barcikowi za 10 lat efektywnego kierowania oświęcimską komendą,  podkreślając przede wszystkim jego zapał do pracy i skuteczność w zwalczaniu przestępczości, co spowodowało, że powiat oświęcimski z roku na rok stawał się bezpieczniejszy. Natomiast nowemu Komendantowi mł. insp. Bogdanowi Syrkowi  życzył powodzenia i samych sukcesów na nowym stanowisku.

Za dotychczasową bardzo dobrą współpracę z insp. Januszem Barcikiem oraz oświęcimską Policją dziękowała również Prokurator Rejonowa Grażyna Pniak, która zadeklarowała dalszą gotowość do współdziałania na rzecz bezpieczeństwa.

zdj_2

Słowa podziękowania za owocną współpracę na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności oraz gratulacje w imieniu samorządów lokalnych złożyli Zbigniew Starzec Starosta Oświęcimski oraz Janusz Chwierut Miasta Oświęcim, natomiast nowego Komendanta zapewnili o kontynuowaniu współpracy z oświęcimską Policją.

Podziękowania  i wiele ciepłych słów insp. Januszowi Barcikowi w imieniu policjantów i pracowników oświęcimskiej komendy Policji złożył mł. insp. Robert Chowaniec, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu, który życzył mu wielu sukcesów na nowym stanowisku. Następnie powitał mł. insp.  Bogdana Syrka w oświęcimskiej komendzie Policji.

Inspektor w swoim przemówieniu podziękował wszystkim policjantkom, policjantom oraz pracownikom za profesjonalną i pełną poświęcenia służbę i pracę, które przyczyniły się do sukcesywnego ograniczania przestępczości i wzrostu społecznego zaufania do Policji. Jak stwierdził sprawowanie funkcji Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu było dla niego zaszczytem i ogromnym wyróżnieniem. Następnie przedstawił mł. insp. Bogdanowi Syrkowi kadrę kierowniczą  oświęcimskiej Policji.

Insp. Janusz Barcik  będąc szefem oświęcimskiej Policji dokładał wszelkich starań aby powiat oświęcimski stawał się bezpieczniejszy. Sukcesywnie starał się również o poprawę warunków przyjęć interesantów, jak również warunków pracy policjantów, wynikiem czego było przeprowadzenie gruntownych remontów budynku oświęcimskiej komendy Policji jak i podległych komisariatów Policji.

Był wielokrotnie odznaczany  i wyróżniany.  W 2002 roku odznaczony Brązowym  Krzyżem Zasługi, w 2003 roku Brązową Odznaką Zasłużony Policjant,  w 2004 roku Brązowym Medalem za zasługi dla Obronności Kraju,  w 2007 roku Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant, w  2010 roku Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, w 2014 roku Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

Z całą pewnością fachowość i profesjonalizm insp. Janusza Barcika, a także jego kompetencje i doświadczenie  pozwolą mu na bardzo dobrą realizację postawionych przed nim nowych zadań służbowych.

Młodszy inspektor Bogdan Syrek  – nowym Komendantem Powiatowym Policji w Oświęcimiu

Mł. insp. Bogdan Syrek ma 50 lat. Jest absolwentem politologii Akademii Świętokrzyskiej oraz wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie. Służbę w Policji rozpoczął  w 1985 roku od pionu prewencji w Krakowie.

W 1999 roku objął stanowisko zastępcy komendanta komisariatu Policji Mistrzejowice – Czyżyny w Krakowie,  a w 2003 r. został zastępcą komendanta  III komisariatu Policji w Krakowie, aby po kilku miesiącach zostać zastępcą a następnie komendantem I komisariatu Policji w Krakowie. W 2007 roku objął stanowisko zastępcy komendanta miejskiego Policji w Krakowie  a od 2011 roku jako  pierwszy zastępca komendanta Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, nadzorował pion prewencji. W 2014 roku został radcą Małopolskiego Komendanta  Wojewódzkiego Policji  do spraw kontaktów z samorządami.

Mł. insp. Bogdan Syrek wielokrotnie był odznaczany za zasługi dla Policji. W 2003 r. otrzymał – Brązowy Krzyż Zasługi; w 2010 r. odznaczony został Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”, natomiast w 2012 r. uhonorowany został – Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

Źródło:
KWP w Krakowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*