Nie bądź jeleń, weź paragon – ferie zimowe z paragonem!

nie_badz_jelen_ferie_zimoweOd 20 stycznia do 28 lutego 2014 r. trwać będzie zimowa ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Finansów „Nie bądź jeleń, weź paragon”. Pracownicy administracji skarbowej prowadzić będą kampanię informacyjno-edukacyjną, skierowaną do konsumentów, przedsiębiorców, sprzedawców. Sprawdzą także, jak przedsiębiorcy wywiązują się z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży na kasach fiskalnych.

Pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie i urzędów skarbowych w województwie małopolskim będą edukować i sprawdzać, czy przedsiębiorcy rzetelnie ewidencjonują sprzedaż towarów i usług na kasach fiskalnych. Obiektem zainteresowań kontrolerów będą m.in.: targowiska, punkty handlowe, lokale gastronomiczne, parkingi, wyciągi narciarskie, wypożyczalnie sprzętu, puby, dyskoteki, stacje paliw itp.

Czy należy bać się kontroli? Sumienie wywiązując się z obowiązku ewidencjonowania, na pewno nie! Natomiast przedsiębiorców nie stosujących zasad uczciwej konkurencji dopuszczających się nieprawidłowości w ewidencjonowaniu sprzedaży na kasach, nie ominie mandat, w wysokość od 168 zł do 3.360 zł. Takiej samej kary mogą spodziewać się osoby odpowiadające za nadzór nad zatrudnionym personelem i dopilnowanie, aby sprzedaż prowadzona była z poszanowaniem przepisów prawa.

Pamiętajmy, dlaczego warto brać paragon:

  1. Biorąc paragon ułatwiasz sobie złożenie reklamacji,
  2. Biorąc paragon masz możliwość porównania cen,
  3. Biorąc paragon wspierasz uczciwą konkurencję,
  4. Biorąc paragon masz pewność, że nie zostałeś oszukany,
  5. Biorąc paragon fiskalny zmniejszasz szarą strefę,
  6. Biorąc paragon masz pewność, że sprzedawca stosuje zasady uczciwej konkurencji,
  7. Biorąc paragon wiesz, że zapłacony w cenie podatek trafi do budżetu państwa,
  8. Biorąc paragon fiskalny masz możliwość rachunkowej i rzeczowej kontroli przeprowadzonej transakcji.

nie_badz_jelen_ferie_zimowe

SUMA: SAME ZYSKI

Źródło:
Urząd Kontroli Skarbowej – Kraków

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*