Nie rób prezentu złodziejowi, zabezpiecz swój rower!

POLICJAPolicjanci z Komisariatu Policji w Kętach poszukują złodzieja, który skradł rower mieszkańcowi Kęt. Do doszło w dniu 17 kwietnia 2013 r. około godziny 13:30 w Kętach na Osiedlu nad Sołą gdzie mieszkaniec Kęt, który przyjechał odwiedzić znajomego, jedynie na kilkanaście minut pozostawił swój rower bez zabezpieczenia na klatce schodowej.

Pamiętajmy, że jednoślad pozostawiony bez zabezpieczenia może zainteresować złodzieja. Pomimo tego, że nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą, można jednak w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko kradzieży, poprzez rozsądne zachowanie właściciela jednośladu.

Przede wszystkim należy dbać o odpowiednie zabezpieczenie roweru oraz pozostawianie go w dobrze widocznym, oświetlonym miejscu lub w miejscu zasięgu kamer monitoringu. Jeśli pozostawiamy rower w piwnicy to również pamiętajmy o założeniu zabezpieczenia. Ponadto należy spisać numer fabryczny, markę i nazwę roweru tak aby w przypadku jego kradzieży móc podać te dane Policji.

Kupując rower z tzw. „drugiej ręki” sprzedającego należy poprosić o pokazanie np. dowodu zakupu lub gwarancji, a w przypadku wątpliwości wraz ze sprzedającym i rowerem udać się do najbliższej jednostki Policji gdzie funkcjonariusze sprawdzą czy rower nie jest kradziony.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*