Noc Muzeów w Kętach – zapraszamy!

To nieprawda, że muzealnicy „tylko siedzą i robią na drutach” ! Wszystkich ciekawych tego co naprawdę robimy, gdy nas „nie widać”, zapraszamy do kęckiego muzeum w sobotę 19 maja br. w godz. .00-23.00 na NOC MUZEÓW (bezpłatnie).

 

W związku z zapewnieniem lepszej organizacji zwiedzania placówki, wejścia do muzeum będą odbywać się grupowo, co godzinę (.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00) w grupach do 30 osób maksymalnie (zebranych z uczestników indywidualnych, decyduje kolejność przyjścia). W związku z tym prosimy o dostosowanie się do zaistniałych ograniczeń.

Pobyt każdej grupy w kęckim muzeum będzie składał się z dwóch części. Pierwszy etap – aktywny – będzie się odbywać na piętrze muzeum, w sali wystaw czasowych. Tu każdy chętny będzie mógł wcielić się w kustosza muzealnego. W trakcie warsztatów muzealnych „Tajemnice eksponatów. Z warsztatu pracy muzealnika” będzie można zgłębić zagadkę pojedynczego przedmiotu, który, jak w przypadku pracy prawdziwego kustosza, trzeba będzie zbadać i opisać (młodsze dzieci będą mogły eksponat narysować). Dla bardziej odważnych zostaną przygotowane konkretne zagadki, z którymi do tej pory borykają się pracownicy kęckiego muzeum. Być może komuś uda się je rozwiązać ? Będzie również okazja do sprawdzenia wiedzy o przeznaczeniu poszczególnych przedmiotów w specjalnie przygotowanym quizie „Co to jest i do czego służyło?”.

Druga część wieczornego spotkania będzie poświęcona zwiedzaniu wystaw stałych muzeum wraz z przewodnikiem. Many nadzieję, że uczestnictwo we wcześniejszych warsztatach pozwoli na ujrzenie kolekcji muzealnej w nowym świetle.

Wejście od .00-22.00 – o pełnych godzinach.

Marta Tylza-Janosz
Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego
Rynek 16, 32-650 Kęty
tel. 33 845-31-07

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*