Najbliższe wydarzenia w Domu Kultury w Kętach

mezczyznaidealnyPrzedstawiamy Państwu harmonogram wybranych wydarzeń, które będą miały miejsce w najbliższym czasie w Domu Kultury w Kętach. Zapraszamy!

I. Dom Kultury w Kętach zaprasza na uroczystą Galę podsumowującą III Przegląd Artystyczny „Wokół Bożego Narodzenia”, która odbędzie się 2 lutego o godz. 17:00.

W programie:

– występ Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Kęty”

– wręczenie dyplomów uczestnikom przeglądu

– inscenizacje w wykonaniu wyróżnionych grup:

    ZSP w Witkowicach

    nr 2 w Kętach

    SPWP nr 8 w Kętach

Wstęp wolny!

gala jasełka

II. Dom Kultury w Kętach zaprasza na punk-rockowy zespołów Serso z Pszczyny oraz Codegen z Czańca.

6 lutego, godz. 18.30, wstęp: 5 zł, miejsce: Sala Klubowa DK

 Serso – skład: Mateusz „Matis” Stalmach – wokal/gitara, Damian „Dejmian” Nocula – wokal/klawisze, Mateusz „Czyżu” Czysz – gitara solo, Krzysztof „Czorny” Rej – bas, Patryk „Papiś” Pala – perkusja

Założenie zespołu SERSO można datować na rok 2012, kiedy to do pierwowzoru owego zespołu dołączył perkusista Patryk Pala, oraz gitarzysta Mateusz Czysz. Wcześniej gitarzysta Mateusz Stalmach, basista Krzysztof Rej, oraz klawiszowiec Damian Nocula, mieli już przyjemność grania ze sobą. SERSO jest zespołem stosunkowo młodym, ale ma na swoim koncie bardzo liczne koncerty za równo klubowe, jak i plenerowe mn. z takimi zespołami jak Ga-Ga Zielone Zabki, Zabili mi Żółwia, Bunkier, Akurat, Redakcja, czy Dzioło. W roku 2013 zespół zdobył nagrodę publiczności w Pszczyńskim przeglądzie „Żubrowisko”, oraz nagrodę główną podczas „GIMP’u”(Genialna Impreza Młodych Piosenkarzy.) We Wrześniu 2015r, światło dzienne ujrzała debiutancka płyta „Protokół”. Muzyka tworzona przez zespół jest bardzo zróżnicowana, jednak obraca się w klimatach Punk Rocka, oraz Ska.

Codegen – skład: Łukasz „Dio” Stachura – gitara Basowa & wokal, Mateusz „Młody” Stachura – gitara rytmiczna & wokal, Dawid „Łuki” Łukasik – gitara prowadząca, Dawid „Gruby” Matyszkiewicz – perkusja

Zespół powstał w połowie 2008 roku w miejscowości Czaniec na Śląsku. Zespół składa się z czwórki przyjaciół, którzy wolny czas poświęcają na granie prób oraz koncertów. W swoich kompozycjach łączą elementy punk-rocka, ska oraz rockowe riffy, Niestety jeszcze nikomu nie udało się wymyślić nazwy dla gatunku który grają (ale może to i lepiej ;D). Muzyka, którą grają jest bardzo melodyjna, wpadająca w ucho, sprzyjająca dobrej zabawie. Zespół dużo koncertuje w okolicznych miejscowościach, ale nie tylko. Ma na swoim koncie występy przed takimi zespołami jak: KSU, The Analogs, Farben Lehre, Bunkier, Podwórkowi Chuligani, występy na WOŚP, festiwalu No Name w Ustroniu, festiwalu Underground w Tychach oraz Oświęcimskich Juwenaliach.

serso_codegen

III. Dom Kultury w Kętach zaprasza 25 lutego o godz. 18.00 na komedię pt. „Mężczyzna idealny” w doborowej obsadzie. Na scenie DK wystąpią: Małgorzata Lewińska, Jacek Kawalec, Misiek Koterski oraz znany z roli komendanta Policji w filmie „U Pana Boga za piecem” Andrzej Zaborski. Bilet wstępu – 65 zł.

Sławny showman telewizyjny, gwiazdor estrady, przeżywa kryzys osobowości i zgłasza się na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie podejrzewa, że to klinika, zupełnie niepodobna, do innych. Kieruje nią ekscentryczny profesor psychiatrii, stosujący metody bliższe raczej hippisom i playboy’om, niż instytutowi naukowemu. Jego najbliższa współpracowniczka natomiast, doktor psychiatrii i bio-genetyki, umysł wybitny i szalony, jest owładnięta ideą „wyprodukow­ania” mężczyzny idealnego, zdolnego przetrwać w epoce nadchodzącego matriarchatu. Pracuje nad tym w ukryciu i już udało się jej „wyhodować” pierwszy egzemplarz mężczyzny idealnego, niestety, z wieloma ukrytymi i jawnymi wadami. Zamierza go zatem udoskonalić. Opracowuje rewolucyjną metodę przeszczepiania osobowości. Ale kto będzie dawcą osobowości dla mężczyzny ideal­nego?

Wybór pada na telewizyjnego showmana, który nie zdaje sobie sprawy, że stał się obiektem eksperymentów, jakich dotąd, ludzkość nie znała. Profesor usiłuje powstrzymać szaleństwo uczonej koleżanki. Wie, że kształtowanie dowolnych ludzi, poprzez przeszczepianie osobowości – może być zagrożeniem dla całego świata, gdyby ta metoda dostała się w ręce szaleńców, polityków czy generałów. Zaczyna się walka, intrygi, komiczne zwroty akcji i zamiany ról – jest romans, spisek i seans seksterapeutyczny, jest terapia śmiechem [„roz­bierany poker”, jest czworo bohaterów, ale nikt, nie jest tym, za kogo się podaje. Wszyscy kogoś udają.

Czy profesor zatrzyma szalony eksperyment? Czy mężczyzna idealny rzeczywiście istnieje? Czy można przeszczepiać osobowość? Oto pytania, na które odpowiedzą znani aktorzy, w najzabawniejszej komedii o mężczyznach idealnych, o szalonej pani naukowiec i klinice psychiatrycznej, która, zaczyna coraz bardziej przypominać nasz świat…

25 lutego, godz. 18.00, sala widowiskowa DK, cena biletu: 65 zł, rezerwacje: 33 844 86 78

mezczyznaidealny

IV. DK w Kętach przyjmuje zgłoszenia do nowej sekcji mażoretek, która wkrótce powstanie w DK. Zapisać mogą się dziewczynki w wieku od 4 lat. Zajęcia poprowadzi pani Kinga Biba.

Szczegółowe informacje i zapisy: 33 844 86 89

mażoretki

V. Ruszył nabór do działającego od ponad 30 lat Zespołu Pieśni i Tańca „Kęty”. DK w Kętach zaprasza osoby dorosłe do dołączenia do zespołu kultywującego lokalne tradycje, prezentującego swój dorobek na wielu lokalnych, regionalnych oraz międzynarodowych festiwalach. Zajęcia zespołu odbywają się we wtorki o godz. 19.00. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapraszamy!

Kontakt: 33 844 86 79,

animator@domkultury.kety.pl

zapisyZPIT

VI. Dom Kultury w Kętach w 2016 roku obchodzi swoje 40-lecie. Z okazji jubileuszu zapraszamy na Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, który odbędzie się 19 marca o godz. 17.00. Artystka swoja pierwszą płytę – „Bywają w takie dni” wydalł w tym samym roku, w którym powstał Dom Kultury w Kętach. Jest to więc rownież dla niej rok artystycznego jubileuszu.

Bilet wstępu: 40 zł, członkowie UTW – 35 zł.

Biografia Alicji Majewskiej (źródło – oficjalna strona)
Urodzona 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki UW. Od 1971 roku śpiewała w zespole Partita. W 1974 roku rozpoczęła karierę solową – w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Na lekcje śpiewu uczęszczała do prof. Olgi Łady.

Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”.

Wielokrotnie nagradzana na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu:

„Bywają takie dni” – nagroda główna Ministra Kultury i Sztuki  (1975 r. ),

„Jeszcze się tam żagiel bieli” – drugie miejsce  (1980 r. ),

„Dla nowej miłości” – wyróżnienie  (1985 r. ),

„Odkryjemy miłość nieznaną” – wyróżnienie  (1986 r. ),

„Marsz samotnych kobiet” – druga nagroda  (1987 r. ),

nagroda specjalna Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego KFPP Opole ’89 za indywidualność artystyczną.

Znalazła także uznanie w oczach zagranicznych jurorów zdobywając Grand Prix na festiwalach:
w Rostock’u – NRD  (1980 r. ), w Hawanie na Kubie  (1985 r. ).

Program estradowy „Bardzo przyjemny wieczór”, którego była gospodynią został nagrodzony „Gwoździem Sezonu” w roku 1978.

Dokonała wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i płytowych.

Owocem współpracy z innymi artystami są niezapomniane piosenki śpiewane w duecie (między innymi z Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim, Jerzym Połomskim, Dorotą Osińską, Grzegorzem Markowskim, Ryszardem Rynkowskim), jak również, opracowane muzycznie przez Włodzimierza Korcza, płyty z kolędami ( z nich z Łucją Prus i Jerzym Połomskim, następnie „Kolędy w Teatrze Stu” z Haliną Frąckowiak i Andrzejem Zauchą oraz trzecia ze Strzyżowskim Chórem Kameralnym).

Wykonawczyni pieśni sakralnych (nagrania płytowe, koncerty telewizyjne), udział w oratoriach Włodzimierza Korcza i Ernesta Brylla.

19 marca, godz. 17.00, sala widowiskowa DK, cena biletu: 40 zł, członkowie UTW: 35 zł

majewska1903

Źródło:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Kulturalne, Społeczne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*