NOC W MUZEUM 2013 w Kętach

Noc muzeówpozCo dzieje się w nocy w muzeum ? Czy eksponaty ożywają, jak w słynnym filmie pod tym samym tytułem ? Co kryje się w muzealnych czeluściach, kiedy jest ciemno ? Tylko w tą jedną noc w roku można poznać odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Majowa, magiczna noc już od kilku lat przyciąga do muzeów rzeszę zwiedzających. W tamtym roku i nasza placówka włączyła się w tą ogólnoeuropejską akcję mającą na celu propagowanie działalności placówek muzealnych. Wtedy zaprosiliśmy Państwa do kliniki muzealnej ukazując pracę muzealników od kuchni.

W tym roku nasza placówka zaprasza w sobotę 18 maja 2013 r. od godz. 18:00 do 23:00 do „Muzeum bez granic. W czasie i przestrzeni”. Pokażemy, że przeszłość nie zna ograniczeń lokalowych. Zmiany w czasie i przestrzeni, mimo, że niewidoczne na pierwszy rzut oka, trwały i trwają nadal. Najlepiej widać to właśnie w muzeach, ale nie tylko. Zapraszamy więc na podróż w czasie i przestrzeni po centrum miasta, jak i na wędrówkę po dziejach rozwoju systemów pisma i jego technik zapisu w trakcie interesujących warsztatów .

Podobnie, jak w zeszłym roku, kęcka placówka przygotowała wiele atrakcji. Od godz. 18:00 (o równych godzinach) zapraszamy wszystkich chętnych na zwiedzanie wystaw stałych muzeum z przewodnikiem. Ostatnia grupa zostanie oprowadzona o godz. 22:00.  To dobra okazja do odwiedzin muzeum po zmianie kolorystycznej wnętrz i przebudowie ekspozycji etnograficznej. Dodamy tylko, że na swoje zasłużone miejsce wróciła replika ruchomego młyna.

Zachęcamy również do spaceru po Kętach sprzed wieków. Będzie to wycieczka historyczna po centrum miasta, podczas której uczestnicy będą tworzyć własny przewodnik po Kętach. Pokażemy miasto z jego tajemnicami, legendami i tak, jak wyglądało ono ponad 200 lat temu. Na spacer, podczas którego przeniesiemy się w czasie, zapraszamy w dwóch turach: o godz. 18:00 oraz 19:30. Czas spaceru ok. 1,5 godz. Zbiórka oczywiście przed muzeum. Dzieci w czasie spaceru powinny uczestniczyć wraz z opiekunami. W razie deszczu spacer po Kętach zostanie odwołany. Wówczas zapraszamy na  dodatkowe warsztaty z pisma również o godz. 18:00.

O godz. 19:30 do godz. 21.00 w sali wystaw czasowych na piętrze budynku muzeum rozpoczną się zmagania z pismem. Zachęcamy do wędrówki z historią rozwoju technik i rodzajów pisma, od pisma klinowego, hieroglifów i kaligrafii średniowiecznej do pisma maszynowego. Każdy chętny będzie mógł wcielić się w rolę starożytnych i średniowiecznych skrybów i przekonać się, jak (i dlaczego) różniły się na przestrzeni wieków metody zapisu ludzkich myśli. Na warsztaty zapraszamy szczególnie całe rodziny.

Oczywiście na wszystkie te atrakcje wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Noc muzeówpoz

Źródło:
Muzeum

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*