Niezwykłe Urodziny Nowowsianki

16 października 2012 roku z redakcji Szkolnego Mixa oraz uczestniczące w zajęciach w Świetlicy Środowiskowej przy parafii św. M. Kolbe w Nowej Wsi odwiedziły najstarszą mieszkankę Gminy Kęty, mieszkającą w Nowej Wsi Katarzynę Kotlarczyk, która za kilka dni będzie obchodzić 100 urodziny.

Pani Katarzyna urodziła się 20 października 1912 roku w Międzybrodziu Bialskim. Jako ośmioletnia dziewczynka zamieszkała w Nowej Wsi. Wyszła za mąż za Pana Józefa Kotlarczyka w wieku 20 lat. Miała jednego syna Kazimierza. Została wdową mając zaledwie 33 lata. Pracowała w Bielsku Białej oraz w Kętach jako sprzątaczka. Na zasłużoną emeryturę przeszła w wieku 60 lat. Obecnie lubi słuchać radia. miały okazję posłuchać opowiastek Pani Katarzyny i na pytanie, jaka jest recepta na długie życie, usłyszały następującą odpowiedź: „Praca, praca i jeszcze raz solidna praca, a teraz odpoczynek”.

Szacowna jubilatka doczekała się 3 wnuków, 6 prawnuków i praprawnuczki.

Delegację reprezentowały: Julia Maciaszczyk z kl. 1a, Dominika Olbrzymek z kl. 4a, Aleksandra Zwaryczuk z kl. 4a. Wielkie podziękowania należą się Monice Piskorek, uczennicy z kl. 6b, za wykonanie oryginalnego bukietu, który został podarowany wraz z życzeniami 200 lat życia Pani Kotlarczyk.

20 października 2012 r. o godzinie 1.00 w naszym kościele odbędzie się uroczysta poświęcona Jubilatce.

                                   Szkolnego Mixa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na Niezwykłe Urodziny Nowowsianki

 1. Tadeusz pisze:

  Jubilatce szczere 200lat w zdrowiu w otoczeniu kochających ludzi.! (kochani ale ten bukiet??)

 2. Ziomek pisze:

  Macie racje, zapomniałem, że syn już nie żyje, synowa również. Zgubiłem jedno pokolenie:D za dużo genealogii:))

 3. ona pisze:

  Prawdą jest, że miała jednego syna w Nowej Wsi mieszka wnuczka i wnuk i ich dzieci.

 4. Ziomek pisze:

  Witam, z osobistych źródeł wiem, że Pani Katarzyna ma dwóch synów i córkę. Kolejną poprawką jest, że w samej Nowej Wsi ma piątkę wnucząt. Trzymajcie się ciepło:)) A Solenizantce 200 lat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*