Nowe ustalenia w sprawie budowy ronda w Nowej Wsi

Nowa Wieś_rondoWe wtorek 29 stycznia 2013 r. w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie, podczas którego omówione zostały plany rozbudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 948 (ul. Oświęcimska) z drogą powiatową nr 1859K (ul. Św. M. M. Kolbego) oraz z drogą gminną nr 510053K (ul. Św. Floriana) w Nowej Wsi.

W zebraniu udział wzięli zarówno przedstawiciele inwestora zadania – Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, jak i projektanta – Biura Opracowania Programów i Projektów Inżynierii Komunikacyjnej „LISPUS” (Pan Marcin Dobek), a także Urzędu Gminy Kęty. Na miejscu nie zabrakło także mieszkańców Nowej Wsi i właścicieli nieruchomości przyległych do wymienionych powyżej dróg.

W pierwszej części spotkania projektant przedstawił zebranym najbardziej optymalny wariant przebudowy skrzyżowania oraz plan budowy ronda. Główny cel, jaki przyświeca całości zadania, to poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu oraz usprawnienie włączania się pojazdów wyjeżdżających z dróg podporządkowanych do ruchu odbywającego się po drodze głównej. Największym problemem związanym z planowaną inwestycją jest konieczność przeniesienia zabytkowej kapliczki usytuowanej bezpośrednio przy skrzyżowaniu oraz odpowiednie skomunikowanie sąsiadujących posesji z drogą.

Podczas drugiej części spotkania mieszkańcy zgłaszali uwagi do przedstawionej im koncepcji i zadawali pytania. Wywiązała się także dyskusja związana z miejscem, w które należałoby przenieść kapliczkę. W tej sprawie nie osiągnięto jednak konsensusu.

zaowocowało poczynieniem kilku ustaleń. W ciągu dwóch tygodni projektant przeanalizuje zgłoszone do projektu uwagi i naniesie poprawki. Ponadto opracowany zostanie dodatkowy wariant planów uwzględniający przesunięcie ronda w kierunku południowo-wschodnim. W międzyczasie przedstawi i skonsultuje z mieszkańcami propozycję nowej lokalizacji kapliczki.

Kolejne w sprawie budowy ronda w Nowej Wsi odbędzie się za dwa tygodnie.

Źródło:
UG Kęty | Rafał Zieliński

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Inwestycje, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na Nowe ustalenia w sprawie budowy ronda w Nowej Wsi

 1. Tadeusz pisze:

  Dzisiaj zobaczyłem że za kościołem w Nowej Wsi po stronie północnej karczują drzewka i plantują teren , może tam będą przenosić tą „kapliczkę” ? byłoby wszystko razem na terenie Kościoła

 2. Tadeusz pisze:

  Byłbym bardzo wdzięczny za informację , a wierzę że na pewno są czytelnicy „Miłośnicy stylu w budownictwie , historii i czasu budowy Naszej kapliczki ” i celu jakim miała służyć .Jak wiemy są kapliczki tzw. Maryjne” kapliczki dzwonnice na alarm , może niosące wieś że ktoś zmarł , i mimo że jesteśmy raczej blisko sercem z naszym kościołem tym duchowym jak i fizycznym to większość z Nas nie zna historii , czasu budowy , szczerze mówiąc stylowo pięknych obiektów sakralnych. Jeśli ktoś ma dostęp do takich informacji to poprosimy je udostępnić , z poważaniem T.

 3. Heroes pisze:

  tyle zabawy z tą kapliczką -.-

 4. Nowowsianin pisze:

  Coś mi sie obiło o uszy,ze kapliczka zostanie przeniesiona do Ruska…
  Chyba ktoś tu oszalał!!!!!!
  Najbardziej nieodpowiednie miejsce jakie mogli wymyślić!!!!Jest przecież w miare fajne miejsce pomiędzy PTYSIEM,a parkingiem GS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*