„Myśliwiecka” – koncert Artura Andrusa w Oświęcimiu

4. fot. Honorata Karapuda Centrum Kultury zaprasza 17 maja roku o godzinie 19:00 na niepowtarzalne spotkanie z Arturem Andrusem – artystą multimedialnym – redaktorem trójkowej „Powtórki z rozrywki”, legendarnym gospodarzem spotkań kabaretowych w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, konferansjerem imprez kabaretowych, komentatorem „Szkła kontaktowego”, „Mistrzem Mowy Polskiej”, poetą, dziennikarzem, autorem książek, tekstów piosenek, bajek, artystą kabaretowym i …piosenkarzem, którego płyta pt. „Myśliwiecka” po niespełna 9 miesiącach od premiery uzyskała status podwójnie platynowej płyty.

„Myśliwiecka” (to nazwa ulicy w Warszawie, przy której znajduje się radiowa „Trójka”) nawiązuje do wspaniałych tradycji piosenki literackiej i bawi w inteligentny sposób wielu słuchaczy niezależnie od ich wieku. Zawiera, między innymi takie hity jak: „Piłem w Spale, spałem w Pile”, „Glanki i pacyfki”, „Ballada o baronie, niedźwiedziu i czarnej Helenie”, „Królowa nadbałtyckich raf”, „Cieszyńska”.

W koncercie znajdą się nie tylko utwory z albumu „Myśliwiecka”, które wielokrotnie zajmowały pierwsze miejsce na liście przebojów radiowej trójki. Usłyszeć będzie można również anegdoty, komentarze i wiersze napisane ze swoistą finezją i szczyptą pobłażliwej ironii – oczywiście jak najpiękniejszą polszczyzną.

Arturowi Andrusowi towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie: Wojciech Stec – fortepian, Łukasz Poprawski – saksofon, Łukasz Borowiecki – kontrabas, Paweł Żejmo – perkusja.

4. fot. Honorata Karapuda

bilety: 50zł (parter), 40zł (balkon)

Źródło:
Centrum Kultury | fot. Honorata Karapuda

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Ciekawostki, Inne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*