Nowa Wieś: Dwaj kierowcy bez prawa jazdy i po narkotykach, wpadli w ręce policjantów z grupy SPEED

Do zdarzenia doszło we wtorek (14.01.), kiedy policjanci oświęcimskiej grupy Speed patrolowali trasę Oświęcim – Kęty (DW 948). Tuż po godz. 14 w Nowej Wsi na ulicy Oświęcimskiej dostrzegli jadący z dużą prędkością samochód marki Ford Mondeo. Laserowy miernik prędkości wskazał, że przekroczył on dopuszczalną prędkość o 42 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

W związku z tym funkcjonariusze dali sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą forda siedzi 20 – letni Kęt, który nie posiada uprawnień do kierowania. Policjanci zauważyli również jego dziwne zachowanie, więc oprócz standardowego badania stanu trzeźwości dokonali sprawdzenia śliny mężczyzny na zawartość środków odurzających. Tester wykrył amfetaminę i metaamfetaminę. W związku z tym 20 – latek został zatrzymany. W celu zabezpieczenia pojazdu mężczyzna zadzwonił do swojego znajomego, aby ten przyjechał na miejsce kontroli i przejął jego samochód.

Po kilkunastu minutach na miejsce przyszedł 19 – letni powiatu bielskiego, któremu policjanci mieli przekazać kluczyki do forda. Zgodnie z procedurą funkcjonariusze poprosili o dowód tożsamości mężczyzny. W trakcie weryfikacji danych okazało się, że 19 – latek, również nie posiada uprawnień do kierowania, a przeprowadzone badanie testerem narkotykowym śliny mężczyzny potwierdziło, że i on znajduje się pod wpływem narkotyków, a dokładnie amfetaminy. Ponadto policjanci stwierdzili, że aby pomóc koledze na miejsce przyjechał swoim samochodem, który zaparkował kilka przecznic dalej.

Obaj amatorzy narkotyków zostali zatrzymani i trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Do badań została im również pobrana krew.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień grozi wysoka grzywna, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat…

Źródło: Małopolska Policja

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*