Najwyższa Izba Kontroli wydała pozytywną ocenę pracy dla Urzędu Gminy Kęty

Logotyp NIKW drugiej połowie kończącego się już roku, w okresie od 3 lipca 2012 r. do 31 października 2012 r., Najwyższa Izba Kontroli Delegatura w Krakowie przeprowadziła w Urzędzie Gminy Kęty . NIK-owscy specjaliści bardzo dokładnie przyjrzeli się pracy kęckiego magistratu.

Pod lupą kontrolerów znalazło się przede wszystkim zagadnienie „Realizacji zadań pracodawcy w odniesieniu do pracowników jednostek samorządu terytorialnego”, a w jego obrębie osiem wyszczególnionych obszarów tematycznych:

 • obsadzanie sekretarza,
 • nawiązywanie stosunku pracy z pracownikami Urzędu,
 • organizacja i przeprowadzenie służby przygotowawczej,
 • dokonywanie ocen okresowych pracowników,
 • składanie oświadczeń majątkowych i oświadczeń o prowadzeniu działalności gospodarczej,
 • podnoszenie poziomu wiedzy i kwalifikacji zawodowych pracowników,
 • ustalanie wynagrodzeń pracowników,
 • przyznawanie nagród,
 • prowadzenie rejestru skarg i wniosków.

Zgodnie z wystąpieniem pokontrolnym, działalność Urzędu Gminy Kęty oceniono pozytywnie. Ze szczegółowymi wynikami oraz uzasadnieniem ocen cząstkowych i oceny ogólnej mogą się Państwo zapoznać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej, w zakładce dotyczącej dokumentacji tej kontroli.

– Wystąpienie pokontrolne w sprawie „Realizacji zadań pracodawcy w odniesieniu do pracowników jednostek samorządu terytorialnego” –

Informujemy, że kontrolą objęto również zagadnienie „Realizacji przepisów ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych”. I w tym przypadku Urząd Gminy Kęty uzyskał pozytywną ocenę, która zawarta została w odpowiednim wystąpieniu pokontrolnym.

– Wystąpienie pokontrolne w sprawie „Realizacji przepisów ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych” –

kontroli dostępne są na stronie BIP UG Kęty tutaj.

Źródło:
UG Kęty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Społeczne, Urzędowe i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Najwyższa Izba Kontroli wydała pozytywną ocenę pracy dla Urzędu Gminy Kęty

 1. Yeti pisze:

  To Zdjęcie Tygodnia obok p. Adriana Szymalskiego” idealnie ” uzasadnia premie w Gminie.

 2. Tadeusz pisze:

  222 tysiące -suma premii za dobrze wykonaną pracę ??-dobrze wykonać pracę to mamy obowiązek wynikający z umowy o pracę . Bez urazy ale ciekaw jestem czy szary obywatel jak ja może poznać zarobek brutto łącznie z premią „importowanego sekretarza czy skarbnika Gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*