Muzyka na deser w Domu Kultury w Kętach: Ela Dębska – Uśmiech i łzy: Legendy XX w.

eladebskaEla Dębska to aktorka, kompozytorka i niepowtarzalna piosenkarka. Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Razem z Wrocławską Operą odbyła tournée po Włoszech śpiewając opery Verdiego. Zagrała w wielu filmach, do których współtworzyła także muzykę. Współpracowała m.in. z Janem Jakubem Kolskim, Januszem Kondratiukiem, Krzysztofem Zanussim. Ela Dębska swoje miejsce odnalazła jednak w muzyce. Szczególnie upodobała sobie twórczość Janis Joplin i Leonarda Cohena.

Podczas jej koncertów jednym z najważniejszych elementów staje się kontakt z publicznością. Przez wiele lat współpracowała z Maciejem Zembatym, wspólnie nagrali kilka płyt i zagrali setki koncertów w całej Polsce. Gra regularnie w Polsce i zagranicą, ale niezależnie od tego w jakim języku śpiewa, wprowadza niezwykle ciepłą atmosferę i wywołuje poruszenie u swoich słuchaczy. Samodzielnie nagrała singiel Odeszła, który podbił lokalne rozgłośnie radiowe i gościł na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Kraków. Zaistniał również w audycji Złote Przeboje Marka Niedźwieckiego. Śpiewa z powodzeniem zarówno covery jak i własne utwory, ale zawsze w jej własnym oryginalnym stylu. W listopadzie 2012 r. ukazała się jej długo oczekiwana płyta koncertowa Kochałam cię dziś rano/I loved you in the morning, na którą składają się ballady Leonarda Cohena, Janis Joplin oraz autorskie utwory.

na deser: Ela Dębska, Uśmiech i łzy: Legendy XX w., 7.06, g. 19.00
cena biletu: 12 zł,
kontakt: animator@domkultury.kety.pl, tel. 33 844 86 79

eladebska

Źródło:
Kultury

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Inne, Kulturalne, Społeczne, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czas na wpisanie wyniku operacji minął. Proszę przeładować CAPTCHA za pomocą ikonki (strzałki).

*