Images tagged "festiwal-lodu-2"

0 odpowiedzi na Images tagged "festiwal-lodu-2"

 1. Nowowsianin pisze:

  Kto jest odpowiedzialny w urzędzie gminy za pozyskiwanie dotacji na wymianę kotłów ? Może czas przewietrzyć niektóre wydziały, wymienić niektórych dyrektorów, by coś drgnęło w gminie w temacie czystego powietrza?

 2. abiturient pisze:

  Studniówka to generalnie głupi pomysł. O wiele lepszy jest bal pomaturalny dla osób, które ukończyły już szkołę i nauczyciele mogą im za przeproszeniem nagwizdać.

 3. Wyborca pisze:

  Dziwi mnie, że mieszkańcy miejscowości Nowa Wieś / Malec zwracają się z prośbą, Państwo powinniście żądać, bo zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu życia należy się Wam jak psu micha. Na to idą również Wasze podatki. a tak na marginesie gdzie sołtys, radni z PPP? Aktywni tylko przed wyborami…

 4. Ciekawy pisze:

  Czemu cenzurujecie komentarze?

 5. Ciekawy pisze:

  Gdzie jest straż miejska i za co bierze pieniądze, ale w niedziele podobno nie pracują?

 6. J.D. pisze:

  Nie mogę znależc pułkownik Wojciech Sapecki (1873-1945)
  uczestnik III powstania Śląskiego.

 7. wnuczka pisze:

  nie moge znalezc grobu mojej babci Wiktoria Wierszalek ur.4.12.1899 zm. 22.12.1981

 8. popieram Nowatorów jak Dziubek pisze:

  po ponad 70 latach dziadostwa sowkultury Czapajewa czas na zmiany

 9. Kęczanin pisze:

  Może czas zjednoczyć siły z ekipą piszącą na forum GK dla dobra miasta i mieszkańców. Fajnie że wracacie zwłaszcza przed wyborami.

 10. luzik pisze:

  Cenzura?

 11. Nowowsianin pisze:

  Fajnie, że wróciliście bo tak się rozzuchwaliła ta ” władza”, poczuła się bezczelnie za naszą kasę.

 12. Nowowsianin pisze:

  Dlaczego za prywatne pieniądze, czy gminy nie stać na taki wydatek? Widać jedyny pomysł na smog to posyłanie strażników na prywatne posesje i włażenie z buciorami do naszych domostw.

 13. Mieszkańcy Polanki W pisze:

  Witam droga Powiatowa Polanka Wielka w okolicach Szkoły Podstawowej nr 1
  wlot z ulicom Północną Krzaki zarośla są i może by je ktoś
  wyciął bo tylko w wspomnianym miejscu są tylko bo gdzie indziej nie
  ma na tej drodze . Jeszcze się proszą o przycięcie gałęzie i krzewy
  Polanka Wielka ul. Polna droga z Polanki do Głębowic dokładnie przed
  Granicom Głębowskom [ po prawej stronie z Polanki na Głębowice ] coraz
  to bardziej wychodzą na drogę . Drogowcy przycinają konserwują może
  by to zrobili sprawa zgłaszana bez skutku do nadal .

  Pozdrawiam Mieszkańcy Polanki W

 14. jadwiga pisze:

  Zaglądałam tu dość często ,bylo miło i szkoda że już pan kończy.Dziękuje za dobre tematy,wyczerpujące odpowiedzi,wieści bliskie memu sercu i cóż po prostu szkoda

 15. Tadeusz pisze:

  To była dobra robota.Ciekawe pomysły i dobre dziennikarstwo.Jedyne niezależne-co łatwe nie jest.Szkoda,bo nie widzę niczego co mogło by zastąpić .
  Mam cichą nadzieje,że jeszcze wrócicie do tej działalności.

 16. Kęczanin pisze:

  Panie redaktorze wybiera się Pan na spotkanie z Klęczarem podsumowujące półmetek niszczenia Kęt.
  Może warto zadać pytanie, które dalej pozostają bez odpowiedzi- sprawy sądowe, ukrywanie wydawania publicznych pieniędzy, nepotyzm i inne które przez dwa lata pozostały bez odpowiedzi.

 17. mieszkanka Nowej Wsi pisze:

  Panie Redaktorze!!! Życzymy samych sukcesów w życiu osobistym i pracy zawodowej, dziękujemy za profesjonalne prowadzenie Portalu!!!!

 18. Adrian Szymalski pisze:

  Marcin, dzięki wielkie za ten portal. Szacunek dla Ciebie, szacunek, że prowadziłeś go tak długo dla mieszkańców Nowej Wsi i innych okolic. W sumie, dzięki tej stronie, dzięki Tobie, rozwinąłem się, jako fotograf i zawdzięczam Ci naprawdę bardzo dużo. Mojej legitymacji prasowej nie pozbędę się nigdy w życiu. Pozdrawiam i do zobaczenia w przyszłości. Powodzenia stary 🙂

 19. ammy pisze:

  Bardzo dziękujemy!!!!!Za mocne zaangażowanie sie w życie naszej Gminy, to wszystko było profesjonalnie przekazywane,jeszcze raz dziękujemy!!!!!

 20. Kęczanin pisze:

  Ciekawe, czy pani sołtys powiedziała dzieciom, że największy patriotyzm jest wtedy, gdy się zatrudni kolegę, rodzinę, znajomego na publicznym stanowisku, za publiczne pieniądze. Czy uświadomiła dzieci, że w dzisiejszych czasach wiedza, wykształcenie są rzeczą zbędna, gdy się ma”plecy”

 21. Kęczanin pisze:

  Czyżby Pana postraszono, czy zaproponowano intratne stanowisko( jak to się dzieje w przypadku radnych i ich rodzin) by zamknąć Panu usta. Trochę dziwne, że zamyka Pan stronę w momencie, gdy Klęczar zepchnął Kęty, gminę na dno, do roli zaścianka i zbliżają się powoli wybory.
  W tej sytuacji zostało tylko mieszkańcom forum GK i osoby tam piszące.

  • Mieszkaniec Kościuszki pisze:

   A jakie to osoby piszą na GK ? dwie ? zmieniające nicki – żałosne . Panie Marcinie oświetlenie osiedla o którym pan wspominał jest zrobione , o tym też by sie zdało napisać nie tylko same negatywy . A do Keczanina mam tylko jedno – Klęczar póki co to robi o wiele więcej niż Bąk , ale jak ktoś widzi tylko czubek własnego nosa to potem są efekty pisania takich bzdur .
   Dla pana Marcina tak na koniec to samych sukcesów życzę .

   • Kęczanin pisze:

    Pamiętaj, że do wchodzenia w tyłek potrzeba dużo wazeliny, patrz na sesje i bierz przykład, zresztą masz swoje doświadczenia. Plujesz na forum GK, bo nie pozwolą ci tam pisać. Podobnie jak Bąka, również Kleczara pociągnie na dno. Bąkowi też się wydawało, ze może wygrać z „czwartą władzą” i jak skończył widać.
    Tak na marginesie dzień w urzędzie zaczyna się od czytanie forum GK, czy ci się to podoba czy nie.

 22. suse pisze:

  Szkoda. Żal portalu, który dla wielu w Polsce, był przykładem i inspiracją. Teraz mieszkańcy zdani są na jednostronne spojrzenie w tematach swojej gminy. 🙁

 23. takitam pisze:

  Pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym,dziękuję za profesjonalne i wzorcowe artykuły,informacje i wszystko to czego nie widać a powinno być pod szczególną ochroną i wzorcem postępowania dla wszystkich zajmujących się życiem publicznym.Dla wielu poznanie tego świata zaczyna się i kończy na czytaniu,oglądaniu serwisów,gazet telewizji i niestety bezkrytyczne przyjmowanie tych informacji za prawdziwe.Praca wykonana dla poznania prawdziwych informacji przez Pana Portal to wiedza dla profesjonalistów.Jeszcze raz dziękuję i życzę satysfakcji w pracy i życiu prywatnym.

 24. Melba pisze:

  Dziekujemy za wszystko!!!! Za wszystkie wiadomosci z krorych moglismy sie wiele dowiedziec!! Za rzetelne prowadzenie strony. Szkoda wielka szkoda.

 25. Kotłowy pisze:

  Widzę że wracają czasy donosicieli, tajnych współpracowników i kapusi. Prościej przecież ludzi szykanować, niż im pomagać.
  Głupota, czy manipulacja ?
  Napiszę krótko, bo niektórzy i tak nic z tego nie zrozumieją.
  Palenie węglem tak, jeżeli równolegle by propagowano stosowanie filtrów kominowych, spalinowych to mogę uznać, że spalanie węgla jest czystym spalaniem i efektywnym, jasny dym z komina nie oznacza dymu zanieczyszczonego spalinami( skończcie powielać te bzdury o górnym spalaniu, czy oszczędnościach kilku tysięcy rocznie na opale przy tej metodzie). Spośród pierwiastków budujących węgiel za palne uważa się tylko węgiel C, wodór H i siarkę S oraz azot N. Czy widziałeś kiedykolwiek spalanie węgla bez dymu i spalin, -CO2, H2O i SO2, ewentualnie SO3. Produkt utleniania azotu w spalinach kotłowych to przede wszystkim tlenek azotu NO (ok. 95%) ze względu na jego trwałość w wysokich temperaturach- bzdury o spalaniu na wytworzonym żarze !!!. Skończcie również powielać te bzdury o ekologicznych piecach węglowych- zasypowych. Jeżeli chcemy palić węglem to poprawa jakości węgla jest pierwszym z szeregu możliwych, a równocześnie jednym z najbardziej efektywnych procesów. Oczyszczanie węgla w prostych procesach przeróbki i wzbogacania ogranicza emisje SO2, zmniejsza ilość odpadów oraz poprawia sprawność termiczną procesu (przez co redukuje emisję CO2). A jeśli ktoś uważa, że takie spaliny są nie do przyjęcia, to może zainstalować do pieca filtr elektrostatyczny i oczyści spaliny w 99,9 procentach. Koszt filtra to około 2 tys zł. Można by je dofinansować.
  Skończcie pisać wreszcie te durne artykuły o czystym paleniu węglem i czystym dymie, podobnie jak o czystym górnym spalaniu. Problem nie leży w kolorze dymu, patrz wyżej

 26. Ciekawy pisze:

  Witam
  Co ze sprawami sądowymi- ujawnienie wykształcenia i nazwisk nagrodzonych urzędników

 27. Kotłowy pisze:

  Zacznijmy ludziom dopłacać do gazu, a nie do pseudo-ekologicznych pieców węglowych, jak robi to kęcki urząd. Chcę jasno napisać nie do pieców, instalacji gazowych- te większość mieszkańców Kęt ma, tylko do ceny gazu.
  Najprościej jest zakazać, szczuć na mieszkańców straż miejską, trudniej jak widać pomagać, szukać rozwiązań.

 28. Podatnik pisze:

  Widać, że Klęczar robi czystkę wśród ludzi zatrudnionych przez Bąka, czas teraz na Drewnianego, Ferta i Bączek, Kanika bo ci ludzie w pierwszej kolejności powinni zostać zmienieni.

 29. Stary Kęczanin pisze:

  Jak patrzę na wymagania konkursowe, widać że zostały napisane pod konkretne osoby, nie ma to nic wspólnego z fachowością, stażem na kierowniczych stanowiskach, czy odpowiednim wykształceniem.To nawet nie jest skandal. To jakiś kabaret.
  Czas teraz na osła w urzędzie na stanowisku asystenta.

 30. Waverly pisze:

  Podobno są nowi dyrektorzy muzeum i biblioteki, może warto coś o tym napisać bo marnych zastępują jeszcze bardziej marni.

 31. Ekolog pisze:

  http://www.mamnewsa.pl/newsy,15220-kety-w-przyszlym-roku-inwestycja-za-kilkadziesiat-milionow
  Na tym portalu osoba o nicku Robert180 zamieściła post na temat ekologii w Nowej Wsi. Jesteście z tej miejscowości, więc może ktoś do tego się ustosunkuje, jeżeli to prawda to jest to ogromny skandal:
  „Robert180, 2016-11-01 13:41:22
  Pan wspaniały burmistrz Klęczar kanalzuje bulowice. W nowej wsi firma gbx elektronik wpuszcza ścieki do rowu melioracyjnego a z rowu do soły, pan Klęczar sprawę zna bo był wezwany łącznie ze strażą miejską i sprawą się nikt nie interesuje a on tak spełnia swoje obietnice i zatruwa rzekę a więc chyba jakieś paragrafy powinny być na tego niedorajde a głosowałem na niego pierwszy i ostatni raz

  • podatnik pisze:

   Czy redakcja wie coś na temat tego zanieczyszczenia rowu i potem Soły to skandal, a te obiboki ze strazy tylko potrafią łazić po posesjach, czym kto pali albo dlaczego nie odśnieża sie własnosci publicznej

 32. Kęczanka pisze:

  Może redakcja napisze coś o kęckiej pięknej nekropolii. Tak zaniedbanej to chyba najstarsi kęczanie nie pamiętają. Byłam dzisiaj z moją rodziną, zastanawiam sie na co idą opłaty za groby( właściciele grobów i tak o otoczenie wokół nich sami dbają). Po wczorajszym wietrze pełno liści, porozbijanych zniczy, sztucznych kwiatów walających sie po połamanych, pozapadanych alejkach,oczywiście pełne kubły i z braku miejsca walające się wokół nich śmieci. Może zamiast się „lansować” na kweście w dniu Wszystkich Świętych, to towarzystwo”miłośników” cmentarza chociaż w małej w części ten cmentarz by posprzątało, skoro nie robią tego służby i urzędnicy do tego wyznaczeni.
  „Nasz dom jest tam, gdzie cmentarze naszych ludzi”- czy to do rządzących w Kętach dociera.

 33. Czego brakuje pisze:

  Może ktoś się pokusi by to zsumować, bo ja się „boje” tej ogromnej kwoty będącej wynikiem tej sumy i wynikiem skoku na naszą kasę obecnej ekipy. Może warto zrobić to w Excelu, bo przecież Klęczar na pewno nie powiedział ostatniego słowa i co roku będzie pewnie obdarowywał tych samych( twardy elektorat), więc łatwo będzie nad tym panować i na końcu kadencji go rozliczyć.

 34. Brawo redakcja pisze:

  Czekamy teraz na ujawnienie imienne wypłacanych nagród i poinformowanie o wykształceniu kęckich urzędników i urzędników w spółkach. Czekamy na informacj,e ile wyniosły koszty sądowe i kto je pokrył. To będzie dopiero kabaret i przegięcie. To się mleko wylało, a miało być tak pięknie.
  Dzielą się chłopcy naszymi pieniędzmi, aż miło np. Bielecka Ewa 9.607.70 zł

 35. Zaciekawiony pisze:

  Czy w Polsce nie obowiązuje prawo, które zabrania karania za to samo przewinienie dwa razy w jednym czasie ? Skoro pouczenie -pewna forma kary i napiętnowania, nazwane komicznie tutaj prelekcją, domyślam się ze panowie są „wybitnymi” znawcami tematu spalin, węgla, zagadnień technicznych i chemicznych, to brak mandatu, skoro mandat to po co pouczenie.
  Naruszenie zasady ne bis in idem (nie dwa razy w tej samej sprawie) może prowadzić do złamania fundamentalnych zasad prawa karnego.
  Tak na marginesie, czy policja powinna się zajmować grzebaniem w piecach i popiele, czy to należy do jej kompetencji- raczej nie, a skoro tak, to dlaczego utrzymujemy Straż Miejską i za co jej płacimy( ale oni tylko pracują do 15)

 36. Przyjdzie walec i wyrówna pisze:

  Na jakim etapie są sprawy sądowe, czy Drewniany zapłacił za bajzel w MZKiW, kiedy Klęczar ujawni obdarowanych publicznymi pieniędzmi urzędników, kwoty którym pomógł różnym swoim kolesiom, firmom i swoim wyborcom. Kiedy w końcu mieszkańcy dowiedzą się jak marnie wykształceni ludzie nami rządzą i kierują urzędem.

 37. Savoir- vivre pisze:

  Czy redakcja ma wiedzę na temat uchwały rady w XXIV sesji:
  -w sprawie rozpatrzenia skargi na działania Burmistrza Gminy Kęty.
  Napiszcie o co chodzi, bo podobno okazuje się, że niektórym nie starcza kultury.

 38. Kęczanin pisze:

  No a tak narzekaliście na poprzednią władzę, no to mamy lepszą czyli to co w całej Polsce PSL daje pracę rodzinie i kolegom.

 39. Budowniczy Bob pisze:

  Brawo Pani Małgorzato, coraz więcej ludzi w Kętach ma dosyć tej partyzantki, tego nieuctwa, tej prawnej wolnej amerykanki. Tak to się przedstawia w całym mieście przy większości remontów, czy nowych inwestycji. Dorwali się do rządzenie ludzie kompletnie nieprzygotowani pod względem technicznym i merytorycznym na zasadzie jakoś to będzie.

 40. Mieszkaniec pisze:

  Budżet Obywatelski – ja osobiście nie słyszałam o tym, aby móc zgłaszać swoje propozycje, a to, co jest na karcie do głosowania, zostawię bez komentarza. Oczywiście, takie propozycje jak parking czy winda na basenie – będzie służyć mieszkańcom, ale to powinien zawierać coroczny budżet Gminy na rozbudowę infrastruktury. Skoro wszyscy szczycą się, że coraz więcej środków pozyskujemy z zewnątrz, to niech „zaoszczędzone” pieniądze wewnątrz idą na takie cele. Każda dzielnica powinna mieć do wyboru opcje, które będą służyć większości bo ja np. mi nie będzie wolno stanąć na parkingu dla mieszkańców określonych bloków, ani nie skorzystam z windy bo jestem pełnosprawna, ale za to w swojej dzielnicy, nie będę mieć w okolicy nic, co by komukolwiek służyło… To ma być budżet na potrzeby wszystkich, a nie tani „chwyt marketingowy” – niby wybierają mieszkańcy, a w praktyce w ramach zagospodarowania publicznych środków na kulturę, rozrywkę, formy aktywnego spędzania czasu, będą budować parkingi i remontować. Oszczędność kasy, roboty – a ludowi wmówić, że to ich decyzja.

  • Sun pisze:

   Mieszkańcy 1 bloku (z osiedla obok) zadecydowali co będzie na sąsiednim osiedlu, nie pytając mieszkańców osiedla o zgodę. A Urząd im wtóruje.

 41. Bolek pisze:

  Kolejny bełkot z urzędu, napisali bo coś muszą napisać. Przecież wszyscy widzą, że budżet obywatelski prezentowany przez ekipę Klęczara ma tyle z obywatelami co Klęczar z lotami na księżyc. Śmieszy mnie, że to mieszkańcy decydują o zadaniach jak widać jasno, kto za tym stoi. W większości radni lub i znajomi.

 42. Sekretarz KC pisze:

  Kiedy w końcu zmiana na stanowisku sekretarza gminy?

 43. zed pisze:

  Może trochę z inne beczki, ale dalej w temacie Budżetu Obywatelskiego.
  Nie wiem jak to jest w innych dzielnicach/sołectwach gminy, ale po co przysyłają mi do skrzynki na listy, karty do głosowania już za zaznaczonym polem? Przecież to ma być mój wybór! Rozumiem wszystkie kampanie promujące dany projekt/zadania, no ale żeby podrzucać już prawie gotową kartę do głosowania? Wszystko było by dobrze gdyby była pusta – bez znaku „X”. I nawet może być ta dołożona karteczka z sugestią na czerwono co zaznaczyć, ale decydować już za mnie to to jest przesada.
  Na szczęście są jeszcze inne metody oddania głosu.

 44. Sun pisze:

  Wspomnę o oburzeniu Pani Sekretarz na informację, że w przyszłym roku mieszkańcy osiedla T. Kościuszki też zbiorą 15 podpisów (Pani Sekretarz w rozmowie ze mną stwierdziła cyt.:” zebrali 15 podpisów więc spełnili wymóg”); swój śmietnik przeniesiemy pod blok nr 4 na Osiedlu Wyszyńskiego. Podeprzemy się tym pismem, że tylko orientacyjnie musimy oszacować !!!! Przecież zrobimy dokładnie to co nam zrobiono więc jakiekolwiek oburzenie Gminy czy mieszkańców bloku nr 4 z osiedla Wyszyńskiego jest bezpodstawne.

 45. Sun pisze:

  Jednym słowem będą kombinować z projektantem co zrobić, aby „póściły ich przepisy prawa”. Tylko, że blok pod którego oknami ma być parking zastrzegł w skardze, że pójdzie do sądu. Burmistrz ostatnio notorycznie przegrywa w sądach – różnica to mu nie zrobi (kolejna przegrana).
  Ten wniosek dobitnie pokazuje jak traktuje się mieszkańców osiedla T. Kościuszki: na remont nie ma, ale na zabranie trawnika na cudzy trawnik kasa jest.

 46. Kęczanin pisze:

  Rządy „ciemniaków”

 47. SM pisze:

  Czy to prawda, że straszyli wasze rodziny i nakłaniali do zamknięcia portalu. Takie informację się ostatnio pojawiły w Kętach?

 48. Kęczanin pisze:

  http://forumkety.pl/index.php/2016/10/07/slowo-do-mieszkancow/#comment-2

  Czas na zmiany w Kętach , czas na referendum i przyspieszone wybory samorządowe. Dosyć kolesiostwa, nepotyzmu wiecznej zabawy i nicnierobienia przez tę marną ekip. czas na wywalenie tej nieudolnej rzeszy radnych na czele z Nyczem.
  Do dzieła Kęczanie

 49. zed pisze:

  Będą dostępne jakieś plany, projekty, rysunki techniczne? Bo chętnie się dowiem gdzie niby ma powstać rondo w Nowej Wsi? – na zjeździe na Malec? W Bielanach okej, tam to się prosi o rondo (jak ktoś nie wie to tam na krzyżówce nie można skręcać w lewo na jadąc od Kęt – jest nakaz jazdy prosto lub w prawo – to tak słowem przypomnienia bo widzę że wszyscy kierowcy nie widzą tego znaku). No i zostają Łęki – tam będzie rondo na krzyżówce na Brzeszcze czy na Osiek? No chyba że połączą te skrzyżowania w jedno duże rondo…. hehe 🙂 Chyba że jeszcze gdzie indziej.

  • Redakcja pisze:

   My też chętnie poznalibyśmy plany, projekty, rysunki techniczne…Ale gdy ostatnio próbowała pewna fundacja dowiedzieć się o plany remontu zjazdu z DW nr 948 do sklepu Delfin, to ZDW w Krakowie nie chciało przekazać dokumentacji elektronicznie i teraz sprawa jest w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie (nieudostępnienie informacji publicznej). WSA w Krakowie przyznał rację fundacji, ale jednak ZDW się odwołał do NSA. Sprawa w toku: II SAB/Kr 116/15 – Wyrok WSA w Krakowie
   http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/757E3A2C30

   • Ciekawy pisze:

    Napiszcie coś na temat spraw sądowych, które się toczą i które zostały zakończone( za które pewnie zapłacą podatnicy). Co z Drewnianym w MZWiK i tym bajzlem, co z ujawnieniem imion nagrodzonych urzędników, ujawnieniem wykształcenia i powiązań rodzinnych. Jak długo jeszcze Klęczar będzie ignorował prawo, transparentność i mieszkańców.

    • Redakcja pisze:

     Sprawy przed SKO/WSA/NSA są czasochłonne. Ich opisanie również.
     Nie mamy czasu na bieżąco publikować co w danej sprawie zostało poczynione, chyba, że znajdzie się ktoś z Czytelników do pomocy, to zapraszamy.
     W niedługim czasie przedstawimy sprawę uchylenia przez SKO decyzji Burmistrza Gminy Kęty (nieudostępnienie informacji dotyczącej udzielonej pomocy publicznej/ulg/rozłożenia na raty – podatki i opłaty) i przekazania jej do ponownego rozpatrzenia.

     • Ciekawy pisze:

      Myślę, że powinniście połączyć swoje siły z mocną ekipą z forum Gazety Krakowskiej. Im podobnie jak wam zależy na losie miasta i mieszkańców. Słyszałem, że dzień w urzędzie zaczyna się od czytania tego forum.

  • int pisze:

   (jak ktoś nie wie to tam na krzyżówce nie można skręcać w lewo na jadąc od Kęt – jest nakaz jazdy prosto lub w prawo – to tak ) znak odnosi się do wjazdu na pustą działkę między składem instalacyjnym a skrzyżowaniem…. Ekspercie zwracaj uwagę na oznakowanie poziome również!

 50. mah pisze:

  Gdzie powstanie to rondo we Wsi? W Bielanach pewnie na most, w Łękach koło b. Kapturka, a w Nowej Wsi? Bo z tekstu zrozumiałem, że drugie będziemy mieć.

 51. Kęczanin pisze:

  Widzę że powoli Klęczar i urząd podpina się pod tę inicjatywę, głównie wykonaną za pieniądze unijne z inicjatywy samorządu województwa w zachodniej Małopolsce. Pewnie niedługo zostanie odtrąbiony kolejny ” sukces” tej ekipy, bez jej udziału podobnie zresztą jak powstałe przy okazji ścieżki rowerowe. Przez dwa lata rządów nie zrobiono w gminie nawet metra ścieżki rowerowej, a istniejące są opłakanym stanie.

  • Łęczanin pisze:

   kulą w płot kolego, bo ciągi pieszo-rowerowe na tej trasie to akurat inicjatywa czysto gminna, przepchnięta przez obecną władzę.

   • Kamil "Byrowicz" Byrdziak pisze:

    Panie Łęczanin jeżeli informacja zamieszczona przez Pana jest prawdziwa to świadczy to tylko o promowaniu przez gmine bylejakości. Poinformowałem kiedyś Pana Burmistrza o wadach ciagu pieszo rowerowego przy obwodnicy. O tym ze ddr jak i ddpir są nie zgodne z wytycznymi GDDKiA jak i ogólnie przyjętymi standardami. A w nowym projekcie nawierzchnia z kostki brukowej… Polecam Panom Burmistrzom przejechać się DDR wzdłuż alei Jana Pawła z predkością 25km/h

    • Łęczanin pisze:

     Panie Kamilu,

     Diabeł tkwi w szczegółach. O ile wiem, projektowane ciągi pieszo-rowerowe budowane w ramach tego zadania mają mieć nawierzchnię z kostki tzw. niefazowanej – z doświadczenia znajomych wiem, że bardzo komfortowo jeździ się po takiej na rolkach, nie wspominając o rowerze.

 52. Redakcja pisze:

  7.10.2016 r. została złożona skarga do WSA w Krakowie na decyzję SKO w sprawie odmowy udostępnienia informacji publicznej w tej sprawie.

 53. Kęczanin pisze:

  Redakcjo zapadliście już w sen zimowy, zero poważnych newsów, poziom jak na Info Kęty, zrobiliście stronę kulturalną i o rzeczach mało istotnych, a tutaj połowa kadencji Klęczara i coraz większy syf w Kętach

 54. Bartek pisze:

  Widzę na Facebooku waszego portalu, że niektórym w gminie nie podoba się jawność osób publicznych, pobierających publiczne pieniądze. Bardzo dobrze, że informujecie mieszkańców komu płacimy, czas chyba jeszcze tych ludzi powiązać rodzinie i towarzysko to będzie dopiero ciekawa lektura- powstał urząd rodziny -kolesiowski.

 55. Kęczanin pisze:

  Brawo redakcja tak trzymać. Trzeba tych pseudo rządzących nauczyć kultury i prawa. Klęczar się zachowuje jak pan swojego folwarku, z drugiej strony nie ma się czym chwalić patrząc kogo zatrudnia, z jakim wykształceniem i przygotowaniem do pracy na danym stanowisku

  • Kęczanin pisze:

   Przecież jest Panem swojego folwarku, jak sam twierdzi na mnie głosowało ponad 9 tyś mieszkańców więc mam prawo. Ale ten zuchwały czas się skończy. Oj daleko padło jabłko od jabłoni. Zuchwałość jaką obdażyliście go jako nasi mieszkańcy zbyt ośmieliła Krzysia i tak to bywa jak wychodzi słoma z butów.
   Jest takie przysłowie …. resztę dopowiedzcie sobie sami

 56. Kęczanin pisze:

  Redakcjo, co słychać w sprawach sądowych. Może poinformujecie mieszkańców, bo zaczyna się w Kętach dziać bardzo źle. Widać niektórzy obrośli w piórka i chyba zapomnieli że są dla mieszkańców.

 57. Kęczanin pisze:

  prywatne miasto za publiczne pieniądze

 58. Kęczanin pisze:

  Redakcjo złożyliście broń w momencie gdy Klęczar z kolesiami zrobił sobie prywatne za publiczne pieniądze.

  • Kamil "Byrowicz" Byrdziak pisze:

   Wydaje mi się, że przyczyna jest inna, właściciel strony nie mieszka już w Kętach.

   • Stary Kęczanin pisze:

    Jakie ma to znaczenie, przecież o Kęty można nawet walczyć z każdego zakątka świata. Czemu pan nie pisze na forum GK, strasznie pana „gnoją” niektórzy na Facebooku.
    Kolejny apel do redakcji połączcie swoje siły z ekipą z forum GK, jedynym opiniotwórczym i najbardziej poczytnym forum w Kętach. Zresztą dzień w urzędzie oprócz klikania zaczyna się od przeglądu tego forum

 59. Sun pisze:

  Dzięki temu info jest kolejny artykuł w gazecie krakowskie z dnia 02.09.2016 nr 205 (20 814) … osiedle niczym skansen

 60. Sun pisze:

  Projekt budowlany i kosztorysy powstały za Burmistrza Olejarza !
  Jaki był Bąk każdy wie – folklor i zabawa.
  Obecna władza, nich nie wciska, że nie ma pieniędzy …. skoro inwestycje w innych miejscach gminy przeprowadza !!!! Pieniądze są (zapraszam na BIP gminy: plan inwestycyjny, uchwała budżetowa o tym świadczą) tylko z uporem maniaka nie ma na remont tego osiedla.

 61. Luzik pisze:

  Myślę, że idąc z duchem czasu trzeba klikać i głosować może ktoś wyremontuje to osiedle, bo na Klęczara i jego marnych urzędników widać nie ma co liczyć. Podobnie zresztą było z poprzednikami. Czy ktoś zauważa jakieś różnice kompetencyjne między poprzednimi v-burmistrzami , a obecnymi. To są dopiero jaja

  • Kamil pisze:

   Ja zauważam , bo chodzę po Kętach a nie tylko po osiedlu Kościuszki

   • Krzysztof K. pisze:

    Ja też zauważam ten brud, bajzel, brak bezpieczeństwa zwłaszcza wieczorami, nikt już nad niczym nie panuje. Nie chodzę po oś. Kościuszki, widzę co się dzieje w Kętach. Wpadliśmy z deszczu pod rynnę, jak mówią w Kętach taki oborowe porządki i przyzwyczajenia.

    • Kamil pisze:

     Bo panu nic nigdy nie pasowało choćby sam król rządził. Jakie to rzeczy dzieją się w Kętach ? czego pan się boi ? chyba własnego cienia . Proponuję okulistę

     • Też tu mieszkam pisze:

      Nie uważasz, że każdy ma prawo do swojego zdania. Podoba ci się twoja sprawa, komuś się nie podoba jego. Po co się tak napinasz, no chyba ze jesteś rzecznikiem urzędu, to by wiele wyjaśniało bo strasznie sie angażujesz, pobrudzisz to forum wazeliną, nieładnie

 62. Grzegorz Tokarczyk pisze:

  chylę czoła przed motocyklistą, prawnicy go zniszczą , a chłopak jechał jak należy. Kierowcy wszelkich marek samochodów – patrzcie w lusterka!!!!!!!!! To nie chodzi o to, że On szalał, małe światełko w lusterku zbliża się w parę sekund a wam wydaje się, że jest daleko. Błagam używajcie lusterek wstecznych!!!!!!!!!!!!!!!!Grzesiek.

 63. Mieszkaniec Kościuszki pisze:

  Pytanie tylko dlaczego pan Hałat nie odgrzewał kotletów za poprzedniej władzy , to oni nam obiecali szybki remont , nie pamietacie zebrania , taka krótką pamięć macie ? Dowiedzcie się prawdy a potem piszcie , a pan Hałat niech sobie zrobi rachunek sumienia ile pisał art, za poprzedniej władzy a ile teraz , Widać to na kilometr , że nie chodzi tu o dobro nas mieszkańców tylko o gnębienie obecnej władzy . My jesteśmy tylko przykrywką . Oświetlenie zostało wymyślone ? przyjedż pan tu do nas to się dowiesz kto wymyslił remont a potem pisz . Ja mam informować mieszkańców o oświetleniu ? Panie Hałat , a czy ja wspominam artykuł ? Pisze pan , że telewizja przyjechała , to już od siebie pan nie potrafi napisać ? Jak sie chce prowadzić portal , to pisz pan trochę rzetelniej .

 64. Mieszkaniec Kościuszki pisze:

  A to pan Hałat wziął się już za wspomnienia ? klikając na obraz mamy datę publikacji materiału TV Kraków z dnia 21.08.2015 . Widać nie ma co już umieszczać na tym portalu to trzeba się cofnąć w czasie .

  • Redakcja pisze:

   Szanowny Panie, nie tylko w tej sprawie wracamy do spraw ważnych, które poruszają mieszkańców. Poza tym 12 miesięcy to nie taki długi okres czasu, ale z drugiej strony padło przed kamerą zapewnienie zastępcy Burmistrza naprawy oświetlenia na tym osiedlu. Czy zostało już wykonane?
   Z Pana nicka wynika, że być może mieszka Pan na tym osiedlu – bardzo prosimy poinformować Czytelników, czy naprawiono oświetlenie.

   • Kęczanin pisze:

    Brawo
    Jakie ma znaczenie kto obiecał i kiedy nic nie zostało zrobione. Proszę szukać takich spraw, bo widać, ze obecna władza chce zamykać usta osobom ją krytykującym. Nie ma się czym chwalić po prawie połowie kadencji to najlepszą obroną jest atak. Tak wyglądają Kęty ponad podziałami

   • Kamil pisze:

    Padło zapewnienie burmistrza , że w przyszłym roku zrobiona bedzie naprawa oświetlenia . 2016 jeszcze się nie skończył , a że i mnie to interesuje byłem w Urzędzie i naprawa oświetlenia jest zaplanowana na jesień . Widać pana redaktora nie interesują takie sprawy tylko jak dowalić władzy wykorzystując mieszkańców os. Kościuszki . Bardzo mnie ciekawi co pan redaktor i kilku jego przydupasów wymyśli jak owe oświetlenie bedzie gotowe .

    • Też tu mieszkam pisze:

     Redakcjo czemu pozwalacie temu prostakowi obrażać, piszących na tym forum.

    • Sun pisze:

     ciekawe skąd wiesz o remoncie jesienią skoro termin został podany cyt.: „w bliżej nieznanym terminie”.
     Z resztą już ktoś na FB wymądrza się w ten sam sposób – śmierdzi wazelinami burmistrza.

  • Sun pisze:

   Do póki osiedle nie zostanie wyremontowane temat jest aktualny! Remont oświetlenia został na szybko wymyślony przez z-cę burmistrza przy telewizji. Nawet oświetlenia nie wyremontowano.

 65. ammy pisze:

  Wspaniałe zdjecia, super ujecia, dziekujemy Ci Adrianie!

 66. Luzik pisze:

  Umarło coś wasze forum jak FK Klęczara i miejskie Info, a tyle sie dzieje w Ketach i to nie przynoszącego splendoru władzy i miastu.

 67. takitam pisze:

  Tak to ważne ale,po ilości interpelacji wygrywa no właśnie?ten co wykonuje polecenia Burmistrza, wszak był szefem kampanii wyborczej powtarza wszystko bez względu na okoliczności często ośmieszając się w tracie sesji.Radni nie tyle bezradni co bezmyślni,21 osób i wszyscy lub prawie wszyscy jednomyślni bez względu na sprawy którymi się zajmują.
  Wystarczyłoby losowo wybrać 5 osób jako reprezentacje Rady Miejskiej i spotykać się w gabinecie Burmistrza,podpisać listę obecności i odebrać fanty.
  Wizja pracy w sektorze publicznym odbiera ludziom zdolność samodzielnego myślenia,a jeszcze kilka stanowisk jest do zajęcia po poprzednikach.
  Wszech wiedzący Burmistrz z narcystycznym zacięciem docenia słowem i gestem wybrańców Gminy za ciężką pracę jakiej podjęli się na cztery lata.
  Szkoda że zapomnieli lub że nigdy się nie zastanowili po co startowali w wyborach jeśli nie mają nic do powiedzenia.Amen.

  • Kęczanin pisze:

   Niestety od lat ci sami ludzie w radzie w różnych konfiguracjach i układach. Tymczasem w kęckiej polityce robi się na ogół karierę bez żadnej realnej pracy dla dobra wyborców. A wręcz przeciwnie -manipulując ludźmi, udając, kłamiąc, oszukując! Za dwa lata znowu się pojawią z obietnicami, frazesami i pięknymi wizjami. Kasa misiu kasa.

 68. Novak pisze:

  Najgorsza rada od dwóch dekad, niektórzy są tam tylko dla kasy, by mogli spłacać kredyty, inni by załatwić coś dla siebie i rodziny. Takiego wazeliniarstwa, włażenia w ty..k burmistrzowi nie było od lat. Mierni, ale wierni. Dno

 69. Kęczanin pisze:

  Nycz prawie dwa tysiące miesięcznie zero aktywności, no może poza pokazem braku kultury wobec osób pragnących zabrać głos na sesji. Większość z nich jest jak Yeti podobno jest ale nikt ich nie widział.

  • Kęczanin pisze:

   Przecież on tam poszedł po kasę podobnie jak Ficoń , no bo za coś trzeba żyć i spłacać kredyty. Chociaż dla Ficonia szacun bo zrobił sporo km podczas kampanii żeby mieć to co ma teraz. Szkoda że tylko to potrafi – Panie Ficon może jakiś maraton Pan zaliczy

 70. Świecie pisze:

  Też myślę, że 60 złotych to przeginka. Z drugiej strony w naszych okolicach nie dzieje się za wiele, więc pewnie ludzie i tak zapłacą

 71. Novak pisze:

  Czemu nie napiszecie o kolejny skoku na kasę podatników i „wałku” przygotowywanym przez Klęczara w sprawie MZK

 72. Miałem przyjmność kilka lat temu przebywając na urlopie, oglądać występ Urszuli na terenie ośrodka nad jeziorem Wieleńskim. Warto wiedzieć o tym występie na pewno zareklamuje ten koncert innym.

 73. katolik pisze:

  Pielgrzymi z Malezji są wspaniali, radośni, pełni entuzjazmu. Potrafią się autentycznie dzielić swoją wiarą w Jezusa choć w Malezji, która jest w 68 procentach muzułmańska stanowią zaledwie 1 procent (!) katolików. Odważyli się do nas przyjechać i dać piękne świadectwo wiary. Jestem zbudowany ich wiarą. Dziękuję Bogu, że dał mi te możliwość, by poznać ich bliżej. W swoim kraju są prześladowani i szykanowani, ale nie zniechęcają się, nie boją, nie wstydzą się swojej wiary, tym bardziej dziękuję Bogu za to, że mogłem ich osobiście poznać. Niech Bóg błogosławi katolików z Malezji!

 74. Adam pisze:

  60zł za bilet na koncert to raczej normalna cena 😉 Ja tam pójdę, bo lubię Panią Urszulę.

 75. Luzik pisze:

  Może Kleczar zamiast do siatkówki zacznie dopłacać do kultury,będą tańsze bilety i jego koleżanka na stanowisku dyrektora DK w końcu będzie się mogła pochwalić, że coś się w tym DK dzieje i za coś bierze pieniądze.

 76. Krzysiek pisze:

  Czemu dopiero 4 listopada 😛 ?
  a gdzie wcześniej można zobaczyć wokalistkę ?

 77. Kęczanin pisze:

  Super tylko czemu takie drogie bilety? Zwłaszcza, że to już nie jest „gwiazda” topowa. Jej pięć minut dosyć dawno minęło.

 78. Dana pisze:

  Fajnie się ogląda te zdjęcia. Prawie się popłakałam widząc jak serdecznie pielgrzymi zostali przywitani. Jakby się znali z mieszkańcami Nowej Wsi od zawsze. Jakby przyjechala rodzina, której dawno nie widzieli. Życzę Wam, drogie Rodziny, aby Bóg okazał Wam wszelką łaskę i dobro, za serce, ktore Wy dajecie teraz.

 79. Nowowsianin pisze:

  Wybraliście takich radnych to miejcie do siebie pretensje. Przewodniczący rady na miesiąc dostaje prawie 2 tysiące i nic nie robi, czasem tylko kolejnemu burmistrzowi włazi w …. Ręka rękę myje. Przecież sołtys w Nowej Wsi nie lepsza, a na zebraniach o pierdołach się mówi , zero konkretów i jeszcze sie klaszcze słuchając bełkoty Klęczara i jego urzędników.

  • Redakcja pisze:

   Chyba niedługo czas na wniosek o liczbę interpelacji pisemnych złożonych przez radnych tej kadencji oraz ich treść (skany).

   • Nowowsianin pisze:

    Bez sensu składać takie wnioski, można zobaczyć aktywność na sesjach, jak również jakość składanych zapytań. Czy redakcja nie chce się włączyć w referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej, bo o tej służbie i patologi coś cicha na waszym forum.

 80. krzysztof pisze:

  takie tematy powinny być z hukiem poruszane na zebraniach wiejskich. Niech burmistrz się wypowie – dlaczego trzeba podnieść podatek czy opłatę za wywóz odpadów. żeby

  • Redakcja pisze:

   A szanowni radni zasiadający w organie stanowiąco-kontrolnym (rada miejska), pobierającym diety z podatków obywateli to od czego są jak nie od takich właśnie spraw?

 81. Kloszard pisze:

  Podatki potrzebne na podwyżkę dla Klęczara i nowo zatrudnionych urzędników- rodzinę Gawędy tym sposobem mamy w Komax-ie dwóch prezesów którzy rocznie koszą ok. 200 tysięcy.

 82. doniek pisze:

  kto daje pracownikowi 15 tyś zł.nagrody ,tak łatwo się rozdaje kasę a potem podnosi się opłaty za wodę ,ścieki, uzasadnienie nagrody- to są podstawowe obowiązki ,jeszcze mogli napisać za przychodzenie do pracy.wiadomo prezes powinien zarobić więcej ale bez przesady.

 83. Imprezowicz pisze:

  Był ktoś na Dniach Kiczu, bo nawet niebo płacze nad poziomem.

 84. Aśka pisze:

  Mnie osobiście najbardziej oburzył artykuł na stronie info kety zarzucający mieszkańcowi gminy marnotrawstwo czasu urzędników i szanownego Pana Burmistrza. Chyba po to są zatrudnieni urzędnicy w UG Kęty aby odpowiadać na pytania mieszkańców – zwłaszcza w zakresie wydawania pieniędzy gminnych czyli nas wszystkich! Skoro według nowej władzy pracownicy owego urzędu nie są po to zatrudnieni to co robią w czasie pracy takiego ważnego? jakie to ważne sprawy załatwiają? Swoje prywatne? Szanowna Władzo bezczelność Wasza nie zna granic – jak można byłoby w taki bezczelny sposób odpowiedzieć na zwykłe pytanie mieszkańca gminy? Poza Waszą bezczelnością pokazaliście brak profesjonalizmu i nie umiejętnością zarządzania Gminą!

  • Struktura pisze:

   W głowach się poprzewracało od tych wielkich zarobków i braku roboty, czas chyba w Kętach zacząć realizować powiedzenie JKM:
   „Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie, tylko żeby im zabrać koryto”:
   Krzysztof Klęczar – 132 475,90 zł
   Rafał Ficoń – 116 622,38 zł
   Marcin Śliwa 104 502,50zł
   Grażyna Zątek Skarbnik 116 473,26 zł
   Ewelina Jura-Bączek Sekretarz 93 700,59 zł
   Tomasz Bielecki 79 214,84 zł
   Włodzimierz Bujarek 73 590,69zł
   Grzegorz Dybał Komax 115 871,28zł
   Stefania Kołodziejczyk Komax 72 068,75zł
   Jakub Grabski Basen 69 375,07zł
   Krzysztof Fert GZOZ 138 198,36zł
   Sławomir Drewniany MZWiK 102 331,28zł
   Marek Nycz PR 23 844zł

 85. tadeusz pisze:

  Co się dzieje P. M.

 86. Nowak pisze:

  Zastanawiam się po co się kopać z koniem zwłaszcza, że ten człowiek ma tylko doświadczenie w skoku przez konia patrząc na wykształcenie. Za co mu tylko rocznie płacimy 116 622,38 zł
  Pytanie do redakcji jaki zapadł wyrok w sądzie?

 87. Kęczanin pisze:

  Niestety o kosztach cisza, wszak program nie powala. Znowu trzy dni w ramach oszczędności.

 88. Kęczanin pisze:

  Nazywacie to dynamicznym rozwojem, porównajcie się z forum Gazety Krakowskiej, Już kiedyś wam proponowałem połączenie sił z ekipą tam piszącą, zresztą dla dobra miasta. Od miesiąca nie piszecie o niczym ciekawym, porównując to co dzieje się w GK, od którego to forum zaczyna się dzień pracy w urzędzie.

 89. Novak pisze:

  Klęczar was postraszył, czy was kupił, bo nie reagujecie na coraz większą patologię w Kętach.Widać im gorzej w mieście tym bardziej nabieracie wody w usta. Poziomem zniżyliście się do uśpionych FK Klęczara

 90. Fan pisze:

  Panowie fajnie, bylem, widziałem świetny Adam Lambert. Ciekawe zdjęcia reportersko, jakościowo dramat.
  Tylko powoli stajecie się forum oświatowo – kulturalnym , gdy w gminie jest coraz gorzej, i coraz więcej nas kosztują kęccy urzędnicy. Coś z was para uszła nawet w momencie gdy jest projekt podwyżki wynagrodzenia Klęczarowi.
  PORZĄDEK OBRAD XXII sesji Rady Miejskiej w Kętach
  projekty uchwał 7. 12) w sprawie ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Gminy Kęty.
  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/631131,kety-radniprezesi-straca-mandaty,id,t.html

  • Zdziwiony pisze:

   Też się zastanawiam czemu na forum GK , wszystkiego można się dowiedzieć, u was na niektóre ważne sprawy knebel. Czy was również straszą podobnie jak piszących na forum gazety? Tam piszący jednak mają jaja i zrobili najbardziej poczytne i opiniotwórcze forum w Kętach. Zresztą ilość zamieszczonych tam postów(prawie 17 tysięcy) o tym świadczy.

 91. Kęczanin pisze:

  Ciekawy post z forum GK zobaczcie ile nas kosztują ludzie, których pracy nie widać
  Najbardziej zryta droga do koryta :
  Krztysztof Klęczar – 132 475,90 zł
  Rafał Ficoń – 116 622,38 zł
  Marcin Śliwa 104 502,50zł
  Grażyna Zątek Skarbnik 116 473,26 zł
  Ewelina Jura-Bączek Sekretarz 93 700,59 zł
  Tomasz Bielecki 79 214,84 zł
  Włodzimierz Bujarek 73 590,69zł
  Grzegorz Dybał Komax 115 871,28zł
  Stefania Kołodziejczyk Komax 72 068,75zł
  Jakub Grabski Basen 69 375,07zł
  Krzysztof Fert GZOZ 138198,36zł
  Sławomir Drewniany MZWiK 102331,28zł
  Marek Nycz PR 23844zł

 92. Novak pisze:

  Zobaczcie ile nas kosztuje rocznie Nycz i udawanie rządzenia radą. Może redakcja przyglądnie się wydawaniu publicznych pieniędzy
  http://bip.malopolska.pl/ugkety/Article/get/id,1208142.html
  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/631131,kety-radniprezesi-straca-mandaty,id,t.html

 93. Adam pisze:

  Bardzo fajna inicjatywa 🙂 Oby takich więcej!

 94. Gocha pisze:

  Kolejny koleś u bram, rośnie nam w zastraszającym tempie biurokracja. Oczywiście nie przekłada się to na jej pracę na rzecz mieszkańców.

 95. Dziennikarz amator pisze:

  Niektórych przerasta wypełnienie oświadczenia, czekamy cierpliwie:
  http://bip.malopolska.pl/ugkety/Article/get/id,1116591.html
  http://bip.malopolska.pl/ugkety/Article/get/id,1116584.html
  Pozostaje tylko – jak to zwykle w takich wypadkach – pytanie: czy taka praktyka bardziej śmieszy, zniesmacza czy też może zadziwia?

 96. Gocha pisze:

  Polecam oświadczenia majątkowe radnych i kęckich urzędników, im gorzej w mieście tym lepiej w ich portfelach.
  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/631131,kety-radniprezesi-straca-mandaty,id,t.html

 97. Fan forum GK pisze:

  Do Redakcji
  Czemu nie połączycie swoich sił z ekipą pisząca na forum Gazety Krakowskiej, które czyta coraz więcej mieszkańców Kęt na czele z kęckim urzędem. Widać zresztą jakie jest zainteresowanie w/w forum po ilości postów tam zamieszczonych i cytatach z tego forum na innych forach, a nawet na sesjach rady.

 98. Kęczanin pisze:

  Cytat z forum GK i wszystko jasne, taka PSLowska wielka rodzina

  Zorientowany (gość) 01.06.16, 10:24:18
  Co się tyczy konkursu to jest to Protegowana nowej Pani Dyrektor Zakładu przeniesionej z Kóz,zresztą bez konkursu.No cóż widać, że na stanowiska kierownicze nie trzeba konkursu, a na referenta tak.

 99. Kęczanin pisze:

  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/631131,kety-radniprezesi-straca-mandaty,id,t.html
  Zacznijcie drążyć temat bo to gigantyczne przekręty i jak widać wszyscy powiązanie ze wszystkimi za publiczne pieniądze

 100. filip pisze:

  niezłe jaja, jeśli pomagamy firmom z Czańca, Andrychowa, Bielska i najbliższym rodzinom dyrektorów z urzędu

 101. Rafał pisze:

  Super, że nagradzaliście nie pierwszych, ale najstarszego pana, najmłodszą dziewczynkę itp. Fajny pomysł, super inicjatywa.. no i widzę, że pogoda też Wam się udała 🙂

 102. Gocha pisze:

  Zniżyliście się poziomem do Info Kęty, szukanie psa, impreza jakiś mało istotny wypadek itd. Z forum opiniotwórczego staliście się „tabloidem”
  Postraszył was Klęczar, czy wam coś obiecał by zamknąć wam usta i uciszyć krytykę

  • michal pisze:

   Idź kobieto zajmij się swoim życiem.

  • Redakcja pisze:

   Szanowna Pani Gocha,
   Z całym szacunkiem, ale w redakcji nie pracuje ponad 100 osób jak np. w Urzędzie, więc i informacji ciut mniej, poza tym portal jest prowadzony społecznie, w miarę wolnego czasu redaktorów.
   Ale jeśli chciałaby Pani pomóc redakcji w tworzeniu artykułów, wnioskowaniu do Urzędu oraz publikowaniu odpowiedzi, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Każda głowa i para rąk się nam przyda!:-)
   PS. Może Pani również zwrócić się o pomoc do radnych (Rada Miejska to organ stanowiąco-KONTROLNY). Tylko szkoda, że radni pełniący funkcję w tym ciele, jakby – według nas – zapomnieli jaka jest ich rola…
   Mieszkańcy (wyborcy) osądzą.

 103. Novak pisze:

  Z portalu „śledczego”, dociekliwego i opiniotwórczego staliście się portalem sportowym piszącym o pierdołach podobnie jak Info Kęty. Czyżby Klęczar was postraszył, lub wam coś zaoferował jak kilku radnym, że tak szybko wymiękliście, a w mieście coraz więcej kręcenia lodów, prywaty i zamykania ust oponentom. Patrz skandaliczne zachowania Nycza na sesjach i blokowanie możliwości zabrania głosów mieszkańcom.

 104. Novak pisze:

  Chyba z redakcji para zeszła i staliście się portalem sportowym, mimo że w Kętach coraz więcej patologii, kręcenia lodów i coraz większej bryndzy. Kolejna ekipa która zawłaszczyła to miasto i jego finanse na cztery lata

  • Redakcja pisze:

   Szanowny Panie Novak,
   Z całym szacunkiem, ale w redakcji nie pracuje ponad 100 osób jak np. w Urzędzie, więc i informacji ciut mniej, poza tym portal jest prowadzony społecznie, w miarę wolnego czasu redaktorów.
   Ale jeśli chciałby Pan pomóc redakcji w tworzeniu artykułów, wnioskowaniu do Urzędu oraz publikowaniu odpowiedzi, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Każda głowa i para rąk się nam przyda!:-)

 105. bjakistam pisze:

  Mnie zastanawia dlaczego od urzednika, którego głównym narzędziem pracy jest komputer, nie wymaga sie bezwzrokowego pisania na klawiaturze.
  Ciekawostka: Amerykańscy naukowcy dowiedli, że tylko połowa polskich urzędników wie co można zrobić klikąjąc na klawiaturze Ctrl+C, Ctrl+V, Ctrl+A a tylko jeden 1 na 100 wie do czego służą przyciski Home i End;)

 106. Novak pisze:

  Coraz większa biurokracja, a tu trzeba pewnie znowu komuś z rodziny zapewnić pracę, lub spłacić dług wyborczy. Zobaczcie ilu nowych urzędników przybyło za czasów pslowskiego burmistrza.

 107. obserwator pisze:

  To lizod…..o jest potworne. Gawęda, a teraz jeszcze ocknęła się z zimowego snu Żakowa i zaczęła słodzić Kanikowi. Ludzie kto zasiada w radzie?, Żenada. Panie Nycz, dobra rada, lepiej nie zabieraj pan głosu bo się pan kompromituje.

 108. Kęczanin pisze:

  Pokaz braku kultury, arogancji Nycza. Łamanie konstytucyjnego prawa obywateli do informacji publicznej i rozliczania osób publicznych. Włażenie w ty..k Kanikowi przez radnych. Kto został wybrany i komu płacimy, żal patrzeć i słuchać.

 109. Kibic pisze:

  W 9 minucie padło wyrównanie (Alan Matusiak odważnie pognał z piłką przez pół boiska i wpakował ją w samo „okienko” bramki Mateusza Targosza).

  Wychodzi na to , że Alan strzelił swojemu bramkarzowi, co dało remis…

 110. bjakistam pisze:

  W czasach gdy burmistrz objął urząd, na jakiekolwiek pytanie otrzymywałem bardzo szybką odpowiedź. W tym miesiącu zadałem dwa pytania na FB Burmistrza, odpowiedzi nie otrzymałem. Skierowałem je na adres gminy. Jedno na projekty@kety.pl ( w sprawie programu rewitalizacji) drugi na gmina@kety.pl (w sprawie Ośrodka Rekreacyjno Sportowego) i odpowiedzi także brak.

  • Jajcarz pisze:

   Facet ma poparcie 9 tysięcy osób więc resztę nie głosujących na niego i te ok 50% co nie było na wyborach ma głęboko w d…e. Każdy piszący do niego jest samozwańczym szeryfem! Dziś to on ma mandat do wypełnienia funkcji burmistrza i możemy mu skoczyć z tymi pytaniami.

   • bjakistam pisze:

    Problem w tym że ja popierałem obecnego burmistrza w jego postulatach wyborczych, a nie podoba mi sie to co zaczeło sie po wyborach. W pewien sposób czuje sie oszukany.

    • anonymous pisze:

     Jak mogłeś być tak naiwny i uwierzyć , że członek PSL-u może zrobić coś dla Ciebie, Twojej rodziny i mieszkańców miasta. Byłeś mu tylko potrzebny w dniu wyborów jak pozostali na niego głosujący. Teraz ludzi traktuje jak śmieci, zobacz jego zachowanie podobnie jak zachowanie Nycza na sesjach. Arogancja, chamstwo i brak kultury niczym ich nie różni od poprzedników.

     • bjakistam pisze:

      Nie potrafie zrozumieć tego, że wiekszość ludzi którzy narzekają na obecnego burmistrza są zwolennikami poprzedniego. Burmistrz Bąk źle zarządzał finansami. Klęczar rozłożył go na łopatki w czasie kampanii wytykając mu jego nieprawidłowości. Obecny burmistrz jest osobą wykształconą i z doświadczeniem w zarzadzaniu. Nikt nie zaprzeczy, że Krakowski Park Technologiczny to troche większe przedsięwzięcie niż zarządzanie szkołą. Pracę nad budżetem i uchronienie przed planem naprawczym który narzuciła by naszej gmina RIO, to także były trudne do ułożenia puzzle. Podczas wyborów otworzył wielu osbom oczy na ta co sie dzieje w samorządzie, szkoda ze teraz stara sie je pozamykać. Mamy w mieście stanowiska obstawione przez znajomych, ale czy poprzedni Burmistrz tak nie robił? Mamy grupy grupy uprzywilejowane, a jak było wcześniej? Utrudnione i ukryte komentowanie na stronie kety.pl?
      Nie zgodze się ze osoby które głosowały na Klęczara popełniły bład i były naiwne, bo oddanie na niego głosu było jedynym rozwiązaniem. Błąd popełniają teraz że nie starają się go rozliczyć z obietnic. Nie widzą tego ze deficyt budżetowy z każdym miesiącem sie zwiększa…w grudniu na kety.pl przeczytamy „Budżet zamkniety z lepszym wynikiem niz planowano” lecz w artukule nie znajdziemy ani jednego zdania o planowaych a nie zrealizowanych wydatkach.

      • Stary kęczanin pisze:

       Tu się zgadzam z Tobą rządzenie miastem Bąka i Klęczara jest identyczne. Prywata, nepotyzm kolesiostwo. Widzisz różnice między Olejakiem, Laszczakiem, a Ficoniem i Śliwą bo ja żadnej. Kompletni nieudacznicy, niewiele potrafiący. Podobna cenzura na wydawane pieniądze i podobne chybione inwestycje. Niedługo dwa lata rządów Klęczara i jego ekipy, zwiększyła się tylko biurokracja i wydatki na nią. Widzisz jakieś sensowne inwestycje przynoszące miastu zyski z podatków, dające miejsca pracy. Czego się dziwisz, że co miesiąc jest nowelizacja budżetu (tak krytykowana za Bąka) przecież mamy kiepską panią skarbnik z czasów Struktury i coraz więcej jego ludzi na urzędowych stanowiskach. Do tego dochodzi kompromitująco nijaka rada z Nyczem który na stanowisku przewodniczącego jest żałosną pomyłką. Nic się nie zmieniło i ludzie w Kętach są gruntownie rozczarowani, czyli kolejny burmistrz tylko na cztery lata.

  • Gocha pisze:

   Okazuje się że prywatna strona Klęczara na FB stała się stroną miasta, niestety możemy na niej tylko poczytać o pozornych sukcesach Klęczara i jego urzędników. Klęczar pisze na swojej stronie „Zamiast potem krytykować, weźmy sprawy w swoje ręce i skorzystajmy z prawa do wyrażenia swojej opinii… niestety te opinie są dla niego i urzędników tylko stratą czasu „Czymże są wasze ciągłe petycje o dostęp do informacji publicznych, ciągłe wnioski?? Przecież to trzeba przygotowywać, to trzeba zestawiać, robić…”. Połóżcie się w tym urzędzie, dalej nic nie róbcie, załatwiajcie prywatne sprawy i czytajcie tylko fora GK i portalu Nowa Wieś w czasie swoje pracy.

 111. Sędzia Dredd pisze:

  Złożyłem wniosek drogą internetową( mail – ok.miesiąc temu) z zapytaniem o średnią płacę w SM, wysokość nagród dla Kanika za lata 2010-2015, ilość wystawionych mandatów dla właścicieli psów za brak kagańca, niesprzątanie psich odchodów, ilość przejeżdżanych kilometrów miesięcznie służbowym samochodem. Widać po Info Kęty, że pytania internetowe są w urzędzie wyrzucane do kosza. Prośba do redakcji o pomoc, bo jak widać jesteście bardzo skuteczni, o zadanie tych pytań ponownie. Chyba burmistrz traktuje was poważniej niż resztę mieszkańców Kęt

 112. Gocha pisze:

  Ktoś wybrał takiego sołtysa , że kiepski to już inna sprawa . Podobnie jest zresztą w Bulowicach, Malcu. Więc czego oczekujecie cudu

 113. Krzysiek pisze:

  Kto informuje o zebraniu w dniu w którym się ma ono odbyć?

 114. Nowowsianin pisze:

  Proszę może by zebrania w niedzielę robić jak wszyscy mają wolne i ksiądz by ogłosił. A nie robić zebrań z informacją na ostatnią chwilę i mało kto o nim wiedział. Przecież zawsze zebrania w niedzielę były to co się stało?

 115. rafi pisze:

  Mała liczba mieszkańców na zebraniu świadczy o powaznym traktowaniu p.sołtys i władz. Myślę, że dotarło to do nich. Jak oni nas traktują poważnie tak my ich.

 116. mieszkaniec pisze:

  Na razie to sprząta w ogrodzie przy dworku, nawiozła kamieni a teraz je wybiera.

 117. Nowowsianka pisze:

  Ogród sobie sprzątam sama, bo nie chciałbym żeby wyglądaj tak jak porządek we wsi. Może napisz lepiej co zrobiła dla społeczności Nowej Wsi poza braniem kasy za stołek sołtysa.

 118. Nowowsianka pisze:

  Mam nadzieję, że mieszkańcy rozliczą pseudo-panią sołtys z obietnic i z nic nierobienia.

 119. Novak pisze:

  Totalna ściema, oczywiście tradycyjnie koszt tej durnej operacji jest tajny( kolejny kredyt lub wzrost podatków). Kęczanie nie są niezadowoleni z tego co rosło na Rynku tylko jak ten Rynek wygląda. Kuriozalne jest to, że na ten temat wypowiada się wuefista. Może warto wcześniej ten Rynek posprzątać z brudu i kurzu.

 120. Anonymous Kęty pisze:

  Co jest do ukrycia na tych Zebraniach???
  Chyba pan burmistrz wywalczył swój stołek plakatami i oszczerstwami tylko na tą kadencję bo zapomina jaką władzę ma internet.
  Dziękuję za poruszenie ciekawego tematu przesyłam je do ministerstwa w sprawie rozpatrzenia jawności zebrań w skali kraju i nie będzie już nam pionek Kęcki na szkalił jawności w Polsce i demokracji.
  W końcu zapomina kto mu na wypłatę robi !!!
  Może protest zorganizujemy nie płacąc podatków od nieruchomości..

 121. Kęty moja Gmina pisze:

  Wychodzi słoma z butów Pana doktora inżyniera, niestety poziom intelektualny tego Pana jest zbyt niski jak i zresztą tych ponad 9-ciu tysięcy głosujących na niego. Ta ekipa leśnych dziadków bardzo szybko straciła w oczach mieszkańców. Szkoda słów, nie będzie lepiej – a kasa leci z budżetu.

 122. Zielony ogrodnik pisze:

  Pewnie to kolejna „zaprzyjaźniona' firma z kęckim urzędem lub ekipa kolesi, której trzeba dać zarobić. Proponuje kolejne durne pomysły, malowanie trawy na Rynku, może palma zamiast fontanny, bo jak widać, ktoś lekką rączką wydaje nasze pieniądze. PSL rules

 123. Melba pisze:

  Ludzie nie ważne kto rządzi. Powinniśmy wiedzieć i chcieć wiedzieć kto otrzymał nagrody ile bo to nasza kasa. Czemu to tak chcą zataić. Jak coś sie ukrywa to wiadomo o co chodzi

 124. miły pisze:

  szkoda czasu na czytanie komentarzy tych osób ,którym jawność
  przeszkadza .Można się domyślać kim są.
  Ile czasu potrzeba na zrobienie listy osób nagrodzonych?
  sądzę że mniej niż pochłonęła ta dyskusja np.”mieszkańca” Wniosek nasuwa
  się jeden, ze jest coś do ukrycia.

 125. kinga pisze:

  Panie redaktorze : Prosze o podanie mi linka do strony , gdzie uzyskam wiadomości o zarobkach , nagrodach wraz z uzasadnieniem , w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie . W poprzednim artykule a właściwie w komentarzach przeczytałam , że jest pan pracownikiem wspomnianego Urzedu , więc chyba nie będzie z tym problemu. Mam wrażenie , że próbuje pan trochę „mącić ” w głowach mieszkanców naszej Gminy ( gdzie pan nim nie jest ) . Z tego co mi wiadomo , w zeszłym roku pisał pan , ze udzielono Panu informacji nt nagród w naszym Urzędzie , myślę , że w tym roku też nie będzie tego problemu , tylko trzeba cierpliwości , a Pan chyba celowo to robi. O ile mi wiadomo oświadczenia majątkowe urzędnicy składają do końca kwietnia , być może to jest powodem zwłoki z takową informacją. Przedstawia pan przykłady innych miast innego województwa a może zacznie Pan od siebie ? Ja np. chciałabym się dowiedzieć ile pan zarabia w Urzędzie Marszałkowskim i na jakim stanowisku Pan pracuje .

  • Redakcja pisze:

   Szanowna Pani Kingo.

   Miejsce pracy redaktora naczelnego portalu „Nowa Wieś w w gminie Kęty” nie ma związku z prowadzeniem portalu (jest prowadzony całkowicie społecznie), a jak chce się Pani dowiedzieć coś od Urzędu Marszałkowskiego, to może Pani po prostu poszukać informacji w BIP UMWM. A gdy tam Pani ich nie znajdzie, to może Pani złożyć wniosek do UMWM o udostępnienie informacji publicznej. Redakcja portalu nie będzie Pani odpowiadać na tego rodzaju pytania. Może Pani śmiało skorzystać z obowiązującego w tej kwestii prawa.
   Ponadto informujemy, że udzielenie przez urząd informacji o nagrodach nie ma związku z terminem złożenia oświadczeń majątkowych – to odrębne sprawy (podkreślamy, że przecież tylko garstka urzędników w Kętach i osób pracujących w jednostkach organizacyjnych gminy składa takowe oświadczenia). Urząd niezależnie od treści oświadczeń (gdzie podaje się tylko kwotę brutto za cały rok) posiada wiedzę o otrzymanych nagrodach.

   • kinga pisze:

    A to dlaczego Pan nie chce mi odpowiadać ? Ma pan coś do ukrycia ? Jeżeli jest pan pracownikiem Urzędu , to jest pan osobą publiczną . Nie może pan pokazać swojego Urzędu za wzór ? dziwne.
    I jeszcze jedna sprawa . Tak bardzo , i na tym forum niektórzy się burzyli , że na Faktach czy info Kęty , komentarze sie nie ukazują zaraz po wpisie , ja na opublikowanie moich komentarzy czekałam dwa dni .

  • Free as a Bird pisze:

   Ty chyba jesteś urzędnikiem i boisz się ujawnienia nagród, bo się okaże jak zresztą w większości osób w kęckim urzędzie, że nagradza się ludzi których pracy nie widać i nigdy tych nagród nie powinni otrzymać. Gdy Klęczar będzie wypłacał nagrody ze swojej gigantycznej pensji płaconej z naszych podatków, nie będziemy się interesować. Nikt w Kętach nie wie ile zarabiają urzędnicy w kęckim ratuszu, jaka jest średnia płaca, chociaż patrząc na oświadczenia majątkowe tylko niektórych z nich, w skandalicznie wysoki sposób przekraczają średnią krajową, a Klęczar jeszcze in funduje podwyżki z naszych pieniędzy.

   • Zygmunt Zemanek pisze:

    No jak Widać pani Kinga nie może nic napisać , bo zaraz musi pracować w Urzedzie . To może ja napiszę inaczej : chyba ty pracowałeś w Urzedzie za Bąka , zarabiałeś te gigantyczne pieniądze , a teraz zostałeś odsunięty od koryta i już nie płyną na konto te krocie. W każdym Urzędzie się nagradza pracowników , a Klęczar zarabia mniej niż Bąk porównaj sobie oświadczenia majątkowe . Wiceburmistrzowie zarabiają we dwóch tyle co za Bąka jeden , tego już oczywiście nie widzicie .
    A tak jedno słówko do redaktora . Pisze pan o nagrodach w Rybniku , a jak Kinga pyta o zarobki w Marszałkowskim , to już pan poleca jej pisanie wniosku . Jeżeli pan tam pracuje to chyba ten Urząd powinien pan dawać za wzór . A tu nic nie wiadomo kto tam pracuje , jakie nagrody jaka kasa , czy to pana nie razi ?

   • kinga pisze:

    Nie pracuję w Urzędzie , nawet nie pracuję w Kętach , a w Oświęcimiu . Może mam jeszcze podać numer buta ? Niech pan się nie ośmiesza panie Mao . O ile mnie pamięć nie myli to było już na tej stronie przedstawione jakie nagrody otrzymują , a że nie odbywa się to z wielką pompą , to chyba dobrze. No juz widzę te komentarze , jakby była jakaś impreza z tym związana .

    • Pierre Cardin pisze:

     Podaj raczej swoje IQ sądzę, że jest na poziomie numeru twojego buta. Widzę że niektórzy wszędzie widzą Mao, ale mali ludzie tak mają. Tak na marginesie nie pracujesz w Oświęcimiu nie kłam.

 126. mały udpiczyk pisze:

  Zauważ, że to są ludzie na stanowiskach kierowniczych.

 127. mieszkaniec pisze:

  Jeden Fragment panie redaktorze : Prawo prasowe : ……. rzetelna informacja ……. no właśnie , czy aby pana info są , zawsze rzetelne ? czy pan ma pojęcie co to znaczy być redaktorem rzetelnym ? chyba jednak nie , jak skończy pan dziennikarstwo to może pana czegos nauczą , bo do tej pory , to pan myśli , że należy do stowarzyszenia i rozumy pan postradał .

  • Anonymous pisze:

   Niektórzy są redaktorami naczelnymi, bez żadnych szkół nikomu to nie przeszkadza. Zresztą w Kętach uchodzą za „dziennikarza”. Nie znalazłem w BIP-ie jaka jest średnia płaca w kęckim urzędzie, komu personalnie przyznano nagrody, kogo gmina wspiera naszymi podatkami. Przecież nic się nie zmieniło poza ludźmi, którzy dorwali się do koryta. Piszesz o konkursach, ale chyba raczej ich namiastce co widać jacy ludzie i z jakimi kompetencjami je wygrały.
   Proporcjonalnie do czasu sprawowania władzy przez Klęczara i inwestycji których brak trudno nie widzieć kolejnych kredytów. Rewitalizacja, stadion, itd. niestety w BIPie trudno znaleźć jakie to kwoty.
   Mierni zostali zastąpieni przez kompletnie miernych, a lizanie tył…ów zostaw sobie na inną okazję

   • mieszkaniec pisze:

    Mnie np. Przeszkadza. Zgadzam się że bez szkół są redaktora mi mieliśmy i nadal mamy tv Kęty . Robisz szum nie wiadomo o co . A lizanie tyłka to raczej tobie znakomicie wychodzi nie mam zamiaru ci tej zaszczytnej funkcji odbierać. A jeżeli nie jesteś zadowolony z konkursów a raczej osób w nich wybranych to czemu sam się nie zglosisz . Z takimi kompetencjami ? Marnujesz się chłopie .

    • Goch pisze:

     Raczej chodzi o podobno dziennikarza z Kęczanina za czasów Olejarza obiecnie Nowin pomijam żenujące epizody w Trybunie i Gk. W Kętach już przed ogloszeniem konkursu wiadomo kto go wygra. Patrząc co tutaj bełkoczesz idealnie sie nadajesz bo jak widać inteligencja to nie twoja najmocniejsza strona , ale na pastucha burmistrza sie nadajesz

     • Zygmunt Zemanek pisze:

      No i właśnie , to jest ten co pisze na GK . Jeżeli jestes tak bardzo inteligentny to może poiformuj nas kto też wygra te konkursy ? Jasne jest , ze pasowała ci ekipa Bąka gdzie ludzi się wywalało po to aby obstawić swoimi , masz chyba żal , że teraz jest ogłaszany konkurs i nie możesz skorzystać , bo twoje kompetencje są na poziomie zera .

      • Zenobiusz Zakościelny pisze:

       Według jakiego konkursu/ kryteriów został wybrany prezes Komax-u (podobnie było za Bąka z Grzybowskim) Jakie kompetencje ma dyrektor basenu, chyba tylko takie, że miał do czynienia z basenami do roślin, czy w Kętach nie ma odpowiednich ludzi, że trzeba było wybrać gościa z Bujakowa, podobnie z dyrektorem DK( byli kandydaci którzy już zasiadali na dyrektorskich stanowiskach z odpowiednim przygotowaniem). Wuefista zostaję v-ice burmistrzem podobne kompetencje za Bąka miał Olejak, Laszczak itd. Co z tego że jest ogłaszany konkurs jak wygrywa go kolega, ktoś z rodziny, lub kompletny nieudacznik.
       Nie widzę żadnej różnicy między tymi ekipami. Marnych zastąpili jeszcze bardziej marni.

       • kinga pisze:

        O ile mi wiadomo na wiceburmistrzów nie ma konkursów. jeżeli chodzi o DK to czytałam , że był ogłoszony konkurs , Dziewczyna dobrze przygotowana , a że młoda > no cóż , Dyrektorem PUP w Oświęcimiu została sąsiadka Jurzaka , która nawet jednego miesiąca nie zajmowała stanowiska kierowniczego , i bez konkursu.

        • Ciekawy pisze:

         Przecież gość ci napisał ze nic się nie zmieniło. Dalej stawia się na nepotyzm, kolesiostwo, układy, a nie na fachowość, kompetencje, wykształcenie i to na każdym szczeblu urzędniczym. Po co bijesz pianę i bronisz z góry przegranych pozycji wzbudzając tylko śmieszność na tym forum

        • Marcin pisze:

         Kingo! Zweryfikuj swoje informacje. Widać jak przemawia przez Ciebie zazdrość, a w swoim osądzie jesteś niesprawiedliwa. Konkurs na dyr. PUP był oficjalnie ogłoszony na stronach BIP Starostwa. Jeżeli już porównujesz te dwie Panie to są dwie bardzo istotne różnice! Dyr. domu kultury startowała w 2014r. z list Pana Klęczara – obecnego burmistrza do rady powiatu w Oświęcimiu w wyborach samorządowych a po drugie startując w konkursie wiedziała, tak jak i Burmistrz, że długo nie popracuje, a mimo to została powołana na stanowisko, w końcu Burmistrz słucha mieszkańców i poprawia to co jest dobre (ha, ha, ha). A jeżeli chodzi o dyr. PUP to nikt się dyrektorem nie rodzi i każdy musi kiedyś zacząć i o ile mi wiadomo od momentu powołania pełni swoją funkcję pracując. Pozdrawiam

       • Marek pisze:

        Niech mi Pan wskaze osobę w całym UG w Kętach która ma większy poziom wiedzy od p.Laszczaka? Nawet sam obecny Burmistrz wielokrotnie potwierdzał wiedzę, klasę i kompetencje Tego człowieka!

        • Zielony ogrodnik pisze:

         Widzę, że odstawiłeś tabletki skoro uważasz, że Laszczak to był fachowiec chyba tylko od pisanie bzdur na stronie kęckiej i zastanawiania się kto jest kim w Kętach.

  • miły pisze:

   oj mieszkańcu ,mieszkańcu ciągle wracasz do czasów jak było za Bąka, czy ty nie widzisz,ze świat idzie z postępem i następny burmistrz też będzie pytany o sprawy publiczne niezależnie od tego kto nim będzie. Kiedyś za Olejarza nie było tanich kamer więc nie było nic nagrywane nikt o nic nie pytał to były super czasy prawda? Świadomość mieszkańców jest coraz większa i musicie się z tym pogodzić, że nie możecie nic ukrywać.

   • mieszkaniec pisze:

    Czemu nie zwracasz uwagi „tw ubek” on wspomina czasy Olejarza to ci nie przeszkadza, ? Widać prawda was bardzo boli. Ja nie mam nic do ukrycia jeżeli już. Pomyliłeś adres.

  • Redakcja pisze:

   Każdy ma prawo do własnej opinii. Wspomnimy tylko, że redaktorami innego czasopisma w gminie (Fakty Kęty) byli (są? )obecnie rządzący gminą radni oraz burmistrzowie. I to wcale nie byli dziennikarze. Od czasu objęcia przez nich funkcji w kadencji 2014-2018, portal (FK) i gazeta w zasadzie zakończyli swoją działalność. Przypadek?
   My działamy od 2011 roku. Niezależnie kto włada gminą, piszemy o sprawach, o których inne portale/gazety milczą. A są to sprawy istotne dla mieszkańców. Odsyłamy do 3 tysięcy wpisów, opublikowanych dotychczas na naszym portalu.
   Pozdrawiamy!

   • kinga pisze:

    Chyba nie do końca pan się zapoznał kto prowadził partal Fakty Kety i na jakich warunkach . To jest ta Pana rzetelna informacja ? Proszę podać mi link to str z Pana archiwum , gdzie pisze pan do Burmistrza Bąka o ujawnienie nagród . Przypadek ? Wtedy te sprawy nie były istotne dla mieszkańców ?

    • Redakcja pisze:

     Szanowna Pani Kingo,
     Pisząc „prowadził Fakty Kęty” sugeruje Pani jakoby ten projekt już się zakończył?
     Faktycznie – da się zauważyć, że portal FK został jedynie stworzony na określony czas. A szkoda, bo tematów społecznych do podejmowania wciąż wiele a mediów lokalnych jak na lekarstwo…
     W każdym razie dobrze zapoznaliśmy się z tym kto prowadzi(ł) portal http://www.faktykety.pl, który „jest niezależną stroną informacyjną” (link: do Regulaminu: http://faktykety.pl/index.php/component/content/article/34-regulamin/43-regulamin)
     Wskazane jest w nim, że:
     „Strona ma charakter społeczny i działa na zasadach „non profit”. Tworzą ją, administrują i redagują na bieżąco radni gminy Kęty oraz osoby prywatne, w szczególności mieszkańcy Gminy Kęty, którzy dobrowolnie przystąpili do tego projektu społecznościowo-medialnego.” A byli to m.in. radni opozycyjni wówczas (2010-2014). Zresztą po autorach/redaktorach Biuletynu „Fakty Kęty” widać, kto głównie tam pisze/pisał – link: http://faktykety.pl/index.php/biuletyn-fakty-kety
     Co do obowiązku podawania Pani linków do strony gdzie piszemy o ujawnieniu nagród to informujemy, że pytaliśmy o nagrody przyznane m.in. wtedy gdy Gminą władał b. burmistrz Tomasz Bąk (2014 ale i 2010). Pytamy aktualnie o nagrody pracowników MZWiK. Część nam już została ujawniona (Zarząd ujawnił nagrody wyłącznie przyznane dla siebie), sprawa jest w toku.
     Pragniemy również poinformować, że tak jak jeszcze w 2012 roku nikt nie myślał, że rejestry umów z osobami fizycznymi czy firmami mogą stać się przedmiotem wyroku Sądu Najwyższego, który uzna je za całkowicie jawne, tak samo jeszcze kilka lat temu (kadencja 2010-2014) mało kto myślał, że wynagrodzenia i nagrody poszczególnych osób pracujących w administracji publicznej będą przedmiotem wyroków sądowych i będą zapadać wyroki nakazujące je obywatelom ujawnić. Tak samo zresztą jak jeszcze 5 lat temu prawdopodobnie żaden urząd nie udostępniłby imion i nazwisk pracowników wraz z podaniem kwoty nagród wraz z uzasadnieniem, a teraz to zaczyna się po prostu dziać. Portal istnieje od listopada 2011, a wtedy poziom jawności był w kraju na niższym poziomie niż dotychczas. Należy nadmienić, że dyskusja w sprawie jawności wynagrodzeń i nagród dla sfery publicznej zaczęła się pojawiać dopiero stosunkowo niedawno, bo rok temu…(linki: http://siecobywatelska.pl/zloz-podpis-pod-obywatelskimi-postulatami-zmian-w-prawie-samorzadowym/ / http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/148552/Pensje-w-BIP–Watchdog-chce-jawnosci-list-plac-urzednikow-samorzadowych / http://siecobywatelska.pl/dyskusja-na-temat-prawa-samorzadowego-trwa-wciaz-mozna-sie-podpisac/) Mamy nadzieję, że podpisała Pani również te postulaty.
     Informacja, która dziś jest obywatelom odmawiana do udostępnienia, za kilka lat będzie w BIP. Tak samo jak dziś trudno sobie wyobrazić, jakie dane, które urząd przetwarza, „produkuje” mogą stać się przedmiotem wyroków sądowych i będą uznane za informację całkowicie publiczną. Cały czas zakres informacji o którą pytają obywatele rośnie, a co za tym idzie rozszerza się także krąg informacji udostępnianych.
     Przypomnimy, bo może Pani nie ma tej wiedzy, że redaktor naczelny portalu „Nowa Wieś w gminie Kęty” prawdopodobnie jako pierwszy w Polsce zawnioskował do organu administracji publicznej o udostępnienie i publikację rejestru umów dla wszystkich mieszkańców co obiło się szerokim echem nie tylko w Małopolsce ale i w całym kraju (wybrane linki: http://informacjapubliczna.org.pl/11,899,obywatelski_cud.html / http://di.com.pl/urzedy-ujawniaja-rejestry-umow-a-stoja-za-tym-zwykli-ludzie-wywiad-51322 / http://funduszesoleckie.pl/?p=658 / http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3272392,pierwsze-malopolskie-samorzady-ujawniaja-komu-i-za-co-placa,id,t.html ) Dlatego prosimy nie wypominać nam, dlaczego parę lat temu nie wnioskowaliśmy jeszcze o nagrody pracowników samorządowych. Zresztą tak samo jak my, mogła to również Pani zrobić. Napisać wniosek do Urzędu, poczekać na odpowiedź, a w przypadku jej braku, lub uzyskania odpowiedzi niepełnej, zaskarżyć ówczesnego burmistrza do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie. Nic zresztą straconego – prosimy skorzystać z przysługującego Pani prawa i zapytać obecnego burmistrza o nagrody przyznane w okresie, które Panią interesują.
     Pozdrawiamy!

     • Zygmunt Zemanek pisze:

      ” oraz osoby prywatne, w szczególności mieszkańcy Gminy Kęty” czego nie można powiedzieć o tym portalu . Redaguje go pan Sam . Pisanie do ludzi , że może sam wystąpić do Sadu Administracyjnego trochę odbiega od prawdy . Dlaczego ? otóż : zwykły mieszkaniec , musi zapłacić , a pan należący do stowarzyszenia nie . To jest ta właśnie sprawiedliwość

      • Redakcja pisze:

       Szanowny Panie Zygmuncie Zemanek

       Czyni nam Pan zarzut z tego, że redaktor naczelny nie jest już mieszkańcem Gminy Kęty. Tylko co w związku z tym?
       W Polsce istnieje wiele gazet/portali, których redaktorzy naczelni nie mieszkają w miejscowościach, o których piszą. Nawet w pobliskich w Kętach/Andrychowie/Wadowicach są tego przykłady – nie szukając dalej.
       Pisanie do ludzi , że może sam wystąpić do Sadu Administracyjnego trochę odbiega od prawdy . Dlaczego ? otóż : zwykły mieszkaniec , musi zapłacić , a pan należący do stowarzyszenia nie . To jest ta właśnie sprawiedliwość”
       To, że Obywatelowi tego kraju przysługuje w pewnych okolicznościach skarga do WSA na organ władzy publicznej, to według Pana odbieganie od prawdy… Przyznamy, że nie rozumiemy logiki tego rozumowania.
       Nie wiemy też do czego Pan zmierza w kwestii przynależności (bądź nie) obywateli do stowarzyszeń oraz opłat za postępowanie sądowe.
       Co to ma wspólnego ze sobą? Gdy obywatel, Pan, redaktor naczelny portalu, czy ktokolwiek inny (przez nieprawidłowo wg niego działającą administrację) decyduje się na skargę do WSA, musi opłacić za wpis, chyba, że są szczególne okoliczności (np. finansowe/bezrobotny), to sąd zwalnia z opłaty.

       • kinga pisze:

        Nie rozumie pan co ma na myśli pan Zygmunt ? dziwne ……. informuje pan , ze może złożyc skargę do Sadu Administracyjnego a nie informuje , że za to trzeba zapłacić , a pan nie płaci , bo robi to za pana Stowarzyszenie , takie trudne ?

        • Józio pisze:

         Szkoda tylko,że za przegrane w Sądzie nie płacą osobiście ci , którzy uporczywie nie chcą udostępniać informacji . I ci sami mówią o oszczędnościach w Gminie.

        • Redakcja pisze:

         Przy różnych okazjach informowaliśmy na tym portalu, że za skargę na bezczynność organu jest opłata 100 zł, którą w razie przegranej po stronie organu władzy publicznej, wójt, burmistrz, prezydent, prezes spółki, itd. musi te pieniądze przekazać wnioskodawcy – skarżącemu.
         Tak samo jak za nieudostępnienie informacji publicznej to przestępstwo. Burmistrz Krzysztof Klęczar mógł w co najmniej jednej sprawie zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej, ale drogą perswazji i przedstawienia przez nas argumentów, udało się tego uniknąć.

     • kinga pisze:

      Jeżeli chce się pan uważać redaktorem , to musi pan dołożyć , że bardzo stronniczym. Przypomnę panu dlaczego powstały fakty Kęty . Otóż : za Bąka nie można było komentować na info Kęty , mało tego wtedy także art. krytykujący władzę nie miał prawa wejść na ich strony . Tam tylko były adjęcia z Bąkiem , brakowało tylko żeby swoją podobiznę umieścił w herbie Kęt . I jeszcze jeden szczegół p. Kleczar umieścił kiedyś swoje oświadczenie , które było na tym portalu zaledwie dwie godziny i Bąk nakazał usunięcie. Nie pamieta pan tego ? Nie bo pan działa tylko w jednej sprawie , a mianowicie , przeciwko obecnej władzy , takie jest moje zdanie . I proszę pamiętać , że na faktach nie pisali art, tylko radni ale mieszkańcy również . Jak pan chce coś krytykować , to proszę sobie odświeżyć pamięć , a nie robić z tego portalu drugiego TVkęty , bo się dublujecie.

      • prometeusz pisze:

       Jako postronny obserwator widzę niesamowity atak dwóch może trzech osób na najbardziej niezależny portal w okolicy
       a wg Kingi redaktor ma siedzieć cicho i o nic nie pytać .bo jak zapyta to jest stronniczy.Kultura tej pani tez na niskim poziomie. wystarczy porównać jak przed nazwiskiem wstawia „p.”Klęczar a przed nazwiskiem poprzednika „p.”nie . Bardzo nieładnie to świadczy o tych osobach. Po prostu dno.

       • kinga pisze:

        Jak zwykle to dno reprezentujesz swoim wpisem , czytaj trochę ze zrozumieniem , bo widac twoja inteligencja pozostawia trochę do życzenia . To czy napiszę „p.” przed czyimś nazwiskiem to sprawa szacunku do danej osoby , ale jak widac do ciebie to nie dotrze . Powiem ci krótko : na „p” przed nazwiskiem trzeba sobie zasłużyć , ja natomiast nie mogę postawić tego „p” przed nazwiskiem osoby przez którą zostałam obrażona , na zebraniu mieszkańców. Nie pamiętasz tych tekstów ? oj krótką macie pamięć . A dlaczego stronniczym ? czy jesteś pewien że chodzi o pytanie ? czy może jednak o krytykę Faktów , nie ośmieszaj się swoją zerową inteligencją

        • kolega pisze:

         Zostawcie Kingę w spokoju bo jak się zerwie z łańcucha to pogryzie. A tak to tylko szczeka.

        • Redakcja pisze:

         „Powiem ci krótko : na „p” przed nazwiskiem trzeba sobie zasłużyć , ja natomiast nie mogę postawić tego „p” przed nazwiskiem osoby przez którą zostałam obrażona , na zebraniu mieszkańców”

         Na którym zebraniu (miejsce, data) została Pani obrażona?
         Czy zostało to nagranie? Czy jest z tego zebrania w BIP protokół, w którym to zostało zaprotokołowane?
         Czy został może sporządzony materiał VIDEO z tego zebrania?
         Prosimy o bliższe informacje.

      • Redakcja pisze:

       Jeśli tak bardzo przeszkadza Pani nasz portal, nie ma obowiązku go ani czytać, ani na nim komentować. Nic też nie stoi na przeszkodzie wzięcia sprawy we własne ręce. Proszę zatem stworzyć swój własny portal i po 5 albo więcej latach istnienia, mieszkańcy ocenią, czy prowadzi go Pani w sposób niestronniczy, rzetelny i obiektywny. Łatwo jest oceniać innych anonimowo.
       Wiele razy tłumaczyliśmy ale widać Pani nie chce tego zrozumieć, przyjąć do wiadomości. Podkreślamy – Nie działamy przeciwko poprzedniej / obecnej władzy ale działamy na rzecz jawności i transparentności działań. Skoro władza, ewidentnie, ma z tym problem, to nie musi tej funkcji w ogóle pełnić. A jeśli ktoś się decydował na podjęcie takiej funkcji, która daje nie tylko prawa ale i obowiązki, to prawa należy przestrzegać, a zwłaszcza Konstytucji RP czy innych ustaw.
       Bardzo dobrze, że oprócz radnych (wówczas) opozycyjnych pisali również mieszkańcy. Tak samo na naszym portalu jest około 10 (jak nie więcej) listów od mieszkańców.
       Poza tym, w odróżnieniu od Faktów Kęty, my działamy bez względu na to, czy skończyła się komuś kadencja i nie stworzyliśmy portalu by dostać się do Rady Miejskiej. Naszym celem m.in. jest realizować rolę mediów/prasy i działać na rzecz dobrej administracji. Pozdrawiamy!

   • kęczanin pisze:

    I tak trzymać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • Free as a Bird pisze:

    Nie traktujecie chyba FK poważnie( stworzony wyłącznie na potrzeby kampanii wyborczej by promować PPP i Klęczara) nie nazywajcie tam piszących na czele z Nyczem dziennikarzami bo to totalne nadużycie.Trochę się chwalicie, mimo to was cenie, niestety forum Gazety Krakowskiej -http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/631131,kety-radniprezesi-straca-mandaty,id,t.html bije was na łeb na szyję popularnością prawie 17 tysięcy wpisów. mniej więcej za ten sam okres. Chyba nie macie ikry by zająć się tematem nic nierobiącej SM i jej komendantem, nepotyzmem wśród kęckich urzędników i niektórymi radnymi. Brawo za walkę z rozrastającą się, drogą biurokracją bez kompetencji i chęci do pracy.

    • Redakcja pisze:

     Dziękujemy za ten komentarz, staramy się kontrolować władze dla dobra mieszkańców. A i informować ich oczywiście o sprawach ważnych. Do czego zresztą jest zobowiązana prasa. Bo radni – jako przedstawiciele organu stanowiąco-kontrolnego wygląda na to, że trochę jakby zapomnieli jakie jest ich zadanie w Radzie Miejskiej.
     Jeśli ma Pani/Pan propozycje tematów, którymi moglibyśmy się zająć w ramach naszych sił przerobowych (nie jesteśmy tak dużą redakcją jak Gazeta Krakowska, czy Dziennik Polski), ale oczywiście prosimy o kontakt. Pozdrawiamy

     • Free as a Bird pisze:

      Wyraziłem się chyba jasno, priorytet to likwidacja SM( niektórzy jej bronią jak niepodległości bo mają w niej syna) Zresztą taka tendencja jak obserwujecie inne miasta narasta. Może warto się zastanowić nad referendum wiem, że zbierane są podpisy wśród mieszkańców. Likwidacja części urzędników, zmiana etatyzacji- łączenie wydziałów przez co zmniejszenie drogiej, mało kompetentnej kadry „dyrektorskiej”. Patrzenie na ręce spółkom gminnym i topionym tam pieniądzom, sponsorowanie Błasiaka. Myślę, że w sprawie braku jawności wypłacania nagród należy zawiadomić organ nadrzędny czyli wojewodę jednocześnie RPO. Czytajcie forum GK tam jest mocna ekipa, która ostro walczy z patologiami i pewnie zauważyliście , że dzień w urzędzie zaczyna się od czytania GK stąd później te dziecinne polemiki na FB

      • Zygmunt Zemanek pisze:

       Bardzo mocna ekipa składajaca się z Pierra , który nagminne obraża osoby , które są odmiennego zdania , to raczej rynsztok a nie forum . I pana Mao , ktory wiecznie jest niezadowolony a sam nie potrafi się odezwac , przychodzac chociażby na spotkania do Domu Kultury .

       • Zenobiusz Zakościelny pisze:

        Masz chyba kompleksy, bo traktują cię na forum GK jak forumowego głupka i regularnie wywalają twoje posty. Trudno się dziwić dziwić przecież nie można kogoś takiego jak ty traktować poważnie. Mają po prostu cie za wała, dziwię się że redakcja tutaj toleruje twoje głupawe posty,

     • kinga pisze:

      O ile mi wiadomo to otrzymał pan z Kęt odpowiedź na wniosek . Opublikował pan go ?

      • kinga pisze:

       No i dobrze pan nazwał to GK . Widac jakiś zenobiusz powtarzajacy się i przypominajacy pierra , . Panie Zenobiuszu co miał poeta na myśli ? bo pana wpis niczym nie przypomina dyskusji lecz stek obelg z forum GK . Dobrze , że chociaz raczył pan poinformować , że niektóre posty są usuwane , to teraz już wiemy , dlaczego się uważacie za zgrana ekipę , nie wygodne dla was posty usuwacie . – Gratuluję , i zaraz pana uprzedzę nie zagladam tam . Pozdrawiam i czekam na obelgi i pod moim adresem , tylko jakieś nowe , bo się pan powtarza.

       • Ciekawy pisze:

        Skoro tam nie zaglądasz to skąd wiesz co tam piszą i kto tam pisze. Przecież wszyscy tam zaglądają na czele z Klęczarem, co zresztą widać po jego wpisach na FB. Załóż sobie swoje forum, blog i tam pisz te bzdury bo nie masz pojęcia o prawie prasowym i ogólnie o prawie. Zobaczymy co na te skandaliczne praktyki, by nie ujawniać nagród powie RPO bo wiem , że sprawa została już do niego skierowana. Nie jestem ani zwolennikiem Bąka, ani Klęczara bo obaj to kompletne nieporozumienie na stanowisku burmistrza.

      • Redakcja pisze:

       Szanowna Pani,
       O ile przedstawi Pani o jaką konkretnie „z Kęt odpowiedź na wniosek” Pani chodzi, odpowiemy na to pytanie.

 128. mieszkaniec pisze:

  Wszystkie info macie na BIP , tylko jak widac co po niektórzy nie potrafią tego odczytać . Stwierdzenie mieszkańca o wysyłaniu przez burmistrza maila do niego jest chyba gruba przesadą . Burmistrz nie ma co robić tylko maile pisać . Pan Suchy jak pamietamy robił już burdy za panowania pana Bąka i jakoś wtedy nikt nie negował , szczególnie redaktor tego portalu.
  Jeżeli juz wspominam o nim , to bardzo mnie też interesują jego zarobki w Urzędzie Marszałkowskim , co tez uczyniłem prosząc o to Pana Marszałka . Odpowiedź opublikuję jak ją otrzymam. Postaram się też zapytać o wynik konkursu wygrany przez tego Pana . Zobaczymy jak tam przebiegały te konkursy .
  Pan Aleksander pisze o samowolce przy konkursach …… no cóż za Bąka ich nie było , to dopiero była samowola , ale widać wam się to podobało. A jeżeli chodzi o wypowiedź ABC , to wybacz ale mów za siebie , ja nie widzę rosnącego długu , w takiej skali jak za Bąka. Widać dalej nie możecie sie pogodzić z przegraną . Jeżeli ktoś tu mówi o arogancji Burmistrza – to chyba się jeszcze nie obudził . To kim byliśmy za Bąka ? bo chyba nie znajdę określenia .

  • filip pisze:

   nie strasz , nie strasz po się posrasz

   • mieszkaniec pisze:

    A kto tu mówi o straszeniu. ? Wyskoczył Przecież filip z konopii chcecie prawdy ile kto zarabia jakie nagrody dostaje i za co ,więc już wam przeszkadza że zapytam ile zarabia pan Marcin w urzędzie Marszałkowskim ? Za co otrzymuje nagrody ? Podobno ma to być jawne jak wszędzie ,to wszędzie. Dla nikogo nie jest tajemnicą że jego działania na tym portalu to wynik objęcia władzy przez innych. Ale wy nagle postępowi jesteście chcecie prawdy tylko w jedną stronę . Jak widzę co za miernoty się tu udzielają to aż strach się bać . Macie nie lada problem jak widać

  • Redakcja pisze:

   Szanowny Panie/Pani
   Skoro „Wszystkie info macie na BIP , tylko jak widac co po niektórzy nie potrafią tego odczytać .” to bardzo prosimy wskazać zatem linka do BIP Gminy Kęty, gdzie mieszkańcy odnajdą chociażby wykaz pracowników samorządowych wraz z kwotami nagród i ich uzasadnieniami.
   W Rybniku właśnie udostępniono pełną listę pracowników z kwotami i uzasadnieniami: https://www.nowa-wies-kety.pl/jawne-nagrody-urzednikow-w-rybniku-w-ketach-nadal-nie/ To, co jest niemożliwe do ujawnienia w Kętach, bez problemu możliwe jest w Rybniku. Wydaje się, że ten włodarz jest dumny ze swoich pracowników i chce się tymi informacjami podzielić z mieszkańcami.
   Poza tym, Urząd powinien Z DEFINICJI publikować wszystko, co „produkuje” tak, aby nie trzeba było o to wnioskować.

   „Stwierdzenie mieszkańca o wysyłaniu przez burmistrza maila do niego jest chyba gruba przesadą. Burmistrz nie ma co robić tylko maile pisać „

   Wiadomo, że osobiście burmistrz może nie mieć możliwości czasowych odpisywać na każdy e-mail mieszkańca, ale od tego jest ponadstuosobowy urząd, by takie działania podejmować. Burmistrz (urząd) ma obowiązek odpisywać na wnioski o informację publiczną złożone przez mieszkańców. Wynika to wprost z przyjętej w referendum ogólnokrajowym (ponad 6 mln 396 tysięcy głosów na TAK co stanowi 53,45%) art. 61 Konstytucji RP, która wskazuje, że: „Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.” Nie wiemy też ile tak de facto tych wniosków do urzędu rocznie spływa, i czy jest ich faktycznie tak dużo, że Burmistrz tworzy wokół tego jakiś problem. Nie są te zapytania obywateli/prasy udostępnione w BIP więc nie można nawet zweryfikować tej ilości.

   „Jeżeli juz wspominam o nim , to bardzo mnie też interesują jego zarobki w Urzędzie Marszałkowskim , co tez uczyniłem prosząc o to Pana Marszałka . Odpowiedź opublikuję jak ją otrzymam. Postaram się też zapytać o wynik konkursu wygrany przez tego Pana . Zobaczymy jak tam przebiegały te konkursy .”

   Bardzo się cieszymy, że artykuły dotyczące jawności publikowane na portalu „Nowa Wieś w gminie Kęty” stają się wreszcie inspiracją dla mieszkańców by składać wnioski o informację publiczną. Śmiało prosimy pytać instytucje publiczne o sprawy Was mieszkańców interesujące. Macie takie prawo, co zresztą często podkreślamy w naszych publikacjach.

   Pozdrawiamy

   • kinga pisze:

    A może warto jeszcze trochę poczekać na publikację ?
    „Bardzo się cieszymy, że artykuły dotyczące jawności publikowane na portalu „Nowa Wieś w gminie Kęty” stają się wreszcie inspiracją dla mieszkańców by składać wnioski o informację publiczną. Śmiało prosimy pytać instytucje publiczne o sprawy Was mieszkańców interesujące. Macie takie prawo, co zresztą często podkreślamy w naszych publikacjach.”

    A pan jako pracownik wspomnianego Urzedu nie może nie może sam wnioskować o udzielenie takich informacji ? Dobrze by było jakby przykład szedł z góry , a tam na Waszej stronie zero informacji . Jeżeli uważa Pan , że mieszkańców interesuje wysokość wynagrodzenia urzedników w Ketach , to niech Pan pomyśli , ze może tez interesować mieszkańców Urząd Marszałkowski , czy też Starostwo Powiatowe . Chyba , że w Pana zamiarze jest tylko jednostronne działanie , to niech Pan nie mówi tu o rzetelności , bo to nie w parze ze sobą . Pozdrawiam

    • Redakcja pisze:

     Szanowna Pani Kingo,

     Jeszcze raz powtarzamy

     Miejsce pracy redaktora naczelnego portalu „Nowa Wieś w w gminie Kęty” nie ma związku z prowadzeniem portalu, a jeśli chce się Pani dowiedzieć coś od Urzędu Marszałkowskiego czy Starostwa Powiatowego czy innego z 2500 urzędów gmin w Polsce, to może Pani po prostu poszukać informacji w BIP tych urzędów. A gdy tam Pani ich nie znajdzie, to może Pani śmiało skorzystać z obowiązującego w tej kwestii prawa i złożyć wniosek do tychże o udostępnienie informacji publicznej.
     Niektóre urzędy już same przekazują dane o przyznanych nagrodach (UM Rybnik / UM Goleniów …) Ponadto informujemy, że nie rozumiemy postępowania burmistrza: ujawnia nagrody dla nauczycieli, podaje imiona, nazwiska, kwoty, uzasadnienie, to samo w przypadku sportowców, czy wybitnych uczniów, wszystko odbywa się w blasku fleszy, a w przypadku ponadprzeciętnie i ze szczególnym zaangażowaniem pracujących urzędników podległego sobie urzędu, wszystko utajnia jakby to było coś wstydliwego. Pani to nie razi? Bo my uważamy, że mieszkańcy mają prawo wiedzieć za co i kogo oraz w jakiej wysokości nagradza burmistrz w urzędzie (to pieniądze podatników, a więc prawdopodobnie także i Pani, czy Pani rodziny…) Może warto pochwalić tych urzędników? Poza tym, mamy wrażenie, że jakoś dziwnie o jawności nagród mówi się w kontekście skandalu/czegoś nadzwyczajnego? Czy wiedza o tym jak ktoś zarabia nie potwierdza znanych często faktów o promowaniu jednych pracowników, powiązanych z decydentami, a zapominaniu o innych? Czy nie pokazuje w sposób bezwzględny różnic płac pomiędzy kobietami i mężczyznami? Czy jawność nie może być pierwszym krokiem do zmiany nieprawidłowości? Warto się nad tym zastanowić, dlaczego w przypadku tej grupy zawodowej Burmistrz tak właśnie postępuje, a w przypadku nauczycieli, sportowców, czy zdolnych uczniów zgoła inaczej.

     • kinga pisze:

      Dlaczego więc pan nie da przykładu swojego Urzędu , tylko Rybnika ?

      • Redakcja pisze:

       Chcieliśmy aby to Gmina Kęty byłą tą pierwszą gminą, która ujawni dane dotyczące nagród, ale jak widać opór przed informowaniem mieszkańców/obywateli/podatników komu, ile i za co przekazywane są nagrody w Urzędzie w Kętach to informacja ściśle tajna. A gdzie indziej nie ma z tym problemu – Rybnik był najprawdopodobniej pierwszy.
       Sądzimy, że za parę lat standardem będzie, że w BIP zostaną umieszczone dane publiczne dotyczące nagród/wynagrodzeń dla pracowników instytucji publicznych (tak jak to się dzieje w krajach cywilizowanych).

 129. Luiza pisze:

  Proszę mi przypomnieć czy za czasów burmistrza Bąka posiedzenia komisji były nagrywane? Może byłoby kulturalniej gdyby Klęczar kazał mieszkańcowi zamknąć dziób, czy jak to tam Pan B. się kiedyś wyraził.

  • aleksandera pisze:

   Oczywiście że posiedzenia były nagrywane przez ITV Kęty. Wszystko można było dokładnie obejrzeć a nagle teraz owiane to jest tajemnicą.

   • mieszkaniec pisze:

    Jak tu można mówić o ludziach majacych pojęcie o Gminie ? Aleksandra nie ośmieszaj się , były nagrywane sesje a nie posiedzenia , mało tego były nagrywane fragmenty , bo do niektórych nie było akceptacji ze strony burmistrza. Taaak , dokładnie można było obejrzeć ? oj kobieto albo jesteś jeszcze za młoda, albo juz masz taka sklerozę . Wtedy i pan redaktor przyklaskiwał takim matodom , jakoś go losy Gminy mało obchodziły ?

  • Redakcja pisze:

   Nie były nagrywane, co nie znaczy, że obecny Burmistrz Krzysztof Klęczar i obecni radni nie mogli wyjść naprzeciw i – tak jak były Burmistrz Tomasz Bąk z publikacją rejestrów umów – publikować również nagrania z komisji.

 130. Zagłoba Pan Imć pisze:

  Dobrze powiedział, jeszcze tylko w doopę kopnąć powinien żeby rozum na swoje miejsce wrócił.

 131. wyborca pisze:

  Stwierdzenie burmistrza ,że każdy mieszkaniec może przyjść i posłuchać lub rejestrować Komisję Rady Miejskiej jest śmieszne . Już wyobrażam sobie jak 9 tys. mieszkańców próbuje to zrobić. Ile może kosztować ta rejestracja video?
  Dobrze wszyscy wiedzą ,ze po prostu nie lubią się dzielić z mieszkańcami tym co robią.Lepiej niech mieszkańcy żyją w ciemnocie a my tu rządzimy.

 132. Novak4 pisze:

  Proponuję przypomnieć pokaz również na tej sesji arogancji Nycza, kompromitująco słabego przewodniczącego. Patrząc na karierę „dziennikarską tego pana chyba nikt nie jest zdziwiony. Słoma z butów wychodzi

  • Luiza pisze:

   jak już mówimy o Nyczu, to proszę też przypomnieć występy Pana Nycza z Podlesia z poprzedniej kadencji

   • Mieszkaniec pisze:

    Nie widzę różnicy między występami obu panów. Poziom obciachu, indolencji identyczny oczywiście za publiczne pieniądze.
    Każdy wielki był kiedyś nikim. Niektórzy zawsze pozostają nikim.

 133. aleksander pisze:

  Brawo P. Marcinie dzięki Panu wiemy co się dzieje w gminie istna samowolka. A dopiero teraz będzie się dziać przy konkursach na dyrektorów.

  • Luiza pisze:

   szkoda, że Pan Marcin tak się nie interesował jak burmistrzem był Pan Bąk

   • Redakcja pisze:

    Wygląda na to, że nie śledzi Pan/Pani dokładnie portalu.
    Interesowaliśmy się różnymi sprawami dotyczącymi kadencji b. burmistrza Tomasza Bąka: „Wysokość nagród pracowników Urzędu Gminy Kęty za 2010, 2014 i 2015 r. (AKTUALIZACJA)”
    https://www.nowa-wies-kety.pl/wysokosc-nagrod-pracownikow-urzedu-gminy-kety/
    Dodatkowo przed wyborami opublikowaliśmy dane dotyczące ilości interpelacji radnych kadencji 2010-2014:
    https://www.nowa-wies-kety.pl/statystyki-pisemnych-interpelacji-i-wnioskow-zlozonych-przez-radnych-gminy-kety-w-latach-2010-2014/
    Poza tym doprowadziliśmy do opublikowania w BIP Urzędu Gminy i kilku jednostek organizacyjnych w gminie Kęty danych dotyczących zawartych umów (rejestry umów), które służą od lat mieszkańcom do analizy z kim, na co i za ile zawarto umowy w tych jednostkach. W kadencji 2010-2014 nawet jeden z radnych opozycyjnych wówczas (bodajże obecny wiceburmistrz) zapytał b. wiceburmistrza Dariusza Laszczaka o kwotę, za którą wydawany jest Kęczanin. Wiceburmistrz odesłał wówczas radnego do rejestru umów, gdzie mógł tę kwotę sobie zobaczyć. Także… nasze działania pomagają zarówno radnym, jak i radnym opozycyjnym każdego obozu. Nie wspominając o mieszkańcach, czy firmach, które mogą zaproponować tańsze usługi z korzyścią dla finansów gminy.
    To tylko niektóre z naszych działań na rzecz jawności dotyczących kadencji 2010-2014. Więcej można doczytać przeglądając ponad 2 tys. wpisów na stronie.

    • kinga pisze:

     Proszę rzetelniej informować mieszkańca , nie interesował się pan takimi sprawami za rządów B.Burmistrza Bąka , z tego co wynika z art do którego pan odsyła , to wystąpił pan do obecnej władzy o info z lat 2010-2015 , wiec proszę nie wprowadzać błędnych informacji.

    • Luiza pisze:

     Śledzę od czasu do czasu, jednak wniosek nasuwa się jeden – poprzedniego burmistrza nie „wychwalano” tutaj tak jak obecnego i nie publikowano jego wybitnych wystąpień, nie cytowano tekstów jakimi zwracał się do Mieszkańców. Narzekacie, że jest za dużo urzędników w urzędzie – a kto ma robić te rejestry, zestawienia, itp. co Wam się ubzdura? Sprzątaczka?

     • Redakcja pisze:

      Proszę nam wskazać kiedy i w którym miejscu narzekaliśmy na to, że jest za dużo urzędników w Urzędzie.
      Poza tym udostępnianie informacji publicznej to normalne zadanie gminy/burmistrza.
      Jeśli nie przyjmuje do wiadomości art. 61 Konstytucji mówiącego o tym, że „Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.
      Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.”
      to jest poważny problem. Przypominamy, że Konstytucja z 1997 roku została przyjęta 6 mln 396 tys. 641 głosami (53,45% oddanych głosów) i obowiązuje do dziś. Dlatego wysoce wskazane jest by Burmistrz Kęt jako organ władzy publicznej przestrzegał prawa – Konstytucji RP – przyjętej przez Naród.

 134. ABC pisze:

  Dlaczego mieszkaniec nie ma prawa wiedzieć, jakie nagrody są przyznawane pracownikom instytucji publicznej? Nam do portfela wszyscy zaglądają, przy każdej możliwej okazji, więc dlaczego my nie możemy spojrzeć: kto, ile i za co dostał?
  Wszyscy, wybierając nowego Burmistrza, pokładali w nim nadzieję i dali mu mandat zaufania, lecz z dnia na dzień coraz więcej osób jest rozczarowanych. Ktoś tu traktuje mieszkańców: z góry, z pogardą oraz chce wszystkim udowodnić, że zwykły mieszkaniec, przy tak ważnej osobistości to marność. Marność nad marnościami…

 135. MxS pisze:

  Pan i władca na włosciach jest od rozkazywania a nie od dyskusji z mieszkańcami. Tylko tyle, że tu komuś pomyliły się epoki historyczne. Puki co żyjemy w demokracji a w tym ustroju suwerenności w gminie są jej mieszkańcy. Burmistrz i rada wybierani są jedynie dla usprawnienia zarządzania na 4 letnie kadencje. Proszę pamiętać Panie burmistrzu że gmina to nie Pana własność. Jak znam życie taka arogancja władzy kończy się najczęściej przegranymi wyborami.

 136. kęcki pisze:

  Pan Burmistrz nie może się tak burzyć jak oranżada w momencie gdy mieszkaniec Kęt widzi inaczej pewne sprawy aniżeli Pan Burmistrz. Więcej szacunku dla obywatela, wraz z panem przewodniczącym Nyczem. To już przerabialiśmy, był Nycz (niedouk), był bezczelny i arogancki Bąk. Panie Burmistrzu Klęczar, od Pana oczekuję większej „klasy”, nie przystoi wykształconemu człowiekowi odpowiadać w taki sposób, mieszkańcowi który ma prawo do innych poglądów na pewne spraw. Jesteśmy krajem demokratycznym, a Pan, Panie Burmistrzu niech nie zapomina o szacunku do obywatela. To nie powinno wyglądać tak jak wtedy kiedy bezczelny Bąk puszczał w Pana stronę bąki, a pan je odbijał. Wtedy to było cacy, bo Bąk był super bezczelny i arogancki, a gdzie mu do klasy Pana, Panie Burmistrzu. Więc nie rób Pan jego metodami.

 137. kęcki pisze:

  Czy ten Nycz się słyszy co gada?

 138. Czytelnik pisze:

  Jednak was wszyscy czytają podobnie jak forum GK i to z samego rana. Jednocześnie udają, że to niszowe mało poczytne fora i nie warto sobie nimi zawracać głowy.
  Tak trzymać panowie i walczyć z głupotą, nepotyzmem, marnowaniem publicznych pieniędzy. Kiedy zajmiecie się nic nierobiącą Strażą Miejską i dołączycie do zbierających podpisy. Liczymy na wasze poparcie.

 139. Goch pisze:

  Podobno przepraszacie za dociekliwość nie wierze co czytam na info

 140. Mieszkaniec pisze:

  Dzień dobry

  Jak się ma powyższy artykuł do informacji przedstawionej na stronie Urzędu:
  http://kety.pl/Redakcja-zakopuje-wojenny-topor-3432.html

  Wydźwięk zupełnie inny….

 141. obserwator pisze:

  Woda sodowa tak uderzyła władzy do głowy,arogancja totalna bez zahamowań.
  Brawo dla tego Pana , którego chcieli uciszyć.

 142. takitam pisze:

  To kto ma mandat? TO JA MAM MANDAT,kto ma mandat?TO JA MAM MANDAT,kto?TO JA MAM MANDAT warto zobaczyć kto ma mandat i na jaką kwotę ,więcej w relacji z sesji 2-godz 34 minuta 30 sekunda.

 143. Sherlock pisze:

  Czas zrobić teraz porządek z Klęczarem i brakiem jawności w wypłacaniu publicznych pieniędzy. Tylko, czy za kolejny przegrany proces zapłacą podatnicy i czy zostaną wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje wobec urzędników?

 144. Novak4 pisze:

  A gdzie kwoty zarobków, gdzie wykaz nagród wypłacanych corocznie, gdzie informacja o wykształceniu. Co roku wzrasta kwota przewidziana w budżecie na kęcką administracje, oszczędności niestety nie widać.

 145. podatnik pisze:

  „Burmistrz jako pracodawca”-śmiechu warte, czy to jego prywatna firma? niech nie zapomina ,że to my społeczeństwo Gminy jesteśmy jego pracodawcami wraz z urzędnikami Gminy. Chcemy wiedzieć kto i za co otrzymuje nagrody i tyle. Może dzielone są niesprawiedliwie i dlatego ta walka o utajnienie.

  • Redakcja pisze:

   Wciąż Burmistrz zdaje się nie rozumieć. Dla nas to kompletny brak logiki w postępowaniu o jawność nagród (a raczej utajnianie) ze strony Burmistrza.
   Bowiem skoro w rejestrach umów, które publikowane są w BIP Gminy Kęty od kilku lat, pojawiają się nawet umowy z osobami fizycznymi, kwoty, itp. które to osoby nie są ani pracownikami gminy, ani żadnych jednostek gminnych, a widnieją publicznie; skoro publikowane są w BIP zarządzenia burmistrza, w których z imienia i nazwiska wymienia się nauczycieli, którzy otrzymali nagrody, oraz podaje kwoty im przyznane (a nie są nawet pracownikami Urzędu przecież), skoro publikuje się informacje, którzy sportowcy i trenerzy otrzymali stypendia, nagrody (a też nie są pracownikami urzędu), to tym bardziej powinien publikować komu przyznał nagrody w samym urzędzie. Zwłaszcza, że to pieniądze publiczne a nie prywatne.
   Generalnie, otrzymujemy telefony od urzędników, że przy nagrodach pojawia się niesprawiedliwość, że brak konkretnych uzasadnień dlaczego ten otrzymuje tyle a drugi tyle, widnieją duże nieuzasadnione dysproporcje, stąd sądzimy, że dla wszystkich (i mieszkańców, wyborców) i samych urzędników byłoby ujawnić wszystkie kwoty i imiona i nazwiska. Tak jak to się dzieje w przypadku nauczycieli w gminie Kęty i innych jednostkach samorządu terytorialnego np. Jeśli Burmistrz Kęt ma świetnych pracowników, otrzymujących nagrody, i zasługujących na nie, to nie wiemy dlaczego ukrywa ten fakt przed społeczeństwem. Przecież to należy upublicznić, rozpowszechniać, chwalić się tym, a nie utajniać za wszelką cenę. Poza tym narażać gminę na niepotrzebne koszty sądowe.

 146. Novak4 pisze:

  Kiedy w Kętach Klęczar w końcu ujawni płace urzędników, wypłacane im nagrody, kiedy będziemy mieli wgląd w umowy. Jednak stare trzyma się dobrze i PSL broni układu, pewnie niektórzy płacą w tym mieście jeszcze KRUS, bo nepotyzm, prywata i kolesiostwo widać na każdym kroku.

 147. Novak pisze:

  W Kętach burmistrz dalej rżnie głupa i utajnia wbrew prawu wynagrodzenie kęckich urzędników, chociaż patrząc na oświadczenia majątkowe niektórych jest ono ogromne i stąd pewnie te obawy

 148. takitam pisze:

  Zwracam uwagę na 30 minute nagrania i wypowiedz wiceprzewodniczącego -taki mały montaż.Ciekawe jakich słów użył Pan Bryzek-skoro je wycięto.

 149. bora pisze:

  Koncert świetny, myślę, że nie bedziemy długo czekać na następny….brawo!

 150. Olaf pisze:

  @meluzyna
  Chcesz sie dowiedzieć co się dzieje Kętach zaglądaj na ten portal lub na forum GK. Chyba , że interesują Cię pierdoły lub nijakość
  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/631131,kety-radniprezesi-straca-mandaty,id,t.html

 151. meluzyna pisze:

  Czy ktoś wie dlaczego nie można komentować na stronie info kety ? Jakaś cenzura ?

 152. Mieszkaniec pisze:

  Kto to napisał 23 grudnia 2012
  „Przyjmując jakąkolwiek funkcję kierowniczą, bierzemy odpowiedzialność nie tylko za dany „projekt” ale przede wszystkim za podległych nam ludzi.” Dlaczego was dziwi, że tak hojnie są wypłacane nagrody, niektórym nawet po kilkunastu dniach pracy.Czy ktoś ma coś do ukrycia zwłaszcza gdy chodzi o publiczne pieniądze. Czy nie prościej chodzić w cholewach, niż robić z gęby cholewę.

  • mieszkaniec pisze:

   Ale to przecież nikt inny jak pan Bąk nagrodził pana Drewnianego dwa tygodnie po objęciu stanowiska . Wtedy Ci to nie przeszkadzało ?

 153. aleksander pisze:

  I tak zakończyła działalność rada do spraw ekonomicznych, szkoda tylko, liczyłem na dokładne rozliczenie.

 154. Suwalczanin pisze:

  Paląc węglem od góry faktycznie spala się dokładniej.
  Jeśli płomień przechodzi przez równomiernie rozłożony żar, to dym jest znikomy.
  A jeśli ktoś uważa, że takie spaliny są nie do przyjęcia, to może zainstalować do pieca filtr elektrostatyczny i oczyści spaliny w 99,9 procentach. Koszt filtra to około 2 tys zł. Można by je dofinansować.

 155. Novak4@aol.com pisze:

  Podobnie jest z kolejnym przyjętym, przecież to jakaś parodia konkursu, a tyle się miało do zarzucenia Bąkowi w poprzedniej kadencji. Burmistrz z PSL-u więc chyba nikogo nie dziwi, przecież w tej partii to norma. Biurokracja sie nam rozrasta stąd trzeba na nią pieniądze więc podatki w górę.
  https://www.nowa-wies-kety.pl/informacja-o-wyniku-naboru-na-wolne-stanowisko-urzednicze-referenta-w-wydziale-rozwoju/#more-34575

 156. Magda pisze:

  a fajerwerki będą?

 157. józek pisze:

  gotowy nie znaczy otwarty

 158. aleksander pisze:

  Jaki konkurs? Skoro ta P. już pracowała w Gminie???

 159. szurens pisze:

  O klubie jest wzmianka w opowiadaniu Łukasza Orbitowskiego pt. „Kieszonkowy Pancernik” w zbiorze opowiadań „Nie obcy” wydanym przez Polską Akcję Humanitarną 10 grudnia 2015.

 160. ona pisze:

  Haha to się popisali inicjatywą, nie ma co. Ale jakoś mnie to nie dziwi….
  Zwykle prosi się rodziców przedszkolaków (przynajmniej w moim) żeby nie przynosili maskotek, a może książeczki, inne zabawki, którymi dzieci już się nie bawią. Szczęśliwi ci, co posprzatali w domach przed świętami. Juz widzę reakcje personelu przedszkola na doskonałe łapiące kurz maskotki w ilościach, których na małej powierzchni obu przedszkoli nie ma gdzie trzymać. A po drugie, w dzisiejszych czasach mądre dzieci oczekują mądrych, kreatywnych zabawek a nie starych maskotek, które zwykle i tak leżą w kącie bo dzieci się nimi nie bawią.

 161. Tedfred pisze:

  Wszystkiego co najlepsze ,dużo sukcesów i cierpliwości do nas.

 162. nela pisze:

  Wszystkiego najlepszego!

 163. Banowany pisze:

  Pan Marcin ma na koszulce logo-przesłanie.Jawność sprzyja itp.Pan „Znam od podszewki” brzydko insynuuje „jakieś powiązania.Na forum GK cenzuruje ktoś posty pod sobie znaną i wiadomą koncepcję.A niech sobie.Pojawiają się także epitety,które całkowicie dyskryminują jakąkolwiek wolę dyskusji i wymiany poglądów z Panami administratorami tego cytowanego forum.A zatem Panie Marcinie-niech Pan robi swoją dobrą robotę,a forum GK niech sobie dalej pluje jadem-na wszystko.

  • Krakus pisze:

   Tadeusz widać po tym poście, że nie masz nic ciekawego do napisania dlatego pewnie z forum GK cię wywalają. Dlaczego się umartwiasz i próbujesz tam pisać i to czytać, skądinąd chyba najbardziej opiniotwórcze i najchętniej czytane forum w Kętach na którym można się dowiedzieć o rzeczach o których inne fora milczą lub są wybiórcze tematycznie.

 164. Tadeusz pisze:

  Gratuluję szczerze.Wprawdzie 4 lata to początek,ale na rynku mediów to duży sukces.Zaglądam z zaciekawieniem na Wasz portal.Dobrze,że chociaż Wam udaje sie być profesjonalnymi.
  Ukłony Redaktorze.

 165. Kęty moja Gmina pisze:

  Popieram tą sprawę były już rejestrowane posiedzenia rady i często to oglądałem a teraz jest powrót do komuny. Jak tak głosowali nasi mieszkańcy tak teraz mamy, ta ekipa nie wniosła nic z tego co obiecali a wręcz przeciwnie i to uważam powinno się eskalować. Nie ma zgody na robienie mieszkańców w przysłowiowego balona – a dajecie się cały czas.

 166. Znam to od podszewki pisze:

  Pełne uznanie do tego co pan robi, niestety zajmuje się pan tematami ważnymi społecznie wybiórczo. Proponowano już panu na tym portalu by przyłączył się pan do inicjatywy likwidacji Straży Miejskiej, ale widzę że omija pan ten temat szerokim łukiem, czyżby strach, czy powiązania rodzinno – koleżeńskie. Pewnie pan zauważył, że ten temat jest tabu na wszystkich portalach, oprócz info Gazety Krakowskiej mimo, że kosztuje nas zdecydowanie więcej niż nagrody o których pan pisze i których ujawnienia się pan domaga. Widać też nie interesują pana zarobki i nagrody wypłacane strażnikom( w końcu to też urzędnicy), a zapewniam pana są one bardzo wysokie i nie mają nic wspólnego z praca którą wykonują i zaangażowaniem w nią.

  • Redakcja pisze:

   Szanowny Panie,

   Dziękujemy za ten komentarz, którego wydźwięk faktycznie od kilku lat się przewija w debacie publicznej gminy Kęty.
   Niestety, wciąż mało jest osób, które słowa przekuwają w czyny i potrafią zaktywizować sporą część społeczeństwa do przeprowadzenia ogólnej debaty gminnej na temat funkcjonowania Straży Miejskiej.
   Póki co się tylko o tym najczęściej anonimowi „mówi” na różnego rodzaju forach.
   Zachęcam zatem Pana do zainicjowania np. petycji w sprawie, której jest Pan orędownikiem i do zebrania podpisów pod taką petycją. Niedawno weszła w życie nowa ustawa, która to reguluje. Pisaliśmy o tym i zachęcaliśmy do korzystania z niej przez obywateli w artykule: https://www.nowa-wies-kety.pl/nowa-ustawa-o-petycjach/
   Petycja zostanie opublikowana w BIP i będzie rozpatrzona – np. nasza tu: http://bip.malopolska.pl/ugkety/Article/get/id,1139693.html
   Zanim jednak zacznie Pan zbierać podpisy (o ile Pan będzie chciał), to warto zastanowić się nad ukazaniem do publicznej wiadomości faktycznych zarobków, nagród pracowników – strażników SM w Kętach. A do tego wszelkich statystyk z pracy wykonywanej przez SM. Wtedy społeczeństwo będzie mieć dane, na których będzie mogło się opierać w dyskusji na faktach a dalej będzie to mogło pomóc w ewentualnej decyzji w podpisaniu petycji.
   Jeśli posiada Pan już te dane (a mniemamy, że tak, bo w swoim komentarzu opiera się Pan przecież na jakichś danych oficjalnych, a nie na plotkach czy na gazetach), prosimy o ich opublikowanie ewentualnie przekazanie nam linka do nich, jeśli są już gdzieś opublikowane.
   My też możemy je opublikować u siebie.

   Z kolei co do zarzutu, że nasz portal zajmuje się sprawami ważnymi społecznie ale wybiórczo, to pragnę Pana poinformować, że czasopismo „Nowa Wieś w gminie Kęty” nie ma takich mocy przerobowych, jakich by sobie życzyli mieszkańcy gminy. Nie jesteśmy fizycznie zająć się wszystkimi kwestiami. Poza tym od ponad dwóch lat zapraszamy osoby chętne do współpracy z redakcją (więcej tu: https://www.nowa-wies-kety.pl/chcesz-zostac-redaktorem-portalu-nowa-wies-w-gminie-kety-serdecznie-zapraszamy/). Jeśli ma Pan ochotę na działania społeczne, zapraszamy do kontaktu.

   Pozdrawiamy
   Redakcja

 167. takitam pisze:

  WSZYSTKIEGO DOBREGO a nawet najlepszego.Czekamy na każdą informację.Życzę dużo satysfakcji z działalności _pro publico bono_.

 168. Tedfred pisze:

  Znalazłem Kawał dla smutasów. Na lekcji religii ksiądz nakrył Jasia na oglądaniu katalogu turystycznego -Co cię tak bardzo zainteresowało. -Szukam gdzie tu wyjechać ,żeby żyło się lżej. –Wszędzie dobrze ,gdzie nas nie ma,zażartował ksiądz. –Toteż właśnie szukam ,gdzie was nie ma.

 169. Tedfred pisze:

  Do tych normalnych i tych nawiedzonych. Doprowadźmy reformę w naszym kościele do końca. Na wzór parafii na Podkarpaciu,tam proboszcz ogłosił aby po kolędzie nie dawać księżom pieniędzy po kolędzie.Parafia duża jest trzech księży ,około połowę składki kolędowej zabiera Kuria .Poprosił jeśli kto może pieniądze dać w kopercie na tacę ,opisać na kościół.Pieniądze zostaną na miejscu a Rada Ekonomiczna (bo taką mają) wraz z proboszczem się rozliczy co do grosza.Z tego co wiem budują tam drugie Hospicjum ,a 16 listopada otwarli ogrzewalnie dla bezdomnych w istniejącej salce.Ma to sens ,jeśli będzie istnieć kontrola cywilna ,w postaci Rady Ekonomicznej nie ważne (ojakowej ,usakowej czy asidłowej).Już dzisiaj nie wiemy ile nasz ksiądz zbiera na kwiaty . Sprawdzmy to ,zobaczymy czy będzie opór kleru,czy przyjmą ten pomysł ?Cy jest ktoś kto w to wierzy ???

 170. Zenon pisze:

  Nie spalam śmieci!
  Nie tylko w piecu ale i na wolnym powiertzu. Również Was zachęcam do tego. Zwłaszcza, ze wszystkie moje śmieci w ramach płaty śmieciowej, którą i tak muszę zapłacić, gmina ode mnie odebra. Nie palmy więc śmieci przez wzgląd na nas samych, sąsiadów i nasze dzieci. 😉

 171. Kotłowy pisze:

  Czy ty skończyłeś jakąś szkołę skoro podpisujesz się pod tymi totalnymi głupotami – „czyste palenie węglem”. Gdybyś napisał czyste ogrzewanie gazem, prądem, solarami, „wiatrem”, pompy ciepła, źródła termalne to zgoda. Człowieku nie propaguj tej kretyńskiej propagandy lansowanej jak widzę też przez powierzchownie wykształconych kęckich urzędników na Info o górnym spalaniu. Spośród pierwiastków budujących węgiel za palne uważa się tylko węgiel C, wodór H i siarkę S oraz azot N. Czy widziałeś kiedykolwiek spalanie węgla bez dymu i spalin, -CO2, H2O i SO2, ewentualnie SO3. Produkt utleniania azotu w spalinach kotłowych to przede wszystkim tlenek azotu NO (ok. 95%)ze względu na jego trwałość w wysokich temperaturach. Skończcie również powielać te bzdury o ekologicznych piecach węglowych- zasypowych. Jeżeli chcemy palić węglem to poprawa jakości węgla jest pierwszym z szeregu możliwych, a równocześnie jednym z najbardziej efektywnych procesów. Oczyszczanie węgla w prostych procesach przeróbki i wzbogacania ogranicza emisje SO2, zmniejsza ilość odpadów oraz poprawia sprawność termiczną procesu (przez co redukuje emisję CO2). W czasie gdy ludzi nie stać na zakup porządnego węgla w cenach 600-700 zł/tona tylko palą niskogatunkowym miałem, flotem, wszelkiego rodzaju „pospółką węglową” ktoś proponuje palenie „górne”, większość nowoczesnych pieców jest rozpalana przy użyciu wentylatorów, które wykluczają tę metodę( proszę tylko nie pisać że wentylator można wyłączyć) – stąd w początkowym procesie spalenia, duży i ciemny dym na krótko wydobywający się z kominów, jednocześnie szybki wzrost temperatury i brak efektu tzw. „tłamszenia” poprzez co zmniejszenie ilości spalin powstałych wyniku niepełnego spalania. Żeby była jasność jestem przeciwnikiem trucia ludzi spalając wszelkiego rodzaju śmieci, plastik, gumę etc. sam zresztą używam gazu jako metody ogrzewania najbardziej ekologicznej i łatwo dostępnej w sensie technicznym, niestety i z tego sobie zdaję sprawę ekonomicznym- tyle się od lat mówi o dopłatach do gazu, który mamy najdroższy w Europie dzięki ekipie PSL-u i Pawlakowi.
  Kolejny osobnik koncentrujący się podobnie jak kęcka władza na metodach pozornych i na szykanowaniu ludzi, zamiast szukać ekologicznych rozwiązań, czyli dopłaty do ogrzewania gazowego, podłączenia mieszkańców Kęt do miejskiej kotłowni, może pomysł z farmą wiatrową, słoneczną wybudowaną przez gminę i grzanie prądem, jednocześnie zarabianie na jego odsprzedawaniu do sieci. Więc może w tym kierunku, a nie wypisywanie i powielanie od jakiegoś czasu na wszelkich forach bzdur o „czystym paleniu węglem”.

  • mieszkaniec pisze:

   przy zakładaniu gazu w Nowej Wsi w co drugim domu był zamontowany piec gazowy,
   obiecywano dopłaty,wiadomo były to piece nie ekonomiczne,ja osobiście paliłem w nim morze 20 razy ,jak zresztą wszyscy,po kilkunastu latach piece wylądowały na złomie.
   teraz przy takiej technologii oraz ociepleniach budynku można by spróbować ponownie gdyby były dopłaty,ale nasze państwo właśnie jak wymieniłeś dzięki PSL które od przemian w 1989 roku zawsze było przy korycie dla nich nie było ważne z kim rządzić nawet z komuchami szli do pary,nepotyzm , brak profesjonalizmu na zajmowanych stanowiskach, rolnik ministrem gospodarki wytłumaczeniem wtedy było że ma ładnie w swoim obejściu.
   a szkoda pisać ,może kiedyś się coś zmieni ,może doczekamy zmian w naszej Polsce

  • kraken pisze:

   Szanowny Panie,

   nie obracamy się w gronie naukowym, więc termin 'czyste spalanie węgla' nie oznacza bynajmniej spalania zeroemisyjnego. Proszę sobie obejrzeć ten obrazek: http://czysteogrzewanie.pl/wp-content/themes/twentytwelve/img/leaddd.jpg – porównać to co po lewej z tym co po prawej. To co po prawej w rozumieniu potocznym spokojnie można nazwać „czystym” spalaniem w zestawieniu z tym co po lewej i tym co widzimy za oknami. Kocioł zasypowy pozostaje kotłem zasypowym z większością swoich wad, ale tym jednym bezkosztowym manewrem jakim jest palenie od góry można znacząco podnieść jego efektywność pracy i praktycznie ukrócić kopcenie.
   Spalić tym sposobem można dowolne paliwo. Owszem, kiepski węgiel pozostaje kiepskim węglem. Ale ja i zapewne spora część oddychających powietrzem woli kiepski węgiel spalony niemal bez dymu od kopconego kiepskiego węgla.
   Wentylator w kotle zasypowym bynajmniej nie wyklucza możliwości palenia od góry. Nie ma potrzeby go demontować. Ba, znaczna część kotłów miałowych (z wentylatorami właśnie) od lat ma w instrukcjach zalecenie rozpalania od góry.
   Sprawia Pan wrażenie specjalisty w tej dziedzinie, dlatego na pewno wie Pan, że ów czarny dym wydobywający się z kotła palonego w tradycyjny sposób „na początkowym etapie” spalania to palna mieszanka substancji lotnych, które wypuszczane są bez pożytku w komin, a wynik to nie z tłamszenia dopływu powietrza, ale właśnie ze wspomaganego nadmuch w połączeniu z przeciwprądową organizacją procesu spalania, co w konsekwencji prowadzi do gwałtownego odgazowania paliwa bez możliwości spalenia większej części gazów.
   Gratuluję Panu, że stać Pana na gaz. Sobie i reszcie społeczeństwa również życzę rychłego wzbogacenia. Tymczasem, póki to nie nastąpi, cenna jest każda metoda pozwalająca od zaraz zmniejszyć dawkę trucizn, jaką przyjmujemy z powietrza.

   pozdrawiam,
   Szary palacz węglowy

   • Ogrzewanie gazowe pisze:

    Często się słyszy „nie stać mnie na gaz” , owszem ogrzewanie gazem jest nieco droższe ale tylko nieco. W skali roku średnio na gaz wydaje się około 3tys. zł a na węgiel około 2,5 tys.zł dla domku o pow. 120m kw,
    Dlaczego, różnica nie jest wielka bo piecyk gazowy łatwo wyregulować i ustawić odpowiednie temp. w odpowiedniej porze wyłącza się jak np. słońce mocno przygrzeje w nasze okna a pieca węglowego wygasić się nie da.

    Jak uwzględnimy to ,że palenie węglem zajmuje nam sporo własnego czasu i mamy pył węglowy w domu to marna to oszczędność.
    Poza tym widzę piękne nowe domy , przed którymi stoją drogie samochody a z komina wychodzi czarny albo kolorowy dym dlaczego? bo jest taniej.
    „Nie stać mnie na gaz ” a czy na codzienne piwo Cię stać ?
    na papierosy Cię stać?

    • Zenon pisze:

     Uprawiasz kolego manipulację pt „średnio ja i mój szczur mamy po trzy nogi”.

     Sprawdźmy zatem. Aktualnie koszt m3 gazu sieciowego dla odbiorcy indywidualnego to 2.25zł-2.50zł (w zależności od zużycia/taryfy). Przyjmę 2.25, faworyzując gaz.

     Retopal kosztuje 660zł/tonę na lokalnym składzie (dowieziony pod dom).

     po wklepaniu ww. wartości w kalkulator na http://pec.suwalki.pl/kalkulator.php
     otrzymujemy:

     ekogroszek: 2 566,42 zł
     gaz ziemny: 5 766,86 zł

     (100m2, średnio ocieplony dom, 4 osoby + woda ciepła, temperatura przyjęta do obliczeń: 20C).

     Może kolega podać dane, dla których uzyskamy 2.5/3 tysiące złotych?

     • Ogrzewanie gazowe pisze:

      Sam kolego używasz określenia „średnio” cyt.(100m2, średnio ocieplony dom) a manipulację to ty uprawiasz bo nikt kto używa gazu nie zgodzi sie z taką kalkulacją że koszt ogrzania 100m kw to 5700zł
      chyba że ma cały czas otwarte okna:)
      Nie zależy mi na tym czy mnie ktoś uwierzy czy nie ale tyle wynosi średni koszt u mnie w domu (120mkw). z ostatnich 2 lat , dom ma niezłą izolację termiczną oraz było wykonane badanie termowizyjne co pomogło w znalezieniu mostków termicznych.
      Zgadzam się z tobą co do spalania od góry jeżeli miałoby to być mniej szkodliwe to jak najbardziej trzeba to propagować ale nie strasz ludzi tak ogromnymi kosztami ogrzewania gazem
      Jeszcze jedno ci co ogrzewają węglem chodzą po domu w podkoszulce i utrzymują przeważnie sami nie wiedzą ile stopni bo mało kto ma termometr ale musi być ciepło a to ciepło to zazwyczaj 23-24st
      Przy gazie można ustawić nocne obniżenie temp. do 18st. (lepiej się śpi) . Wiele czynników ma wpływa na to zużycie np. wietrzenie pomieszczeń ( krótko ale intensywnie)
      W ogóle to bardzo dobrze ,że redakcja poruszyła ten temat , bo wiele mądrych komentarzy się pojawiło i może wspólnie coś zdziałamy

      • Jajcarz pisze:

       Masz rację wbrew pozorom grzanie gazem nie jest tak drogie tylko muszą być spełnione trzy podstawowe warunki, dobrze ocieplony dom, dobre okna, dobra instalacja grzewcza i piec. Podoba mi się pomysł Kotłowego by gmina dopłacała do ogrzewania gazem nawet w stosunku 50/50 ja się na taki układ piszę, mam czysto, brak popiołu, praktycznie bezobsługowe grzanie. Niestety gmina próbuje coś robić tylko nie w tym kierunku np, dopłata do solarów które w naszym klimacie się nie sprawdzają do grzania i dopłata do kotłów węglowych? chyba jakiś zart.

      • Zenon pisze:

       Napisałem „średnio ocieplony” – średnio wg kalkulatora z linka, czyli zapotrzebowanie budynku na ciepło 60W/m2/godzinę.

       Fakt jest taki: koszt wytworzenia w domu 1kWh z węgla to ok. 40-45% kosztu wytworzenia TAKIEJ SAMEJ 1 kWh z gazu ziemnego.

       Czyli, skoro płacisz 2500zł/rocznie za gaz, za węgiel płaciłbyś 1100-1200zł. Faktycznie, zgodzę się – nie warto w Twoim przypadku – bo z węglem dodatkowo jest sporo roboty.

       Wyobraź zaś sobie typowy dom z lat 60-70tych, 200+ m2, nieocieplony, roczny koszt ogrzewania węglem – 4000zł. Gazem – 10000zł. Po termomodernizacji – 2800 vs 6000zł. Nadal się dziwisz, że ludzie palą węglem?

    • Magda pisze:

     Ja pale węglem, koszt na rok to 1500 zł,mam w domu (120m) 25-26 stopni,a gazem 3000,18 stopni w domu.

     • Kazia pisze:

      Nie ma się czym chwalić ,bo zdrowe to to nie jest żyć w takim piekarniku.

     • Golem pisze:

      Jeżeli uważasz, że 2,5 tony węgla wystarczy by ogrzać 120m dom to chyba masz na myśli miał , muł bo nie węgiel po 650 zł nie pisz głupot bo niedługo ktoś napisze że ogrzea dom świeczkami

     • też ogrzewam pisze:

      Chyba, że ogrzewasz 1 pomieszczenie, wówczas możesz mieć 25-26 stopni za tą cenę węgla. Natomiast przy dobrze ocieplonym budynku , szczelnych oknach itp. ogrzewanie takiego metrażu węglem to koszt około 3000 zł .

  • Zenon pisze:

   Tyle słów, a prostej zasady kolega nadal nie pojmuje.

   Nie chodzi o to, że palenie od góry eliminuje tlenki siarki/azotu.

   Chodzi o to, że przy całkowitym dopaleniu gazów koksowniczych (zachodzącym przy spalaniu „od góry”) zadymienie i zapylenie spalin jest o kilka rzędów wielkości niższe, niż przy paleniu „zasypmy ogień 30kg zimnego i mokrego węgla).

   Kotły retortowe to najlepszy przykład spalania górnego – przy prawidłowym wysterowaniu spalanie daje praktycznie zero widocznego dymu z komina.

   • Kotłowy pisze:

    @kraken
    Chyba nie doczytałeś lub źle zrozumiałeś co napisałem w sprawie „tłamszenia” i używania wentylatorów, dmuchaw. Nie widzę logiki palenia w kotle zasypowym od góry, zresztą proces odbywa się zazwyczaj po rozpaleniu bezobsługowo, zapomnieliście dodać , że górne spalanie wymaga zdecydowanie większej ilości drewna, rozpałki, które niestety emituje też pewien rodzaj spalin i dymu zwłaszcza gdy używa się drewna mokrego, iglastego lub często pokrytego różnego rodzaju lakierami , impregnatami, okleinami- bo szybciej się rozpali zwłaszcza w „górnym spalaniu”. Mitem jest również, że palenie górne podnosi sprawność pieców i zmniejsza koszty, zasadniczo na jakość spalania i koszty wpływa kaloryczność węgla i jego wartość energetyczna. Paląc miałem, mułem, flotem który zazwyczaj jest moczony, mieszany z trocinami praktycznie nie ma znaczenia, w jaki sposób jest on spalany. Jeżeli byś napisał, że należy stosować filtry kominowe, spalinowe to mogę uznać, że spalanie węgla jest czystym spalaniem i efektywnym, jasny dym z komina nie oznacza dymu zanieczyszczonego spalinami nie dajmy się zwariować.
    Poszliśmy trochę w temat zastępczy nic nie mający wspólnego z ekologią i czystym powietrzem, czyli palenie węglem i pochodnymi.
    Przedstawiłem kilka propozycji mniej lub bardziej kosztownych na poprawienie powietrza. Niestety najprościej jest zabronić, ścigać karać nic nie oferując w zamian. Myślę że najlepszym pomysłem jest dopłata do ogrzewania gazem i tutaj się zgadzam z @ mieszkaniec większość ludzi w gminie ma już instalacje gazowe, lub gaz „pod domem” należy starać się by dopłacić tylko ludziom różnice w paleniu między gazem i węglem na prostej zasadzie- zużywasz na sezon węgla za 2 tyś. tyle ci dopłacamy, różnice rachunku za gaz pokrywasz ze swoich środków -proste do wyliczenia między innymi na podstawie kubatury domu( oczywiście mamy prawo cię skontrolować i karać, skoro otrzymujesz dopłaty )Pomysły w gminie na dopłaty do solarów (kompletne nieporozumienie), czy do pieców węglowych to pieniądze wyrzucone w błoto.
    @zenon szkoda czasu na polemikę z tobą bo chyba nie za bardzo potrafisz zrozumieć co napisałem.

    • Zenon pisze:

     nadal nie rozumiesz. Nie chodzi o to, by spaliny były laboratoryjnie czyste.

     Chodzi o to, żeby biedniejsi, których NIE STAĆ na grzanie gazem, pompą ciepła, czy nawet niskoemisyjny kocioł retortowy mogli spalać węgiel w kotłach, KTÓRE JUŻ MAJĄ tak, żeby dymić mniej. Tylko tyle!

     Odnośnie mitów i kosztów, polecam powtórzyć w ogródku prosty eksperyment z węglem drzewnym:

     https://www.youtube.com/watch?v=mttzqLWD90M

     Co do mułu:

     • Jajcarz pisze:

      Napisał ci gość jak byk, że spaliny to nie tylko dym i że musiałbyś mieć na kominie filtr podobnie jak w elektrowniach, czy elektrociepłowniach by było ok, a tyś się uparł by wypisywać dalej brednie i wymyślać węglowe „perpetum mobile”. Człowieku większość ludzi pali najgorszym węglem, mułem i koszmarnie zanieczyszczonym flotem i jakbyś go nie spalał czy dolnie, czy górnie, czy na podwórku to syf zawsze będzie i toksyczne spaliny. Nie w sposobie palenia jest problem, ale w tym czym się pali.

      • Zenon pisze:

       Napisałem trzy razy jak byk, że nie chodzi o to, żeby były czyste spaliny – bo to niemożliwe.

       Gdybyś kliknął w link, który podałem zobaczyłbyś, że spalając dwie identyczne porcje paliwa na dwa różne sposoby można znacznie bardziej, lub mniej zanieczyścić atmosferę. Co więcej – eksperyment możesz powtórzyć sam, gdziekolwiek – wystarczą dwie stalowe puszki, gwóźdź, trochę węgla drzewnego i podpałka.

       • Golem pisze:

        A tutaj wszystkim chodzi o czyste spaliny więc metoda, którą tutaj uporczywie lansujesz jest z góry przegrana Skoro piszesz o eksperymentach trochę dziecinnych to ja również propnuje ci taki eksperyment tylko z grzałką zasilaną prądem i to jest ekologia na górne spalanie węgla

       • Zenon pisze:

        Tutaj mamy drogi kolego wyniki badań południowoafrykańskiego odpowiednika naszej PAN:

        http://www.erc.uct.ac.za/jesa/volume20/20-3lerouxetal.pdf

        dla tych, którzy słabiej po angielsku dukają skrócę – palenie od góry redukuje:

        1. ilość dymu o 60%,
        2. ilość pyłu nawet o 92% (w zależności od rodzaju węgla),
        3. ilość spalonego węgla o 30%.

        Czy nadal nazwiesz to „przegraną” metodą na redukcję zanieczyszczeń?

 172. artus pisze:

  Propagujmy czyste palenie węglem! Niestety nie każdego rusza ekologia i dobro wspólne, ale każdy umie liczyć pieniądze. Paląc czysto oszczędzamy opał i czas, w domu jest cieplej, a przy okazji nie trujemy okolicy.
  http://czysteogrzewanie.pl/promocja/ulotki-i-plakaty/

 173. artur czajaa pisze:

  Bardzo ciekawy portal, gratuluje inicjatywy! Sam jestem goracym zwolennikiem udzielania szerokiej informacji mieszkancom i miedzy innymi dzieki temu trafilem na ten adres.
  P.s.
  sam od 2010 roku prowadze portal naszej malej miejscowosci w woj.pomorskim, a od 2014 roku jestem Radnym Gminy Wejherowo.

 174. Luzik pisze:

  Nie ma przymusu chodzenia do kościoła, tego kościoła !!!

 175. Man-iak pisze:

  A czemu nie na rynku, czy znowu kilku radnych na czele z przewodniczącym będzie przekonywać mieszkańców, że za coś im się te diety należą. Może powinniśmy wprowadzić akcje kolorujmy książki z mieszkańcami, niektórzy w tej dziedzinie przecież są fachowcami, może tutaj się sprawdzą.

 176. jo pisze:

  Nie zazdroszczę pracy szczególnie w dzisiejszych czasach gdzie nauczyciele nie chcą albo nie umieją zdobyć, wypracować autorytetu wśród uczniów. Co do zarobków to wszędzie jest tak samo mrówki zarabiają grosze a „lizi dupy” najwięcej. Chciałem dodać tylko ze każda grupę uprzywilejowana w tym również nauczycieli którzy maja „malo” i dorabiają na emeryturze powinno się pozbawiać przywileju bycia emerytem i dożywotnio zatrudnić na lini produkcyjnej może wtedy mniej byłoby bezrobotnych a młodzi ludzie mieli by większe możliwości negocjacyjne co do wysokości swojego wynagrodzenia. No i ostatnia sprawa fajnie ze w naszej wsi skoncskończyło się rodzinę zatrudnienie w szkole myślę tu o pewnej rodzinie której Pani dyrektor ustawiła syncia córcie teraz rozumiem dlaczego i za jaką kasę szkoda tylko że plany pokrzyżowal ktoś po drodze i Pani dyrektor musiała odejść zespuszczona głową. Ale z zaczerpniętych źródeł wiem ze dalej system edukacji korzysta z usług tej niezastąpionej Pani Geograf która jak pracowała za moich czasów w Naszej szkole to więcej czasu spędzała na pogawędkach telefonicznych niż zajęciach dydaktycznych i na tym przykładzie żeby takich nauczycieli było za te pieniądze jak najmniej

 177. Kęty moja Gmina pisze:

  Przykra prawda ale prawda , niestety ogólnie nauczyciele nie potrafią nauczać a żądają nie wiadomo ile i co. My z żoną (głównie żona) musimy córkę uczyć na pół etatu bo w szkole program leci za szybko a nauczyciele (łagodnie mówiąc) są „ZWYKŁYMI MASZYNAMI”. Chciałbym aby wypłacono tylko mojej żonie część uposażenia nauczycieli , którzy nie spełniają podstawowych kryteriów i umiejętności przekazywania wiedzy. SZKODA SŁÓW a jakie wymagani i mniemanie o sobie toż to chyba elita jest !!!

  • tadeo pisze:

   Kolego jak sam napisałeś to program leci za szybko a poza tym nauczyciele mają tyle bzdurnej dokumentacji do prowadzenia, że po prostu nie mogą przeznaczyć tyle czasu na pracę z uczniem co dawniej.Dlatego może lepiej skierować te pretensje do urzędników, którym szkoła podlega czyli np. pani minister, która o szkole nie miała bladego pojęcia. No ale teraz mamy nowy rząd, który cudownie uzdrowi m.in. nasze szkolnictwo…przynajmniej tak obiecują…Jak wcześniej napisałem adeptowi nie rozumiem tej naszej typowo polskiej zawiści, nikt nikomu nie zabraniał być nauczycielem skoro jest im tak wspaniale. Na całym świecie szkoły funkcjonują tak samo i nauczyciele mają wakacje ale tylko polakom to przeszkadza. Zawiść społeczna to niestety nasza cecha narodowa…

 178. Tadeo pisze:

  Adepcie na tle UE to wszyscy wypadamy blado ale pod względem wysokośći pensji a nie liczby pracowników czy ich kompetencji. Nawet na Węgrzech czy w Czechach nauczyciele zarabiają więcej już nie mówiąc o innych profesjach.

  • Adept pisze:

   @Tadeo
   Polskie szkoły pustoszeją i coraz więcej kosztują. W ciągu dekady liczba uczniów spadła aż o jedną trzecią. Nauczycieli natomiast jest prawie tylu, co na początku wieku.
   Gdyby liczba uczniów przypadających na nauczyciela w Polsce była taka sama jak średnio w krajach OECD, to w podstawówkach byłoby zatrudnionych 136 tys. pedagogów, w szkołach średnich zaś – 229 tys., czyli odpowiednio o 42 tys. i 12 tys. mniej niż obecnie. Oznaczałoby to zmniejszenie etatów o 23 proc. w szkołach podstawowych oraz o 5 proc. na poziomie edukacji średniej.
   Co do pensji zasadniczo w tym kraju wszyscy marnie zarabiają (nie ma obowiązku bycia nauczycielem, zwłaszcza, że znam wielu ludzi z wykształceniem pedagogicznym świetnie sobie radzących w innych zawodach) niestety większość z nich w przeciwieństwie do nauczycieli ma tylko 26 dni urlopu rocznie.

   • tadeo pisze:

    Zgadza się ale stosunek liczby uczniów do nauczycieli nie jest winą tych drugich a niżu demograficznego, który jest efektem polityki „prorodzinnej” rządu. Myślę, że niejeden nauczyciel wolałby mieć te 26 dni urlopu i możliwość wybrania tego w dowolnym okresie kiedy np. większość obywateli jeździ na wakacje bo jest po poprostu najtaniej a nie w szczycie sezonu kiedy jest najdrożej. Na całym świecie nauczyciele pracują na tych samych warunkach ale tylko w Polsce jest taka nienawiść społeczna spowodowana wakacjami nauczycieli i liczbą godzin w etacie ale nikt nie rozumie że taka jest po prostu specyfikacja tego zawodu. Nikt nikomu nie bronił być nauczycielem, urzędnikiem, księdzem, policjantem itd. Każdy zawód publiczny ma jskieś swoje przywileje.

 179. nn pisze:

  Kolego masz całkowitą rację ale tylko po części. W tamtych czasach do Kęckiego SN czyli popularnych pitulan szli właśnie tacy „specjaliści”, ale wielu pedagogów ma ukończone wyższe studia i to specjalistyczne zatem wrzucanie wszystkich do jednego worka jest wysoce niesprawiedliwe! Natomiast co do twoich dalszych zapędów to może jeszcze najlepiej postawmy przed każdą szkołą pomnik smoleński a w każdej placówce zróbmy radiowęzeł z którego głośników będzie nadawać słynny Tadeusz a na pewno uzdrowi to Polskie szkolnictwo. Gimnazja są nieporozumieniem ale to przecież między innymi tacy politycy jak jarosław głosowali za taką właśnie reformą oświaty w 1999 roku. Nie jest sztuką wszystko likwidować i krytykować ale mądrze naprawiać. W Polsce jak zwykle każdy mądry po szkodzie…

 180. Adept pisze:

  W moich czasach na studia pedagogiczne szli tylko nieudacznicy, którzy nie nadawali się na żaden poważny kierunek, lub kończyli kęcką „Sorbonę” pedagogiczną. Jak wygląda obecny poziom kształcenia młodzieży widać na każdym kroku. Super pomysł – likwidacja gimnazjum, bo to twór kompletnie oderwany od rzeczywistości i czasów.
  Przypominam wszystkim – nie ma obowiązku bycia pedagogiem zwłaszcza kiepskim, niestety na tle UE gdzie nauczycieli przypada statystycznie zdecydowanie mniej na ucznia, wypadamy blado. Odświeżmy, odchudźmy nasze szkoły i nasze szkolnictwo dla dobra nas wszystkich.

 181. no name pisze:

  Ile razy jeszcze zablokujecie prawdę napisaną o polskim szkolnictwie?

  • Redakcja pisze:

   Nic bez powodu nie blokujemy. Pytamy tylko: Jak bardzo pogrubionym drukiem i jak wielką czcionką mamy przy polu do wpisywania komentarzy pisać, że na portalu istnieje premoderacja a komentarz pojawia się po akceptacji, czyli nie z automatu?

 182. no name pisze:

  Potwierdzam komentarz kolegi dyplomowanego. Na takie zarobki mogą liczyć jedynie nauczyciele mający bardzo duże dodatki motywacyjne, nadgodziny i nagrodę dyrektora. Nauczyciel, który skupia się przede wszystkim na pracy z uczniem a nie bieganiem do szefa aby się mu za wszelką cenę przypodobać może liczyć na wypłatę o jakiej wspomniał kolega co zresztą można sprawdzić w internecie w tabeli wynagrodzeń nauczycieli. Tak niestety wygląda polska szkoła publiczna gdzie króluje przysłowiowe kolesiostwo a nie wiedza i wysiłek wkładany w pracę…

 183. MJ pisze:

  Potwierdzam komentarz kolegi. Takie wynagrodzenia są możliwe jedynie przy dużej ilości nadgodzin, bardzo wysokim dodatku motywacyjnym i nagrodzie dyrektora. Są też godziny unijne ale dostają je jak już wcześniej wspomniano tylko ulubieni przez dyrekcję nauczyciele. Wysiłek wkładany przez nauczyciela w pracę niejednokrotnie dodatkową niestety nie jest przeważnie doceniany, chyba że chodzi o ulubieńców ale oni z reguły zbyt dużo nie robią ale za to umieją się przypodobać szefostwu. Jeżeli np. dyrekcja ma wykształcenie z edukacji wczesnoszkolnej to „najlepiej” się pracuje paniom z klas 1-3 itd. Tak niestety wygląda nasza polska szkolna rzeczywistość a nauczyciele tacy jak byli kiedyś czyli tzw. ideowcy skupiający się przede wszystkim na pracy z uczniem mogą liczyć na zarobki takie jak podał kolega…

 184. mj pisze:

  Potwierdzam komentarz kolegi. Takie wynagrodzenie jak przedstawiono jest możliwe tylko jeżeli nauczyciel ma dużo nadgodzin, spory dodatek motywacyjny i nagrodę dyrektora ale jak wspomniano na to mogą liczyć tylko ci, których bardzo lubi dyrekcja. Niestety z reguły dodatek niewspółmierny jest do wysiłku wkładanego w pracę. Jeżeli np. pani dyrektor jest po nauczaniu wczesnoszkolnym to najlepiej będą miały panie z klas 1-3 i tak jest niestety w większości szkół…Jeszcze dodam, że nauczyciel może mieć tzw. godziny unijne ale też dostają je zawsze „ulubieńcy”…

 185. dyplomowany pisze:

  Jestem nauczycielem dyplomowanym z wieloletnim stażem i wykształceniem magisterskim. Zarabiam dokładnie 3109 zł za goły etat w szkole czyli na rękę ok 2550 zł a z powyższego artykułu wynika, że powinienem zarabiać ok 5000 zł brutto…Więc albo wprowadza się opinię publiczną w błąd albo w w/w szkołach nauczyciele mają niebotyczne dodatki motywacyjne i nagrody dyrektora. Dodam, że uczciwie pracujący nauczyciel niemający żadnych wpływów u dyrektora może liczyć jedynie na 2% dodatek motywacyjny co daje ok 150 zł brutto a tylko „ulubieńcy” mogą liczyć na kilkuset złotowe przywileje.Tak wygląda polska szkolna rzeczywistość i z tego powodu szkaluje się większość uczciwie pracujących nauczycieli a jeżeli ktoś myśli, że 20 godz przy tablicy to cała praca nauczyciela to gratuluję i zapraszam do wybrania kierunków pedagogicznych bo to przecież najlepsza w tym kraju praca…
  Pozdrawiam wszystkich uczciwych nauczycieli!!!

 186. Biedronka pisze:

  Za 18-20 godzin tygodniowo całkiem nieźle !

 187. Novak pisze:

  W Kętach wszystko jest tajne, kolejna władza boi się ujawnienia zarobków urzędników, zwłaszcza patrząc na ich fachowość. Wystarczy spojrzeć na oświadczenia majątkowe niektórych urzędników. Sądzę ze kęcka średnia w urzędzie to grubo ponad 5tyś. netto.

 188. lotos pisze:

  Ten program już działa?Ktoś z niego już skorzystał?

 189. Ziętek pisze:

  Prowokacja się udała,miałem nadzieję że zaczniecie zadawać pytania merytoryczne dotyczące prac, ich zaawansowania ,niestety to niewielu interesuje.Czytelnicy poznali wasze cele-celebryci zaczęli gryźć,pomagiery Edwarda kąsają bez opamiętania, ewidentne złodziejstwo (potwierdzona słowami Kurii)poszło na drugi plan .Czy wiecie państwo że po 32 latach parafii na stanie są 3-rzy kielichy,czy tylko trzy razy dzieci komunijne kupowały taki dar ołtarza?Teraz odpowiedź „Super wiernej”; Ta dziura to zamontowany na strychu wentylator wds-350 o dużej mocy,aby można było w krótki czas przewietrzyć kościół.Wydajność 2600 l/min.Natomiast te dwie kraty obok wnęki ołtarza to tzw. czerpnie,tam będzie zasysane zużyte powietrze ,oczyszczone i zagrzane ponownie wdmuchiwane do kościoła.

  • lotos pisze:

   Panie Tadeuszu, bardzo fajnie, że znalazły się osoby, które tyle zrobiły w kościele.Dzięki Im za to, ale nie można pisać, że ktoś nie przyszedł. bo go coś bolało. Gdyby były podane informacje na ogłoszeniach, że jest konkretna praca i trzeba ludzi do pracy to ludzie by przyszli……… Co do ocenienia całej tej sytuacji dotyczącej co się stało ze zbieranymi pieniędzmi to powinny zabierać głos, tylko te osoby, które dawały pieniądze. Pisząc tutaj, że kuria potwierdziła, że to złodziejstwo to chyba lekka przesada.Patrząc na całą tą inwestycję to jest ona dużo mniejsza od tego co zostało robione za ks. Edwarda ( nie byłam z Nim na Ty, więc nie piszę jak o koledze Panie Tadeuszu), mówicie o ilościach metrów do malowania, a ile jest metrów dachu, który został zrobiony? Jak trzeba było ocieplić strop to pisaliście jaki jest ogrom tych metrów. Następna sprawa dotyczy oczywiście pieniędzy. Dług, który jest zaciągnięty przez WAS zostanie na przyszły rok, bo ludzie już dają mniej, a kto będzie pokrywał rachunki za gaz? Znowu się dostanie obecnemu proboszczowi rachuneczek do opłacenia. Z informacji z innych parafii, gdzie jest takie ogrzewanie wynika, że co dwa miesiące rachunki sięgają w sezonie grzewczym 10 tys. Kiedy to ma niby parafia nazbierać? I tutaj znowu się kółeczko zamknie, bo nic nie będzie robione tylko będziemy spłacać rachunki do gazowni, a przecież jak w każdym domu są również inne opłaty za prąd, wodę, podatek i to naliczane z tej wyższej stawki. Czy ktoś ma tego świadomość ? Powinien ksiądz ogłosić jakie są koszty utrzymania kościoła w całym roku i myślę, że nie jedna osoba pochyli czoła, że jeszcze wszystko jest uregulowane….Każdy czujący się katolikiem powinien mieć na uwadze dbanie o kościół. Z Pana strony i tak pewnie będzie tylko mowa, że zrobiliście tyle a przez koleje lata już nic się nie dzieje. Kogo potem będzie wina a Panu się marzy zatrudnienie sprzątaczki, bo jak wypadała Pana kolejka do sprzątania raz w roku to był Pan ? W całej naszej wsi jest cały czas walka. Nie tylko na gruncie parafii ale i w innych organizacjach. Żal mi, że nie ma tutaj wspólnoty i nie dziwcie się, że młodzi nie biorą w tej szopce udziału.

  • Ministrant pisze:

   Człowieku jeżeli wiesz o nadużyciach, jeżeli masz na to dowody, to po prostu zawiadom prokuraturę, a nie racz nas tym trudnym do odczytania bełkotem.

  • olek pisze:

   P. Tadueszu chciałbm się dowiedzieć ile jest jeszcze rat do spłacenia ogrzewania? I dobrze by było, aby upublicznił Pan statut rady .

   • Ziętek pisze:

    P. olek -dzięki wspaniałym Parafianom, którzy nie poskąpili nieraz ostatniej złotówki na ten szczytny cel remontu i modernizacji, oraz Tym co to zbierali ,mogę dzisiaj napisać że ogrzewanie mamy zapłacone.Do zapłacenia pozostało jeszcze malowanie ,na koniec miesiąca będzie więcej szczegółów .Działamy na podstawie statutu Archidiecezji Śląskiej zatwierdzonej przez biskupa W. Skworca ,jako że diecezja Bielsko-Żywiecka takiego nie posiadała(już o tym pisałem). Po powołaniu się na II Polski Synod Plenarny 1991-1999 Kuria Bielsko- Żywiecka obiecała w krótkim czasie przedstawić swój autonomiczny Statut.

    • olek pisze:

     Tylko my nalezymy do Archidjecezji Krakowskiej a nie Śląskiej to tak na marginesie. To statut określa kogo i jak się np. wybiera oraz kto może należeć do rady. I ile trwa kadencja takiej rady.

     • olek pisze:

      P. Tadeuszu czytając statut wskazanej archidijecezji doczytałem w punkcie 3 „skład rady wchodzą trzy grupy członków: z urzędu, mianowani przez proboszcza oraz wierni wybrani przez parafian” a u nas to tylko są wybrani sami przez siebie.

      • Ziętek pisze:

       P. olek dlaczego mieszasz ludziom w głowach ,po 1 należymy do diecezji Bielsko-Żywieckiej a nie Krakowskiej. Archidiecezja to Diecezja której ordynariuszem jest arcybiskup (nie musi być metropolitą ). Przez te krótkie wpisy nie nadrobimy zaległości katechezy P.

       • olek pisze:

        Tak to prawda nalezymy do diecezji bielsko żywieckiej , a według słownika
        „.Archidiecezja – jednostka terytorialna administracji kościelnej, skupia w sobie dwie lub więcej diecezji” Więc chyba ja nie muszę nadrabiać zaległości a po drugie jak to jest z tą radą u nas tylko z wyboru dokonanego przez siebie a gdzie pozostali członkowie? Wydaje mi się jak się coś zakłada to trzeba być naprawdę przygotowanym i znać przepisy, które obowiązują,

  • jo pisze:

   Panie Tadeusz Wyście wszystko zrobili ufundowali sami. Taki egocentryzm powala na kolana. Zapomniałem dodać żeście jeszcze sami się wybrali. Ludzie trochę dystansu bo Kościół budowali wszyscy i jakoś wszystko fungalo ludzie darmo malowali, bieli li i nikt nie potrzebował wypisywać chwalić się co on to nie zrobił. A Wy co pomawaloscie, okna wymieniliście (na przezroczyste żeby lepiej brud i smugi było widac) pozdejmowaliscie obrazy drogi krzyżowej porobiliscie światła żeby stropy oświetlac a nie jak było do teraz „stacje” drogi krzyżowej, no zapomniał bym o jeszcze 2 wielkich zasługach powstrzymaniu inwazji kornikow (brakło Wam czasu a inwazja zostałaby w pełni opanowana ale obecny proboszcz zniweczyl dzieło i nie udała się w pełni dezynfekcja i co teraz będzie z lawkami przecież ta plaga kornikow zaraz je zajmie i każdy kto pójdzie do kościoła przyniesie do domu taka mala istotke o biada mu jak w domu będzie miał drewno bo nic mu nie pozostanie tylko wyrzucać z domu wszystko cóż drewna wykonane i musi przyjąć projekt rady gospodarczej czyli wszystko do wymiany. Druga rzeczą jest ogrzewanie które na pewno będzie super przecież w każdym domostwie opalanym gazem jest upał przecież pięć z podajnikiem to już przeszlosc a może diabeł tkwi w szczególe i chodziło o dotacje z której zwrotu planowaliscie dalsze inwestycje żeby się pochwalić z Waszych dokonań?! Panie Tadeuszu musze jednak Pana z martwić i ludzi z którymi Pan to wszystko wykonywał remonty które przeprowadziliście fajnie sprawdza się w domu rodzinnym ale nie w kościele bo nie ukrywam o większości spraw kościelnych chyba zmnieliscie albo nie wiecie. Gdzie jak na kościół przystało przy drzwiach jest woda świecona, gdzie podziały się głośniki z tyłu oraz za szklanymi drzwiami czy ludzie stojący z tyłu tj choćby za filarem nie mają prawa słyszeć? A w lecie osoby z dziećmi albo Ci którzy mdleja nie mają prawa stać za szklanymi drzwiami (w przedsionku) i uczestniczyć w mszy kim wy jesteście ze pozbawiać wiernych takich praw? Uosabia kwestia na dziś kto wykończy z zewnątrz nowo zaprawione okna bo z części albo nawet z całości wystaje pianka montażowa? Ach zapomniał bym kiedy w kościele będę mógł poczuć się jak w świątyni a nie na placu budowy? Mam tutaj na myśli powieszenie bądź wymianę nagłośnienia bo zabraliśmy się za to to chyba zostanie ten projekt do kończyny?! Czy skończyła się karta przetargowa jakim były wysokie wpływy na remont!? Fajnie ze juz odchodzicie i prowokujecie bo można was rozliczyć a pewnie znajdzie się w dokumentach kilka nieścisłości, niejasności o które ludzie dający zapytaj z czasem. Fajnie ze byliście fajnie ze zrobiliscie coscie zrobili ale czas się pożegnać z Wami bo samiscie się wybrali i sami odejdziecie. Każda władza przemija i Wasza przemija z tego jestem nieziemsko usatysfakcjonowa. Pozdrawiam Panie Tadeuszu i życzę wiele tak obfitych sukcesów jak za czasów kiedy był Pan sołtysem a teraz sekretarzem niech się pan trzyma zdrowo i niech Wam za wszystko coscie sami przy kościele zrobili Bóg zapłaci bo chcieliście dobrze a wyszło wam jak zawsze

   • józek pisze:

    tak to wygląda jak się pisze o 2-giej w nocy
    -nie czepiam się jak to jest napisane ,ale o co tobie chodzi,
    -chciałeś błysnąć a tu klapa a miałeś możliwość nie wypowiadania się i nie skorzystałeś z tego,
    -prócz tego że nie możesz spać to jeszcze masz jakiś problem ,ale to twój lekarz powinien ci pomóc.
    życzę zdrowia

    • jo pisze:

     Joziu jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to musisz wrócić się do szkoły może wtedy będziesz rozumiał co się do Ciebie pisze. A jak moje słowa są dla Ciebie zatrudne to napisz mi które to postaram Ci się je zdefiniować(wytłumaczyć ich znaczenie). Błysk to Ty masz może w oku a dlatego w moim wpisie doszukiwales się blyszczenia ale jakbyś nie wiedział jaki lekarz zajmuje się takim przypadkiem to podpowiem Ci okulista no chyba ze masz problem z błyskiem od używek to należałoby na jakiś czas przerwać ich przyjmowanie

   • super wierna pisze:

    Już różne rzeczy tu czytałam, ale „jo” przebiła wszystkich ,tak mi wstyd że u nas taki ktoś mieszka. Myślę że to przypadek medyczny.Przepraszam.

    • jo pisze:

     Super wierna i Józek jak macie problemy to nie przelewajcie ich na innych ale w sumie może lepiej wasze przypadki nie poddawać leczeniu bo NFZ mógłby tego nie uciagnac i w końcu by upadł to lepiej się nie leczcie a co do pory mojej wypowiedzi to guzik Ci do tego każdy pisze kiedy ma na to czas. Jak Wam coś nie odpowiada to to proszę o konkrety bo na razie umiecie tylko prowokować bo brak Wam kontrargumentu ale cóż na tym się prostota opiera żeby prowokować hi hi a co do mojego podpisu to odzwierciedla on mój tok myślenia ale ludzie Waszego pokroju tego najwidoczniej nie pojmuja. W końcu jak się jest najmadrzejszym to trudno się przyjmuje się krytykę. Jeśli nie rozumiecie dalej po co użyłem takiego podpisu to już tłumacze Pan Ziętek zwrócił się z listem jako prowokator i wyraził się jakby mówił do ciemnej masy wiejskiej wiec korzystając z pomysłowości i możliwości języka polskiego chciałem odpowiedzieć w ten sposób na głupie zaczepki i jeszcze głupsze tłumaczenie. Jeśli macie mi coś do zarzucenia to prosiłbym o konkrety a nie prostackie obrażanie bo ja nikomu nie ubiegłym we wcześniejszym wpisie a jeśli kogoś urazilem swoimi pytaniami to raczej nie powinnem być oskarżany o chorobę bo na dzień dzisiejszy jestem zdrów jak ryba. Żegnam Was i pytam czy na święta Bozego Narodzenia dostane od rady znów taj wspaniała kartkę z życzeniami jak teraz z podziękowaniami fajnie by było ale czy radzie kasy wystarczy na taką formę troski dla darczyńców. Może jeszcze jedna zbiórkę zróbcie na ten cel niech rejonów przyjdą się połamać opłatkiem albo niech wyrecza organiste i za niego rozniosa opłatki.

     • józek pisze:

      twoja inteligencja mnie poraża,co stoi za tym jaki jest powód że ty musisz coś napisać ,
      – proszę napisz jeszcze raz co na te święta chcesz dostać i od kogo

      • jo pisze:

       a wiesz wogóle co to Józku inteligencja? I czy wiesz że to pojęcie względne? ale zostawie Cię z Twoimi fanaberiami wezmę tylko swoje zabawki i wyjdę z piaskownicy bo patrząc na Twoje prowokację to możesz specjalnie zrobić sobie krzywdę moimi rzeczami a potem i tak wzalisz wine na mnie hihi Baw się zatem grzecznie i nie rób (pisz) nic głupiego bo tylko tym sobie szkodzisz no chyba że tak zalecił Ci Twój lekarz bądź farmaceuta to przełkne tą Twoją pigułkę nienawiści do mnie buhahaha

   • ona pisze:

    Jak wy wszyscy wszystko wiecie ludzie najlepiej. Jakimi plotkami i zawiscia wy ludzie żyjecie. Żal mi was. Z tego co mi wiadomo to do rady mógł należeć każdy kto miał ochotę, na zebraniu nie było żadnej selekcji. Nie pomyślałas ze może jeszcze nie wszystko w ramach prac skończone? Proponuję kandydować do nowej rady. Wtedy inni będą cię rozliczać i dziubać kijem w oko. Ludzie, na litość boską, ogarnijcie się.

   • józek pisze:

    proszę mi to przetłumaczyć:
    fungalo + biel ili + pomalawoscie + cóż drewna +pięć z podajnikiem + z martwić + zmnieliście + mdleja + projekt do kończyny + coscie + samiście + usatysfakcjonowa +
    – nie będę wypominał w jaki sposób są ułożone zdania ,
    -żaden ze mnie polonista ,tylko jak chcesz się wypowiadać rób to w miarę poprawnie i nie zarzucaj komuś że nie umie czytać ze zrozumieniem,bo te WYPOCINY mało kto zrozumie .

    • jo pisze:

     No widzisz Joziu koduje informacje żebyś mógł poćwiczyć umysł docen to a nie krytykuj ha ha jak masz jakiś problem to oo prostu zamilcz sam dałeś mi taką rade ze miałem taką możliwość i Ty ja posiadasz a skoro nie skorzystałes z tego przywileju to pisz z sensem a nie chwytaj się szczegółów jak dzieci.

  • aleksander pisze:

   P. Tadeuszu mam pytanie z jakich pieniędzy zostały pokryte kartki z podziękowaniami? Dobrze by było przed wydrukowaniem sprawdzić błędy.

 190. Stoik pisze:

  Może rada, parafianie odtajnią również cennik za śluby,chrzty, pogrzeby, msze etc. Może w końcu te usługi będą jawne, a nie co łaska.

 191. Bogdan pisze:

  Wypowiedź @Jaro popieram w 100% -tach ,sam z rodziną w pewnym momencie miałem już dość „gospodarskiej ręki ” poprzedniego proboszcza i jeździłem na mszę do Kęt.Aż do czasu powstania rady i szybkich efektów jej działania . Nie znam osobiście nikogo z członków tej rady ,ale po wynikach jej krótkiej działalności mam dla tych ludzi pełen szacunek.Choćby dla tego ,że im się po prostu chciało.
  Wielu już nie pamięta jak wspólnie budowaliśmy nasz kościół ,też bez rachunków ,zbędnych papierów i formalności .Nikogo to nie interesowało ,bo budowaliśmy dla siebie dla naszej małej wspólnoty i tak powinno być nadal,a nie wieczne szukanie jakichś afer.
  Proszę wszystkich , którzy napisali wcześniejsze komentarze ( i którzy jeszcze je napiszą ) o małą refleksje- ile godzin sam przepracowałem społecznie dla naszej parafi?
  Pisząc takie negatywne komentarze ,zniechęcacie następców do jakiejkolwiek działalności społecznej.
  Piszę jak potrafię ,nie znam polonisty ,żeby mi poprawił tekst.

 192. mieszkaniec pisze:

  No i jeszcze jedno TW – vice -burmistrz Śliwa jest chyba za młody aby mieć nawyki sb-eckie ? nie sądzisz ? no chyba że nie wiesz ile ma lat , to się nie ośmieszaj .
  I druga rzecz , jak Stawowczykowi były Burmistrz właził siłą na posesję to gdzie byłeś ?

  • Rozbawiony pisze:

   Problemy ze zrozumieniem tekstu, po drugie gość za działkę dostał niezłą kasę i nie widać by miał zamiar się stamtąd wyprowadzić jak deklarował na sesjach. Więc może ciszej nad ta trumną.

 193. Julia pisze:

  Odpowiada na kretyńskie pytania na jakimś Facebooku, czemu nie może na forum GK, zresztą na pytania zadana na publicznym InfoKęty też nie potrafi. Na sesjach też niewiele ma do powiedzenie zresztą podobnie jak radni

 194. Jaro pisze:

  Przez x lat były pieniądze zbierane i nie było widać na co idą i nikomu to nie przeszkadzało. Teraz się zbiera pieniądze, efekty widać, ludzie pracują w kościele za darmo i nagle chcą wszyscy rachunki i dokumenty. Pewnie Wam je przedstawią po zakończeniu działalności rady, tylko ciekawe ilu z tych krzykaczy internetowych wtedy faktycznie przyjdzie i się odezwie.Druga sprawa, to przecież nikt nikogo nie zmusza do dawania tych pieniędzy, nie ma przymusu. Jak były zbiórki za kadencji poprzedniego proboszcza to nie dawałem, przecież to już od dawna „śmierdziało” przekrętem, że nie wiadomo na remont czyjego dachu ta kasa idzie i jakoś mnie to nie obchodziło co i kto w tym zeszycie wpisze. Po trzecie to czepiacie się jakichś przecinków jak by to było najważniejsze, Pan Ziętek napisał tak jak potrafił i tyle, kto chciał to przeczytał i zrozumiał, a jak ktoś nie zrozumiał to cóż bywa i tak, ale w takim wypadku te osoby powinny się raczej martwić o poziom swojej edukacji a nie autora tekstu.

 195. super wierna pisze:

  A mnie się tam wszystko podoba fajnie że ktoś rzeczowo napisał o robotach w kościele ,brak tych 6-ciu przecinków mam w d..pie . Co zrobili to widać i wiem teraz kogo zapytać jeśli mnie coś interesuje np; co to za dziura w kopule, widać ją idąc od ołtarza i te kraty obok wnęki do ołtarza czy tam będzie dmuchać ciepłe powietrze.

  • Maczo pisze:

   To prawda fajnie wszystko wiedzieć, ja chciałbym się dowiedzieć jakie były koszty dekoratorki wnętrz, która wybierała kolory farb do kościoła??? A nastepnie kto wpadł,aby kinkiety powiesic na chórze bo idąc z komunii to wyglada jak rogi jelenia. I jeszcze jedno trzeba remontować z głową np kinkiety zostały oddane do odnowienia koszt podobno jednego kinkietu 150 zł oczywiście odnowienie czy nie lepiej było kupić nowe??? Oraz jak można było zmienić wysokośc świecenia kinkietów skoro teraz się nie mieszczą pod chórem, a miały oświetlać obrazy drogi krzyżowej, zastanawiam się czy ta słynna rada tak sobie też remontuje w domu???

 196. Novak pisze:

  Co jaj nie macie ze cenzurujecie forum, boicie się Klęczara,czy liżecie mu tyłek. Żenada

 197. Sławek pisze:

  Szanowny P Ziętku. W mieniu osób, które interesują się naszym kościołem oraz parafią dziękuję za tak wyczerpujący tekst. Nie wątpliwie włożył Pan wiele pracy, aby podzielić się z nami informacjami oraz swoimi przemyśleniami. Niestety pisownia, a w szczególności interpunkcja pozostawiają wiele do życzenia.Pomijając przeoczone literówki, takie jak „którzy li tylko”, w tekście tym jest mnóstwo wysoce złożonych zdań pozbawionych przecinków, cudzysłowów w miejscach cytowań oraz innych znaków interpunkcyjnych. Pozwolę sobie zauważyć, że odpowiednio postawiony, czy też nie postawiony przecinek, może całkowicie zmienić znaczenie zdania. Poprawne stosowanie znaków interpunkcyjnych naprawdę ułatwia odczytanie i zrozumienie tekstu. Jeżeli mógłbym coś zasugerować, to proponowałbym stosowanie w miarę krótkich zdań, a najlepiej oddać test przed publikacją do sprawdzenia jakiemuś poloniście. Mam nadzieję, że moje sugestie będą pomocne na przyszłość.

  • mrl pisze:

   Nie żebym się czepiał, ale jak już tak się uczymy polskiego to co oznacza ten zwrot „Szanowny P Ziętku”- to „P”? Po kropce pisząc na komputerze, stosujemy spację „… życzenia.Pomijając…”.

 198. don pisze:

  ja nie rozumiem o co wam chodzi-
  zebrało się paru czy kilkunastu ludzi którym się nie podobało co się dzieje w naszym kościele [ nie ważne jak się zwą rada parafialna czy niewidzialna ręka ] wzięli sprawę w swoje ręce i postanowili zmienić ten syf który trwał kilka lat.
  działają i pracują za darmo,informują że się rozliczą na koniec roku,co jeszcze chcecie .
  nic i nikt wam nie zabrania by iść i razem z nimi współpracować .teraz wszyscy chcą kontrolować i rozliczać tylko się pytam gdzie byliście do tej pory .
  -ja nie wstydzę się że mieszkam w tej parafii,wstydziłem się wcześniej.
  -list pan Ziętek napisał tak jak umiał [ nie jest redaktorem ]
  na koniec nie jestem w radzie [czy jak ją tam chcecie nazwać ]

  • Mirek pisze:

   Jakie teraz. Na forum pytania padają już od miesięcy. Cały czas w komentarzach ktoś pyta się o ujawnienie dokumentów, kosztorysów, harmonogramów prac i dostajemy zamiast dokumentów jakieś wypracowania i rozprawki. Skoro poruszyłeś ponownie ten temat to ja również pytam. Gdzie można zapoznać się z dokumentacją prac. Nie wyobrażam sobie żeby prowadzić prace, czy też podejmować jakiekolwiek decyzje bez odpowiednich dokumentów. Zwłaszcza, że są to prace tak kosztowne. Tyko, żebym został dobrze zrozumiany, interesują mnie prawdziwe dokumenty (takie z pieczątkami i podpisami) a nie jakieś referaty finansowe.

   • Mirek pisze:

    Ps. Jeśli o mnie chodzi to posadzkę w kościele mogą nawet złotem porywać. Ale chwiałbym zapoznać się z fakturą na to złoto i na prace przy jego kładzeniu.

    • don pisze:

     mirku -jaką ty chcesz mieć dokumentację,po co ci ona,ty jeżeli będziesz umiał ją przeczytać [bo pisać nie potrafisz ]to i tak jej nie zrozumiesz.

 199. Novak pisze:

  Wyjście jest proste i tak czyni cześć mieszkańców Nowej Wsi, zacznijcie odwiedzać kęckie kościoły, chociaż i tam nie jest różowo ( działalność Komisji Majątkowej i udział w jej „pracach” kęckiego proboszcza)

 200. Novak pisze:

  Na forum Gazety Krakowskiej padło wiele pytań dotyczących publicznych pieniedzy i publicznych osób. Niestety Klęczar ma te pytania i tych pytających głęboko w d…. i co mu zrobicie? Za to wiele ma do powiedzenia na swoim prywatnym profilu na Facebooku z. z którego zrobił stronę miasta i urzędu- żenada i dziecinada

 201. Arek pisze:

  „Na buzie”? Czy to znaczy że nie ma żadnych dokumentów na temat statutu rady, jej powołania i działania? Czy tylko ja tu widzę jakiś problem? Przecież, nawet jak się do biblioteki człowiek zapisuje to trzeba papiery sporządzić. A tu rada na buzię? Zbierają tak wielkie kwoty na dziesiątki tysięcy od ludzi i działają na buzię? Zajmują się organizowaniem ogrzewania za ponad 100 tyś i działają na buzię? Prowadzą inne inwestycję i dedycje o wyborze firm a działają na buzię? Jeśli coś błędnie rozumiem z wypowiedzi P Ziętka to bardzo przepraszam za złą interpretację. Ale jeśli dobrze rozumiem to naprawdę..

 202. Jacek pisze:

  Szanowny Panie Tadeuszu dziękuję za Pana wypracowanie na temat rady. Jak Pan to ujął działalność rady opierała się na buzię (gębę), to znaczy jej działalność nie opierała się na żadnych dokumentach. Czy w tym wypadku chodzenie po domach i zbieranie pieniędzy na kaprysy rady jest legalne? Jak tak daleko się Pan otworzył przed Parafianami to ja chciałbym wiedzieć jeszcze parę rzeczy. -Czemu przetarg na malowanie wygrała firma, która remontowała dach na kościele? -Ile kosztowało malowanie wraz z farbą i rusztowaniem, a także prąd? -Kto podejmował decyzje o pracach w kościele, bo ja nie przypominam sobie aby było cokolwiek konsultowane z wiernymi? -Gdzie są do wglądu oferty firm startujących w przetargach? A że nie możecie sobie dalej porządzić to teraz robicie wielkie larum.

 203. KonserwatorZabytkow pisze:

  A mnie wstyd ze mieszkam w tym pseudokatolickim kraju

 204. Mikser pisze:

  Po pierwsze nie było żadnego powołania rady. Obecna rada sama się powołała. Po drugie chciałbym się dowiedziec jaki statut ma nasza rada i gdzie go mozna przeczytać, bo na stronie parafii nie istnieje. Po trzecie wstyd mi, że mieszkam w takiej parafii!!!

 205. TW uprzejmie donoszę pisze:

  @Zenon
  Chyba nie doczytałeś co napisałem, lub zła wola nie pozwoliła Ci tego zrozumieć. Postaram się prościej no chyba ze jesteś strażnikiem, to mój trud będzie daremny. Krótko- protestuję przeciwko kontroli domów, mieszkańców, własności prywatnej na podstawie anonimu, donosu mającego np. znamiona uporczywego nękania, odwetu, choroby psychicznej etc. Kiedyś było ORMO, teraz Straż Miejska zadania podobne z małą różnicą Ci pierwsi byli społecznikami, drudzy wyłącznie mają służyć do nękania obywateli za ich pieniądze. To właśnie Polska

  • mieszkaniec pisze:

   TW , nie obrażaj ludzi tylko ty przeczytaj ze zrozumieniem artykuł z Urzędu , tam wyraźnie jest napisane ” nawet na anonimy ” czego jak widać nie rozumiesz , SM jak i Policja ma prawo wejść gdy jest podejrzenie spalania śmieci ( przepisy się zmieniają ) i bardzo dobrze ! Bo to jak się zatruwa wszystkich to juz plaga , trzeba z tym skończyć . A twoje myślenie typu : ” za Bałtykiem jest Polska ” jest porażające . Jeżeli dopłacać do gazu to może też do węgla eko czy olejów , dlaczego wszyscy mają się dostosować do twojej teorii ? Jak wynika z twojej wypowiedzi to dopóki nie dopłaca ci do gazu będziesz spalał śmieci i nie wpuścisz SM . Poczytaj trochę nowe prawo o ochronie środowiska bo widać cofasz się w rozwoju . A pipowiec jednak czyta przepisy na bieżąco.

  • Zenon pisze:

   Zapewiam że nie mam złej woli. Nie widzę żadnej różnicy między podstawieniem mi nogi na ulicy a paleniem śmieci i zmuszaniem do wdychania dymów. W pierwszym przypadku ktoś zmusza mnie do upadku, w drugim do wdychania zanieczyszczeń, które mogą mieć skutek podobny do pierszej ingerencji w moją sferę prywatną – znajdę się wbrew mojej woli w pozycji horyzontalnej.
   A czy możesz mi odpowiedzieć ile znasz przypadków takich uporczywych kontroli. Ile ich zostało przeprowadzonych? Jestem bardzo ciekawy. Jeżeli take przypadki miały miejsce i rzeczywiście kontrole wykorzytywane są jako pretekst do nękania ludzi, to daj mi znać. Chętnie przyłączę się aktywnia do twojego protestu przeciwko kontroli domów, mieszkańców, własności prywatnej na podstawie anonimu, donosu mającego znamiona uporczywego nękania, odwetu, choroby psychicznej etc.

  • HOT pisze:

   A ty TW , piszesz o wszystkim nie anonimowo ?

   • TW uprzejmie donoszę pisze:

    @HOT
    Bo ja w przeciwieństwie do strażników i urzędników nie jestem osobą publiczną nagradzaną z publicznych pieniędzy, czy to tak trudno zrozumieć. Chociaż jeden gość był burmistrzem i anonimowo TW Strukturą ( nie boli cię to)
    @Zenon
    Oczywiście zgoda co do ekologii, zresztą jak czytasz uważnie jestem jej orędownikiem i to w formie najbardziej ekologicznej, protestuję co do formy kontroli ( anonimy). Niestety nie ma w Kętach pomysłu na poprawienie jakości powietrza jak również na ekologiczne przedsięwzięcia.
    @mieszkaniec
    napisz jeszcze raz co masz na myśli bo wygląda, że pisanie i jednoczesne czytanie sprawia ci ogromny ból. Czytaj, czytaj , czytaj może się w końcu uda ci się zrozumieć. trudno z tobą polemizować jeżeli węgiel uważasz za ekologiczne paliwo.

 206. Stoik pisze:

  Piękna homilia, szkoda tylko, że nie słyszę o ślubach, kolędzie, mszach, etc. sprawowanych, odprawianych wyłacznie ku chwale Boga. (Mk 10,21: Idź sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną)

 207. Belzebub pisze:

  Tu jest taki słowotok, że po 2 domyślnych zdaniach przestało sie chcieć czytać. Piszę „domyślnych” bo brak znaków interpunkcyjnych każe tylko domyślać sie gdzie jest kropka i przecinek. Jak juz ktoś bierze sie za list, niech ma świadomość, ze odbiorca chce cos z niego zrozumieć. A tutaj cieżko. Panie Zietek- treściwie, skrótowo a wszyscy bedą chcieli przeczytać! Rozumiem, ze ten list miał byc informacja a nie rozprawką!?!?

  • mrl pisze:

   Kolejny forumowicz, któremu interpunkcja nie pasuje, a sam „alt” na klawiaturze nie używa:)

  • frela pisze:

   Same Miodki w tej wsi nagle. Myślał by kto żeście wszyscy takie wykształciuchy. .. jakbyś był inteligentny, to byś umiał wyczytać to co najważniejsze z tego listu. Amen.

 208. czyrlnik pisze:

  Dla chcącego nic trudnego

  http://zabrze.naszemiasto.pl/artykul/kontrole-piecow-w-wodzislawiu-sl-palil-smieci-dostal-mandat,2160525,art,t,id,tm.html

  straż miejska może przeprowadzać kontrole w domach

  Przydałoby się by w gminie przeszła przez wszystkie domy.

 209. Czytlnik pisze:

  Wspaniałe, że Gmina jest tak aktywna w tym obszarze, natomiast smog w Ketach jest taki sam jak w całej Malopolsce.
  To co może zrobić jeszcze Gmina:
  Zakazać spalania odpadów zielonych w ogniskach
  Zakazać palenia najgorszym jakości paliwem stałym (korzystając z możliwości jakie daje Ustawą Antysmogowa) poczynając od września 2016

  Oczywiście egzekwowanie tego będzie bardzo trudne ale coś przecież trzeba zrobić. Obecną jakość powietrza jest po prostu zabójcza

 210. Czytlnik pisze:

  Nie zgadzam się że można palić śmieciami jeżeli kogoś nie stać na inny opal, ponieważ to niszczy zdrowie. Ktoś oszczędzi pieniądze w trakcie zimy ale kosztem jest zdrowie wszystkich. Tego nie widać od razu więc nie myślimy o tym.
  W sumie, to dym że śmieci wraz z deszczem spada na ziemie a rośliny się nim karmią. Więc, oddychamy, pijemy i jemy śmieci. Przecież w ten sposób wszyscy się trujemy.

 211. arthurae pisze:

  dziękuje Panie Pawle i polecam się na przyszłość:)

 212. paweł kłaput pisze:

  Zapomniałem podziękować Wielkiemu Statystykowi, Arturowi Legieniowi.. więc szybko naprawiam niedopatrzenie.. dzieki Artur za te tabelki..wykresy..ciekawostki!..:-)

 213. TW uprzejmie donoszę pisze:

  Dawno nie czytałem takich bzdur widać nawyki z PIP-u bez znajomości prawa. Generalnie bełkot bez znajomości tematu, bez znajomości problematyki ogrzewania domów jak również tematu paliw. Oczywiście Straż Miejska nie ma prawa wejść na posesje na podstawie anonimu, jak również bez nakazu prokuratorskiego. Jest to przestępstwo przeciwko wolności i rażące naruszenie miru domowego, które gwarantuje konstytucja. W takiej sytuacji należy wezwać policje. Widać, że niektórzy zapatrzyli się na nawyki typowo s-beckie i donosicielstwo. Domyślam się skąd czerpiemy wzory. Skandaliczne jest to że v-burmistrz namawia do pisania, zgłaszania anonimów co w cywilizowanym świecie jest nie do pomyślenia i wyrzuca się je do kosza. Tym sposobem burmistrzu Śliwa jak pana sąsiad nie będzie lubił to będzie miał pan kontrole już tak nic nierobiącej SM codziennie na podstawie anonimu. Chyba komuś Bóg rozum odebrał.
  Oczywiście nie napisał pan jak należy ten problem rozwiązać bo na pewno nie inwigilowaniem i straszeniem ludzi. Trzeba zacząć dopłacać do gazu, nie do pieców zresztą też na węgiel tylko z nazwy ekologicznych.

  • Zenon pisze:

   TW, tkwisz w błędzie. Oto kilka faktów.

   Zgodnie z art. 379 ust. 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1232, z późn. zm.) marszałek województwa, starosta oraz wójt lub prezydent miasta, którzy sprawują kontrolę przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska w zakresie objętym swoją właściwością, mogą upoważnić do wykonywania funkcji kontrolnych pracowników podległych im urzędów marszałkowskich, powiatowych, miejskich lub gminnych lub funkcjonariuszy straży gminnych.

   Wójt, burmistrz lub prezydent miasta, starosta, marszałek województwa lub osoby przez nich upoważnione są uprawnieni do występowania w charakterze oskarżyciela publicznego w sprawach o wykroczenia przeciw przepisom o ochronie środowiska.

   Art. 191 Ustawy o odpadach stwierdza, że: „Kto (…) termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny”.

   Kwestia uprawnień straży miejskich do egzekwowania przestrzegania prawa w odniesieniu do wykroczeń określonych w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21, z późn. zm.) została uregulowana w rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych z dnia 29 listopada 2013 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży gminnych są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego (Dz. U. z 2014 r. poz. 55). Tak więc straż miejska od 29.01.2014 r. (rozprządzenie weszło w życie) posiada uprawnienia do nakładania mandatów karnych za wykroczenia określone w ustawie o odpadach w art. 174 ust. 3, art. 175, art. 177, art. 188 oraz art. 191, zgodnie z którym kto, wbrew przepisowi art. 155 ww. ustawy, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny.

   Właściciel nieruchomości który nie wpuszcza strażnika miejskiego popełnia przestępstwo z art. 225 Kodeksu Karnego „Kto osobie uprawnionej do przeprowadzania kontroli w zakresie ochrony środowiska lub osobie przybranej jej do pomocy udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

 214. Novak pisze:

  Gdybym wystawił swojego psa na pierwszym lub drugim miejscu na listach pewnie zostałby posłem. Cała zagadka sukcesu niektórych pań, bo o ich sukcesach w ławach sejmowych raczej niewiele słychać podobnie jak i w mieście.

 215. Wyborca pisze:

  Ale Pisiostwo w tej gminie! A nikt na PiS nie głosował!?

 216. Czytlnik pisze:

  Witam,
  Nie zgadzam się z argumentem, że palenie plastikiem jest dozwolone jeżeli kogoś nie stać na opał, ponieważ nie zgadzam się na nią niszczenia mojego zdrowia, zdrowia dzieci i rodziny.
  Spalone śmieci nie znikają w powietrzu. Pył razem z deszczem spada na ziemię i wsiąka w glebę. Rośliny czerpią tą wodę. W sumie to oddychamy, jemy i pijemy śmieci.
  Jedn osoba oszczędza pałąc śmieci, a wszyscy są narażeni na koszty przyszłych chorób (najczęściej górnych dróg oddechowych)
  Dlugotrale koszty są dużo większe niż jednorazowe oszczędności.

  Z obserwacji wynika, że ludzie często używają plastików jako rozpałki po czym wrzucają co się tylko da.
  Jeżeli ktoś grzeje wodę za pomocą CO to poza okresem grzewczym właśnie w taki sposób grzeje wodę.

  Gmina nic nie robi w tej kwestii, a powinna. Samodzielnie.

 217. super wierna pisze:

  Ksiądz powiedział paniom z „Różańca” że będzie leżał w kościele krzyżem a nie powiesi żadnego obrazu z tych cośmy mieli za poprzedników ; Kolbego ,Miłosierdzia M. Boskiej i wszystkie stacje Drogi krzyżowej -ciekawi jesteśmy gdzie to będzie palił?? Jaskółki ćwierkają że lamp wiecznych obok ołtarza nie pozwolił wieszać a kinkiety są za bardzo barokowe i należy je zdjąć.

  • frela pisze:

   Chyba się nam ksiądz się chyba pogubil. To nie jego własność żeby rozporzadzac. Za chwilę wszystkie dotychczasowe działania w parafii przypisze sobie. Nowowsianie, nie dajmy się zmanipulowac jednemu. Swoją drogą, ciekawe co kobiety różańcowe mu na to odpowiedziały. .. przytaknely tylko?

   • aleks pisze:

    Ostatnio pojawiło się dziwne pismo w gablotce przyd kościele od rady. Szkoda tylko że P. Ziętek nie napisał że radę powinny tworzyć osoby cieszące się dobrą opinią, a co do obecnej rady to mam wątpliwości. Po drugie chciałbym się dowiedziec na co tak naprawdę rada zbiera pieniądze, bo przecież malowanie jest zapłacone za przekręty które podobno były dokonane, a na ogrzewanie rada otrzymała pieniądze z uni o czym wogóle nie poinformowała. Po trzecie czy ta nasza rada posiada statut jeśli tak to gdzie go można przeczytać??? Oraz według pisma, które cytuje Pan Ziętek to przewodniczącym rady jest Ks. Proboszcz więc on się powinien podpisywac a nie jakaś samowolka jak to jest u nas. Poprostu wstyd za taką radę.

    • super wierna pisze:

     Słyszałam że jakbyś ” podobno ” zjadł snickersa to byś przestał gwiazdorzyć .mój wnuk 6-letni już wie że przewodniczącym jest ks. proboszcz a ty dopiero to teraz wyczytałeś żenada ,dzięki Najwyższemu że mamy tylko kilku mieszkańców tak „opóźnionych”.

     • aleks pisze:

      Jestem ciekaw czy Twój wnuk jest tak mądry i potrafi udzielić mi odpowiedzi na pozostałe ptania.???

     • edek pisze:

      super wierna -ty myślisz że jeżeli ktoś jest- „opóżniony „to zależy od Najwyższego.to On wyznacza?ten będzie bez nóżek, ten bez rączek,ten ociemniały,

    • Logicznie myśląca pisze:

     Po zapoznaniu się z informacjami P. Ziętka na temat działalności rady gospodarczej i problemami jakie stwarza ks. Proboszcz, pragnę im przypomnieć, ze to oni domagali się zmiany Proboszcza i dostali takiego na jakiego zasłużyli, więc niech nie narzekają. A co tyczy się rady ciekawa jestem co jest z rozliczeniem za malowanie i ile wynoszą dotacje do pieca centralnego ogrzewania. Co jest z obiecywaną Panią sprzątaczką. Wracając do komentarzy na stronie wsi to z jednymi się zgadzam z innymi nie. Cieszę się, że wnuk super wiernej jest tak pojętny, że wie kto jest przewodniczącym rady, to może założyłby dziecięcą radę parafialną, na wzór podwórkowych kółek różańcowych. Jeżeli chodzi o dekoracje ołtarza częściowo podzielam komentarz, ale najbardziej jestem ciekawa ile pieniędzy ofiarowali sprzątający na kwiaty, jeżeli za każdym razem wyznaczanych jest ponad 20 domów do sprzątania. A co tyczy się gabloty przy kościele to czemu rada powołuje się na dekret Kurii Częstochowskiej a nie próbuje otrzymać takiego dekretu z diecezji Bielsko-Żywieckiej jeżeli jest legalnie zatwierdzona przez kurię.

     • gienek pisze:

      co z tego że wyznaczanych jest ponad 20 domów jak z tego przyjdzie 4 ludzi- jestem za tym by zatrudnić sprzątaczkę,organizowane jest tyle zbiórek że na sprzątaczkę też wystarczy,

    • Anka pisze:

     Całkowicie zgadzam się z Twoją opinią. Ludzie w radzie powinni cechować się inteligencją, kulturą a jednocześnie powinni posiadać pokorę. Co do zbierania pieniędzy to powinno się je dawać w kościele, a nie nachodzić ludzi po domach, bo mi bardziej przypomina jakieś żebranie a nie jakąkolwiek zbiórkę. Słyszałam, że robocizna przy malowaniu będzie za darmo. Chciałabym wiedzieć jaki jest koszt farb, który musimy zapłacić. Ile farby zostało i co z nią się stało? Czy będzie monitoring i kto za niego zapłaci, bo według ogłoszenia ks. Edwarda został zdewastowany? Pytań mam jeszcze dużo więcej, ale myślę, że przyjdzie czas na dokładne rozliczenie.

    • Parafianin pisze:

     Po ostatniej niedzieli muszę przyznać Radzie Parafialnej rację w decyzji o zmianie ogrzewania kościoła. To teraz jest i ekologicznie i ekonomicznie, tylko dlaczego na zewnątrz kościoła było cieplej niż w kościele. Czy ta ekonomia przełoży się na zdrowie parafian? P. Ziętek wypisał, że ks. Proboszcz zabronił wieszać wieczne lampki, kinkiety, obrazy drogi krzyżowej. Czy też zabronił używania wody święconej, że zlikwidowano kropielnice przy wejściu do kościoła?

     • mix pisze:

      No właśnie co się stało z kropielnicami.?? Czy rada jest tak [wymoderowano] i tego nie wie, że gdy wchodzi się do kościoła to powinny być kropielnice??? No chyba, że u nas będzie inna wiara dzięki oczywiście wspaniałej radzie.

     • Jacek pisze:

      Drogi Parafianinie nie narzekaj na ogrzewanie w naszym kościele i bądź bardziej myślący. 5 minut drogi dalej masz do wyboru 2 klasztory i kościół parafialny. Tam jest ciepło miło i przyjemnie, i nikt tam cię nie poucza jak się masz żegnać lub za karę za spóźnienie na nabożeństwo odmawiać tajemnice różańca świętego. Przemyśl to i zrób to co zrobiła duża grupa mieszkańców nowej wsi. Pamiętaj że Pan Bóg jest ten sam w Kętach co i w Nowej Wsi

  • ewa pisze:

   A co się stało z kościelnym ??? może ktoś wie

   • super wierna pisze:

    Nie wiem o co pytasz ale była informacja z ambony że od 01,10, nowym kościelnym został P. Wadoń nawiasem mówiąc kolega ks. administratora z roku Pan Janusz ma mieszkanie nad morzem to przynajmniej spokojnie z rodziną wypocznie czego mu życzę jeśli nas czyta.

  • Parafianin pisze:

   Mnie tylko interesuje kto teraz robi dekoracje w kościele i zajmuje się robieniem bukietów. Ostatnio jak byłem to były szkaradne. Wiem że każdy ma ma własne gusta i można nie oceniać tego obiektywnie, ale moim zdaniem to tragedia. Kiedyś jak ludzie sami ubierali kwiatami zawsze jakoś to wyglądało. Teraz to czarna rozpacz. Teraz przez cały ten okres jedyne przyzwoita dekoracja była od nowożeńców.

 218. Lokalny ekolog pisze:

  W Kętach na ul. Krakowskiej w okolicy torów, gość regularnie pali plastikami i chyba wszelkimi śmieciami. Nie ma znaczenia dla niego również czy to dzień, czy noc przez cały sezon nie tylko w zimie. Trochę to dziwne bo niedaleko mieszka komendant straży miejskiej, ale podobno najciemniej pod latarnią.

 219. Ja sam pisze:

  Witam Was szanowni mieszkańcy a zarazem czytelnicy. Zgadzam się że głupotą jest palenie plastików w piecach i sam upominam za takie zachowanie osoby z mojego najbliższego środowiska jednak na codzień spotykam się z pytaniami typu po co mam segregować odpady skoro byłem na wysypisku i widziałem że plastik składuje się w ilościach niemożliwych do przerobienia i pewnie w końcu wyląduje na głównym składowisku 2 pytanie po co segregować śmiecie skoro Gmina nie ma pomysłu co z nimi zrobić i w końcu wrzucają je na głowne wysypisko, po co segregować i oddawać śmieci skoro i tak Gmina podnosi cenę za ich odbiór itd itd i muszę się przyznać że brakuje mi w większości sytuacji sensownej odpowiedzi! Może drodzy mieszkańce warto się zastanowić co w trawie piszczy?! Z mojego doświadczenia wynika że Gminy które mają dobrze podpisane umowy z firmami odbierajacymi plastik i inne odpady nadające się do recyklingu nie mają problemów z cyklicznym zbywaniem tychże odpadów ale nie ukrywam że więcej jest gmin które właśnie jak nasza nie radzą sobie z tym problemem więc mieszkańcy jako „dobrzy obywatele starają się pomóc władzy” więc spalają śmieci żeby Władza miala mniejszy problem i tego ludzią nikt nie jest w stanie wytłumaczyć ani zmienić ich postępowania w krótkim okresie czasu. Jednak jest pewien schemat psychologiczny który zaznacza że za pomocą nagród w długim okresie czasu można zdziałać z takimi „opornymi” ludzmi cuda. Może nasi włodarze powinni się zastanowić nad jakimiś nagrodami dla mieszkańców a wtedy fala problemu by się zmniejszała? ale jeśli brak pomysłu wśród potężnych umysłów mam tutaj na myśli dr.inż. (chyba od hodowli bydła) to co ja zmykły szaraczek mogę podpowiedzieć skoro i tak władza jest głucha na sprawdzone sposoby za granicy naszego kraju.

  • Ja sam pisze:

   A jeszcze jedno tutaj dodam do pozostałych wpisów. Racją jest że nie wszystkich stać na palenie gazem albo olejem opałowym albo dobrym jakościowo opałem stałym. Ale zauważcie drodzy czytelnicy że jeszcze większym problemem jest żeby część osób z naszego sołectwa było stać na zakup odpowiedniej ilości odpału na zimę – sprawa jakości zostaje w tym miejscu pominięta! Więc zastanówmy się czym Ci ludzie mają się ogrzać? Tej części ludzi mi jest szkoda i częściowo usprawiedliwiam ich postępowanie niekiedy naiwne wobec siebie że workiem śmieci napalą. Ale niestety szlag mnie trafia jak widzę w swoim sąsiedztwie osoby dobrze sytuowane (nie wyliczając oboje mają w sumie 6500 emerytury) i płaczą że muszą kupić opał za 1200 zł kupują 4 tony mułu za 300 zł i więcej kopcą niż im się nagrzeje ale co zaoszczędzą to ich. W tym miejscu również nie oszczędze włodarzy naszej gminy którzy pracują intensywnie nad ograniczeniem emisji CO2 zapewne wraz z miastem Kraków – w którym jak i ja pracuje czy pracował nasz Burmistrz – chore będzie dla mnie jak nasza gmina podpisze umowę na mocy której mieszkańcy naszej gminy zostaną pozbawieni ogrzewania się piecami na opał stały albo będą mieli takie wymogi że nie liczni z nas będą mogli je spełnić! Przestrzegam mieszkańców naciskajmy na głowę naszego urzędu żeby do takiej sytuacji nie doszło bo będziemy cienko piszczeć! powiem ironicznie palmy gazem żeby ocalić zabytki w Krakowie, a ludzie na Śląsku niech mają czyszcze powietrze jak tylko nasza gmina zacznie dbać o środowisko. Nie zapominajmy żeby przesiąść się z samochodu na rower albo co lepsze zmieniajmy samochody co 3 lata żeby tylko środowisko na tym nie ucierpiało. Ludzie USA i Chiny produkują 10000 krotność CO2 od naszego kraju a nam wciska się kit że to my mamy zmniejszyć emisyjność ale to tak jest jak nasz „głupi” rząd podpisał protokół na emisję gazów cieplarnianych (odnośnie emisji CO2 w 2004 roku) i od razu zaczęto nam wmawiać że musimy dbać o czystość powietrza jeszcze niech nam zaczną sprzedawać czysty tlen w butelkach (jak Japończyką) i wtedy będziemy totalnie „pieprzniętym” narodem

  • Segreguję śmieci, płace za to - tylko po co ? pisze:

   Zgadzam się z Tobą ze kęckie wysypisko to patologia. Dziwnym trafem Ficoń zostając v-burmistrzem przestał się tym tematem interesować, chociaż za poprzedniej władzy to był to jego „priorytet”. Segregacja na tym wysypisku to fikcja byłem oddać śmieci nie bardzo było wiadomo gdzie je wysypać. Ze śmieci segregowanych przez mieszkańców na śmietnisku robi się śmieci zmieszane. Stąd pewnie to duże podwyżki cen, stąd dopłaty do Komaxu, bo na wysypisku się nie zarabia, a wręcz pewnie do niego się dopłaca. Zarządzający nim nie mają bladego pojęcia o gospodarce śmieciowej, segregacji i zarabianiu na śmieciach jak to się dzieje na całym świecie. Trudno się dziwić jak czytam na forach, że jednym z kierowników jest facet który w przeszłości położył dwa duże zakłady w Kętach. Miały być zmiany, miały być osoby kompetentne, odpowiednio wykształcone, a wyszło jak zwykle.
   Za wszystko tradycyjnie zapłacą mieszkańcy, bo cytując klasyka „władza się wyżywi”

 220. fajczarz pisze:

  Nie wszyscy zarabiają tyle co burmistrz lub kęccy urzędnicy. Nie każdego stać na gaz, eko-groszek, węgiel w cenie 600-700 zł/tona, pompę ciepła, czy ogrzewanie prądem. Dlatego pali się w piecach mułem , flotem, plastikami, gumą etc. Oczywiście jest to karygodne, szkodliwe dla środowiska i mieszkańców. Rujnujące również piece, kominy itd. Najprościej jest zabronić, kontrolować, zamykać do więzienia( co z tymi którzy nie będą mieli również pieniędzy by zapłacić mandat, karę). Nie ma złotego środka, pomysłu, zwłaszcza, że od lat kęccka władza udaje, że problemu nie ma lub ma tematy zastępcze. Pomysł z gazem Starego Kęczanina idealny nie wymagający dodatkowych nakładów, pomysł na zasilanie domów z kęckiej ciepłowni (drogi ze względu na inwestycje, problemy uzgodnieniowe i własnościowe) możliwy raczej tylko w Kętach. Co z okolicznymi wioskami, gdzie problem palenia śmieci jest jeszcze chyba większy niż w Kętach. Może elektrownia wiatrowa lub farma solarna i ogrzewanie tanim prądem wytwarzanym przez gminę. Problem będzie na taką skalę dopóki będziemy pariasami Europy i nic nie da zaklinanie rzeczywistości.

  • Gregor pisze:

   Drogi opał to żadne usprawiedliwienie dla palenia śmieci a zwłaszcza plastików, przecież to nie ma żadnej wartości energetycznej i choćby spalił nie wiem ile tego w piecu to nawet wody nie zagrzeje nie mówiąc o ogrzaniu budynku, tak że tym bardziej tego nie rozumiem.

   Ps. W Nowej Wsi w rejonie szkoły podstawowej ktoś notorycznie pali plastiki.

 221. Meg pisze:

  Ja zaczęłam od siebie,w piecu rozpalam śmieciami ale tylko tymi papierowymi.,reszta,czyli woreczki,opakowania plastikowe,butelki itp.idą do śmieci,segreguje jeszcze te które nadają się na recykling.Mam świadomość tego że jak moje dziecko wyjdzie na pole nie będzie wdychalo ,,plastikowego dymu,,przynajmniej z mojego komina.

 222. Stary Kęczanin pisze:

  Nie liczyłbym na kęcką straż miejską bo oni nie są w Kętach by coś robić. Po drugie straż nie ma uprawnień by wejść na posesję bez nakazu tym bardziej sprawdzać czym się pali, bez zgody burmistrza lub odpowiedniego organu( nie dajmy kolejnej służbie w ręce narzędzi do nękania obywateli). Po trzecie problemem jest panująca bieda, wysokie ceny dobrego węgla, również bezgraniczna głupota (wszystkie śmieci są odbierane – mimo drastycznych podwyżek wprowadzonych przez burmistrza)
  Niewiele pomogły kiepskie pomysły dofinansowania solarów( raczej tylko starano się napędzić klientów określonym sprzedawcom) Jedyny sensowny pomysł na czyste powietrze to dopłaty do gazu -dopłata na poziome zużywanego węgla w sezonie, pozostałą różnice pokrywa użytkownik. Niestety kolejny raz wszystko się rozbija o pieniądze których gmina nie ma lub wydaje na rzeczy mało istotne i potrzebne.

 223. Zenon pisze:

  Czytelniku, a ja jestem bardzo ciekawy czy… i zapytam Ciebie.
  Ile razy szanowny Czytelniku w poprzednim roku, widząc intensywny żółty albo szary dym wydobywający się z komina zgłosiłeś się z interwencją do straży miejskiej (ewidentny przypadkach palenia plastikami/śmieciami)?
  Ile razy szanowny Czytelniku, w poprzednim roku, widząc intensywny żółty albo szary dym wydobywający się z komina zwróciłeś uwagę właścicielowi komina że truje ludzi?
  Bardzo dziękujemy za odpowiedź i mamy nadzieję, na polepszenie jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy.

  PS
  Oczywiście pytania są prowokacją. Chcę przez to zwrócić uwagę, że problemu powietrza nie załatwi nam nasza władza. Musimy władzę pytać o to co zrobiła … Musimy też, i może to jest ważniejsze, zacząć od siebie. Ja tak zrobiłem. Nie spodziewając się przy tym wcale pozytywnego efektu. Ale jakież było moje zdziwienie – nie widziałem i nie poczułem od tej pory żeby sąsiad palił śmieci.

 224. Novak pisze:

  Burmistrz postanowił rozmawiać z mieszkańcami Kęt tylko poprzez swój profil na Facebooku czasami nawet z fury siana. Miliony ludzi pracujących w tym kraju nigdy nie dostają nagród. Dziwnym trafem nagrody zazwyczaj są wypłacane z pieniędzy właśnie tych ludzi. Dosyć nagradzania ludzi którzy wykonują powierzoną im pracę i za to dostają pensję.

 225. Joanna pisze:

  Super pomysł. Będę z Wami.

 226. ja pisze:

  Ks Homel jest bardzo dobrym ksiedzem, prowadzil adoracje, na ktore wiele osob uczeszczalo, mial dobry kontakt z mlodzieza, skromny ksiadz z powolania.

 227. nieznanowice pisze:

  Dokładnie. Sam widzę po swojej miejscowości, że nawet po spotkaniu w lokalnej grupie działania i prezentacji problemów. Niektóre gminy mają problem z tego, że nie mają kostki na chodnikach, a u nas nie ma kanalizacji i po sąsiednich wsiach wodociągów.

 228. Meg pisze:

  Jak to ładnie dyrektorzy przedszkoli P.Burmistrzowi przekazali.moje dziecko chodziło do przedszkola w Kętach 2lata i nic nie było dobrowolne.Tylko trzeba zapłacić i tyle.A końcem drugiego półrocza 50zl,bo trzeba kupić dyplomy.A ja myślałam że jak już raz zbierali 50 zl. poczatkiem roku to wystarczy.Był też epizod że trzeba wodę mineralna przynosić dzieciom do Przedszkola.i każdy rodzić po butelce co jakiś czas.Odniosłam wrażenie że przedszkola rządzą się swoimi prawami.Co Pani wymyślił to ,,trzeba robić,, choć nie zawsze się to podoba.

 229. aleks pisze:

  Tylko dziwne to że opłaty pobierają nauczyciele w grupach a nie rada rodziców.

 230. Kloss pisze:

  J-23 znowu nadaje !!!

 231. Zdziwiona pisze:

  Burmistrz Kęt chyba uznał, że osoby posyłające dzieci do przedszkola są ograniczone intelektualnie. Kolejne zaklinanie rzeczywistości i udawanie, że nie ma problemu tzw. „dobrowolności przymusowej”. Może burmistrz odpowie ilu rodziców statystycznie w kęckich przedszkolach nie płaci na komitet, nie dokłada się do artykułów piśmienniczych i nie partycypuje w wymuszanych pseudo-piknikach. Nie każdy zarabia ponad 10 tyś. miesięcznie, nie każdego stać na prywatne przedszkole i dokładanie się do przedszkola publicznego.

 232. nieznanowice pisze:

  A jak sądzicie będą jakieś środki na promocję miejscowości w sensie ogranizacje turniejów piłkarskich czy święta grilla dla wsi.

 233. gienek pisze:

  wiem że to jest inna sprawa ale chciałbym poruszyć temat -kościelnego-
  jest to suwerenna decyzja administratora parafii brawo- ale mógł to zrobić po kolędzie ,kolęda jest to zapłata za cały rok służby,i zaznaczam iż nie był złym kościelnym by nie dotrzymać go do końca roku.nowy kościelny będzie jeszcze miał za ten rok nagrody -barbórkę i czternastkę.

 234. mario bross pisze:

  Za kazdym dzieciakiem idzią pieniadze do przedszkola.Z pieniędzy tych są zagwarantowane dziecku owe przybory plastyczne,tj. kredki ,farby,kartki itp.To na co zbierane są te pieniądze do jasnej cholery?

 235. hah pisze:

  Brawo, cieszymy się bardzo!!!!!!!!!!!!!!!!! Trzymamy kciuki!

 236. Aga pisze:

  Mam wrażenie, że edukacja ,,Podatnika” skończyła się na przedszkolu jak uważa że jego podatki idą tylko na przedszkole moje wiem gdzie idą proponuję szkolenia są organizowane przez Urząd Pracy
  ( też z moich podatków) chodniki po których chodzi, latarnie, które oświetlają drogi. A tera drogi podatniku sprawdź ilu Twoich znajomych nie płaci podatku tylko chodzi do UP po zasiłki lub zapomogi, na posiłki dla dzieci w szkole i przedszkolu (uważam że jest to obraźliwe aby mówić że imprezują bo Rodziców nikt sobie nie wybiera)itp. itp. Nie wspomnę ile jest samotnych mam które też korzystają….

 237. Aga pisze:

  Nie rozumiem problemu są Stowarzyszenia Pomocy Szkole przeznaczcie !% na przedszkole Waszego dziecka i nie będziecie musieli kupować im art. plastycznych my tak robimy dajemy dla naszego przedszkola i nie ma składek a % idzie do nas a nie do Warszawy na podgrzewane chodniki

  • Podatnik pisze:

   Pewnie nie wiesz, że również Twoje podatki które płacisz w gminie idą na to przedszkole.
   Więc pytam gdzie te pieniądze( idą pewnie na imprezy i wynagrodzenia urzędników), czy ten 1% nie przeznaczyć na bardziej szczytne cele.

 238. gość pisze:

  Były przedszkolaku to nie ten tok myślenia bo do szkoły przynosiłeś zawsze pióro i kredki kartki na plastykę bo jak moje dzieci chodziły to tak było jak ja byłam w szkole przynosiliśmy jeszcze więcej bo uczyliśmy się szyć, majsterkować itp. natomiast nigdy nie przynosiliśmy ławek, tablic, komputerów, itp to one zastępują zabawki bo nazywają się pomoce dydaktyczne i te zapewnia miasto.
  Nie wiem do jakiego przedszkola chodziłeś i jakich miałeś rodziców ale nie trudno się domyślić że tak samo roszczeniowych jak ty, moi rodzice tak jak i ja w szkole dla swoich dzieci pracowałam w Radzie Rodziców ale masz rację takich rodziców jak Twoi jest większość – im się należy tylko kto ma to dać jak każdego ledwo stać na swoje dziecko i trudno tym dzieciom wytłumaczyć że każdy przynosi blok, kredki, farby dla siebie i na każdych zajęciach nie ma obowiązku pożyczać koledze obok, choć wiem że i tak dzielą się z nimi tym co mają,

 239. gość 2 pisze:

  na ilu wycieczkach było dziecko w niepublicznym przedszkolu?
  jaka jest wysokość wpisowego?
  na co jest przeznaczone?
  jak mi wiadomo opłata za godzinę powyżej 5 godzin pobytu jest 1 zł?
  Co można kupić za 1 zł?
  proponuję Gochę na ministra finansów bo wie jak spełnić wszystkie wymagania za 5 zł dziennie mi to nie wystarcza na podstawowe opłaty tj. wodę, prąd, gaz a koleżanka kupi nawet telefon
  Mam nadzieję że Gocha pomoże Pani Sołtys zagospodarować budżet na najbliższym zebraniu na wsi potrzebne drogi, naprawa chodników, lampy itp wyliczyłam, że wg koleżanki to są wystarczające środki

  • Były przedszkolak pisze:

   Idąc twoim tokiem myślenia dziecko powinno również do przedszkola przynosić swoje zabawki, przybory toaletowe i oczywiście swoje jedzenie mimo że za to wszystko płacą rodzice.. Dobrze by było również gdyby rodzice posyłali do przedszkola dziecko z wynajętą opiekunką. Kilkanaście lat temu uczęszczałam do przedszkola i nie przypominam sobie takich korowodów z przynoszeniem czegoś do przedszkola, nie przypominam sobie by były jakieś czyny społeczne rodziców i pikniki ich angażujące jak również ich portfele. Jeżeli przedszkole nie jest w stanie zapewnić dziecku odpowiedniego w nim pobytu powinno zostać zamknięte lub jest fatalnie zarządzane.

 240. gość pisze:

  Ubezpieczenia – wybierają rodzice ubezpieczyciela i kwotę ubezpieczenia, nie są obowiązkowe brakuje linku gdzie są podane zasady organizacji wycieczek. Obowiązuje albo ubezpieczenie NW lub ubezpieczenie komunikacyjne na daną wycieczkę. Rodzic albo płaci składkę jaką wybrała Rada Rodziców lub wykupuje dla dziecka polisę indywidualnie i przedstawia w placówce. Istnieje możliwość wykupywania w/w ubezpieczeń na wycieczki jednorazowe wtedy w dniu wycieczki rodzic przynosi zgodę na wycieczkę i wykupione ubezpieczenie są to niskie kwoty od 2 do 5 zł za wycieczkę. Wycieczką jest każde wyjście dzieci poza teren placówki.
  Artykułów biurowych dzieci nie używają, natomiast korzystają z art.papierniczych i plastycznych.
  Decyzją Rodziców jest czy przynoszą na każde zajęcie materiały ( jak w szkole na lekcje) czy też trójki grupowe zakupują ze swoich składek które są zupełnie poza ewidencją przedszkola.
  To chyba racja że każde dziecko powinno sobie przynosić swoje materiały ponieważ wtedy każdy rodzić byłby zorientowany ile co kosztuje, tylko co ma zrobić nauczyciel jeśli rodzic zapomni przynieść np. masy papierowej, lub solnej w pojemniku aby nadawała się do użycia, prościej byłoby np. z klejówkami bo rodzice świetnie gotują i zrobienie klejówki to pryszcz.
  Innym problemem jest znajomość art. papierniczych takich jak np. kartony i ich faktury na których pracują dzieci,b do tego pianki dekoracyjne i nożyczki. Wiem że część rodziców kupuje dla dzieci leworęcznych nożyczki przeznaczone dla praworęcznych, kredki to też wyższa szkoła jazdy- pastele suche, mokre, pisaki suchościeralne i inne.
  Myślę że jak policzyć w/w wydatki to jest to kwota powyżej 120,00 zł.
  Mam pytanie czy któryś z Rodziców zaproponował w przedszkolu obniżenie poprzez swój wkład pracy np: gotowanie klejówek, wykonywanie mas solnych itp. wiem że wielu z nich pozostaje bez pracy i mogliby pomóc przecież 5 godzin w przedszkolu dzieci mają darmowe
  A art. papiernicze i tak kupują nawet ze swoich składek sami rodzice

 241. aleks pisze:

  Jestem ciekaw kto wymyślił godzinę tego zebrania?? Totalna porażka przecież ludzie są jeszcze w pracy, chyba że oto chodzi P. Sołtys i Gminie aby było jak najmniej ludzi. Poprostu boją się dyskusji. Bo nasza P. sołtys dyskutować to nie umie, ale krzyczeć tak jak byłem w tamtym roku na zebraniu własnie dodtyczącego funduszu sołeckiego to mogłem się przekonać.

  • benek pisze:

   najlepiej zrobić o 24 prawie wszyscy mają wolne

  • Gregor pisze:

   Masakra co za ludzie, zebranie wiejskie w niedziele o 13 to źle bo przecież kotleta nie zdążą zjeść, zebranie w poniedziałek o 18 też źle bo w pracy. A tak w ogóle to już widzę tą dyskusję, tak samo jak na wyborczym, tyle żeście mieli do powiedzenia, że jeden drugiego przekrzyczeć nie mógł :))

 242. kamil pisze:

  ale złom! ja myślałem żę sobie jaja robią z tym poszukiwaniem właścicieli. niech jeszcze zatrudnią rzeczoznawce majątkoweg na koszt podatnika który ustali wartość w/w urządzeń. to chyba jakiś kawał z tym antykiem

 243. dss pisze:

  Na pewno chodzi o początek roku bieżącego? Do głowy by mi nie przyszło żeby ktoś taki szrot kradł z samochodów w 2015 🙂

 244. michał pisze:

  Mam pytanie a kiedy będzie dyskusja nad sprawozdanie sołtysa? Na ostatnim zebraniu wogóle nie było dyskusji pan prowadzący zebranie zapewniał że będzie na njbliższym zebraniu, a przecież Pan z komisji rewizyjnej miał pewne wątpliwości więc trzeba je wyjaśnić. Gorzej jak za komuny czyżby gmina też się czegoś bała skoro zorganizowała zebranie wyborcze bez możliwości dyskusji??? Dziwne

  • Janek pisze:

   Mam nadzieję, że Pani Sołtys wraz z radą sołecką zorganizują nagranie video dla reszty mieszkańców. Bo przecież wszyscy tam nie przyjdą niektórzy pracują , niektórzy nic nie wiedzą a jeszcze innym ten termin nie pasuje.

 245. Aneta pisze:

  „Nie jest też dla Nas komfortowe, iż musimy w takich kwestiach występować anonimowo, ale może kiedyś będzie to możliwe i w naszej gminie.”
  „(…) a z uwagi na to by nie być źle postrzeganymi przez innych rodziców oraz by nie narażać dzieci na nieprzyjemności, rodzice biernie godzą się na tak „wymuszone” opłaty.”

  To ja się pytam, jak chcecie nauczyć swoje dzieci walki o swoje i bycia pewnym siebie, skoro sami boicie się cokolwiek jawnie robić? Właśnie „dzięki” takiej postawie to wszystko ma się dobrze i ta klika ma się dobrze.

 246. peeselowski ćwok pisze:

  Zięć PanaRomana Olejarza, pan Krzysztof Mendzik Kierownik Projektu Kanalizacji w Gminie Kęty przy MZWiK
  Synowa byłego Kierownika MZWiK Jana Klęczara a jednocześnie żona obecnego burmistrza Krzysztofa Klęczara zatrudniona w Banku Spółdzielczym.
  Jak mawiał towarzysz Waledmar Pawlak, rodzina i znajomi też muszą gdzieś pracować.
  Towarzysz Janusz Piechociński oznajmia natomiast nadejście zielonej mocy. Ciemny lud to kupi.
  Miejmy tylko nadzieje że jest go już mniej niż 5% i 25 pażdziernika zielono-czerwona pajęczyna zdechnie!

  • Franz pisze:

   Synowa Olejarza w Urzędzie w Kętach, brat Klęczara Wydział Organizacyjno – Społeczny Urzędu Gminy Oświęcim, żona radnego prezesem Komax-u Jest gorzej niż za Bąka

  • Do peeselowskiego ćwoka pisze:

   Zona Burmistrza pracowała w BS długo jeszcze przed tym jak została żoną burmistrza. Wie to każdy Kęczanin korzystający z usług BS. Takie trochę szukanie powiązań na siłę 😉
   Przypadek? Nie sądzę…

  • mieszkaniec pisze:

   jaki z ciebie ćwok , żona pana burmistrza zatrudniona w Banku Spółdzielczym od kiedy ???? napisz od kiedy . od wyboru Klęczara na Burmistrza ?! Widzisz jaki z ciebie dureń tego już nie potrafisz napisać , tak jak pewnie do tej pory myślisz , że za Bałtykiem jest Polska .
   A siostra Laszczaka mieszka w Kobiernicach a zatrudniona w Kętach w Wyspianie , to jest ok .

 247. Novak pisze:

  Jak ktoś napisał słusznie na forum Gazety Krakowskiej 'rodzina na swoim”. Brawo redakcja, robicie kawał dobrej roboty, patrzycie na ręce kolejnej ekipie która przyszła do urzędu by się tylko nachapać. Piękne rzeczy można się dowiedzieć na jakich zasadach są zatrudniani ludzie w urzędzie.
  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/631131,kety-radniprezesi-straca-mandaty,id,t.html

 248. mario bross pisze:

  Mam pytanie do redaktora portalu,czy list został skiererowany przez Pana do władz Urzedu Gminy?

  • Redakcja pisze:

   Szanowny Panie,

   Publikując list na naszych łamach w całości, nie przekierowaliśmy go dodatkowo do władz gminnych. Uważamy, że opublikowanie listu na naszej stronie spowoduje dotarcie do szerokiego grona odbiorców, być może wywoła dyskusję, a już z dużym prawdopodobieństwem zostanie on odczytany przez radnych sołectwa a być może gminy Kęty. Radni natomiast, jako reprezentanci mieszkańców, zasiadając w organie stanowiąco-kontrolnym jakim jest rada Miejska mogą w tym temacie podjąć odpowiednie czynności.
   Tak samo z pewnością zostanie (został?) przeczytany przez władze gminne.
   Niejednokrotnie na profilu publicznym Facebook Burmistrza widzieliśmy odniesienia do artykułów/wpisów/komentarzy zawartych na stronach różnych portali (w tym i naszego). Dlatego też jeśli Urząd Gminy będzie chciał podjąć polemikę z autorami listu, na pewno ją opublikujemy na portalu.
   Pozdrawiamy!

 249. jacek pisze:

  gdzie są te krzykacze [igor i reszta ] co mówili iż pani sołtys nic nie robi tylko skłóca całą wieś.
  gratuluje ponownego wyboru i życzę powodzenia pani sołtys .

  • frela pisze:

   Dokładnie. Tyle gęgali a na wyborach nic ciekawego nie mieli do powiedzenia. Gratulacje dla pani Doroty, życzymy wytrwałości i. …. do dzieła!

 250. Kęty moja Gmina pisze:

  A ciekawe co w radzie sołeckiej Malca robi R.Olejarz, już minął okres zakazu pełnienia funkcji publicznych i już wypełzło się spod kamienia !

 251. michał pisze:

  Prosimy P. Redaktora aby postarał się o sprawozdanie z komisji rewizyjnej z Nowej Wsi bo wiele sie, możemy z niego dowiedzieć.

  • Redakcja pisze:

   Szanowny Panie, na tym polega prawo do informacji, że o to może zapytać każdy:-)
   Zachęcamy do korzystania ze swoich praw, tak samo jak korzysta się z prawa do pracy, prawa do nauki i prawa wyborczego.

 252. gość pisze:

  Niestety tak to jest z tymi publicznymi przedszkolami, niby nie płacisz, a potem składka na to i na tamto. Ja posyłam dziecko do niepublicznego przedszkola, płacę za tą usługę, ale żadnych dopłat na jakieś dodatkowe zajęcia, materiały szkolne (kredki itp ) czy wycieczki nie ma. Czarno na białym po prostu. a suma sumarum nie wiem czy wyjdzie mnie to więcej….A tu takie jazdy…Swoją drogą nie rozumiem jednak jak można się bać zapytać na co ta składka….Powiedzą Wam, że macie płacić jeszcze więcej BO TAK to też zapłacicie bo będziecie się bać? Troszkę niezrozumiałe…Pismo ok, ale przede wszystkim trzeba pytać, chyba to Wasze prawo?! a co do Burmistrza…to sami sobie go wybraliśmy, Ci co chcieli zmienić to naiwnie myśleli, że nagle będzie super?! no szanujmy się! Za chwilę gmina będzie dziurą zabitą dechami

  • Lubię osły pisze:

   Zapomniałeś napisać, że do niepublicznych przedszkoli również dokłada gmina podobnie jak do przedszkoli związanych z klerem ( w Kętach są dwa takie) Zgadzam się z Franzem (post poniżej), że niektóre dyrektorki zrobiły sobie prywatne- publiczne przedszkola. Stąd ludzie boją się zapytać na co idą ich dodatkowe pieniądze i po co są organizowane kretyńskie pikniki drenujące ich kieszenie. Tylko naiwny mógł liczyć ze po wyborach się coś zmieni wpadliśmy z deszczu pod rynnę i w ręce jeszcze bardziej niekompetentnej ekipy.

 253. zadowolona z wyników i tyle w temacie pisze:

  Ciekawa jestem gdzie byli wszyscy ci co tyle mieli do powiedzenia tutaj na forum a na zebraniu wiejskim to nikogo odwaznego. Wszyscy potrafią gęgać w sieci. Trochę was opozycjo chyba zdziwko wzięło jak zorientowaliscie się ze nic nie wskuracie. Nawet solidnych kandydatur nie bylo. Fajnie się was wszystkich obserwowalo jak miny mieliście nietęgie. Dorota, do roboty, rób porządek w tej wsi. Większość wsi jest za tobą jak się okazuje, bo przecież nieobecni nie mają głosu, wiec kogo nie było na wyborach niech siedzi teraz cicho. Powodzenia, dasz rade!

  • Borys pisze:

   Zadowolony z wyborów fajnie ze masz tyle do powiedzenia zrozum ze nie interesuje mnie kto będzie sołtys, radnym, burmistrzem bo ja dobrze wiem jak to wszystko funkcjonuje i nie mam zamiaru hasłem kabareciarzy pchać się do „obory” jeśli mieszkańcy chcą takiego gospodarza to sobie go wybrali mnie tam nie było więc nie mam prawa narzekać ale do plenty co pisałem na początku co Boskie to oddajmy Bogu a co Cezara to Cezarowi zatem jak są ludzie którzy chcieli zarządzać Wsią mowie tu o Sołtysie i radzie to niech próbują łapać juz co niektórzy 3 etatu i niech wykonują to do czego zostali przez ludzi wybrani a nie sami się nominowali i wybrali temu się sprzeciwiam i to mi się nie podoba. Bo rada powinna być wybrana przez ludzi no i zaakceptowana przez Księdza wtedy nie miałbym nic przeciwko ich działania.

   • Borys pisze:

    No i jeszcze jedno proszę nie mieszać mnie do żadnej opozycji bo to polityczne hasło a przypominam zajmujemy się pracami przy kościelnymi wiec polityki w tym miejscu nie powinno się uprawiać zaznaczam nie powinno! Jeśli nowy ks. Proboszcz czyta to forum to apel do Niego kiedy skończy się w Naszej Parafii chodzenie „Rumunow” no i co ważniejsze era klasyfikowania Parafian w skrócie likwidacja wpisywania „darowizn” do zeszytów. Bi miałem nadzieję że nowi księża wypracuja nowy system który będzie zachęcał a nie zniechęcal do dawania datków na działania przy kościelne. No i ostatnie pytanie do księży czy w poprzednich parafiach były stosowane podobne pobory „myta” na remont Swiatyni?

    • super wierna pisze:

     Bez urazy ale ja uważam że wpisywanie „darowizn”do zeszytów jest transparentne -można na przykład za 10 lat sprawdzić ile nazbierano pieniędzy ,koperty często bez adresu nie dają tej możliwości ,słyszałam przed kościołem że kwota z orange została wpłacona we wrześniu z ponaglenia nowego księdza za poprzedników było to tajemnicą a umowa dzierżawna pomieszczenia była już podpisana we wrześniu 1994 roku.Proszę o modlitwę aby Bóg i Jego Syn wybaczył grzechy które dokonano wokół tej Świątyni.

     • Borys pisze:

      „transparentne” hmmm bez urazy ale to nie Gmina ani żaden urząd żeby sprawdzać ile kto wpłacił na dany cel ani teraz ani w przyszłości. Chcesz to dajesz nie chcesz to nie nazywa się to według słownika wolny datek. jeśli jesteś super wierną to powinnaś wiedzieć że ludzie nie „przymuszani” złożą większe datki niż w momencie ich sprawdzania, przymuszania. Ale to już oddzielny temat. Widzę że jednak ludzie z rady na siłe będą próbowały obalić moje poglądy na tym forum i na siłę udowodnić mi że się mylę. Szkoda że nie uderzycie się w pierś i przestaniecie manipulować ludzmi i co najważniejsze dacie ludzią wolną wolę a nie będzie ich naciskać i udowadniać że część która buntuje się waszym działanią jest w błędzie a może nawet według waszej opini jest głupia bo nie docenia waszych starań które według mnie nie zasługują w całości pomijam malowanie i zerwanie boazerii na pochwałe

  • Słabo pisze:

   Wieś liczy ponad 3 tysiące mieszkańców więc opowiadanie ,że większość popiera działania p. Sołtys jest grubo przesadzona . Przygotowali się do wyborów najlepiej jak mogli pościągali swoje rodziny i znajomych na siłę. Taki wynik to słabo.

   • mieszkaniec_wsi pisze:

    To jest bzdura co piszesz gdyż należę do rodziny Pani Sołtys i nigdy nie była u mnie ani nie namawiała mnie do głosowania na nią.

   • szymek pisze:

    do słabo
    jest takie powiedzonko -boli k…a boli

    • Borys pisze:

     Przestańcie ludzie mieszać na tym forum co miało być powiedziane to zostało jak miało dotrzeć to dotarło a teraz gratulacje nowemu staremu sołtysowi i niech się zajmie tym na jakie stanowisko ludzie ją wybrali i powtarzam apeluje żeby nie wtrącać się w to o co nie prosiliśmy czyli zajmowanie się sprawami PARAFII!!
     DZIĘKUJE !! TO JEST MOJE PRZESŁANIE KOŃCOWE!!

     • benek pisze:

      napisz jeszcze że to jet twój testament.
      rozpisałeś się bo parę pochlebnych komentarzy dostałeś.nie napisałeś nic nowego o czym by nie wiedzieli mieszkańcy.znalazł się obrońca byłego proboszcza
      i dobrze że kończysz .odejdz w pokoju razem z nim

      • Borys pisze:

       Benku idz sobie kupke strzel i przestań bredzić jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to proponuje żebyś się wrócił do podstawówki tam tego uczą! i przestań zawracać dupę. Wiesz ja mogę nawet obstawać za Edziem ale Od Ciebie czuć że TY obstajesz za Dorotką. A jeśli żal Ci dupę ściska pochlebnymi komentarzami to i Ty spróbuj swoich sił bo nie wiem jak Tobie ale mnie osobiście najmniej zależy na sławie:P

     • frela pisze:

      Informuję, że parafia należy do wsi i jej mieszkańców. Wiec kto jak nie my- mieszkancy? Czemu ty sie nie zająles malowaniem na które była już dawno pora? Jakoś nie było żadnego chętnego a teraz wszyscy krytykują. Wreszcie ktoś się zajął tym brudnym kościołem bo wstyd na całą okolicę.

      • Borys pisze:

       Frela proponuje ponownie przejrzeć moje wcześniejsze posty to będziesz wiedziała o co mi chodzi i co najważniejsze mam nadzieję że uda Ci się znaleźć mój wpis w którym pisze że kościół trzeba było wymalować ale nie wszystkie pozostałe prace były konieczne! Więc mogły one poczekać na swoją kolejkę ale nie będę się więcej powtarzał więc przeczytaj wszystko za nim skomentujesz moją myśl:P

       • Borys pisze:

        Benek Ty naprawdę masz problemy z czytaniem postów ze zrozumieniem ale może na to wpływ ma Twój wiek albo co gorsza powiązania z radą parafialno -gospodarczą. Ale nie wnikam w to najważniejsze że chcesz teraz obrócić kota ogonem i napisać że ja bronie Edzia nie ja go nie bronie tylko starałem się nakreślić że zachowanie ludzi z naszej wsi woła o pomste do Nieba bo w tych wszystkich złościach brakowało żebyśmy księdza ukamieniowali bo na lewo kręcił. Ja to wiem i wszyscy wiedzą ale pytanie czy nie wystarczy już tego „szkalowania” wszystko ma swoje granice więc pozbyliśmy się „złego” ogniwa więc może czas zakończyć mównienie na ten temat i zabrać się za pokazanie wad obecnej rady bo jak czytałem ostatnio zestawienie prac oraz wydatków to do pewnych spraw można się też doczepić! PRZYKŁAD: dlaczego rada nie podawała wcześniej w rozliczeniu kwoty z wpływów od Orange a teraz na zestawieniu papierowym ta pozycja istniej i opiewa na 3800 zł tylko nie wiem dalej czy jest to kwota miesięczna roczna czy kwartalna?! Wcześniej do kieszeni brał ją uwczesny proboszcz potem zajęła się tym rada parafialna tylko zapomniała parafialną podać tego faktu do wiadomości ale datki z przelewu na kwoty 250 i paru innych nie taili a co zapomniało się dopisać że 3800 pewnie na miesiąc wpływa. No coś w tym jest dla mnie nie zrozumiałego?! Resztę pozostawiam Wam parafianie do interpretacji.

       • Borys pisze:

        Prosiłbym tylko do wyżej zamieszczonego przeze mnie posta nie wnioskować że nalatuje na radę i chcę na siłe pokazać ich wady. Bo ja w życiu kieruje się przysłowiem: „nie sądź grzeszny grzesznego bo Pan Bóg jest od tego”. Ale nie da się już słuchać że wszystko co złe w naszym kościele jako budynku stało się tylko przez jednego człowieka. Bo teraz mamy 17 ludzi (jak się nie myle) i okazuje się że oni są też nieomylni. A co najważniejsze mieli wymalować kościół a jednak porozpoczynali tyle prac że robią wszystko – chwała im za to – ale jednak kościół to nie dom i niektóre rzeczy wybrane przez ludzi świeckich tam nie za bardzo pasują (przeźroczyste szyby w oknach) pomimo że argumentacja osób zlecajacych prace do mnie dociera i ją przyjmuje ale w kościołach tego się nie stosuje gdyż gorzej się jest skupić w takiej świątyni. Ale jeśli nikomu po za mną to nie przeszkadza to przepraszam wszystkich pozostałych parafian że zawracam im głowę tymże argumentem.

       • Gregor pisze:

        Borys, a które Twoim zdaniem prace były zbędne? Mieli pomalować i zostawić stare ogrzewanie, żeby po roku kościół wyglądał tak jak przed malowaniem? Czy może mieli zostawić stare nieszczelne okna, żeby przy pierwszych mrozach odmroziło przy nich tynk? Napisz dokładnie, które prace są zbędne wg Ciebie.

       • benek pisze:

        po rozpoczęciu sezonu grzewczego i puszczeniu nadmuchów to po tygodniu kościół wyglądał by jak przed malowaniem,Borys trochę pomyśl zanim coś chlapniesz .sugerujesz że coś kręcą z datkami- nie sądze by ktoś z rady gospodarczej połakomił się na kasę z darowizn -jest tylko jedna grupa społeczna która nawet Boga się nie boi i robi co chce

      • Borys pisze:

       Gregor ależ wszystko trzeba zrobić szkoda tylko że nie wymienili drzwi nie kupili jeszcze kraniszy i firanek, dużego telewizora i dla każdego kapci na wejściu wteedy czułbym się jak w domu a nie jak w kościele! buhaha a po za tym kapcie rozwiązałyby palący temat sprzątania kościoła bo jakby wszyscy mieli obuwie na zmianę to nie trzeba było by sprzątać co tydzień tylko raz w miesiącu albo i żadziej. Ciekawi mnie Gregor czy TY w domu robisz remont jak nie masz nazbieranych funduszy na ten cela jeśli tak to jestem pełen podziwu dla Twojej osoby

       • Borys pisze:

        Bo tak dla przykładu ja jak nie miałem odłożonej gotówki to wykonywałem w domu tylko niezbędne prace, remonty żeby móc jako tako funkcjonować a nie brałem się za całościowy remont i co mnie najbardziej bawi nasz kościół nawiedziła plaga korników i czego rada się nie chwyci to rozpada się w rękach boazerią, stacjami drogii krzyżowej zajeła się plaga korników. mnie też osobiście nie podobała się boazeria i według mnie zasadne było jej usunięcie ale szczerze nie wyglądała na rozpadającą się a stacje też mogły chyba przetrwać 6 lat bo za ten okres spodziewam się że będzie trzeba ponownie zająć się malowaniem. a między czasie może nazbierałoby się na nowe nagłośnienie i kinkiety oraz żyrandol i wtedy wszystko miało by sens w działaniu

       • Gregor pisze:

        No niestety, jeżeli przez poprzednie lata nie robiło się praktycznie nic, zbierane pieniądze szły nie wiadomo na co i dla kogo to teraz są tego skutki. Idąc Twoim tokiem myślenia to równie dobrze przez kolejne 10 lat można było nic nie robić bo przecież nie ma pieniędzy, a pewnie przez ten czas by coś tam jeszcze wytrzymało. I nie pisz, żeby ludzie już nie mówili i dali spokój, bo to co się stało to trzeba by nazwać po imieniu i za takie coś każdy inny człowiek trochę inne konsekwencje niż przeniesienie na nową posadkę.

       • super wierna pisze:

        Proszę Was czy jest ktoś w stanie załatwić szybko temu panu badanie Tomografem komputerowym,dzięki.

       • Kazek pisze:

        W pełni popieram wpisy Borysa i podziwiam jego odporność na podłe ataki . Moim skromnym zdaniem rada gospodarcza zrobiła na początku dobre wrażenie ale w pewnym momencie zrobiła o jeden krok za dużo. Nie wiem za kogo oni się uważają za śledczych , prokuratorów i sędziów jednocześnie a także za wybitnych ekspertów budowlanych?

 254. Kęty moja Gmina pisze:

  Jak to już bywało i jest Polacy umieją tylko narzekać, jesteśmy urodzonymi malkontentami, ale żeby coś od siebie dać, pokazać, pomóc, no to nie ta natura. W Kętach zawsze tak będzie póki mentalność się nie zmieni, i tak zazdrość trzeba zamienić na dobre słowo, nie patrzeć, że sąsiad ma lepsze auto czy kosiarkę.
  Co do wykształcenia to niestety ale choćby nie wiem jakie było to inteligencji i umiejętności zdobycia szacunku to nie daje. To trzeba już w sobie mieć !

  • jacek pisze:

   co ten komentarz ma do opublikowanego listu rodziców?

  • Luzik pisze:

   Domyślam się, że z tym wykształceniem to masz na myśli kęcką władze i kęckich urzędników i tutaj w pełni Cię popieram. Patrząc na ich „sukcesy” po roku rządzenia. Mentalność Kalego to ich jedyna domena i trudno to zmienić zwłaszcza, gdy tyle im płacimy.

 255. Kabaret pisze:

  JAK CHCĘ POOGLĄDAĆ KABARET TO JEST TAKI KANAŁ W TELEWIZJI TV Rozrywka, i chyba można być nagrać coś o NOWEJ WSI

 256. Witek pisze:

  No i mamy starego nowego Sołtysa! 🙁

 257. Gocha pisze:

  @nowowsianka O czym piszesz bo nie bardzo rozumiem, po to płacisz za przedszkole, po to są dotacje z budżetu byś nie musiała się składać na papier, kredki, itd. Po coś komitet rodzicielski, kolejny twór drenujący kieszenie rodziców. Nikt nie musi się składać, więc czemu wszyscy się składają, kupują prezenty na Dzień Nauczyciela, koniec roku szkolnego etc.. Zgadzam się, że nikt dziecka nie usunie z przedszkola tylko czy dziecko nie staje się przedszkolakiem drugiej kategorii? Czy nie pojawia się problem przy zapisach w nowym roku szkolnym? Popytaj rodziców niektórzy płacą i płaczą bo niestety ich nie stać. Proszę podzielcie się opiniami.

 258. nowowsianka pisze:

  W Nowej Wsi w tym roku widniała kartka o ubezpieczeniu,że nie jest obowiązkowe,komitet rodzicielski również nie jest obowiązkowy,o czym Pani Dyrektor poinformowała mnie osobiście w zeszłym roku.Materiały biurowe-powinno być ich do woli to fakt,gmina powinna się tym zająć,ale chyba każdy rodzic jest dumny jak dziecko przynosi do domu swoje małe rękodzieło i składka na te materiały to nic dziwnego.Jeśli ktoś ma wątpliwości na co idą nasze składki,doradzam pytać,jeśli kogoś nie stać,nikt takiego dziecka z przedszkola nie usunie,prawda?

 259. Franz pisze:

  @Władek wiadomo o kogo chodzi zwyczajowo się używa burmistrz, nie vice-burmistrz. Tak wygląda właśnie tania gmina według Klęczara i marionetkowej rady. Niektórzy dyrektorzy przedszkoli zaczęli je traktować jak prywatną własność( stąd te opłaty na wszystko i za wszystko, stąd jakieś prace ” społeczne” rodziców na rzecz przedszkola, stąd dziwne pikniki i kolejne dojenie rodziców). Kolejna ściema to przedszkola niepubliczne i związane z klerem na które strumieniami płyną publiczne pieniądze. Masz rację co chłop po ” sorbonie” rolniczej może zaproponować. Zrobił z miasta prywatny folwark.

 260. Władek pisze:

  Novak dobry komentarz. Chciałem tylko sprostować a potem dodać następującą sprawę. Wuefista jest zastępcą Burmistrza a sam Burmistrz jest doktorem po Akademii Rolniczej obecnie po Uniwersytecie Rolniczym więc bez urazy mieszkańcy jakiego gospodarza sobie wybraliście tak Was traktuje według mnie albo z góry albo jako ludzi nieelokwentnych ( w naszym rejonie mówi się „matołów” którzy mają słuchać Pana bo On wykształcony i mądry zarazem jest) . A może są ludzie w naszej Gminie którzy bez tytułów podsuną mądrą myśl, rozwiązanie?! Ale władza nie będzie ich słuchała bo musi robić tak żeby przedsiębiorców w Naszej Gminie wesprzeć bo przecież będą z tego korzyści. Ale tak to jest jak Gminy konkurują o swoją atrakcyjność i muszą sie wypromować np. poprzez pierwszoligowy klub siatkarski oraz 4 ligowy klub. Niestety jak się nie ma co się chce to trzeba wziąść co się ma. Panie Burmistrzu a miało być tak pięknie a jest jak zawsze!! Piękne słowa dużo obietnic a my jako mieszkańcy w tym samym miejscu i nic się nie zmienia tylko wielkość poboru opłat!!

 261. ona pisze:

  Juz widzę te tłumy zainteresowanych za tak wielkie pieniądze. Dlaczego władze miasta nie spróbują popracować za takie wynagrodzenie? ŻENADA

 262. Meg pisze:

  To prawda.Zbiera się na początku roku szkolnego,potem na końcu na nagrody dla dzieci,dyplomik,tania książka ale 50zl.Końcem roku trzeba było zapłacić.Też odniosłam wrażenie że troszkę to dziwne że na koniec roku jeszcze trzeba takich dopłat dokonywać. Nikt nic nie powiedzial ze oplaty sa nie obowiązkowe tylko trzeba zapłacić,jak ktoś nie zapłaci to napominaja.Ciesze sie ze ktos napisal ten list.Pozdrawiam przedszkole nr.7

 263. Novak pisze:

  Czego się możecie spodziewać po burmistrzu -wuefiście, podobna kompromitacja jak poprzednik również wuefista i podobny stan oświaty w Kętach. Kolejna ekipa nie mająca pojęcia o zarządzaniu miastem i jego finansami. Masz płacić i cieszyć się że Twoje dziecko łaskawie może korzystać z przedszkola, lepiej dopłacić do Kęczanina i do siatkówki niż do dzieci w przedszkolach.

 264. Novak pisze:

  W Kętach na temat publicznych pieniędzy Klęczar nabiera wody w usta, podobnie na temat wymiany kadr na swoich nic nie mających wspólnego z przygotowaniem do wykonywanej pracy

 265. general pisze:

  no i właśnie graliśmy z jedną drużyną z Kęt. więc wszystko jane. pajac i tyle!!!!

 266. Luzik pisze:

  Wybierzcie w końcu porządnego sołtysa !!!

 267. Marta pisze:

  Gratulacje!!!

 268. general pisze:

  chodzi o krótko ściętego blądyn. no ale takie życie lepszy nie bedzie bo pewnie nie umie.

  • sędzia pisze:

   no to ten o którym myślę, „Sarna”. Sędziuje nawet dobrze, ale prawda taka, że jest bardzo stronniczy i lubi przede dwie drużyny z Kęt

 269. kamil pisze:

  ludzie jestem tzw pniakiem nowo- wiejskim tzn przynajmniej od 4 pokolenia. czytając wasze wypowiedzi śmiem stwierdzić typowa nowa wieś!!!czarnogóra kłuci się bułgarią (starzy nowo wsianie wiedzą o co chodzi w tym powiedzeniu nowowiejskim). ta wieś zawsze się kłóciła i z tego powodu nigdy nic nie miała bo każdemu było źle. co za Babel! spójrzcie co macie krzywy i dziurawy chodnik do szkoły czy od gościnca do prystanku , słupy w drodze itp. zawsze w tyle od innych sołectw. co my nie wykorzystali to inni za nas brali tak było np z malcem. czy jak bulowice potrafią mieć oświetlone wszystkie drogi, można mnożyć! nie dziwie się że tak jest. Z kościołem zaczyna się robić z inicjjatywy społecznej źle bo kasy nie przecież nie ma a bo to bo tamto! obłęd do kwadratu. kłótnie obozów rady sołeckiej dzielą naszą wieś.każdy wie o co chodzi w radzie sołeckiej. ludzie premyślcie kogo wybieracie. dla dobra naszego sołectwa

  • Borys pisze:

   Drogi Kamilu ja się nie klocek o Twoja racje bo to co napisales ma odzwierciedlenie w życiu codziennym. Ja czuję wielkie rozzalenie ze w naszej wsi nawet w miejscu Świętym o które walczyli, budowali je nasi dziadkowie, ojcowie robi się „cyrk” przepraszam z góry za użycie tak dosadnego słownictwa ale ten temat intelektualnie mnie przerósł ale mieliśmy jednego człowieka z którego zrobili błazna, klauna żeby wyegzekwować pieniądze których rzekomo brakowało i powiedzmy to się radzie udało ale pytam jakim prawem w Kościele katolickim dochodzi do „przesladowania” i braku miłosierdzia? Tylko widzi się dalej niedoskonałości, błędy i się je wytyka parafianie drodzy jaki my przykład dajemy zarówno sobie nawzajem jak i naszym dziecia? Gdzie podziały się nasze dogmaty wiary przecież powinniśmy sobie okazywać miłosierdzie i przebaczac to jest nasza idea i tym wyróżniać mamy się wśród innych religii. Nie mogę się pogodzić ze obecna rada wyegzekwowala zwrot gotówki i nadal narzucala najpierw ks. Edwardowi co ma robić i mówić w Kościele a potem według mnie reszcie parafian narzucać swoje idee. Ale pytam gdzie w tym wszystkim można się było doszukać postawy chrześcijańskiej? Szkoda mi tylko tego biednego człowieka którego złapano na „niedoskonalosci” ludzkiej poprostu uległ swojej słabości a ktoś to wychwycić i kazał się mu przyznać do błędu i odsunal Go od pieniedzy parafialnych i to dla mnie była wystarczająca kara. A nie odebrać „gospodarzowi” wszelkie prawa a następnie podrzucac mu pisma które ma odczytać z ambony i wystawiać go na jeszcze większe pośmiewisko. Ludzie patrząc na nas jako chrześcijan uważam ze nie powinniśmy do tego dopuścić ale szkoda że ja osobiście zrozumiałem to tak późno i odważyłem się zabrać głos dopiero tak późno z tego powodu ja osobiście czuje się winny temu że przyczyniłem sie na „zniszczenie” człowieka i z tego powodu postanowiłem napisać wcześniejsze swoje posty gdyż uważam ze w Naszej Wsi istnieją ludzie którzy potrafią zniszczyć ludzi a nie tylko wyegzekwować prawdę i odzyskać to co się reszcie należy. Przykro mi tylko ze ta mniejszość pomimo że źle czyni nie bierze pod uwagę żadnych kompromisów tylko na sile Brnie po trupach do celu

   • wiesiek pisze:

    kara była adekwatna do czynu,jeżeli ktoś żle gospodarzy powierzonymi pieniędzmi [lub je zawłaszcza ]to powinien być odsunięty od swojej funkcji,to nie jest niedoskonałość jak piszesz.został przeniesiony a to za byle co zwierzchnicy nie robią,dobrze że to zostało przerwane tylko szkoda że tak póżno.rada zostanie rozwiązana bo kościół sobie na to nie pozwoli by ktoś mieszał- dlatego przetrwał wieki.ganisz radę gospodarczą tylko nie wiem za co,robi się remont i o to właśnie chodzi a z powierzonych pieniędzy na pewno się rozliczą,nowy administrator to zaakceptował to wszystko musi być dobrze.czekaliśmy tyle lat to parę miesięcy możemy poczekać.trochę cie poniosło z tym miłosierdziem i prześladowaniem ,jednego bronisz drugiego ganisz ,zanim znów natknie cię wena weż przemyśl ,życzę zdrowia

   • święta racja pisze:

    Pan Borys powinien kandydować na Sołtysa Brawo za ten tekst.
    Jak to tak zostawimy to za chwilę rada będzie nam dyktować co my mieszkańcy mamy robić , ile mamy płacić ,na którą chodzić na mszę .

    • ona pisze:

     Tak oczywiście że p. Borys powinien Zostać Sołtysem. Będe trzymać za Niego w Niedzielę Kciuki.

     • Borys pisze:

      Przykro mi ale nie zamierzam nikomu odbierać stanowisk a tym bardziej w politycznych sprawach poprostu nie nadaje się do tej roli i nie widzę się w niej. Wiesiu ja wiem że chcesz być sprawiedliwy ale wybacz ja troszkę więcej wiem na temat tych „wspaniałych” remontów i muszę Ci powiedzieć że zapraszam na zapoznanie się ze szczegółami jeśli uda Ci się je „Zdobyć” to zrozumiesz że zamieniliśmy „siekierkę na kijek” przemyśl tylko jedną rzecz pracę przy Kościele ruszyły pełną parą remont w Kościele trwa a pieniędzy nie ma zatem czy tym razem te pracę pokrywa magiczny sponsor czy wykonywane są one na tzw. zeszyt i ktoś to będzie musiał szybko spłacić tylko pytanie jak bez narzucania ludzią czegoś można tego dokonać – liczmy na cud. A co do miłosierdzia to zastanów się czy Ty w życiu nigdy nie dowaliłeś i ktoś Ci nie przebaczył?? Chłopie tworzymy wspólnotę a że akurat naszą czarną owcą okazał się być ksiądz to co mamy wziąść maczugi i go pobić czy może należało postąpić w inny sposób ale każdy z nas postępuje inaczej i każdy z nas inną miarą się posługuje dlatego życzę Ci żeby w przyszłości ktoś nie ocenił Cię według Twojej miary TY też bywaj zdrów:))

      • wiesiek pisze:

       Borys-sołtys nie jest od zajmowania się polityką,z tych wszystkich wpisów to mnie się wydaję że na sołtysa to ty się nie nadajesz ale na polityka owszem bo umiesz krytykować tylko jedną opcję .zgadzam się z tobą odnośnie tzw.rumunów .ja im nie daję i nie obchodzi mnie co oni o tym sądzą.

      • super wierna pisze:

       ale osobiście widzę i większość mieszkańców też że ten „kijek ” robi ogromną i to dobrą robotę jeśli będą zbierać pieniądze Ci tzw. „Rumuni” to pieniądze pójdą na te prace remontowe a nie jak niektórzy mówią na utrzymanie zięcia i córek.

       • Borys pisze:

        Pozwole sobie przypomnieć sens moich wcześniejszych wspisów: zbierajcie pieniądze sposobem jakim chcecie tylko nie wysyłajcie do domów ludzi („RUMUNÓW”) bo w ten sposób sprawdzicie jakie macie wsparcie mieszkańców wsi pokażcie jaki posiadacie autorytet poproście od października żeby w 2 niedziele rzucili datki w kopertach na tacę to się przekonamy kto ma rację wtedy każdy komu brakuje odwagii żeby odmówić datku do zeszytu będzie mógł pokazać swoje zdanie i podajcie ile zebraliście w ten sposób środków. Nie łatwo jest „przyprzeć” ludzi do ściany trudniej jest zebrać pieniadze w „uczciwy” sposób. Zatem jak nie brak Wam odwagii to uczyńcie to o co w tym poście Was rado PROSZĘ!!

       • niewierny super wiernej pisze:

        malowanie było potrzebne , natomiast inne zbędne wymiany należało przedyskutować z mieszkańcami,
        Jak już ktoś wcześniej napisał dobrze się robi za pieniądze innych. Ja też mam do wymiany okna ,piec , lampy a wcale mi sie nie przelewa , pewnie będę chodził po domach i zbierał.

 270. super wierna pisze:

  Pierwszy raz Proboszcz zaprosił do odwiedzin plebani aby zobaczyć rujne którą zostawili poprzednicy-brawo dla inicjatywy zobaczyliśmy to co zostawił ks. Gerard plus zniszczenia z ostatnich siedmiu lat „Borys ,”wierny,”wies,”melba,”Karol- czekaliśmy na was ale bez skutku można było porozmawiać ,przedstawić spostrzeżenia i propozycję szczególnie oczekiwano panią „Borys” .

  • Kazimierz pisze:

   Czy to taka ruina jaką zostawia PO-PSL? Czy mieliście kaski ochronne na głowach gdyby w tych ruinach coś spadło na głowę.? Niejeden mieszkaniec NW chciałby mieć taką ruinę. Skoro to było budowane w latach 80- tych ubiegłego wieku to wiadomo ,ze teraz wszystko jest lepsze ładniejsze itd. Nie zgadzam się z beszczelnym twierdzeniem ,ze ruinę zostawili poprzednicy.

   • wiesiek pisze:

    to kto według ciebie zostawił ruinę zielone ludziki?
    -i znowu wylatują z pomysłem by chodzić z zeszytami,czy ktoś tego nie rozumie iż jest to nie zgodne z prawem,jeżeli ja chcę to dam w kościele i nikt [byle kto ]mi nie będzie machał zeszytem przed oczami,

  • Borys pisze:

   Co mnie interesuje jak żyli poprzednicy obecnego probszcza? To tylko o nich świadczy. A co do spraw które poruszyłem we wcześniejszych postach to nie widzę powiązania sprawy plebanii z tematami które poruszyłem wcześniej?! No chyba że chcesz mnie super wierny poinformować o jakimś newsie typu trzeba zwiększyć zadłużenie bo musimy wyremontować plebanie?! Tylko pytanie o co w tym chodzi najpierw odcinacie piec kościolny od plebanii a teraz chcecie ją remontować za wspólne pieniądze. Czy tak to mam rozumieć??!! No ale coś jest nie tak jeszcze remont kościoła nie skończony a już kolejny pomysł, inicjatywa? Chcecie się z nami spotkać w realu ale czy możecie najpierw odpisać na moje pytania z poprzednich postów? To wtedy spotkanie ma sens bo na razie ja wylałem swoje „żale” a super wierny i wierny nie weszliście w dyskusie tylko na siłe próbujecie obalić moje zarzuty! jeśli źle myśle to proszę wejdzcie w dyskusje na następnych postach. Odnośnie remontu plebanii to z tego co dziś słyszałem to nowy KS. Proboszcz ze swoich oszczędności chce jej przywrócić chwałe. Uważam że to normalne bo jak ktoś wynajmuje mieszkanie to najpierw musi sobie je dostosować do swoich potrzeb no i co najważniejsze musi to zrobić z własnego budżetu

  • Melba pisze:

   Wez sie opamietaj czlowieku, ciekawe latwo zgnoic i krytykowac innych. Zepsuc ludzi ksiedza. Rada parafialna obecna so bani. Porazka!!!!

 271. sędzia pisze:

  to sędzia łysy, czy blondyn? bo mały blondyn to zapewne chodzi o Sarnę (i tu zgadza się: niby dobrze sędziuje, ale niestety fakt- czasem pod kolegów), ale łysego nie kojarzę.

 272. general pisze:

  liga fajna ale sędziowanie kolerzeńskie do paru zespołów z nowej wsi lub okolic, a to chyba nie oto chodzi.( szczególnie 1 sędzia mały, łysy, blondyn tzn: pajac i drukarz) no ale cóż wszędzie są przekręty nawet w lidze orlików.

 273. mos def pisze:

  Oczywiście to wszystko po odsiedzianym wyroku!

 274. mos def pisze:

  kara społeczna! sprzątanie, czyszczenie psich odchodów! cokolwiek dla bez mózgów.

 275. Novak pisze:

  Mam nadzieję, że ktoś w końcu zainteresuje się Komax-em bo to co dzieje się w tej spółce woła o pomstę do nieba. Stąd najdroższe śmieci w okolicy i kolejny prezes bez pojęcia za to pewnie z dużą pensją i niedługo nagrodą, ale co sie nie robi dla radnego z własnego ugrupowania

 276. melba pisze:

  dzięki Adrian za zdjęcia

 277. Borys pisze:

  Witam chciałem dopisać do tego artykułu następującą treść Panie Radny Potoczny fajnie ze Gmina dopłaciła do przejścia dla pieszych kolo sklepu Delfin o które Pan w swojej ulotce wyborczej wspomnial pomimo że była to pro inwestycja o której wspomniał redaktor we wcześniejszym swoim artykule. No i tyle było by Pana dokonań no chyba ze o czymś zapomnialem? A Pani Radnej juz należałoby podziękować bo wydaje mi się ze jeden człowiek nie powinien chwytać się aż tylu spraw na raz jeśli chciała Pani być Sołtyska i Radna oraz Prezesem Stowarzyszenia to niech Pani wykonuje swoje obowiązki najlepiej jak Pani potrafi bo ludzie w najbliższym czasie ocenia Pani dokonania w wyborach ale proszę nie bawić się w gospodarza Kościoła bo według mojej opinii nie Pani to rola ani ludzi ze Stowarzyszeniami pozwolę sobie zacytować w tym miejscu słowa Jezusem „… oddajcie Cezarowi co Cezara a Bogu co Boskie…” bo mam wrażenie ze zagalopowaliscie się Państwo w swoich poczynaniach i co zarzuczaliscie ks. Eurowizji sami zaczynacie wykonywać tylko ciekawi mnie jedna sprawa czy i tym razem dług spłaci „magiczny sponsor” który już raz przejeżdżał przez Naszą wioskę?! Jeśli tak się nie stanie to kto spłaci ten dług który z dnia na dzień pogłębianie? Ludzie zastanówcie się czy nie mając oszczędności wykonujecie generalny remont domu czy tylko wykonujecie prace niezbędne do jego funkcjonowania?! Ja rozumiem ze fajnie jest jak w domu jest wszystko nowe ale jak „skarbonka” pusta to się nie wymienia tego co jeszcze jest sprawne np. wiązek elektrycznych i lamp. Ale widać na tym przykładzie ze Nasza Sołtyska radna lubi pokazywać co potrafi zrobić w krótkim okresie czas tylko szkoda że nie widzi jakie wyleczenia to za sobą niesie ale dobrze wydaje się „publiczne” pieniądze jeszcze w momencie gdy wszystkie jelenie milczą a niektóre nawet przytakuja dla mnie to jest bieda z nędza. Pani Doroto jeśli Pani ten wpis przeczyta to proszę zapamiętać sobie mój jeden przekaz: nie przed ludźmi będzie Pani spowiadać się ze swoich dobrych uczynków ale przed Bogiem wiec jeśli coś Pani czyni to ani prawa ani lewa ręka o tym nie powinna wiedzieć tylko Pani sama żeby Panią ludzie tanie chwalili tylko Ojciec w ukryciu bo tyko On jest w stanie oddać nam to co dobrze czynimy. Pozdrawiam wszystkich Nowo Wiązowna i Nowo Wsianki i liczę na Wasze przebudzenie żeby w końcu Nasz Kościół był dla Nas a nie było to miejsce przepychanek Księży z Radą Gospodarczo-Parafialna która powstała poprzez kolesiowsie układy i próbuje zawładnąć zarówno jej zwolennikami jak i przeciwnikami. Zastanawiam się kiedy skończy się to „łazenie” tych „rumonow” po domach w celu „zebrania” datków na cele Kościelne bo według mnie to jest „napasztowanie” i jeśli jest to możliwe to prosiłbym Pana Redaktora o pomoc prawna czy istnieje przepis prawny na podstawie którego mogłaby tym „absurdem” zająć się prokuratura? Bo jest to dla mnie zwykle na chodzenie i stawianie niektóre osoby w sytuacji niekomfortowej. Szkoda ze większość mieszkańców Nowej Wsi jest mądra tylko w swoich 4 ścianach a gdy przychodzą „Rumunii” i pytają czy Pan da nie potrafią odmówić. Pora się z budzić mieszkańcy Naszej Wsi bo próbuje nami rządzić kobieta która z plotek wiejskich na stanowiska administracyjne upchnela rodzinę oraz znajomych a teraz za kościelnego chce wepchnac swojego męża no i oczywiście ma być firma sprzątająca Kościół hmmm czy będzie nominowana to tej czynności rodzina Pawełkiew. … bo i ta plotka krąży od jakiegoś czasu?! Pani Doroto narzekała Pani na wyczyny swoich poprzedników tj. byłego Burmistrza i ks. Edwarda ze dość ze kombinują żeby cóż dla siebie ugrać to jeszcze obsadzaja stanowiska swoimi znajomkami a Pani Córka nie jest przypadkiem radca prawnym w Gminie?

  • wierny pisze:

   Pełne poparcie dla tego obszernego opisu rzeczywistości w Nowej Wsi.
   Czy ta cała kolesiowska rada parafialna na czele z sołtyską jest taka krystaliczna?
   Jak rozpoczęli niejednokrotnie niepotrzebne i nie uzgodnione z mieszkańcami inwestycje to niech teraz płacą ze swoich pieniędzy.

   • też wierny pisze:

    Czy wierny nie wie, ze na czele Rady Parafialnej stoi Proboszcz?
    Niedobrze!

    • super wierna pisze:

     z tego co wiem a uczę tego to informuję ; Parafia ma osobowość prawną ,Proboszcz czy administrator li tylko on jest przewodniczącym Rady i tylko On może reprezentować Parafie na zewnątrz Rada jest organem doradczym ,kanon prawa kościelnego 532 Rady działają na podstawie zapisów prawa kanon 536 a nasza nowowiejska na podstawie kanonu 537 ,prawie nigdy ale dopuszcza się wyboru Rady kierując się zapisami kanonu prawa k. nr, 119 oraz 174 dokładnie można się z tym zapoznać klikając właściwe pytanie w wyszukiwarce a póżniej popisywać się „wiedzą”.

     • mix pisze:

      Tylko te kanony nie wspominają nic a nic o radzie do spraw gospodarczych, a taka u nas istnieje, więc nie wiem czy nasza rada ma swoje prawo kanoniczne???

      • super wierna pisze:

       § 1. Zgodnie z kan. 537 KPK w każdej parafii winna być ustanowiona Rada ds. Ekonomicznych (PRE), której zadaniem – w myśl norm prawa powszechnego i postanowień niniejszego statutu – jest pomoc proboszczowi w jego trosce o dobra parafialne.
       § 2. Proboszcz jest wyłącznym reprezentantem parafii w podejmowaniu wszystkich czynności prawnych (kan. 532 KPK). PRE posiada jedynie głos doradczy i nie może w żaden sposób stać się instytucją podejmującą wiążące decyzje. Proboszcz ma jednak obowiązek wysłuchać jej zdania w ważniejszych sprawach gospodarczych.

       • Borys pisze:

        No ale jak się wczesniejszego proboszcza zagoniło w kozi róg i robiło się z nim co chciało to może należało odpuścić w momencie kiedy dostało się co chciało a nie dalej ciągnąć i wkurzać pozostałych parafian jak mówi przysłowie: „dasz palec to wezmą całą rękę” ale ta pseudo rada nie wzięła ręki tylko od razu wzięła się za kanibalizm i zjadła wszystko. Pytanie tylko czym teraz będzie się żywić skoro kozioł ofiarny „uciekł” bo naważył piwa i zostawił swojemu następcy nieziemski orzech do zgryzienia. Tylko współczuć następcy no ale to już nie mój problem.

  • wies pisze:

   Bardzo dobry tekst! Gratulacje! Przykro mi, że mieszkam w takiej miejscowości, w której jedna osoba potrafiła zrobić takie pranie mózgu innym. Mam nadzieję, że z tego także będzie rozliczona.

  • Karol pisze:

   Brawo Borys. Naprawdę świetny tekst. Pomimo, że w całej wsi huczy od plotek co się wokół dzieje to pierwszy raz ktoś tak otwarcie ośmielił się na tak dosadną krytykę. Naprawdę moje uznanie. Co do rady to naprawdę jestem ciekawy co się w kościele naprawdę dzieje. Czy jest gdziekolwiek napisane albo ktokolwiek wie jaki jest zakres tego remontu, co jest w planach do zrobienia oraz jaki jest szacowany końcowy koszt. Co zostało już zrobione a co jeszcze nie. Jak były wybierane firmy do prowadzenia robót, był jakiś przetarg? Czy były brane z łapanki? Bo w ogóle się nie orientuję. Według mnie największym problemem jest brak dokładnych informacji ze strony osób zajmujących się remontem. Co jakiś czas powinno się odbywać spotkanie zainteresowanych z osobami odpowiedzialnymi za remont. Można by na ten temat porozmawiać i uzyskać informacje na temat przeprowadzanych prac, oraz dalszych planów na przyszłość. Uważam że skoro mieszkańcy Nowej Wsi dają pieniądze na ten remont to mają prawo do rzetelnej i dokładnej informacji.

   • Witek pisze:

    W pełni się z tobą zgadzam. Co właściwie dzieje się w naszym kościele. Na co idą nasze pieniądze, które cały czas zbierają, i co ważniejsze ile to jeszcze będzie trwać. Już dawno powinni przedstawić dokładny kosztorys i faktury (rachunki za wykonane prace). Ile będzie kosztować robocizna a ile farby. Co z pozostałymi pracami które wykonują . W pełni popieram pomysł żeby zrobić spotkanie z radą i żeby mogli przedstawić sprawozdanie i rozliczenia oraz żeby porozmawiać z parafianami. Przecież mamy prawo wiedzieć na co idą nasze pieniądze.

   • jacek pisze:

    teraz to wszyscy chcieliby wiedzieć -ile to kosztuje ,zakres remontu,na co były wydane pieniądze.dlaczego przedtem nie było pytań ,przez lata kasa była zbierana na dach w naszej parafii i okolicy ,za tą kase pokryli by stadion NIWY .i jeszcze raz przypomnę według prawa nie wolno prowadzić takiej zbiórki pieniędzy z zeszytami -nazwiska – zbiórka na cele kościelne morze być prowadzona tylko na jego terenie

  • Jacek35 pisze:

   Jak to wszystko czytam to przypomina się pewne ludowe przysłowie. „Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka”.
   Pani sołtys życzę zdrowia, a jej konkurentowi w nadchodzących wyborach wygranej.

   • michał pisze:

    Szkoda, że obecna rada nie powitała księży w imieniu parafian. A podobno tylu „mądrych tam jest”.?

    • skubispec pisze:

     nikt z mieszkańców nie miał szans powitać księży bo ks. Edward w ogłoszeniach tydzień wcześniej nie zamieścił informacji kiedy i na jakiej mszy będzie wprowadzenie kanoniczne księży dziekan nawet naszych nowych księży poinformował w ostatniej chwili . To jest miara szacunku dla Parafian.

     • ala pisze:

      Przecież rada wie wszsystko najlepeij, więc ich nie trzeba było informowac, przeciez rada z nikim nie rozmawia tylko sama wszystko robi.

  • Borys pisze:

   Witam ponownie chciałem dodać w dniu dzisiejszym nowego newsa rada parafialna nie ma nic do ukrycia i będzie się odtajniać!! pytanie tylko gdzie kiedy i z kim?! Mam pomysł pójdzmy wszyscy 13 na 13 do szkoły na wybory sołtysa i spytajmy jednej z kandydatek kim w końcu chce być: sołtysem? radną? kościelną? a może samym księdzem? ale wątpie żebyśmy na miejscu uzyskali odpowiedz!! Chciałem jeszcze w swoim poście dodać że nasza wieś posiada wiele fenomenów i wiecie co kochani mieszkańcy wszystko przyjmujemy cicho ale pytanie tylko jak długo tak można??
   Drodzy internauci mam do Was pytanie czy odważycie się pseudonimami internetowymi dołączyć się do zasypywania pytaniami rady parafialno – gospodarczej bo jak do tej pory ci ludzie wykonują coś bez żadnego nadzoru a nigdzie nie ma napisane że wgląd do faktur, przetargów i innych spraw należy się ludzią którzy podają się z imienia i nazwiska oraz miejsca zamieszkania. Według mojego logicznego myślenia wgląd do informacji publicznej mają wszyscy zatem rozliczmy „sprawiedliwych” jak oni rozliczali poprzednika(ów) bo później okaże się że wina spoczywa na kimś innym?!

   • michał pisze:

    Brawo! Tak trzeba zrobić. Więc trzeba pytać i może wreszcie się wszystkiego dowiemy!!!!! I chyba dlatego taki dziwny termin zebrania niedziela o 13???? Kto to wymyślił???

   • Witek pisze:

    Co do tej rady, Czy ktoś w ogóle wie jaki jest ich status prawny. Czy mają jakąś osobowość prawną czy działają w imieniu proboszcza, czy jak. Przecież oni obracają gigantycznymi pieniędzmi, które pochodzą od nas. Kto tak naprawdę odpowiada za decyzje rady i kto kontroluje lub może kontrolować ich działania. Komu właściwie dajemy nasze pieniądze. Jaki jest ich statut prawny, na podstawie którego działają.
    Jakiś czas temu widziałem na ogłoszeniach w kościele zestawienie przychodów i kosztorys prac. Pomijając że nie dopatrzyłem się pod tym jakiegokolwiek podpisu, to było to moim skromnym zdaniem tak chaotycznie napisane i tak ogólnikowe, że niewiele to wyjaśniało. Moim zdaniem, słusznie to wisiało na tablicy ogłoszeń bo taki to raczej miało charakter. W każdym bądź razie nazwać dokumentami tego się nie dało, jak bardzo by się definicję dokumentu naciągało.

    • Lidka pisze:

     Ja mam już dosyć. Niech się sami składają na ten remont i robią go za własne pieniądze. W tedy będą mogli robić co chcą i nie będą się musieli przed nikim tłumaczyć. JA MAM DOŚĆ.

     • Niewierny pisze:

      Czego masz dość? Wolałabyś się pewnie składać się w dalszym ciągu na niekończący się remont dachu, tylko nie wiadomo czyjego. Przecież, pomijając już fakt, że przez te kilka miesięcy, ta rada parafialna zrobiła więcej w kościele niż były proboszcz przez cały okres swojego „panowania” to nikt nikogo nie zmusza do dawania im pieniędzy. Co prawda też nie pochwalam chodzenia po domach i zbierania ale skoro taki sposób sobie wybrali, to trudno. Przynajmniej widach efekty tego zbierania.

      • michał pisze:

       Dobrze się rządzi nie swoimi pięniędzmi, JEstem zciekaw czy tak rządzą w swoich domach???? W rozliczeniach, które się pokazują na tablicach są pewne nieścisłości.

      • Lidka pisze:

       Co takiego zrobiła. Malowanie kościoła widać, a le co z resztą. czy gdziekolwiek udostępnili do wglądu dokumentacje z tego remontu, plan prac, kosztorysy, cokolwiek. Jak na razie to przynajmniej ja nie mam pojęcia co było zrobione, co jeszcze będzie robione i przede wszystkim ile to ma nas kosztować.

       • Borys pisze:

        Niwierny nikt nie napisał że pochwala pracę wcześniejszego księdza proboszcza tylko jest jedno ale zaczęło się krytyką że On kombinował, że nie rozliczał się jak należy itp. itd. Owszem zgadzam się tak było co we wcześniejszym poście zamieściłem (przypominam o magicznym sponsorze, który wyzerował dług) jednak nie mów że obecne działanie rady jest lepsze bo jak zauważam narazie pieniędzy na koncie nie ma odłożonych a prace pozaczynane jakby Parafia wygrała w lotto i mogła sama wszystko sfinansować. Szkoda że z logiki wychodzi że jesteśmy na długu bo tyle pieniędzy napewno nie udało się nazbierać. A jeśli ktoś liczy że cały czas będzie wpływać tyle pieniędzy co na początku to moze się nieźle przeliczyć bo nie ukrywam że wyprowadza mnie z równowagii fakt że w kościele (rozumieć jako budynek) wymieniamy dobre na nowsze tylko pytanie ile i jak długo tak można?! Ciekawi mnie tylko czy chodzniki „przy ołtarzowe” które zostały sponiewierane przy remoncie jeszcze się do czegoś nadaja czy może rada podjęła decyzję że je też trzeba wymienić, kupić nowe. Bo po co stare położyć jak można kupić nowe przecież każdy z